Jump to content

Sting със Symphonicity в София7.06.2011, ст. "Георги Аспарухов"


254 replies to this topic

#21 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 22 февруари 2011 - 12:07

Тигре, Стинг е голямо име и според мен поне трябва човек поне 1 негов концерт да посети през живота си! Дори и да не ти е любим изпълнител. И точно на това разчитат от СМЕ /същото се отнася и за БЕК, разбира се!!!/. Четох коментарите на Ози за концерта, свалих си от нета двд-то на Стинг от настоящето турне и няма да пропусна този концерт за нищо на света. Но не всеки може да си позволи тези цени, още повече, че те не са направени, за да е удобно или угодно на феновете да видят любимия си изпълнител, а за да се донесе печалба от 300% на организаторите!

Като видях първоначалната дата 05.06. /неделя/ за Букурещ бях вече си направил в главата идея за разходка до румънско, за среща с whiplash159 и компания отново /както беше на Аеросмит и както може и да стане за Бон Джови :P /, но след като датата е 06.06. /понеделник/ вероятността да гледам Стинг в Букурещ намаля драстично ... И явно за пореден път ще трябва да пълня гушите на организаторите /СМЕ, БЕК и т.н. .../... :)

Edited by Minstrel in the Gallery, 22 февруари 2011 - 13:09 .


#22 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 22 февруари 2011 - 12:14

View PostMinstrel in the Gallery, on Feb 22 2011, 12:07, said:

...както може и да стане за Бон Джови :P ...
... билетите вече за купени ... :)
ПИСУК!

#23 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 22 февруари 2011 - 12:18

View Posteddie, on Feb 22 2011, 11:42, said:

Я, взех че познах. :)

Сега да видим дали съм познал за Сантана и Iced Earth :P

Iced Earth! С Мат Барлоу в състава, браткоу, дано си познал. И целият Burnt Offerings /мечтииииии/.
Точно като този албум трябва да звучи истинският хеви метъл. А, дано.
Скоро, съвсем случайно попаднах на концерта от Атина през 1999 г. ако не се лъжа, след това и на едно видео от Бразилия от миналата година. Тия момчета мачкат на живо.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#24 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 22 февруари 2011 - 12:20

Ах!

За какво иначе са традиициите, ако не да се спазват. Depeche Mode на Илиенци, Гордъня в Подуене. :worship:

Както би се изразил прелюбимият ми Bruno: "Дано Щинг реши да поразгледа Герена. Така има шанс да остави амазонските гори на мен и да пренасочи благотворителността си към българските стадиони. Че, аман вече, Боно и Бранджелина не оставиха нищо за спасяване" :P

Който не го е гледал тоз Грамадан на живо, той не е виждал що е то вокално свръхестество. :) Безценно е просто! Който не верва, да хвърли по едно ухо и око на това.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#25 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 февруари 2011 - 12:37

View PostMinstrel in the Gallery, on Feb 22 2011, 12:07, said:

циганите от СМЕ
...........................
Алчни гадове!!!
Ще помоля да минем без подобни коментари.
I don't know how I managed it...

#26 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 22 февруари 2011 - 13:10

Ози, приемам забележката и се извинявам ... НО тъжното е, че си заслужават епитетите ...

Edited by Minstrel in the Gallery, 22 февруари 2011 - 13:14 .


#27 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 22 февруари 2011 - 17:18

Винаги съм искала да гледам Стинг на живо, но благодарение на безграничната промоутърска алчност явно няма да е в близко бъдеще и може би ще бъде някъде по чужбина, въпреки че Герена ми е на пет минути пеша от нас. Дано до юни месец все пак паднат няколкостотин лева отнякъде... че да се разходя до Лондон и да гледам Джейдис в The Peel :rolleyes:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#28 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 22 февруари 2011 - 19:43

И на мен ми е тъжно за отминалите времена в които билетите бяха доста по-евтини, но силно се съмнявам, че пак ще настъпят. Билетите в България все повече ще се доближават до тези в Европа. И колкото и странно да звучи на някой, но това е свързано и с повечето концерти които се провеждат у нас през последните години.

Цитат от едно интервю на Дорина Маркова

"-Разкажи ни за турнето повече, през кои държави минахте:
-През цяла Северна Америка, Цяла Западна Европа без Португалия , бяхме в Русия, Полша , Молдова ... май от Европа няма да свирим само в Гърция и България. В първоначалната програма за турнето, България беше включена като дестинация, но явно финансовите условия са се оказали твърде тежки...."

#29 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 22 февруари 2011 - 20:14

View PostUgly, on Feb 22 2011, 19:43, said:

Билетите в България все повече ще се доближават до тези в Европа. И колкото и странно да звучи на някой, но това е свързано и с повечето концерти които се провеждат у нас през последните години.
Проблемът не е толкова, че ги доближават, колкото че ги надминават, както се видя от дадените в темата примери. За сметка на това, обаче, условията, при които се провеждат концертите, си остават недоевропейчени. Все още.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#30 pepa angelova

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 171 posts
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Posted 22 февруари 2011 - 20:15

Тази година толкова пари икономисах от това, че нямам възможност да присъствам поне на 7 концерта, на които искам, че в момента хич не ми пука колко струват билетите. Най-после да една дата да няма състезание, държавен турнир или още нещо си, с което трябва да се съобразявам. Така, че - аз съм мнооого доволна.

#31 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 22 февруари 2011 - 20:18

"Проблемът не е толкова, че ги доближават, колкото че ги надминават"

Това което проверих като продажба за Sting в момента не е точно така.

#32 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 22 февруари 2011 - 20:29

В Загреб билетите са били по-евтини, доколкото разбрах, при това при по-добри условия. Това имах предвид, основно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#33 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 22 февруари 2011 - 20:44

Така е, но ако правилно съм си пресметнал злотата, трябва да а се радваме, че не са като в Полша. От сайта му за концертите за които има обявени билети не видях по-евтини от нашия.

Относно Загреб, примерно за концерта на Roger Waters там билетите са най-евтините в Европа (ако не се лъжа). Въпреки това и до сега концерта не е разпродаден и има билети. За разлика от това в Прага билетите за Roger Waters са може би най-скъпите, а те без проблеми продадоха концерта си, пуснаха втора дата и разпродадоха и нея.

#34 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 22 февруари 2011 - 21:39

View PostUgly, on Feb 22 2011, 20:44, said:

Така е, но ако правилно съм си пресметнал злотата, трябва да а се радваме, че не са като в Полша. От сайта му за концертите за които има обявени билети не видях по-евтини от нашия.

Относно Загреб, примерно за концерта на Roger Waters там билетите са най-евтините в Европа (ако не се лъжа). Въпреки това и до сега концерта не е разпродаден и има билети. За разлика от това в Прага билетите за Roger Waters са може би най-скъпите, а те без проблеми продадоха концерта си, пуснаха втора дата и разпродадоха и нея.
Айде сега също така съвестно провери колко е средната работна заплата в Полща или Чехия и ги сравни с тази в България и пак ще си говорим :rolleyes:
Условията в България и чужбина са несравними все още.

#35 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 22 февруари 2011 - 23:05

Просто е жалко: концертите вече започват да се правят не за истинските меломани, а за мутри и манекенки...
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#36 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 22 февруари 2011 - 23:54

Добре.
Ще задам така въпроса: Колко според вас трябва да струва един билет за концерт на величие като Стинг?

Да.Билетите не са евтини,но това е Стинг,не са Firewind или Sabaton.

Разберете,че това са реални и нормални цени,за шоу на звезда от ранга на Стинг.
Достатъчно са съобразени със стандарта ни. Живея в Англия и имам представа какво означава скъп билет.
Факт,че стандартът тук е различен,но в случая говорим за пъти.Тук билетите за Стинг са от 120 до 300 паунда.
На базата на това,а и на цените в други държави,колко според вас трябва да струват билетите в България?

#37 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 23 февруари 2011 - 00:13

Кико, билетът за Metallica, Slayer, Anthrax, Megadeth, Rammstein, Manowar, Alice in Chains и Stone Sour беше 189 лева. Най-скъпия имам предвид. Ако греша, някой да ме поправи. Мисля, че това отговаря на въпроса ти. При това и за двата дни на теория би трябвало да получиш пълноценно шоу поне от хедлайнерите, а поне Metallica не са по-малко звезди от Стинг.

Живеем в държава, където подобна цена гълта буквално ЦЯЛАТА заплата на един научен работник, да речем - специално за това знам от първа ръка, тъй като именно ниската заплата беше една от причините да откажа да работя като математик в БАН. Предложиха ми 140 лева на месец. Подробности тук няма да разказвам, но това е истината. Това дали е действителност в Англия?

Прочее, такава инфлация, каквато сполетя цените на концертните билети в последните години, не съм забелязал да се случва на нищо друго. Преди пет години нормалната цена за билет за комерсиален концерт беше близо три пъти по-ниска, отколкото е сега. За Helloween + достатъчно бира ми стигаше една ученическа стипендия тогава. Сега само билетът беше 40 лева, ако не хванеш промоцията. Същевременно ученическата стипендия си е същата. Не се е променила.

Цените на билетите трябва да са такива, че да покрият цената на шоуто и наема на мястото и да остане достатъчно добра печалба за организатора. Не знам какво е достатъчно добра печалба, обаче със сигурност не е такава цена, при която на концерт за 13000 човека само за да се избият разходите стигат две или три хиляди продадени билета и останалото остава като чиста печалба.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#38 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 23 февруари 2011 - 00:22

Аз също мисля, че организаторите трябва да се сетят къде правят тези концерти - хубаво, 200 лева е напълно нормална цена за Стинг в страна, където минималната работна заплата е 1500 евро, но нормална цена ли е за страна, където МРЗ е 300 лева? Не. Точно процентната чиста печалба на промоутъра трябва да бъде съобразена с този факт и да не бъде няколкостотин процента, а далеч по-нормална цифра.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#39 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 23 февруари 2011 - 00:24

View PostТигър, on Feb 23 2011, 01:13, said:

Кико, билетът за Metallica, Slayer, Anthrax, Megadeth, Rammstein, Manowar, Alice in Chains и Stone Sour беше 189 лева. Най-скъпия имам предвид. Ако греша, някой да ме поправи. Мисля, че това отговаря на въпроса ти. При това и за двата дни на теория би трябвало да получиш пълноценно шоу поне от хедлайнерите, а поне Metallica не са по-малко звезди от Стинг.

Живеем в държава, където подобна цена гълта буквално ЦЯЛАТА заплата на един научен работник, да речем - специално за това знам от първа ръка, тъй като именно ниската заплата беше една от причините да откажа да работя като математик в БАН. Предложиха ми 140 лева на месец. Подробности тук няма да разказвам, но това е истината. Това дали е действителност в Англия?

Прочее, такава инфлация, каквато сполетя цените на концертните билети в последните години, не съм забелязал да се случва на нищо друго. Преди пет години нормалната цена за билет за комерсиален концерт беше близо три пъти по-ниска, отколкото е сега. За Helloween + достатъчно бира ми стигаше една ученическа стипендия тогава. Сега само билетът беше 40 лева, ако не хванеш промоцията. Същевременно ученическата стипендия си е същата. Не се е променила.

Цените на билетите трябва да са такива, че да покрият цената на шоуто и наема на мястото и да остане достатъчно добра печалба за организатора. Не знам какво е достатъчно добра печалба, обаче със сигурност не е такава цена, при която на концерт за 13000 човека само за да се избият разходите стигат две или три хиляди продадени билета и останалото остава като чиста печалба.

Подкрепям те. Прав си за цялостния облик на ситуацията,но това не означава,че Стинг може да дойде и да свири за 50лв.
Все едно да идеш в Мерцедес и да кажеш "Еми мен заплатата ми е 600лв,затова ако може да ми продадете S-класата за 15 000,а не за 100 000.
А и вече сме държава от ЕС,не може да продължаваме да минаваме за бедняците на Европа.

Колкото до Сонисфиър - онова е фестивал,по-различно е. Ако билетът за самостоятелен концерт на Металика е да кажем 70 лв средно,за Слейър 50лв,а за Мегадет 45лв + 40лв за Антракс,това не означава ,че могат да сложат 205 лв средно за билет.Това е идеята на фестовете - повече групи на приемлива цена.

#40 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 23 февруари 2011 - 00:41

View PostКико, on Feb 23 2011, 00:24, said:

А и вече сме държава от ЕС,не може да продължаваме да минаваме за бедняците на Европа.
А за какви да минаваме с тези заплати?

40 лева беше билетът за Кис само преди две години, 50 за Металика, 40 (или 50, не помня точно) за Депеш Мод. Щом 40/50 лева е постижима цена за билети за Депеш Мод, значи е постижима и за Стинг. Още повече, че Стинг вече е свирил в България и цените бяха бая по-приемливи. Но не, хайде, идвал бил със симфоничен оркестър и това било оскъпявало... Ами Роксет или Джо Кокър тогава?? Това са абсолютно СПЕКУЛАТИВНИ цени и аз лично отказвам да ги плащам.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users