Jump to content

morg's Content

There have been 64 items by morg (Search limited from 26-April 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#83298 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by morg on 10 June 2011 - 18:47 PM in Концерти и фестивали в България

View PostТигър, on Jun 10 2011, 18:18, said:

Уби ли някого?

Уфф, сериозно, пич, човекът нито не нагруби, нито ти направи нещо... Недей тъй...

Впрочем, сарказмът в онлайн-комуникацията в един ОГРОМЕН процент от случаите говори за интелектуална немощ. Не знам защо толкова много хора си мислят, че благодарение на него изглеждат по-интелигентни, но това просто не е вярно. Имай го предвид.


Уфф, да, добре, че ми каза! А ти случайно да ме познаваш, за да говориш за интелектуална немощ, да знаеш защо, с какви съображения съм казал(написал) нещо?! Няма значение, аз познавам измеренията не интелекта си, твоето мнение не ме интересува...А какво може да се каже за тези, които навсякъде трябва непременно (като теб) да се изкажат и по всяка тема са компетентни, смятайки че мнението им непременно е правилно и има огромна давност?!. Може би точно, за да демонстрират уж "интелектуална мощ"? Или може би се чувстват по- пълноценни?Хм? Може и в ОГРОМЕН процент (според теб) употребата на сарказъм да е такава. Но за мен няма значение дали е онлайн или не. Дане би да си в ума ми, за да знаеш какви стойност и значения съм вложил и поради какви причини съм изказал дадена мисъл?! Сарказмът си остава сарказъм, независимо от комуникацията. Това, че е онлайн според случая не може да промени явлението. Променя го според някои, защото така ги устройва. Не виждам как онлайн комуникация може да промени значението на нещо, което не може да бъде променето. Употребил съм го онлайн, защото такъв е случая. Както бих го употребил в "жива" комуникация.
Пак ще кажа, че не мога да разбера защо някои изпитват нуждата непременно да се изказват за нещо, което няма нищо общо с тях. Аз не съм се месил в коментарите ти, макар в повечето случаи да са псевдо- компетентни, но реално да не казваш нищо съжествено или съдържателно!Но явно имате нуждата да се правите на превъзхождащи морализатори всеки път, когато
видите възможност.Най- Най- нелепото е, че когато нямате нещо състоятелно, което да кажете, веднага изръсвате някое клише като "липса на интелектуална мощ", хаха, ТОЧНО ПОРАДИ ЛИПСАТА НА ТАКАВА!!!! Или да попитам аз тогава- нима вие си мислите( в частност- ти), че така изглеждате по- умни. Сигурно така си мислите. Но, в действителност е признак само на интелектуално безсилие.
Няма значение. Така или иначе, не можете да проумеете колко малки реално сте...
Не смятам за необходимо от тук- нататък да пиша каквото и да е въобще.



#83288 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by morg on 10 June 2011 - 17:11 PM in Концерти и фестивали в България

View PostDezertiora, on Jun 10 2011, 16:42, said:

OFFTOPIC!

Колега (форумен), нали знаеш, че музикалните вкусове се определят от околната среда?! До един момент (като малък) съм бил в една среда, постепено с порастване, университет, няколко работни места и т.н. попадаш в друга и вкуса се променя. То хората се развиват ако не знаеш, а не циклят на едно място (питай Дарвин). :rolleyes: И никъде не твърдя, че главицата ми е рокаджийска. По-скоро съм музикален помияр, но пък аз и не настоявам, че съм някакъв си... Кефя се на каквото ме кефи и не съм тръгнал да буча на другите защо слушат това или онова. А ще си слушам наистина каквото ми се слуша - когато ми е кеф ще си слушам чалга, когато ми е кеф ще си слушам Manowar (любима група :harhar: ), когато ми е кеф ще си слушам салса (това ми е ново 20 от тази година, че дори и на уроци започнах да ходя вече втори месец), трети път пък ще си пусна Depeche Mode (група, за която ми отвори очите един колега в университета преди 7-8 години) и т.н.
Със здраве и повече си гледай своята музика и групи, а не в чуждата паница. Дори и да се препотиш едва ли ще ме промениш, най-много себе си да натовариш излишно с негативни емоции.

Знаеш ли кокло ми дреме дали ще се промениш или не?! ХАХА!
Пък и трудно може да ми дреме за, поне сам си казваш, "музикален помияр".
ТОЧНО моята паница си гледам, драги! Явно недовиждаш в какъв форум и тема си. Ти си ненужната съставка в дадената паница.
Колкото до "развитието", което се определяло от "околната" (от замърсяването или от глобалното затопляне, явно, (хаха!)) среда- само "музикален помияр" (най- много обичам, когато някой сам си поставя точни самоопределения), посредствен ум може да влкючва чалгията като част от каквото и да е РАЗВИТИЕ. СМЕШНО, ТРАГИКО- КОМИЧНО. Развитието, драги, ако не знеаш означава прогресия, усъвършенстване, градация. Антиподи на чалгията. Ако безумна простотия като чалгията участва в някакво развитие, то е само деградиращо. А и средата не избира, човек сам си избира средата, така че не и придавай някакви измислени функции.
Твоя си е работата, проблемът е ,че такива форуми са средството на човек да се отърве от вас поне за малко, но рано или късно навсякъде пропълзявате.
"бучене кой какво да слуша"- хаха. Ами, да , така ще кажеш, след като не знаеш какво е сарказъм. Сарказмът е демонстрация на пренебрежително превьзходство, драги! Прави си изводи с каква цел съм написал предния коментар, относно твоята особа.

Както и да е, отдавна не се занимавам с такива като вас, но в последно време имах все по- силен стимул да ме споходи музата. Реално не си заслужавате съвсем, но пак ме споходи(хаа)!
Смятам за последно да си хабя думите.


П. С. Сега е ред, естествено, или на редакцията, или на предупреждението или изключването от модераторите. И какво от това?! Няма накакво значение...



#83273 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by morg on 10 June 2011 - 15:23 PM in Концерти и фестивали в България

View PostDezertiora, on Jun 10 2011, 16:00, said:

beerme, като цяло съм съгласен с теб (особено за транспорта и т.н.), но пък как би реагирал на една вечер чалга концерт близо до вас? Аз лично мога да го понеса сравнително добре, че си слушам и подобна музика от време на време, :rolleyes: но мнозинството рокаджии не я понасят лесно. :harhar:

Ами, слушай си "от време на време" тази "музика" противно проста и не си тормози "рокаджийската" главица с подобни неразгадаеми казуси...



#83168 Kansas в София

Posted by morg on 09 June 2011 - 21:03 PM in Концерти и фестивали в България

Да, и аз така предполагах, но имах впечатления, че БЕК работят предимно с Евентим(както със София Рокс). Сега явно и с други. Така беше, като си припомня, и с Ривърсайд- разделени между различни агеnции.
Ами, кофти, но това е...



#83165 Kansas в София

Posted by morg on 09 June 2011 - 20:32 PM in Концерти и фестивали в България

View PostBART, on Jun 9 2011, 16:37, said:

Еми причина за слабите продажби пак може да се търси в организатора, който явно се е засилил да си провали повечето концерти тази година. Канзас едва ли са си вдигнали хонорара от предишния път, така че спокойно можеше да си оставят цените на билетите отпреди 3 години, когато нямаше и икономическа криза. А и дори да бяха същите пак не мисля, че щеше да се напълни залата.

Аз лично тази година твърдо бойкотирам всички концерти на родна почва. Не е като да нямам финансова възможност, но е видно, че организаторите в България са се самозабравили и е време за отрезвяване, дори това да върне положението на шепа концерти годишно.

Абе, не знам колко билети (за кои части) продават Евентим (макар,че БЕК май използват само тях) и колко места са пуснати реално в продажба, но доколкото може да се вярва на схемата на залата, която представят,нещата не изглеждат зле. доста билети са продадени. Дори изглежда така, че повечето са разпродадени. ;)



#83078 Kansas в София

Posted by morg on 09 June 2011 - 16:11 PM in Концерти и фестивали в България

Да, реално се малко повече.
Но зависи и на какво мероприятие са ги повикали да свирят. Като гледам аудиторията, ми прилича на някой аграрен празник или панаир в Южните щати. :angry3:
Колкото до втория им концерт - няма съмнение , че ще е далеч по- зле от първото гостуване. Причините са комплексни, но пък и повече от ясни.
Еех, като си спомня, че ги гледах за 25 лв.



#83070 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by morg on 09 June 2011 - 15:40 PM in Концерти и фестивали в България

Споко, не е задължително всеки път да е така.
Сигурно HALFORD просто е бил (да се надяваме) кофти в дадения момент.
Пък има и други влияещи фактори- звук, с какво е заснето(фотоапаратчето не може да запише кои знае колко добър звук, особено пък на лайв шоу), мястото, откъдето е заснето, обкръжението (шума от публиката) и др. От друга страна, все пак, както и да го погледнем, Халфи е на възраст и не може да е както преди. Но няма значение.
Тук всичко ще си е супер!
УБЕДЕН СЪМ! :D :yes:
Джудаааас, без значение на каквото и да е! :angry3:



#83058 Sonisphere Festival 2011 - ОТМЕНЕН!

Posted by morg on 09 June 2011 - 14:49 PM in Концерти и фестивали в България

Я, колко интересно станало!
Ясно е, че ще си мълчи Петров. В такива положения всички винаги си мълчат, естествено. Но не виждал защо, след като информацията вече е наяве..
След няколко дне ще си кажат, че или се отменя или ще се проведе с Мейдън, Апокалиптика и Мастодон (и, евентуално някоя бг смешка, както миналата година с Унуфри и не знам кои бяха другите на мястото на Хевън анд Хел и Мастодон :angry3: )
В този случай се съмнявам да ви върнат някакви пари, защото чисто технически ще кажат, че се е провел някакъв фест. Това, че няма да е това , за което сте платили, никой не го грее. Все пак сме в БГ( Байганьярия).

Някои си мислеха, че безкрайно могат да свалят кожата на фена чисто и просто, защото е фен и няма избор, а плаща. Но фенът явно не е толкова гламав, за какъвто го взимат разни псевдо- премоутъри лапачи.
Честно казано, и аз се надявах на тия наглеци да им излязат криви сметките с "очакванията" им за 30000 (хаха, сигурно са си вярвали) и явно така става. Кофти, че пак феновете са пре.бани, ама...



#82923 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by morg on 08 June 2011 - 15:05 PM in Концерти и фестивали в България

Дали да не вземат да обявят някоя група вече... :harhar:



#82861 Sonisphere Festival 2011 - ОТМЕНЕН!

Posted by morg on 07 June 2011 - 16:36 PM in Концерти и фестивали в България

Както повечето фенове се насочиха към "СОФИЯ РОКС", организаторите (ХАХА) също пренасочиха рекламата към този фест. За 'Сонисфиър"-почти никаква реклама няма (две седмици преди плануваното провеждане), освен плакатите отпреди месеци. Какво да каже човек- смешковци!



#82562 Надъхвам се с...?

Posted by morg on 01 June 2011 - 21:42 PM in Общ музикален форум

VANGELIS



#82559 Amon Amarth в София

Posted by morg on 01 June 2011 - 21:24 PM in Концерти и фестивали в България

Аз не се оплаквам. Това, че има концерти естествено, че е добре.просто коментирам нещо, на което съм лично свидетел( а и всички останали)- фактът, че публиката все повече намалява, а групите не го заслужават. Това е нещото, което не ме радва. А натрупването е една от многото причини за това.
Хубаво, казваш, че има 5 месеца до ноември и може да се спести. Ок. Принципно е така. Но в днешно време, когато почти всички доходи (поне при повечето ми познати) отиват само, за да си осигуриш месечното преживяване, на Човек му е трудно да спести пари дори за 1 концерт, камо ли за 3 от 4 концерта (засега) на групи, на които е фен от отдавна. Въобще да не споменавам , ако дълго време се безработен. Дори технически да има време. От тук идва и избиратеЛния принцип. Хората отиват на един- два концерта, а другите, на които също искат да отидат и при други обстоятелства не биха пропуснали, ги отписват. Това са личните ми наблюдения. Още повече, че преди това има знзачителен брой други събития, по които ще отидат (или вече са отишли) солидни средства- ДЖУДАС, КАВАРНА И ДРУГИ. Това е лошото в положението да си фен на много разнородни банди и стилове :rolleyes:
Ако, бяха по- нарядко, нямаше ли да е същото? Ами, мисля, че повече хора биха смогвали да ходят. Лично мнение. Което не означава, че искам да са по- нарядко.
Ако някога се подобри финансовото състояне, това положение може и да се промени.

Накрая, да изясня- нямам нищо против това, че има и са нагъсто концертите! Не ми харесва фактът, че велики групи свирят пред все по- малко публика( за което причините са комплексни и достатъчно разисквани). А това не ми изглежда никак приятно за бъдещето.

Естествено, някои веднага дайстват първосигнално, гледайки едностранчиво върху написаното, търсейки 'Мрънкането". Без да се замислят върху тове, което е реално написано.
Както и да е...



#82516 Amon Amarth в София

Posted by morg on 01 June 2011 - 16:17 PM in Концерти и фестивали в България

Aз пък предпочитам да отида да гледам пак АМОРФИС. :blush:

Точно това е тъпото, когато наблъскват(което се случва постоянно) много концерти на групи в малък период- някои биват пренебрегнати заради други и в крайна сметка велики групи, заслужаващи да свирят пред колкото се може повече хора, свирят пред шепа народ.
Но, така е, човек трудно отделя пари за 1 шоу, камо ли 5.
Пак ще работи приоритетният принцип.



#82494 Amon Amarth в София

Posted by morg on 01 June 2011 - 12:49 PM in Концерти и фестивали в България

Ами, за АМОН АМАРТ специално със сигурност ще се събере много народ, но ще пострадат откъм посещаемост другите, почти сигурно. Така е като се наблъскат 4 концерта (засега) в рамките не на един месец дори, ами в интервал от 10- ина дни. А пък, ако станат и с ПЕЙН нещата, не ми се мисли... :blush:



#82467 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by morg on 01 June 2011 - 10:17 AM in Концерти и фестивали в България

За събота е ясно кой е най- големият хедлайнер- ОПЕТ, няма какво да се чудиш, Мetal Heart.



#82280 Roxette в София

Posted by morg on 30 May 2011 - 09:49 AM in Концерти и фестивали в България

View Postforeigner, on May 30 2011, 01:12, said:

Така. Организацията на този концерт беше отвратителна. О.Т.В.Р.А.Т.И.Т.Е.Л.Н.А!!! В 6 вечерта охранителите и служителите на Ивентим се подпираха по оградки и пейки и обсъждаха на висок глас как аджеба да разпределят хората по входовете, защото - разбира се - нито е имало кой да се сети и да сложи над входовете табелки кой вход за кои блокове и сектори отговаря, нито е бил проведен какъвто и да било инструктаж. Резултатът беше тълпи объркани зрители и километрични опашки за влизане, като в крайна сметка никой не беше сигурен дали, след като е чакал 40 минути на опашката пред входа, който смята за правилен, няма да го върнат да влиза от съвсем друг.

Влизаш на стадиона - още по-зле. Никой не събюдаваше кой с какви билети влиза в секторите със скъпи билети, а когато човек стигне заветните столчета, просто нямаше кой да го упъти до неговото място, защото "разпоредителките", които видях в лявата част на терена бяха две. 2! Теренът беше разделен по някакъв мега странен начин и оркестрината беше само един ред, а блоковете, които в НДК са поне по десет реда всеки, тук бяха по три. Хич не им схванах логиката... За мега неадекватната охрана не ми се отваря дума, но както винаги - бяха тъпи, бяха нагли и арогантни, откраднаха де що можаха от това, което се хвърли от сцената, за да започнат моментално да го предлагат за по 20 лева след концерта едва ли не пред очите на техническия екип на групата. После що в цяла Европа ни вземат за цигани... ми не само циганите са ни виновни.

Знам, че сама съм си виновна да се оставя цялата БГ мърлящина да ми скапе настроението преди концерта, но и просто нямаше как да не направя паралели с концерта на Ръш, който гледах преди два дни в Ротердам пред пак толкова души публика, и който - с по-евтини билети от нашенския на Роксет - беше на десет хиляди светлинни години по отношение на организацията, customer support и каквото още се сетите. Чудно ми е кога в България ще се сетят, че НИЕ сме клиентите и ТЕ са ни длъжни, а не обратното.

...........
Концертът - страшен!!! Прекрасна група музиканти, страшен сетлист, чудесни Мари и Пер, но... не знам дали се опитват да я убият с този тур или какво, но гледайки я от два метра, имах чувството, че пред мен стои човек, който с крак и половина е в гроба. Силно се надявам да греша. Направо й се чудя как успя да отцеди тази сила от себе си, но се справи наистина блестящо. :)


АМИ, все пак за СМЕ(Х) става въпрос. То е абсолютно ясно , че след като те са "промоутърите" нищо няма да е както БИ трябвало да е.



#82080 Надъхвам се с...?

Posted by morg on 25 May 2011 - 19:55 PM in Общ музикален форум

AMORPHIS-"Begining of times"

Нямало нищо по- различно от представеното в предните два албума.
ХАХ!



#82063 Amorphis в София

Posted by morg on 25 May 2011 - 15:26 PM in Концерти и фестивали в България

SUPER!

За мястото казват, че самият маниджмънт на АМОРФИС го е избрал, така че надали ще го променят



#82017 Надъхвам се с...?

Posted by morg on 24 May 2011 - 17:35 PM in Общ музикален форум

BLACK SABBATH- "Headless cross" (1989)

Един от най- лщбимите албуми въобще!
:)



#81874 Dark Tranquillity в София

Posted by morg on 21 May 2011 - 10:17 AM in Концерти и фестивали в България

ВЕЛИКОЛЕПИЕ!
1 НА 100!



#81737 Надъхвам се с...?

Posted by morg on 19 May 2011 - 18:23 PM in Общ музикален форум

DARK TRANQUILLTY-Damage done



#81685 Надъхвам се с...?

Posted by morg on 17 May 2011 - 22:11 PM in Общ музикален форум

RIVERSIDE- Memories in my head

Умишленото засилване на асоциациите с ПИНК ФЛОЙД ми действат изключително благотвирно.
;)



#81662 Amorphis в София

Posted by morg on 17 May 2011 - 09:50 AM in Концерти и фестивали в България

Ами , то е почти ясно кой ще е "промоутърът"- същият , който беше и първите два пъти.
Но това няма осбено значение. Пари да има, че вече...



#81647 Amorphis в София

Posted by morg on 16 May 2011 - 18:47 PM in Концерти и фестивали в България

ТОВА КАК ГО ПРЕДЧУВСТВАХ! Две години след последнато гостуване, време беше да дойдат пак.
:worship:



#81574 Надъхвам се с...?

Posted by morg on 14 May 2011 - 12:54 PM in Общ музикален форум

BLACK COUNTRY COMMUNION- Black country communion 2 ( 2011)