Jump to content

Честит празник скъпи СисАдмини!!!


33 replies to this topic

#1 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 август 2007 - 18:40

Нямах представа, но се оказа че и системните администратори имат свой професионален празник, а именно 25.07. Хвала, тях!!

С извинение за закъснението, Ви копи-пействам от едно друго праведно място нещо интересно:


Записки на самотния системен администратор
(...или "Как оцелях 183 дни между хиените от счетоводството")

---------------------------------------------------------------

- Жоре, имаш ли... <следва внима-а-ателно прочитане от някаква хартийка> ... имаш ли ВИНДОЕС Хъ Ръ? Имаш я?!? Ето ти една дискета, да я запишеш за сина ми!

---------------------------------------------------------------
- Жоре-е-е! Пак не работи! Аз щракам с мишката, а пък там пише "каннот реад фром тхе специфиед дриве" и флопито мига и се блъска... Да рестартирам ли?

---------------------------------------------------------------
- Жоре-е-е! А пък принтера пак дава грешки!
- !?!?!?
- Ами, прави - кър-къъъъър-кр-кръ...

---------------------------------------------------------------
- Жоре, аз тука пиша нещо на Уърда, а пък той ми рисува отдолу под думите със зелени чертички. Три пъти го набирам тоя текст - все същото! Ще ми преинсталираш ли Офиса, че явно се е скапал?

---------------------------------------------------------------
- Жоре, тука в стаята ни спря тока и нещо започна да пищи! Ма много гадно пищи и то от тая тежката кутия дето сега включвам компютъра към нея, а не към разклонителя... Жоре, гадно пищи... страх ме е!!!

---------------------------------------------------------------
- Жоре, аз тука си смятам с калкулатора, ама не знам какво натиснах, обаче сега ми излизат само единици и нули! А пък аз сега ще имам да въвеждам и други цифри... Ела и ми инсталирай наново калкулатора!

---------------------------------------------------------------
- Жоре, пък що така ги поръчахте тия кутии, такива траурни?!? Аз черно не обичам! Ще вземеш ли за утре някаква боя - шпрей или направо блажна, ама нещо по-весело - жълто или синьо?

---------------------------------------------------------------
- Жоре, а пък тая електронна поща... лесно ли се работи с нея? А скъпо ли е? А до себе си мога ли да пиша?... О-о-о... ама аз да не мислиш, че помня какъв номер си ми дал!... Ха, отде да знам, електронна ли ми е пощата или каква! ...Поща, бе! Кутия, дето ми пускат писма! Желязна!... А, казваш, трябва да е електронна?!? Ами аз откъде да я купя такава?

---------------------------------------------------------------
- Жоре! Днеска сутринта компютърът ми не тръгва! Какво?!? Нова парола... казал си я бил вчера? Значи старата 1-2-3 вече не важи?.. А-ха! А каква викаш, била новата? 1-2-3-4-3-2-1... Чакай. Чакай! ЧАКАЙ!!! Чакай да го запиша, че толкова цифри не мога да запомня от един път!

---------------------------------------------------------------
- Жоре, аз значи записах документа на диска Це, а Любчето не го вижда!.. Т.е., как "къде го отваря"? При себе си, разбира се! На нейния компютър, на диск Це... Ха! Че къде да го запиша тогава? На Еф? Че каква е разликата? Тъй ли? Жоре, да знайш, какиното, много сложно си го направил... А, ако го запиша на дискета? На диска А, значи? Ами Любчето, къде ще го отвори? Пак на А?!?!? ЖОРЕ!!! Я СИ ОПРАВИ СИСТЕМАТА! С диск Еф става, с А - става, а пък със Це - не става! За какво ли ти плащаме заплатата, като една проста система не можеш да оправиш?

---------------------------------------------------------------
- Жоринка, а това, Линух, какво е? О-пе-ра-ци-он-на сис... Ясно, ясно... ти кажи, за тая игра с пингвините? Не? А? Какво?... И, защо питаш? А, ще ми я сложиш ли?... Откъде я взех ли? От бюрото ти! Хареса ми картинката. Първо помислих, че е някакво ново техно, ама никаква музика не можах да пусна от него...

---------------------------------------------------------------
- Жоре, кажи сега, каква е тая кутия в нашата стая? Тая де, на малкия контейнер до стената... с многото лампички? Какво... какво? Суич??? Че за какво трябва да е при нас? Той си е нещо по твоите работи, значи си го дръж в твоята стая! Какво?!? ДА - ИЗКЛЮЧИХ ГО! Тука една печка няма къде да си включи човек от тебе! И чакай - не затваряй, ами идвай по-бързо - хем ще си прибереш кутията, хем ще видиш, защо на Милена и изчезна диск Еф! Какво? Да ти включа кутията ли? Я СИ ГЛЕДАЙ РАБОТАТА, БЕ!... ТИ, НА КОГО ВИКАШ БЕ!!! ЗНАЕШ ЛИ, АКО ДОЙДА!!!
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#2 Inferno

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Location:Black Skies

Posted 03 август 2007 - 21:25

имаше едно още по-добро.
там имаше и стажант, и каунтър страйк.
не е на 25 юли.
той е като великден, всяка година на различна дата, т.е. последният петък на юли.
All these things we'll one day swallow whole
Fade out again, Fade out.

#3 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 06 август 2007 - 08:07

:D

само който не е работил сред "лелки-счетоводителки", не знае за какво става дума

някои от "смешките" са плашещо реални :D

прочее, на мен винаги са ми били много симпатични Сис Админите :huh: , но така и не успях да се сближа с нито един - много мълчалив народ са :D

Quote

имаше едно още по-добро.

Ефо, дай го, де :D

#4 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 август 2007 - 08:49

View Posthenna iv, on Aug 6 2007, 09:07, said:

:D


прочее, на мен винаги са ми били много симпатични Сис Админите :huh: , но така и не успях да се сближа с нито един - много мълчалив народ са :D


Глупости, всичките са пълни откачалки... :D

Предишният ми сисадмин беше абсолютно отнесен. Звъня му по телефона и викам Иване мрежата нещо се скапа, а той отвръща идвам веднага, което значи след около час. Горе долу толкова трае една мисия в онази онлайн играта, дето всички сисадминчета я играят. Голям цирк, а аз немога да изпратя договора на клиента през това време...


И още нещо, това дето Inferno го припомня съм го чел. Бях го разпечатал и подарил на моя Иван. И той беше рибарче, като главния герой от комикса... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#5 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 06 август 2007 - 14:41

View Postmarillion, on Aug 6 2007, 09:49, said:

Глупости, всичките са пълни откачалки... :D
...идвам веднага, което значи след около час. Горе долу толкова трае една мисия в онази онлайн играта, дето всички сисадминчета я играят.

Аааа, не така, аз не играя никакви онлайн игри, или игри по принцип, но пък пак се отзовавам след около час-два, ден-седмица, според зависи от ЕГН-то, фигурата и семейния статус на позовалата ме колежка :rolleyes:
А гореописаните случки са ми се случвали до една, като млад много ме дразнеха, но вече "улегнах" и не им обръщам внимание :angry:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#6 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 06 август 2007 - 14:42

View Postmarillion, on Aug 6 2007, 09:49, said:

Глупости, всичките са пълни откачалки... :D

вЕрно ли :o щом казваш :pogranichnik:

Quote

Предишният ми сисадмин беше абсолютно отнесен. Звъня му по телефона и викам Иване мрежата нещо се скапа...

ти си лелка-счетоводителка :haha: :harhar:

#7 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 август 2007 - 14:49

View Posthenna iv, on Aug 6 2007, 15:42, said:


ти си лелка-счетоводителка :haha: :pogranichnik:

Не позна, аз съм чичко юрист, а ние със счетоводителите не сме първа любов. :o
Така, че без обиди, моля! :harhar:


А, ти си?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#8 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 06 август 2007 - 14:59

View Postmarillion, on Aug 6 2007, 15:49, said:

А, ти си?

лелка-счетоводителка :pogranichnik: :harhar:

#9 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 август 2007 - 15:12

View Posthenna iv, on Aug 6 2007, 15:59, said:

лелка-счетоводителка :pogranichnik: :harhar:

Откога те чакам!! Ще ми попълниш ли данъчната декларация за придобити доходи през 2006г.? :haha:
Внимавай в уловката...







П.П.: Надявам се имаш чувство за хумор, нали? :o
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#10 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 06 август 2007 - 15:38

View Postmarillion, on Aug 6 2007, 16:12, said:

Откога те чакам!! Ще ми попълниш ли данъчната декларация за придобити доходи през 2006г.? :o
Внимавай в уловката...
П.П.: Надявам се имаш чувство за хумор, нали? :D

брей, на другите момичета все приятелства и брак предлагат, на мен вечно декларации :haha:

ам`чи шЕ попълним, адвокАте, ама тарифата първо да си пратя - на пдф ли, пдч ли... как предпочиташ
и сроковете малко изтървал си, та към тарифата сложи едно +50% :harhar:

няма как, пазарна икономика е, Европейски Съюз, знаеш :pogranichnik:

впрочем, за сисадмини тече в момента сезонно намаление... някой такъв тука ако се навърта, да знае

Edited by henna iv, 06 август 2007 - 15:39 .


#11 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 06 август 2007 - 15:44

View Posthenna iv, on Aug 6 2007, 16:38, said:

впрочем, за сисадмини тече в момента сезонно намаление... някой такъв тука ако се навърта, да знае
брех, пак опущих, тъкмо да хвана намалението и се оказва, че нямам недекларирани доходи(каквото и да значи това, по дяволите).
виж, за приятелствa, бракуване и тем подобни - немаш грижи и без това съм свободен като електрон в момента :pogranichnik: :harhar:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#12 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 август 2007 - 15:54

View Posthenna iv, on Aug 6 2007, 16:38, said:


ам`чи шЕ попълним, адвокАте, ама тарифата първо да си пратя - на пдф ли, пдч ли... как предпочиташ


Тамън си викам нашто счети не видя забележката по-горе за уловка, но...

View Posthenna iv, on Aug 6 2007, 16:38, said:


и сроковете малко изтървал си,


Voa la, види се начетено ще да е туй момиче, само дето...

View Posthenna iv, on Aug 6 2007, 16:38, said:


та към тарифата сложи едно +50% :pogranichnik:


тука малко се изложи, защото стар принцип е при алъш-вериш с адвокат и дявол да бъдеш благоразумен в щенията си...

:harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#13 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 06 август 2007 - 16:11

View Postmarillion, on Aug 6 2007, 16:54, said:

...
тука малко се изложи, защото стар принцип е при алъш-вериш с адвокат и дявол да бъдеш благоразумен в щенията си...

е, адвокАте, аз вече получих по-примамливо предложение (вж.по-горе), тъй че излизам в полагаем годишен отпуск, а ти си оправяш декларацията; нещо колежка да препоръчам? :pogranichnik:

Блеки, знаех аз, че сисадмин=убав и надежден чиляк :harhar:
а то, декларирането на доходи е всяка година, нали знаеш :haha:

#14 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 август 2007 - 16:17

View Posthenna iv, on Aug 6 2007, 17:11, said:

е, адвокАте, аз вече получих по-примамливо предложение (вж.по-горе), тъй че излизам в полагаем годишен отпуск, а ти си оправяш декларацията; нещо колежка да препоръчам? :mellow:



Млади сте още, млади и зелени. Все чувствата са Ви в главата. Любов, цветя и рози, а къде остана Ламборджинито, Хаваи? :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#15 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 06 август 2007 - 16:40

View Postmarillion, on Aug 6 2007, 17:17, said:

Млади сте още, млади и зелени.
Ламборджинито, Хаваи? :)
ехх, не чак толкоз млади вече, твърде черни за зелени, пък с бедната държавно-админска заплатка, какви хаваи, какво ламборджини...само с верния байк, ама в тея дъждове май предимно на подводно велосипедиране ще преминем Posted Image
а по темата - админите предимно в бира се давят, тъй че едно НАЗДРАВЕ няма да е излишно :mellow:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#16 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 07 август 2007 - 11:20

View Posthenna iv, on Aug 6 2007, 15:59, said:

лелка-счетоводителка :yes: ;)
Хм, имам доста опит в областта (не че съм сисадмин, де).
Нещата понякога са доста по-реалистично груби, отколкото в тез няколко "смешки".

Култов телефонен разговор:
Сч: "Абе натискам клавишите - нищо не става. Компютъра се счупи. Ужас - ся как ша го предам тва ддс....."
Аз (след кратък размисъл): "Къде ти е чантата?"
Сч: "Ми до мен на бюрото."
Аз (обнадежден): "Премести я."
Сч: "Я :wub:. Била съм затиснала контрола с нея ":wub:)
...
Next One Is Real

#17 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 август 2007 - 11:36

View Postdave, on Aug 7 2007, 12:20, said:

Хм, имам доста опит в областта (не че съм сисадмин, де).
Нещата понякога са доста по-реалистично груби, отколкото в тез няколко "смешки".

Култов телефонен разговор:
Сч: "Абе натискам клавишите - нищо не става. Компютъра се счупи. Ужас - ся как ша го предам тва ддс....."
Аз (след кратък размисъл): "Къде ти е чантата?"
Сч: "Ми до мен на бюрото."
Аз (обнадежден): "Премести я."
Сч: "Я :yes:. Била съм затиснала контрола с нея ";))
...

Това ме подсети за една истинска случка...

Годината 1999, мястото юридически отдел на Министерство на правосъдието. Имах уговорен среща там и докато чаках ме поканиха да седна в един от кабинетите. Там две колежки на средна възраст работеха на две бюра с персонални компютри пред тях. По едно време едната нещо изсумтя, след което отново продължи да пише. След около десетина минути жената пак изсумтя, този път доста раздразнено. На следващото сумтене, аз се осмелих да я попитам има ли нужда от помощ. Тя ме погледна с изключително благодарен поглед и ми заяви дословно следното:

Още не мога да му свикна на това чудо. Ето, от сутринта си пиша правното становище по един въпрос и все го губя. Вече за трети път наново го пиша...

Тъй като аз недоумявах за какво говори тя ми каза:

Изчакайте тук до мен и наблюдавайте какво става.

Тя продължи да пише и когато приключи последния ред на страницата компютърът я прехвърли на нова страница. В този момент жената победоносно заяви:

Видяхте ли го? Аз какво Ви разправям, целия текст пак изчезна и сега наново трябва да започвам всичко отначало....

Честно да Ви кажа, трудно намерих подходящи думи, за да обясня на тази отрудена женица защо се получава аджеба така.
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#18 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 07 август 2007 - 11:38

;)

еееех, ДейвЕ, и теб не пощадиха счетоводителките :yes:

и, щом е тъй, оферирам и на теб намалението за попълване на годишни декларации :wub:

#19 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 07 август 2007 - 11:52

View Posthenna iv, on Aug 7 2007, 12:38, said:

:wub:

еееех, ДейвЕ, и теб не пощадиха счетоводителките :yes:

и, щом е тъй, оферирам и на теб намалението за попълване на годишни декларации :wub:
Да бе, нали ша ма утрепят с камъни в дома, ако някой друг ми попълни декларацията ;) .
Next One Is Real

#20 iilnd

    поручик Гешанов

  • Енориаши
  • PipPip
  • 111 posts

Posted 07 август 2007 - 13:34

как само звучи, а? Една позната ми попълни декларацията... :yes:

случка с колежка:

"Имаме проблем нещо. Аз го натискам, а той не ми пуска."

става въпрос за факса и за големия зелен бутон.
"но май църквата трябва да не търси врагове само в официално регистрираните сатанински секти"





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users