Jump to content

Blind Guardian в София30.04.2011г. - зала "Христо Ботев"


97 replies to this topic

#21 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 02 September 2010 - 15:37 PM

Анонимен - 2010-09-02 16:19:26
сатир е комунист
а тигър олигофрен
--
Този КРЕТЕН се е изказал по мой адрес, без дори да съм се обадил там. Интересно ми е защо. Наистина.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#22 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 02 September 2010 - 15:45 PM

Не знам защо, но олигофренията в коментарите под новината е пълна. Май наистина е по-добре да се забранят.

#23 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 02 September 2010 - 16:56 PM

View PostТигър, on Sep 2 2010, 16:37, said:

Анонимен - 2010-09-02 16:19:26
сатир е комунист

Силно! ;) :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#24 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 September 2010 - 20:53 PM

Средно веднъж-два пъти годишно се появява подобен кретен, който пише обиден коментар и започва да псува "на кило", след като бъде цензуриран. После бива банван по IP-адрес, а след това започва да влиза през проксита и така се получава една "въртележка" :metal:
При това онзи се пеняви и т. н., а ние спокойно трием и банваме. Спокойно по две причини - колкото повече, толкова повече проксита банваме, а и в крайна сметка такъв човек хем ни "хейтва", хем ни върти каунтъра нагоре ;)
Предимствата са много повече и по-силни от недостатъците :metal:

View PostOzzy, on Sep 2 2010, 17:56, said:

Силно! :D :metal:
Ще си го разпечатам и използвам надлежно следващия път, когато някой се обърка, че логото на сайта ни е хитлеристко :rolleyes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#25 didogun

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 133 posts

Posted 02 September 2010 - 22:50 PM

Предният концерт на Гардиън в София наистина се характеризираше с недобър звук, но лайфът се получи, имаше енергия, ентусиазъм и публиката беше подготвена. Почти нямаше случайнопопаднали субекти, което си е правило за концерт в зала. После в Каварна обаче не ми се понрави. Вяло представяне от страна на групата. болшинството от публиката пък си чакаше Скорпиънс. На мен ми се стори тогава, че и Гардиън както сънародниците си Хелоуин започват да сдават багажа.

Абе има групи, които с напредване на възрастта стават по-диви (Slayer, Kreator, Testament), има такива, които си поддържат нивото (AC/DC, Accept), но за жалост има и такива дето са взели-дали и вече са сдухани. Дано Blind Guardian не се окажат от последните. Дано се получи хубав концерт.

Edited by didogun, 02 September 2010 - 22:51 PM.


#26 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 03 September 2010 - 06:35 AM

В Каварна е било вяло??? Ако заради умрелите фенове на Скорпиънс ти се е сторило така, то много грешиш. Въпреки краткия сет се държаха много енергично и стегнато. Аз поне бях близо до сцената (сравнително) и мога да го твърдя със сигурност.

#27 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2010 - 07:32 AM

View PostSvil, on Sep 3 2010, 07:35, said:

В Каварна е било вяло??? Ако заради умрелите фенове на Скорпиънс ти се е сторило така, то много грешиш. Въпреки краткия сет се държаха много енергично и стегнато. Аз поне бях близо до сцената (сравнително) и мога да го твърдя със сигурност.

Взе ми думите от пръстите. Подкрепям напълно казаното от Свил. Миналата година в Каварна ги гледах за първи път и останах очарована от Blind Guardian. До ден днешен смятам, че заедно с EdGuy направиха доста по-стойностни сетове от колкото самите Scorpions, но това е лично мнение.

Единственото вяло мин. година бяха Dream Theater, но както вече казах, въпрос на лично мнение и вкус.

#28 didogun

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 133 posts

Posted 03 September 2010 - 10:06 AM

View PostBeerMe, on Sep 3 2010, 08:32, said:

Миналата година в Каварна ги гледах за първи път и останах очарована от Blind Guardian.

Нека си каже мнението някой, присъствал и на двата концерта. За мен имаше голяма разлика и то в минус за Каварна.

#29 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 03 September 2010 - 10:27 AM

View Postdidogun, on Sep 3 2010, 11:06, said:

Нека си каже мнението някой, присъствал и на двата концерта. За мен имаше голяма разлика и то в минус за Каварна.
И за мен така :mellow: На концерта в София бях на крака, а в Каварна ми дойде малко скучно -_-
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#30 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 03 September 2010 - 10:30 AM

Звукът беше в пъти по-добър в Каварна. Но като концерт този в София ми хареса повече - сетлист (изпълних си една от мечтите да пея "The Bard's Song" заедно с още 2500 човека), дължина на изпълнението, визуалните ефекти... А и там Ханзи беше с дълга коса :mellow:
ПИСУК!

#31 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 September 2010 - 10:32 AM

View Postdidogun, on Sep 3 2010, 11:06, said:

Нека си каже мнението някой, присъствал и на двата концерта. За мен имаше голяма разлика и то в минус за Каварна.

В Каварна Blind Guardian звучаха чудесно. Изпитах удоволствие от изпълнението им, макар да не съм им фен в почти никаква степен. Може би заслуга за това имат и хедлайнерите Scorpions, които тогава очевидно нямаха ден и свириха учудващо зле.

В София не бях доволен от концерта. Но пък публиката ме очарова. Тя беше причината, която ме задържа в залата до края на шоуто. Звукът беше пълна трагедия, а при това омазано положение трудно се прави обективна преценка за качеството на изпълнението.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#32 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 03 September 2010 - 10:47 AM

Бях и на двата концерта. По отношение на раздаването на групата не забелязах някаква разлика. По отношение на качеството на звука, този в Каварна беше на светлинни години пред този в София. Естествено, че и на мен сета в Каварна ми дойде къс, но все пак не бяха хедлайнер. Да не говорим колко задушно беше в залата в София и че ми стана лошо. Ако на някой му създава повече емоция и задушевност факта да те блъскат, да те задушава цигарен дим и да се потиш, ок, няма проблеми. На мен ми е по-добре на чист въздух.
В Каварна публиката беше по-зле, защото 80% чакаха Скорпиънс и даже нямаха идея кои са Blind Guardian. Някакви чичковци и лелки заспали нейде в средата на 80-те, чакаха великата балада Holiday :mellow:
Повтарям, откъм сценично присъствие групата нямаше разлика. А това, че Ханзи бил с къса коса и видиш ли това било минус е най-голямата тъпотия, която съм чел/чувал. Претегляйки всички плюсове и минуси, концерта в Каварна беше по-добрият. -_-

#33 didogun

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 133 posts

Posted 03 September 2010 - 10:52 AM

View Postviolator, on Sep 3 2010, 11:32, said:

Но пък публиката ме очарова. Тя беше причината, която ме задържа в залата до края на шоуто. Звукът беше пълна трагедия

В зала винаги е по-сплотен колестива. Но пък учудващо в зала е по-лесно да се направи звук като хората, а при Гардиън точно със звука беше одрискването.

#34 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 03 September 2010 - 11:01 AM

И двата концерта на бардовете бяха страхотни - независимо че звукът на първия не беше много добър, това въобще не намали удоволствието да ги гледам за първи път. Макар че всичко си звучеше добре, поне около пулта на озвучителите.
А концертът в Каварна, макар и по-къс беше концертът на годината!!! Нищо не ме грабна така, както изпълнението на Guardian там. За съжаление бяха съпорт банда и бяха доста ограничени във времето.
А сега предстои третата среща :mellow: -_- :metal:

#35 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 03 September 2010 - 18:21 PM

Пеенето на бардската песен във "Фестивална" беше много яко. Такова не би могло да се получи на открито, още повече на фестивал, където повечето публика не е отишла заради Бл.Г-н.*

*Благият господин - Ханзи Кюрш :mellow:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#36 Warlord

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 181 posts

Posted 11 September 2010 - 12:13 PM

Много добре се заформи положението, аз дори смятам на предишния ден да отида и на концерта им в Белград и на другия ден след него да се върна за 2-ра част тука :)

#37 nightfall

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 21 November 2010 - 13:53 PM

Някой да има идея кога можем да очакваме потвърждение от промоутър, че доста време мина?

#38 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 21 November 2010 - 13:54 PM

Мисля, че до края на годината такова ще дойде :rolleyes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#39 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2010 - 16:57 PM

Предполагам, че повечето от вас са гледали DVD-то "Imaginations Through The Looking Glass"... Аз по-яко изпълнение на Bard's Song не съм гледал, а по принцип ми е нещо като страст да се ровя в Youtube и да гледам лайв изпълнения на любими банди и песни... В случая става въпрос за любима песен на любима банда :harhar: Дано скоро да има потвърждение от страна на промоутър.

#40 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 November 2010 - 14:04 PM

Концертът е потвърден официално. Информация за билетите - тук.
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users