Jump to content

Фестивалът "Rock the Balkans" в София29.06.2009г. - стадион "Академик"


217 replies to this topic

#201 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 29 юни 2009 - 23:04

Снимки на Saga:

http://www.katehizis...a2009.php?id=87

Снимки на Queensryche:
http://www.katehizis...e2009.php?id=88


Снимки на Limp Bizkit:
http://www.katehizis...t2009.php?id=89
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#202 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юни 2009 - 08:24

Репортаж от концерта - тук.
I don't know how I managed it...

#203 gellllle

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 373 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 юни 2009 - 11:40

Това за което бях отишъл там бяха SAGA и Queensryche.!По тъпа комбинация от групи не може и да бъде просто нямам думи.Прогресив легенди срещу Teen банда като Bizkit.Нямам нищо против тях естествено нека се кефят хората както се кефих аз на моите любими банди.Само че докато си куфея аз некви пубери ме гледат все едно че сам им изял баничката с някво такова настарвение че едва ли не ще се бием след малко-просто нямам думи!!!А на именника Петър просто му пожелавам никога да не прави подобен род концерти просто не става така!!Иначе си беше супер!!SAGA просто са велики а за Queensryche просто без думи -СУПЕР яко!!

#204 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 30 юни 2009 - 12:36

чекай чекай
да подборката беше пълен шит...
особено ония мангали...без коментар
приличаше на дпс манипулация,само не знам от каде са ги намерили теа азиатски мулати? при наличието на около 30 яки бг банди които могат да поканят в т.ч. варненската пънк и хардкор сцена!
не говориме за остава! и ауейк-отново бвз коментар...
та бизкит не са отдавна тийн идоли
били са преди 10 години.
в момента не са тийн поне за мене .. аз ги гледах от носталгична гледна точка , както казах предполагам че остарявам деба.
змнам как се чувстваш,и мене ме гледаха така като отидох на уасп и рибля чорба заради рибля чорба ,не за друо....сигурно и ти си ме гледал учуден,хахаха
та инфо за бизкит - през цялото време преди концерта стояха почти безмълвни в сладкарницата във випа,видимо спокоини ,конкретно фред дърст и семейството му-не питай от каде знам!/дори без алкохол ,ама изобщо без/.та да подборката беше безобразна,забрих какво исках да кажа ,вече съм на втора водка,след 5 часа тръгвам за каварна...

#205 gellllle

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 373 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 юни 2009 - 12:50

така е прав си като цяло!!Весело изкарване в Каварна и аз съм там на Dream theater!!

#206 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 30 юни 2009 - 12:56

View Postgellllle, on Jun 30 2009, 12:40, said:

Това за което бях отишъл там бяха SAGA и Queensryche.!По тъпа комбинация от групи не може и да бъде просто нямам думи.Прогресив легенди срещу Teen банда като Bizkit.Нямам нищо против тях естествено нека се кефят хората както се кефих аз на моите любими банди.Само че докато си куфея аз некви пубери ме гледат все едно че сам им изял баничката с някво такова настарвение че едва ли не ще се бием след малко-просто нямам думи!!!А на именника Петър просто му пожелавам никога да не прави подобен род концерти просто не става така!!Иначе си беше супер!!SAGA просто са велики а за Queensryche просто без думи -СУПЕР яко!!

+ 1

Това е на 100 % и моето мнение! Подборката беше ужасно тъпа, но...
Мисля, че хората които бяха снощи в зала Фестивална се убедиха какво означава КЛАСА! Синоними на тази дума вчера бяха Сага и Куинсрайк! Най-нелепото от всичко, обаче, е че такива групи чиято музика е вечна подгряваха на едни еднодневки, които след година или две едва ли някой ще помни :worship:
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#207 gellllle

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 373 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 юни 2009 - 13:06

Не КЛАСА а Космос по скоро--Queensryche ме размазаха просто без думи!!Saga страхотни,но се усеща липсата на Michael Sadler!Сега чакам Dream Theater да ме размажат на 3 юли немам търпение!!

#208 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 30 юни 2009 - 15:59

Аз имам грях към Сага - колкото и да ги харесвам, исках да свършат по-бързо, за да видя най-накрая Куинсрайх :worship: И двете групи размазаха!!! Невероятни сетове, макар и болезнено скъсени. Надявам се някой ден да видим Райх с пълен сет тук...
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#209 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юни 2009 - 16:07

Куинсрайх си ги пускам отвреме-навреме, не са ми любима група, но ги харесвам, а нещо ми беше скучно представянето им. Сага почти не ги знам, но ми харесаха повече наживо.
Бизкит си бяха добре, ако бяха дошли преди няколко години сигурно щях и повече да се изкефя.

#210 metal-core

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 59 posts
  • Gender:Male

Posted 09 юли 2009 - 12:53

Вие това за еднодневките го говорите от 10 години,ама Дърст и компания са все още на сцената за ваше съжаление.И да ви светна,че освен пубери имаше и доста на по 23-24,че и до 30 години дошли да видят най-накрая нещо различно от отдавна забравени чичковци.Само да ви светна,че Queensryche и Saga никой освен вас не ги е чувал,докато айде излезте и питайте някой на улицата на Limp Bizkit.Харесвани или мразени всеки ги знае.И протвно на фона на високите цени на билетите пак се събрахме 3000-4000 хиляди.Фенове на Сага и Куисрайх не видях,освен 3-4 чичковци,единия с тениска на Сага,едно лошо гледащо ТРУ с кожен панталон и дълга косичка(идваше ми да го счупя от бой,нз що ама ме дразнят такива) и 2-3 чички явно дошли за Куинсрайх.Както сте видели залата беше почти празна,но накрая се напълни за Бизкит естествено(доколкото можем да говорим за пълна зала при тея цени).През другото време и аз и 50% от публиката беше навън,било на бира,било на лафче,било до кенефа пред който на моменти имаше 10 метра опашки.По едно време и Джон от Лимп Бизкит изскочи да се поразтъпче за наша радост естествено. :metal:
А на Сага щях да заспя,тва съвсем сериозно,бях седнал до стената във фен-зоната,където влизаха и излизаха музикантите от Скре4 и журналистите за да отидат зад сцената..По едно време отново реших да изляза,преди да съм заспал под "мощните" рифове на Сага :metal: Куинрайх си гледах,не са лоши,но пак некви чисти вокали,стават горе-долу,но са далеч от представата ми за агресивна музика.
И след това видяхте какво стана,10 годишното чакане свърши.Цялата зала скандираше името на Бизкит и накрая те излязоха и ни помляха.И най-важното,че се раздадоха.А вие тук в ми говорите за някакви групи от на баба ми времето,които свирят все още,но никой няма идея защо.Металика поне събират пълни стадиони,Мейдън също(макар че тях не ги понасям),Лимп Бизкит също(макар и не в БГ),но тея дето бяха преди Бизкит какво събират?И къде?Какъв е смъсълът да продължават да досаждат на света с музиката си,разчитайки на стари лаври от преди 20-30 години.И после колко сме велики,тея са еднодневки.Вие представяте ли си Лимп Бизкит след 10 години,аз не,така е.Защото музиката им е таква,за младите,не може разни чичковци да ти подскачат,да ти правят пого и т.н.А й старите групи имат фенове от няколко поколения,не очаквам от разни на по 40 години и нагре да се кефят на Бизкит или на по-нови и агресивни стилове.Затова може би са еднодневки,защото едно е да свириш агресивна музика,друго да свириш спокоен ретро рок.После що Ролинг стоунс още свирели,пък били на 70 години.Еми да свирят агресивна музика,пък после дали няма да ги вадят от сцената покрити с бели чаршафи. :D
Roddick,такива като теб от типа "преди няколко години ако бяха дошли Бизкит щях да се изкефя",като се има в предвид какви банди свирят в БГ,Бизкит са си цяла сензация.Достаъчно е да видиш,че на големите фестивали на запад са хедлайнери.Тя музиката си е същата,групата свири супер мощно и надъхано,публиката не спря да пее през цялото време.И а първият им албум излезе преди 12 години,а половината членове са между 30 и 33 годишни.Само Фред е на 38 за жалост,но на фона на тея дето идват в БГ си е направо момченце.А че разни фенчета,които са ги слушали преди 7-8 години вече не ги слушали..още по-добре,поне бяхме истинските фенове на Бизкит и на този стил,не като на Металика,дето всеки чул недoчул се изсипал там,щото е чул "Northing else matters"или защото "един приятел ще ходи и аз с него".Нали така е яко,легендите идват,дай да се изсипем всички там.Другите си спомнят за младостта,когато бях млад метъл.И все пак ако билетите бяха по 40-50 лева щеше да има още поне 2000 човека на Бизкит.Доста хора се отказаха,заради тея цени наистина. :metal:

#211 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 09 юли 2009 - 13:33

Какво ще стане сега?

Първо очакваме няколко гневни включвания от страна на засегнати персони.
После учтиво напомняне от страна на модераторите за спазване на добрия тон.
Като цяло следват няколко напълно излишни поста, които можеха да бъдат спестени.

Защо бре джанъм, от какъв зор ти трябва да пишеш постове с толкова пренебрежително-обидно отношение?Ето заради хора като @metal-core обикновенно премълчавам че обожавам и слушам Лимп Бизкит.Нямам повече какво да добавя по темата.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#212 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 юли 2009 - 13:44

View Postmetal-core, on Jul 9 2009, 13:53, said:

Първо - прочети правилата на форума. А след това, в този форум:
1. Пиши по-грамотно. Ще изтърпя само още един твой постинг, написан по подобен начин.
2. Не бъди толкова агресивен.

До феновете на Queensryche и Saga: моля, не започвайте сега един през друг да му отговаряте и да се дръвчите на свой ред. Сами може да се сетите, че няма смисъл. :metal:
I don't know how I managed it...

#213 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 09 юли 2009 - 17:17

Един съвет към теб, metal-core - вразуми се навреме. Излияния на душата от типа "щях да заспя на Сага" и "едно лошо гледащо ТРУ с кожен панталон и дълга косичка" не се нравят на всички тук. Какво против имаш срешу дългокосите хора с кожени панталони ? Хубаво, фен на си на група, в случая Бизкит, но това не означава да плюеш като хамалин върху останалите. :metal:
Както е казал Ози - пиши по-грамотно и НЕ бъди агресивен. :metal: :metal:
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#214 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 09 юли 2009 - 17:18

Някои хора започват да слушат рок музика с Led Zeppelin, други с Black Sabbath, трети с Metallica или Iron Maiden. Аз започнах с Limp Bizkit :metal: След това бързо ги заебах, но е факт - групата ми харесваше и все още знам песните им наизуст. Факт е, че отидох заради Queensryche, а не толкова заради Bizkit.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#215 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 09 юли 2009 - 21:09

Хахаахаха, кефиш. Щял да бие тру-то. Ела ме набий мене :metal:

#216 gellllle

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 373 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 09 юли 2009 - 22:16

Metal-core е болен нещо не е добре не му се сърдете! :)

#217 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 юли 2009 - 22:21

Нали помолих да не се почва? :)
I don't know how I managed it...

#218 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 10 юли 2009 - 00:20

View Postmetal-core, on Jul 9 2009, 13:53, said:

Вие това за еднодневките го говорите от 10 години,ама Дърст и компания са все още на сцената за ваше съжаление.

Достаъчно е да видиш,че на големите фестивали на запад са хедлайнери.

Другите си спомнят за младостта,когато бях млад метъл.И все пак ако билетите бяха по 40-50 лева щеше да има още поне 2000 човека на Бизкит.Доста хора се отказаха,заради тея цени наистина. :)

Дърст и компания са на сцена отново след 7 години пауза. За това време загубиха 90% от "фенската" си маса. Причината: ниско качество на музиката. Или, както казах преди няколко поста, просто вече не ме кефи да подскачам на Break stuff!!!!

Моля те посочи ми един фест на, който LB са хедлайнер. Виждам, че не знаеш какво означава това, затова ще ти обясня. Европейските фестивали имат по няколко сцени. Пример: Download festival има Main stage, Second stage и т.н. Хедлайнер на фестивала означава да си закриеш някоя от вечерите на MAIN STAGE!!!!! иначе има и хедлайнери на second stage (каквито са били LB) и т.н. Например Odd crew, ако продължават в същия дух, разбира се пожелавам им го от все сърце, догодина може да са хедлайнер на Badroom jam stage на Download.

Аз не си спомням младостта, все още съм си млад, но просто LB грам не ме палят вече!!! Проблем!? И да за Limp ме отказаха високите цени на билетите. Да направили са шоу, да съжалявам, че не отидох. Обаче за съжаление тази група изпадна от орбитата на ню метъл величията, много, много отдавна. Съдейки по грамотността ти, това време май не го помниш. А ако го помниш, малко уроци по български няма да ти се отразят зле. :D

И накрая, малко по спокойно го давай с определенията си за хората, други групи, стилове. Кои бил заспал и прочее. Той съфорумника Cliff Burton, много добре ти го е казал!!!!

Insane in my brain





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users