Jump to content

Щурците са предложени за орден "Св. Св. Кирил и Методий"......първа степен


32 replies to this topic

#21 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2010 - 10:57 AM

View PostSvil, on Jul 26 2010, 20:49, said:

Данчето Христова е била лична приятелка с Кастро и дори се говореше, че му е била любовница. Ходила е много пъти в Куба на младини. Защо да не е хубав човек Кастро за нея? Какво лошо е видяла тя от него? Мисълта ми е да не генерализираме толкова.
Хм е то по тази логика и Сталин не е бил лош човек за някои хора, но това не изменя статута му на диктатор и мракобесник, нали така?!! Тва че някойя си е била любовник на хора като Кастро може да говори само едно - плиткоумие, повърхностност, с една дума Данчето си заслижава ордена!

#22 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 July 2010 - 11:32 AM

Всъщност по коя точно логика Йорданка Христова не си е заслужила ордена? Айде обоснови ми се?
Ордена е за културен принос, а не за това, кой с кого спал, ял и живял, нали така.

#23 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2010 - 12:16 PM

View PostSvil, on Jul 28 2010, 11:32, said:

Всъщност по коя точно логика Йорданка Христова не си е заслужила ордена? Айде обоснови ми се?
Ордена е за културен принос, а не за това, кой с кого спал, ял и живял, нали така.
Оооо, неее, Данчето напълно заслужава ордена си, с оглед на това какви хора са се окичили с него, тя е съвсем достойна за компанията на Тончо Русев, човекът написал най-отвратителните и просташки естрадни мелодии, много се чудя как досега не са й го връчили с оглед "великия" културен принос на тази клета женица, в нормалните държави след подобни изказвания за хора като Фидел, отговорни за погубването на милиони животи, въпросното лице веднага би било забравено и изключено от всякакъв цивилизационен диалог, а тук се награждават с държавни отличия! Но те редица "велики" българи са награждавани с орден стара планина - Ахмед Доган, Тошо Тошев, Батков, Батето и т.н. та великата Данче да не наградят, мисля, че Веселин Маринов също заслужава този орден!

#24 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2010 - 12:18 PM

View PostStavrogin, on Jul 28 2010, 13:16, said:

Ахмед Доган
Той го върна.
I don't know how I managed it...

#25 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2010 - 12:20 PM

View PostOzzy, on Jul 28 2010, 12:18, said:

Той го върна.
Да, върна го, защото искаха да наградят друг един "велик" българин Мръчков, главен прокурор по времето на Възродителния процес, с ордена, тва само доказва в каква степен е девалвирало държавното ни отличие!

#26 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2010 - 12:22 PM

Stavrogin прекалено много допускаш субективното си емоционално мнение да влияе на обективната преценка.
Фидел си е Фидел, много хора не го харесват, много други го харесват.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#27 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2010 - 12:30 PM

View PostOverhate, on Jul 28 2010, 12:22, said:

Stavrogin прекалено много допускаш субективното си емоционално мнение да влияе на обективната преценка.
Фидел си е Фидел, много хора не го харесват, много други го харесват.
Ами не мисля, че нормален човек, може да има някакво друго отношение към Фидел, освен някой като онзи селянин, чийто кръгозор, вероятно, не напуска доматения му посев, който скоро гледах по телевизията, той заяви, че не искал да сменят името на улицата на която живеел - Ленин или Сталин беше, щото си ги знаел и си ги обичал! Виж, ако питаш него Фидел е велик вожд, а Данчето най-великата певица!

Edited by Stavrogin, 28 July 2010 - 13:00 PM.


#28 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 28 July 2010 - 13:23 PM

View PostSvil, on Jul 28 2010, 12:32, said:

Всъщност по коя точно логика Йорданка Христова не си е заслужила ордена? Айде обоснови ми се?
Ордена е за културен принос, а не за това, кой с кого спал, ял и живял, нали така.

Аз предлагам следното -->> Ерик Клептън немедлено да върне всички свои награди, отличия и ордени, защото е имал неблагоразумието да чука Джанис Джоплин! :)

Трудно мога да бъда убеден, че мъж, допуснал да бъде въвлечен в сексуален контакт с Джоплин, е вменяем в действията и бездействията си. :)

По абсолютно същите причини следва да разжалваме Робърт Плант и Леонард Коен. А Джим Морисън и Франк Запа - посмъртно!

Attached File  JanisJoplin002.jpg   46.19K   38 downloads
-----------------------------------------
Слушай силно!

#29 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 28 July 2010 - 13:38 PM

View Postviolator, on Jul 28 2010, 14:23, said:

Аз предлагам следното -->> Ерик Клептън немедлено да върне всички свои награди, отличия и ордени, защото е имал неблагоразумието да чука Джанис Джоплин! :)
Той Клептън по едно време не е знаел какво и кого чука, така че "аферата" му с (иначе феноменалната певица) Janis Joplin влиза в сферата "Бях толкова пиян/друсан, че не я помня" :)

Edited by man on a mission, 28 July 2010 - 13:39 PM.

What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#30 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 July 2010 - 13:45 PM

View Postviolator, on Jul 28 2010, 14:23, said:

Аз предлагам следното -->> Ерик Клептън немедлено да върне всички свои награди, отличия и ордени, защото е имал неблагоразумието да чука Джанис Джоплин! :crying:

Трудно мога да бъда убеден, че мъж, допуснал да бъде въвлечен в сексуален контакт с Джоплин, е вменяем в действията и бездействията си. :)

По абсолютно същите причини следва да разжалваме Робърт Плант и Леонард Коен. А Джим Морисън и Франк Запа - посмъртно!
Абе в някаква друга тема, сравнително неотдавна, някой я обяви за красавица, тая Джоплин. Мене лично ме е страх да я погледна :)

#31 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2010 - 14:03 PM

Ми той и Клептън не е некой убавец :)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#32 Burton

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2010 - 14:32 PM

View PostStavrogin, on Jul 28 2010, 13:30, said:

Ами не мисля, че нормален човек, може да има някакво друго отношение към Фидел, освен някой като онзи селянин, чийто кръгозор, вероятно, не напуска доматения му посев, който скоро гледах по телевизията, той заяви, че не искал да сменят името на улицата на която живеел - Ленин или Сталин беше, щото си ги знаел и си ги обичал! Виж, ако питаш него Фидел е велик вожд, а Данчето най-великата певица!

Те Барак Безсрама наградиха с Нобелова награда за мир...ти за Фидел се притесняваш :)

Edited by Burton, 28 July 2010 - 14:32 PM.

www.yuvigi.org - Official website

#33 Northwind

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 28 July 2010 - 17:31 PM

Честно казано и аз не мога да разбера, каква е връзката между институции, партийна принадлежност, сексуални експириънси и пр, с това дали някой е правил/прави хубава музика (в случая).
Мен ме интересуват Щурците като творчество. Не знам дали са допринесли за българската култура, но за моята музикална - да.
"Auschvitz - the meaning of pain...", нататък го знаете :))





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users