Jump to content

Горд, съм че съм БЪЛГАРИН!


87 replies to this topic

#61 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 02 June 2009 - 10:59 AM

View PostТигър, on May 29 2009, 13:36, said:

В 99.99999999999 процента от случаите изказващият подобно твърдение изключва себе си от това твърдение. Та с какво ти си нещо понече от българите? Аман от такива твърдения вече, ще ме извинявате.

Там пише СМЕ, СМЕ, СМЕ! Казвам го, защото най-вече го усещам върху себеси и никога не съм се изключвал от СТАДОТО!!!
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#62 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2009 - 23:06 PM

Не се гордея, че съм българка. Някак си не съм в състояние да се гордея с нещо, за което не съм имала никакъв избор. Все едно, да съм горда, че съм жена или че съм със зелени очи, или нещо подобно. Ами просто така се е случило. Приемам го спокойно и толкова. Без гордост или срам.
Позволявам си да се гордея с професията си, с това, че съм пацифист или че съм се справила прилично с възпитанието на децата си. С неща, за които съм направила някакъв избор или съм положила някакви усилия. Не и с това, че съм се родила на определено парче земя.
Защото, ако тръгна да се гордея с това, започвам да се чудя трябва ли да чакам да установим контакт с извънземни, за да се гордея, че съм от Земята или да почвам от сега?
Omnia mea mecum porto

#63 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 05 June 2009 - 07:04 AM

^+1 :angry3:
Съгласен на 100% с госпожата.
Освен това по скромното ми мнение ние сме най-напред хора, човеци, хуманоди, хомо сапиенс.....каквото и да значи това. И вече от там нататък сме всичко останало.
Тези борби, сравнения, съревнования, ние сме по-по-най, ама те пък са съвсем-най са умишлено създадени и наложени. Има ли граници в животинското цартство например в смисъла на човешките безумия? И дали един орел се гордее, че е нещо повече от една кукумявка, или обратното. :drinks:

#64 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 25 June 2009 - 09:03 AM

Тук се пита дали си горд, че си българин. За мен такъв отговор е бягане от отговорност на това което си. За много неща в живота нямаш избор и това не ти пречи да кажеш, че си горд с тях ако след това се получат, нали ? Така или иначе все по-малко ставаме гордите....
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#65 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 25 June 2009 - 23:09 PM

Видях какво се пита. И отговорих.
И отказвам да нося отговорност ЗА това.
Мога да нося отговорност за това, че не съм овладяла добре българската граматика, например.
Или да нося отговорност, че не познавам добре българската история. Пак например.
Но не и че съм се родила българка.
Схващаш ли тънката разлика? Дори не е толкова тънка.
Omnia mea mecum porto

#66 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 29 June 2009 - 14:15 PM

^^^ Право си е момичето! Ти се бъркаш нещо. Дава хубав и смислен отговор :metal:
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#67 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 29 June 2009 - 17:16 PM

Сега, по всяко време ти можеш да ми кажеш, че не си българка и по твойта логика никой не може да ти каже обратното и заради някаква си случайност излиза, че ти си права. То бива философски съждения бива , но понякога трябва да осетиш тънката (или не толкова тънката) човешка гледна точка на нещата. Цитирам " Живота е низ от случайности, неслучайно подредени...."

Идеално разбирам какво искаш да ми кажеш, но не го приемам за правилно. :metal:
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#68 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2009 - 23:06 PM

Quote

Идеално разбирам какво искаш да ми кажеш, но не го приемам за правилно.
ОК, това си е твое право. И си е твое право да се гордееш с каквото си искаш. Както си е мое да подбирам с какво да се гордея.
Обаче в крайна сметка не си ли съгласен, че най-важното е да се стремиш да си достоен човек, а не да се биеш в гърдите, че си българин?
Omnia mea mecum porto

#69 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 30 June 2009 - 10:29 AM

Темата: "Горд, съм че съм БЪЛГАРИН!"
Въпрос: "Какво ви кара да се чувствате горди че сте българи и съответно какво не. Целта ми е да видя, дали има въобще някаква гордост в това да си роден в България."

Редакция: Когато има въпросително изречение знака на края е "?" (въпросителен)!

Отг. Файона: "Не се гордея, че съм българка." следва обяснение на това защо мисли така!

Ако неразбираш защо мисли така, т'ва си е твой проблем, не е бягане от отговорност!

V V V
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#70 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 03 July 2009 - 15:52 PM

View PostФайона, on Jun 30 2009, 00:06, said:

ОК, това си е твое право. И си е твое право да се гордееш с каквото си искаш. Както си е мое да подбирам с какво да се гордея.
Обаче в крайна сметка не си ли съгласен, че най-важното е да се стремиш да си достоен човек, а не да се биеш в гърдите, че си българин?


По- важно е да си достоен, преди всичко останало. :P

View Postdidara, on Jun 30 2009, 11:29, said:

Темата: "Горд, съм че съм БЪЛГАРИН!"
Въпрос: "Какво ви кара да се чувствате горди че сте българи и съответно какво не. Целта ми е да видя, дали има въобще някаква гордост в това да си роден в България."

Редакция: Когато има въпросително изречение знака на края е "?" (въпросителен)!

Отг. Файона: "Не се гордея, че съм българка." следва обяснение на това защо мисли така!

Ако неразбираш защо мисли така, т'ва си е твой проблем, не е бягане от отговорност!

V V V

Може да проследиш диалога отново и ще видиш, че пост-а ти е безмислен :) :)

Edited by Fak_yu!, 03 July 2009 - 15:56 PM.

Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#71 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 03 July 2009 - 16:08 PM

View PostFak_yu!, on Jul 3 2009, 16:52, said:

По- важно е да си достоен, преди всичко останало. :)
Може да проследиш диалога отново и ще видиш, че пост-а ти е безмислен :) :)

Поста си е поста не е пост-а!
Невиждам каво му е безмисленото! Задаваш въпрос - получаваш отговор!
Въпросът е, защо й казваш че бяга от отговорност? Но т'ва няма смисъл да се обсъжда повече, точка :P

Edited by didara, 03 July 2009 - 16:10 PM.

Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#72 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 04 July 2009 - 15:38 PM

Горд съм с опита си да бъда (свестен) ЧОВЕК.
Това с националната гордост и аз не мога да го разбера :metal:

#73 Self Bias Resistor

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 14 October 2009 - 08:33 AM

View PostSvil, on Mar 24 2009, 23:50, said:

Напоследък нищо не ме кара да се гордея от това, че съм българин. Простотията е повсеместна.
Малко ми остава да се съглася с него. Припомням си историята на възникването на държавата ни. Това буди гордост у мен, но като се замисля докъде е стигнал този народ днес...

#74 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 24 May 2011 - 09:47 AM

Не намерих по-подходяща тема от тази, затова я вдигам малко, за да споделя, по случай 24 май, едни мои размисли, които публикувах миналата година и които за съжаление са все още актуални и ще става все по-актуални ми се струва.

В началото бе... slovoto!

:)

#75 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 01 June 2011 - 19:25 PM

Горд ли съм всъщност, че съм българин?

:rolleyes:

#76 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 02 June 2011 - 11:37 AM

Не ми се отваря линкът...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#77 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 02 June 2011 - 12:38 PM

Ето алтернативен линк към същата статия.

#78 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 16 October 2011 - 23:02 PM

View PostSvil, on Mar 24 2009, 23:50, said:

Напоследък нищо не ме кара да се гордея от това, че съм българин. Простотията е повсеместна.

View PostSatyr, on Mar 24 2009, 18:43, said:

Бобът с наденица ме кара да съм горд.
Сериозно! :yes:

Мда,Svil, напълно си прав! :yes:
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#79 dikata

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 27 October 2011 - 12:39 PM

View PostНещото което вие в нощта, on Mar 27 2009, 00:25, said:

Трибагрен е нашият флаг:
бял - за душата чиста е знак,
зелен - за надеждата цвят,
червен...


Една италианска песен, леко променена с цел запазване на поредността в цветовете...

То нашия трибагреник е взаимстван,точно от италиянският (Раковски от Гарибалди)

Като цяло се гордея,че съм Българин,но примерно досегашният ни президент беше едно от нещата,който ме караха и да се срамувам,че съм такъв.... :metal:

#80 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 01 November 2011 - 16:40 PM

Все още е Денят на народните будители, така че малко нахвърляни думи по този повод.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users