Jump to content

Scorpions в София16.12.2013 г. - зала "Арена Армеец"


33 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 октомври 2013 - 08:27

http://www.katehizis...s.php?id=25899
I don't know how I managed it...

#2 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 16 октомври 2013 - 10:52

Последният концерт в България (от "прощалното турне") беше най-лигавото нещо, което съм гледал наживо, смятам да пропусна този път.

Edited by Seaborn, 16 октомври 2013 - 10:53 .

Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#3 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 16 октомври 2013 - 12:34

Не знам дали си взеха прощално "сбогом" с нас през 2010, но аз го направих с тях.

#4 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 16 октомври 2013 - 12:44

Картофената нива беше ужасна и развали каквото успя от преживяването около концерта през 2010.
Hedniska Blod

#5 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 16 октомври 2013 - 16:49

"Малко" са се поизхвърлили с цената на билетите.

Ще ми е интересно да видя снимки от събитието как групата свири в залата пред 2000 човека, щото на тая цена да ме прощават, и то за група, която идва за нанайсти път.

#6 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 18 октомври 2013 - 11:24

Фак, кой век сме?
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#7 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 октомври 2013 - 11:33

^
В смисъл?
I don't know how I managed it...

#8 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 18 октомври 2013 - 11:49

View Posteddie, on 16 октомври 2013 - 16:49 , said:

"Малко" са се поизхвърлили с цената на билетите.

Ще ми е интересно да видя снимки от събитието как групата свири в залата пред 2000 човека, щото на тая цена да ме прощават, и то за група, която идва за нанайсти път.

Това, че някоя група идва за 5-ти път не е задължително да е пречка. По - скоро този път цените са наистина леко надути, ако се загледаме са най - скъпи от всички посещения на Scorpions в България.

#9 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 18 октомври 2013 - 16:02

Гледах ги в Каварна за 1 и последен път ! Ако не се лъжа бяха избрани за едно от разочарованията на годинта.
Шенкер е в пъти по добра форма, а и с жесток състав. Гледах и Ули Д.Рот който също не си поплюва !
Вече отказвам да давам над 29 лева за билети освен за фестивали - ПИСНА МИ !
Който иска да ходи, но мисля че под 5000 продадени билети Скорпионс не излизат.

#10 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 22 октомври 2013 - 11:18

Много ми е странно от къде идва тази "всенародна любов" към Scorpions. Дали наистина концертите им в БГ са били толкова разочароващи? аз съм ги гледал 1 път, в Дортмунд (в зала), през 2010, с няколко дни разлика с концерта в София и беше един от най-силните концерти на които съм присъствал. Новината, че ще свирят в Армеец изключително ме радва, независимо, че е понеделник и това може обърка сметките
Само за справка - тогава в Дортмунд дадох повече от 60 евро за FOS билет, НО по щастливо стечение на обстоятелствата, ТАМ тези билети са от най-ниския ценови клас, скъпите билети са седящите
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#11 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 22 октомври 2013 - 11:33

View Poststormbringer, on 22 октомври 2013 - 11:18 , said:

Много ми е странно от къде идва тази "всенародна любов" към Scorpions. Дали наистина концертите им в БГ са били толкова разочароващи?

Последният концерт беше провал без да взимам под внимание факта, че се проведе на една кална нива. Matthias Jabs имаше рожден ден и вероятно бяха пийнали преди (и по време на) концерта. Цялата група излъчваше несериозност дори на най-драматичните песни. Помня, че по време на Holiday настроението беше все едно слушам това парче. Което за Holiday не е добре...
Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#12 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 октомври 2013 - 11:48

^^
Такава "всенародна любов", ако правилно те разбирам, към Scorpions разбира се, че няма. Отделни хора - да. Но като цяло, това е една от най-харесваните рок банди у нас и посещаемостта на всеки техен концерт в България го доказва. Независимо от това дали са направили силен или слаб концерт (това не го коментирам, защото е субективно). И независимо от това дали цената на билетите е ниска или висока. По спомени:
- 1993 - около 25 000 (това не е по спомени, а чуто от разкази на очевидци);
- 2005 - около 6 - 8 000 (само да кажа, че това е първата година, в която в Каварна започнаха да се правят рок концерти на чужди групи и градчето все още още не беше толкова известно като концертна дестинация. Също така, малко преди този концерт там свириха всенародните любимци Deep Purple, пред над 15 000 човека. Тоест, това са двете причини публиката да е "само" 6 - 8 000 човека);
- 2009 - около 10 000 (в Каварна);
- 2010 - според различните преценки и изказвания между 15 и 20 000 (само една година след предишното си гостуване, в доста студено време, на нещо като стадион).

Това е сухата статистика. От там нататък тези 2 000, дето бяха споменати по-горе като вероятна посещаемост на предстоящия концерт, не знам как точно се връзват със здравата логика :harhar:

Пак казвам: това са само числа, които, ако не са абсолютно точни, то със сигурност са доста близко до истината. И тези числа ДО МОМЕНТА не зависят от това дали групата се представя добре или не и дали цените на билетите са високи или не. Да, криза е. Да, цените на билетите вече не са такива, каквито бяха през 2010-а или 2005-а година. Но какво от това? Същите аргументи вадехме (включително и аз) и за концерта на Depeche Mode, нали? Били идвали вече, цените били тройни сравнено с първия им концерт... И? Доста добра посещаемост, нали? А Roger Waters? Там се чуваха апокалиптични прогнози за посещаемостта, нали? И? Прекрасно посетен концерт. Дори, ако трябва да го отличим от представянето на Waters в целия ни регион - шампионски посетен концерт.

Според мен, който очаква празна/полупразна зала на Scorpions, греши.
I don't know how I managed it...

#13 stivan

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 137 posts
  • Gender:Male

Posted 22 октомври 2013 - 20:47

^
Със всичко съм съгласен, само не и с това:

Quote

1993 - около 25 000 (това не е по спомени, а чуто от разкази на очевидци)
Казвам го като очевидец със билет за FOS, който струваше 120 лева(по тогавашния курс около 5 долара). За съжаление не мога да намеря къде съм го забутал, а съм сигурен, че го запазих.
Стадиона тогава имаше капацитет около 60 000(а не 45 000 сега) седящи места със онези старите седалки без облегалки, които бяха доста по-близо една от друга. Според мен тогава бяха над 40 000, но трябва да се има в предвид,че това все пак беше първият концерт на рок група от такава величина след промените и настъпването на "демокрацията".

Edited by stivan, 22 октомври 2013 - 20:49 .

"Металистите - това е най-развитата и напредничава класа и никой не може да отрича, че тъкмо те са предния отряд на целия пролетариат. (В.И.Ленин,"Събрани съчинения", том 24)"

#14 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 23 октомври 2013 - 00:33

^По-скоро 40 000 е вярно. И аз бях на този концерт. Сцената беше в средата, на дългата страна на стадиона, гледаше към централния вход (статуите на спортистите). Отзад имаше места, които не се ползваха, но въпреки това стадионът беше доста пълен, т.е. навсякъде, където имаше видимост имаше хора.
С другото написано от Ози и аз съм съгласна.
Ето и едни много набързо направени снимки с телефон на билета, затова са с лошо качество, но дават представа. Билетът е от 160 лв. за трибуните. Мястото беше доста централно, но на по-задните редове.

Attached Files


Hedniska Blod

#15 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 октомври 2013 - 07:53

View PostHeathenHeart, on 23 октомври 2013 - 00:33 , said:

Сцената беше в средата, на дългата страна на стадиона, гледаше към централния вход

Това значи, че реално се е ползвал половината капацитет на стадиона (терен и седалки). Което пък означава, че няма как да са били 40 000, защото в такъв случай пълния капацитет на стадиона би бил 70 - 80 000. Което не е вярно.
Но това е без значение. Нека числото, което посочих (25 000), да не е вярно. Нека да са били 30 000. Това само затвърждава написаното от мен.
I don't know how I managed it...

#16 stivan

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 137 posts
  • Gender:Male

Posted 23 октомври 2013 - 08:56

View PostHeathenHeart, on 23 октомври 2013 - 00:33 , said:

Сцената беше в средата, на дългата страна на стадиона, гледаше към централния вход (статуите на спортистите).
Със сигурност сцената беше пред сектор Г, само че малко по-навътре от обичайното към терена. Ние с билетите за FOS влизахме през тунела на сектор В.
А единствения концерт със сцена разположена в средата на стадион Васил Левски за който знам(не като очевидец) и за който се носят легенди относно посещаемостта му, е този на ...Лепа Брена.
"Металистите - това е най-развитата и напредничава класа и никой не може да отрича, че тъкмо те са предния отряд на целия пролетариат. (В.И.Ленин,"Събрани съчинения", том 24)"

#17 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 23 октомври 2013 - 09:23

^^
^Ама и аз съм го написала в 1.30 през нощта, като запетайката в "да го помилват не да го обесят", която решава всичко. :lol2:

По-точно е да се каже: "Сцената беше в средата на дългата страна на стадиона", малко навътре към терена, но все пак не съвсем в средата, а по-близо до редовете, които оставаха отзад. Местата на трибуните, от които се виждаше и имаше хора, бяха приблизително във формата на ветрило, което е около 2/3 от седалките. Имаше и хора на терена, следователно са били поне 35 000. Естествено това не е толкова важно. :)

Ние влязохме от централния вход или някой от тези близо до него, не помня точно. Чакаше се за влизане и хората бяха едни такива плахи и възторжени едновременно, вече няма такива настроения. Не помня дали се продаваха бира или храна на терена, със сигурност нямаше химически тоалетни.

Самият концерт беше много хубав, но просто ми се е видял такъв от липса на база за сравнение, защото и сега го определям като хубав. Скорпионс бяха на върха на славата си и изпяха над 20 песни и всички най-обичани техни хитове дотогава. Беше началото на септември, времето беше хубаво - в това отношение нещата също бяха ок.

На "картофената нива" през 2010 нещата не бяха много добре. Аз много се влияя от лоши условия, даже могат да ме откажат да посетя нещо, така че калта, дъжда, неподходящия вече за концерт на открито сезон, въпреки, че не беше непоносимо студено, ми развалиха настроението. Но и като звук и изпълнение концертът не беше на ниво.
Hedniska Blod

#18 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 23 октомври 2013 - 12:23

View PostHeathenHeart, on 23 октомври 2013 - 09:23 , said:

Имаше и хора на терена, следователно са били поне 35 000.
Всъщност терена беше преграден до центъра - имаше някакви прегради, заради тревата или нещо такова. ...Може би най-грандиозното ми влизане гратис на концерт, излезе едно ченге, и заряза вратата отворена. И ние докато гледаме - поне 15 -16 души влезнаха, викам си -ааайдеее - ако ни бият, няма да сме сами. Оказахме се на едно ниво със сцената, и от там си влезнахме на терена.
Относно посещаемостта си спомням, че нещо организатора продал 25 пък на стадиона 30 и повече - с покани, а и както при нас стана - просто ни отвориха.

#19 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 октомври 2013 - 12:40

View Postdrivanov2003, on 23 октомври 2013 - 12:23 , said:

Относно посещаемостта си спомням, че нещо организатора продал 25 пък на стадиона 30 и повече - с покани

Така са ми казвали и на мен :yes:
I don't know how I managed it...

#20 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 23 октомври 2013 - 13:41

6 $ билет !!! Кеф....
Иначе не знам за "всенародната любов"???
Скорпионс са яка банда, но казвам че Шенкер и Ули Джон Рот направиха доста по як купон, когато ги гледах..
А по отношение на посещението през 93та съм чувал че е имало неочаквано малко - около 20 000 души.

Edited by trasholasho, 23 октомври 2013 - 13:46 .






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users