Jump to content

Някои негативни течения в БГ метъл общество?Какво точно означава да бъдеш ТРЮ в България...


249 replies to this topic

#21 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 15 февруари 2010 - 16:17

View PostStavrogin, on Feb 15 2010, 13:14, said:

Ако откриеш някаква музикална стойност у Графа или Секс Пистълс, моля сподели. Иначе някава друга стойност може и да имат! Лоша музика има и то колкото искаш, за съжаление даже преобладава! А иначе, разбира се, от граници има нужда, всяко определяне е отрицание както са казали едни умни хора, е как отрека нещо, как да се дистанцирам от нещо, което е пошло, ако не сложа граници преди всичко на себе си, иначе трябва да вървя против себе си!
Във всеки форум трябва да има поне един досадник, налагащ мнението и вкусовете си на останалите. На някои места такъв съм аз, но напоследък е по-рядко. Сигурно и тук съм се проявявал по подобен начин, обаче не помня вече. Та мисълта ми е, че с подобни изказвания изглеждаш интелигентен кажи-рачи само в своите очи. Имай го предвид. Иначе че има лоша музика съм съгласен, обаче извънжанровото сравнение е почти невъзможно, а и да натякваш на някого, че ти Знаеш Какво Е Правилното, А Той Не Знае, е неправилно на общо основание. Темата за MUSE го показа доста ясно.

Edited by Тигър, 15 февруари 2010 - 17:12 .

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#22 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 15 февруари 2010 - 16:32

За съжаление всички изследвания и наблюдения са красноречиви че съвременното ни общество и най-вече младите хора в статистически значимото си мнозинство са със съмнителни интелектуално-духовни възможности и потребности."Чалга" не е просто стил в музиката, а социално-културен феномен в който основната цел е обективизирането на субектите.Бих си позволил да напиша че между себеопределящите се като метълисти и себеопределящите се като почитатели на чалгата съществува само една значима разлика и тя е единствено и само в цветови план (метълистите отдават предпочитанията си на винаги модерното черно, докато чалгарите предпочитат по светлите тонове).Разбира се съществуват още редица разлики между двете субкултури, но общото по между им е че нямат градивен и обществено полезен характер, заради което не ги взимам под внимание.За това аз казвам че съществува сериозно количество "чалга" в метълизма като субкултура.Ето защо външността и показното поведение имат и ще имат решаващо значение в метълизма - просто това явление не е свързано със слушането на дадена музика, а с примитивно-инфантилно поведение и позьорщина изразяваща се в облеклото.

За субкултурите като цяло мисля че вече е писано, а отделно повечето хора би трябвало да имат сравнително добра представа за какво става въпрос, така че няма да пиша за тях, а за истинският метълизъм.Това не е нищо повече от доброволно превръщане в гротеска карикатура.За да бъдеш "истински" е необходимо всеки един от детайлите на принадлежността ти към субкултурата на метълите, да изпъква колкото може повече.При един философски поглед на нещата, това да бъдеш "истински метълист" е равносилно да си съвършен тъй като се достига идеална завършеност в отделните черти по предназначение.

Плюенето (като начин за отрицание) е нещо съвсем типично за субкултурите, но подозирам че изначало буйният ни балкански темперамент допълнително усилва този процес на слюнкоотделяне.Ето защо има толкова много просташки и безсмислени коментари с обидна тематика в новини за изпълнители които явно не биват харесвани от някого.Честно казано и аз самият не мога да си обясня тази потребност да си отделиш от времето за да наплюеш някого, когото дори не познаваш (както в личен, така и в професионален план).Едва ли е само заради многото свободно време.Проблемът е с много по-дълбоки корени и опира до възпитанието.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#23 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 15 февруари 2010 - 16:55

Бтв и аз съм "за",че човек все пак трябва да има изразено мнение и позиция!Аз никога няма да пусна нещо различно от метал, но просто умея да се отпускам и в друга среда така да се каже :lol:
Иначе умирам от яд, че работата не ми позволява да съм с кубинките,черните дънки и тениската на Дарктрон B)
Но затова пък в крайна сметка ги има концертите и кръчмите :harhar:
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#24 TEMPOS

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 15 февруари 2010 - 17:11

Мнението за субкултурите ми хареса много.
Четох една статия, в която се обясняваше, че субкултурите са продукт на засилващата се глобализация, на обективни процеси, каквито са били налице най-вече в САЩ в средата на 60-те години на миналия век (от този момент започваше изследването) и на факта, че все повече млади хора започват да разполагат с някакви оборотни средства (това все в САЩ, което е факт, тъй като там младите хора започват работа относително рано) и като резултат се създават условия за процъфтяване на субкултурите на базата на капиталистически принципи и консуматорство. Младите имат пари и логично търсят нещо интересно в замяна-облекло, забавления, идеология (в широк смисъл).
Може би заради късното отваряне на България към западните модели (без да коментирам колко и дали са положителни или отрицателни) в нашето общество просто се случва нещо нормално, което е дори поотминало на Запад, където са презадоволени от възможности за изява и забавление.

За да се върна на нашата тема ще допълня, че тук липсва/ше тази конкуренция, която е позната на американското общество, това разнообразие дали да слушаш траш или фънк, гръндж или каквото се сетите (и не само за музика).
На наша почва се родиха много по-малко в структурно отношение банди, стилове и модели за подражание- може би затова се наложи и едно сляпо неразбрано копиране на това, което се определя като модерно, без да се разбира как и защо.

Edited by TEMPOS, 15 февруари 2010 - 17:11 .


#25 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 февруари 2010 - 18:03

View PostRob Roy, on Feb 15 2010, 16:32, said:



Чета те и изведнъж осъзнах, че сме изправени пред феномен. Навремето в София имаше строго профилирани места за срещи на меломаните - "хипарите" (разбирай, слушащите "класически рок" и "психиделик") се събираха на "Синьото" (пред ст. "В. Левски"), "уейваджиите" се събираха пред "Кравай", "металистите" също имаха определено място за срещи, но съм забравил точно къде се намираше. По такива места се зараждаха истински приятелства, разменяха се касетки със записи, споделяше се онова, което не биваше да се произнася официално - имаше една особена съпричастност, готовност за взаимопомощ. Феноменът за когото говоря се корени в това, че днес, в годините на виртуалната реалност, изглежда отново сме изправени пред проблема "да си намерим идентичност". Или поне аз така разбирам нещата, докато чета мненията в темата на по-младите хора. От една страна се радвам, защото така се поддържа некомерсиалното изкуство, а именно чрез обособяване на кръг от почитатели - от друга страна обаче ми става тъжно, защото всяка крайност води до друга крайност. Имам предвид това, че аз не понасям чалга и произволните и, но никога не бих си позволил да коментирам почитателите на тази "музика за маса" - предпочитам да "забравя" за тях и да продължа да комуникирам с рок фенове. Не е ли по-лесно да съсредоточим усилията си в консолидирането на рок масата, отколкото да се делим на фракции?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#26 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 15 февруари 2010 - 19:14

Не знам какво да кажа ,след това ,коеот Роб Рой написа.Просто мнението му е изчерпателно и болезнено отговаря на действителността.
Накратко - за съвременния бг метъл фен ( 85% от тях) съществува само Металика до Черния албум и тук-там нещо на Мейдън и Джудъс.
Разбира се да не забравяме и "кралете".За съвременния бг чалга фен съществуват само дузина фолк-диви (много ми допада това определение) и нищо друго или в някой добър случай хаус да речем.
Разликата се крие в това ,че едните слушат просто по-качествена музика от другите ,но въпреки това и двете въпросни субкултури са еднакво ограничени.
Ще отворя скоба и ще споедля факта,че в един друг музикален форум (forum.muzikant) всеки втори е записал,качил,пренаписал,миксирал или каквото и да е там,всяка песен на Металика,във всяка обява за набиране на музиканти пише "Ние сме то Чепеларе,търсим басист ,свирим кавъри на Металика.." "Ако има навити да свирят праведна музика и са от Пловдив ,да дойдат на прослушване.Песните за учене са Enter Sandman,For Whom The Bell Tolls и разбира се гениалната Nothing Else Matters" ...
Металика са ми топ 5 група и никога няма да паднат по-надолу ,но въпреки това да слушаш само Металика (Мейдън,Джудъс..) е пошло.Пошло е да плюеш по другите музикални жанрове,след като нищо не знаеш за тях.Липса на всякакво възпитание е агресивното и неприемливо поведение към другите стилове ,само защото те не са като твоя.
Повечето метълисти в България са така и както Роб съвършено се изказа - само цветовете ги отличават от най-големите им врагове...

Подчертавам ,че съм метъл фен.60% от времето слушам тази музика и посещавам най-много метъл концерти.И точно поради тази причина ми е безкрайно неприятно какво се случва.
Хубаво е че се намират все пак хора,които имат по-широк мироглед на нещата.

#27 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 15 февруари 2010 - 20:37

Не ми се искаше да генерализирам темата, но няма как да не спомена че българите като етонс сме с много силно изявен индивидуализъм и рядко и трудно работим или се забавляваме в колектив.Това съм го забелязал на базата на собствен и чужд опит, а и самият Иван Хаджийски (създателят на българската социология, изтънчен познавач на душевността) го е написал в книгата си "Бит и душевност на нашият народ".В метъл музиката пък изначало е заложено едно много силно и ясно деление между отделните жанрове.Може би защото са твърде различни, но въпреки това си приличат че всеки един от тях иска да оцелее като такъв, а за целта трябва да покаже възможностите и качествата си в борба с друг или други, защото именно така се дефинират взаймно крайностите и разликите.Ин и Ян.Ластични дънки и изхлузени анцузи.Ето защо не съществува реална нужда от обединение под един флаг.Най-малкото че самата машина на музикалната индустрия няма нужда от това, а както вече уточнихме метълиста е нищо повече от клиент на тази индустрия.

И за да покажа че сред самите метъл музиканти има достатъчно широко скроени личности, поздравявам четящите с песен на едни класици в траш метъла, които явно имат и могат да (по)кажат повече от мен по въпроса : )

Sacred Reich - 31 Flavors

"Vanilla is smooth
chocolate is kickin'
strawberry is sweet
all deserve a hearty lickin'
have em all
three scoops piled high
variety is the spice of life
Well you can have soft serve
and hard sugar cones
root beer floats
or my banana split
do you like nuts
or some sticky whip creme
come lick it off
and be my dairy queen
I love the Chilis
freaky, uplift, mother's milk
Faith No More
Mike Patton's voice is smooth as silk
Metallica's
music makes me want to rage
Sting's lyrics
have something to say
Jimi Hendrix
plays guitar like a no one else
Black Sabbath
Ozzy's voice is sick as hell
Prince, Fishbone, NWA
these are the things that I like to play
Mr. Bungle
is so very cool
so don't be
an ignorant fool
there's so much music
for you to choose
so don't just be
a metal dude
it's cool fool"
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#28 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 09:18

Отдавна не съм слагал метъл фланелка, ама като ви чета, май няма и да сложа скоро, сакън някой да не ме сметне за един от "онези" ограничени метъли, които не слушат нищо извън Metallica и Judas, а фланелката им на Deicide е само поза.
Marillion, на Кравай ходеха метълите, къде ги сложи там уейвовете? Или поне по мое време беше така.
... Through dreams I influence mankind...

#29 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 16 февруари 2010 - 09:45

Аз, "Кравай" винаги съм свързвал с Милена Славова и "уейв" движението в София през 80-те, но може пък и да си прав, може в определен период там да са се събирали и "метълите"...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#30 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 16 февруари 2010 - 09:54

View PostЗмей Горянин, on Feb 16 2010, 09:18, said:

Отдавна не съм слагал метъл фланелка, ама като ви чета, май няма и да сложа скоро,
Аз пък ходя на зала със старите ми метъл тениски. Никой не ме е сметнал за позьор, даже открих сродни души. А и като се разбрахме, че сме повече от един почнахме да настояваме за промяна на звуковото оформление в залата и сега често по време на тренировка звучи хард и хеви :lol:

#31 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 10:19

View Postmarillion, on Feb 16 2010, 09:45, said:

Аз, "Кравай" винаги съм свързвал с Милена Славова и "уейв" движението в София през 80-те, но може пък и да си прав, може в определен период там да са се събирали и "метълите"...
Прав е Змея - това не беше мястото за фенове на уейв музиката. Там ходеха хора, които бяха фенове на различни стилове. Милена също ходеше, но Милена е много повече рок и метъл, отколкото уейв ако питаш мен.
Кравай беше сборен пункт на онова общество в България, което слушаше музика не много съвместима със соц реалността. Там ходеха метъли, пънкари, уейфове.
Това са времената на Ахат, Ера, Контрол, Ревю, Нова Генерация...
I don't know how I managed it...

#32 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 11:05

View PostТигър, on Feb 15 2010, 16:17, said:

Във всеки форум трябва да има поне един досадник, налагащ мнението и вкусовете си на останалите. На някои места такъв съм аз, но напоследък е по-рядко. Сигурно и тук съм се проявявал по подобен начин, обаче не помня вече. Та мисълта ми е, че с подобни изказвания изглеждаш интелигентен кажи-рачи само в своите очи. Имай го предвид. Иначе че има лоша музика съм съгласен, обаче извънжанровото сравнение е почти невъзможно, а и да натякваш на някого, че ти Знаеш Какво Е Правилното, А Той Не Знае, е неправилно на общо основание. Темата за MUSE го показа доста ясно.
Kато гледам броя на постовете ти наистина е по-вероятно ти да си този досадник! Не разбирам къде видя в моето мнение опит за налагане на каквото и да било, но дори и да е така, ако не мисля, че моята позиция е правилната то как бих я защитавал, колкото до това дали е интелигентно или не, не това е същността на мнението по принцип, аз си знам, че не съм умен, самият факт, че ти отговарям е показателен! Но, мисля си, в моя пост съзираш неща, които сам вероятно мислиш и приписваш на себе си, ако трябва да направя парафраза на един по-умен човек, който е казал, че у другите назидаваме най-често онова, което ненавиждаме у себе си :lol:.
Не бих ти отговорил, ако не беше написал, че извънжанровото сравнение е почти невъзможно! Това е тотално неприемливо, а както бях казал на друго място, всяка глупост трябва да бъде застигната навреме, защото иначе, знаеш, току станала и истина! Та това което ти казваш е абсурдно, защото то отваря една възможност за една плебейско разбиране за музиката, в което водещото не е стойността й, а само някаква външна опаковъчна стилова принадлежност. Стиловото разнообразие няма за идея да девалвира и дискредитира самата музика,като идея и изкуство, както се получава в много случаи, а има преди всичко за цел да обагати и лимитира изразните средства, ползвани за музикална изява! Ta следвайки твоята логика аз трябва да адмирирам Преслава или Румънеца и Енчев, само защото те са на топ ниво в техните стилове, каквито и да са те, и видиш ли, не било уместно да ги сравнявам с Кинг Кримсън да речем, т.е. поставям ги на еднакъв, но различен, пиедестал! Жанровата принадлежност не трябва да размива общата "принадлежност" към музиката!

#33 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 16 февруари 2010 - 11:22

View PostSvil, on Feb 16 2010, 09:54, said:

Аз пък ходя на зала със старите ми метъл тениски. Никой не ме е сметнал за позьор, даже открих сродни души. А и като се разбрахме, че сме повече от един почнахме да настояваме за промяна на звуковото оформление в залата и сега често по време на тренировка звучи хард и хеви :lol:

Аз мисля, че никой нямаше това предвид, аз също си ходя от време на време с някоя тениска разбира се, доколкото разбрах иде реч за хората, дето са "по-оборудвани", в което всъщност няма нищо лошо, стига да не твърдиш, че останалите са идиоти и не са истински фенове.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#34 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 11:30

View PostRebel, on Feb 16 2010, 11:22, said:

доколкото разбрах иде реч за хората, дето са "по-оборудвани", в което всъщност няма нищо лошо, стига да не твърдиш, че останалите са идиоти и не са истински фенове.
А аз доколкото разбрах, дори и за тях не иде реч, а иде реч за ония, които са общо взето с едни и същи дрехи от излизането на първия албум на Manowar до сега. :D
I don't know how I managed it...

#35 TEMPOS

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 16 февруари 2010 - 11:55

Май трябва да прочетем пак какво пише в първия пост :D
Е, поне дискусията надхвърли рамките на зададената тема :blush:

#36 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 16 февруари 2010 - 12:09

Интересна тема. Значи по същество - човек има право да слуша каквото и колкото иска и ако някой има проблеми с това и тръгва да му прави проблеми може да се ш*ба. Аз например Елтън Джон (споменат в примера) го уважавам като творец и изпълнител, но никога не бих отишъл на негов концерт. Напоследък аз лично от към слушане не излизам от рок-метъл стилистиката, но нямам нищо против някой да слуша музика от различни стилове, стига да е качествена. Думата с Ч няма да е споменавам, защото това не е музика и не принадлежи към примера :D
Иначе и относно модата се придържам към същия принцип. Мислих си че метъл-културата не е за конформисти, а изведнъж някой казва че трябва постоянно да носим тениски с любимите групи на тях. Нямя пък! Ние сме малко или много армия, но никой не е казал как точно трябва да се обличаме. Всичко е един вид личен експресионизъм и начин да се отличиш от всички.
\m/

#37 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 12:09

Мисля че темата вече е изчерпана, но ще напиша последно нещо във връзка с тениските и широтата на музикалния вкус като дуплика към Змея, Свил, Ребел и Ози

Не заклеймявам носенето на щамповани тениски.И аз си пазя няколко такива които все още нося.Заклеймявам фетишизирането на всевъзможните артикули с логото на някоя банда.Заклеймявам крайностите - от това което описа Ozzy (да се носи тениска докато не се разпадна на гърба ти) до това което написа Rebel (от главата до петите в актуалният мърч).Аз също носех тениски, но към днешна дата ми е останала само тениската с обложката на любимият ми албум на Motorhead - 1916.

Змеят не го познавам лично, но никога не съм го чел да плюе по някого при все че е с подчертани предпочитания към един от най-радикалните стилове в метъла - блекът.Нито пък да обяснява че неговият избор е най-правилният.От постовете на Змея оставам с впечетлението че това е един човек който продължава да изпитва удоволствие от музиката, без да се поддава на дребни страсти.А това че предпочита най-вече един конкретен стил в музиката означава само че намира каквото търси в музиката и е напълно удоволетворен от положението си.Това че той слуша предимно блек, не означава че е по-лош или по-ограничен от някой с по-разнообразен музикален вкус.Означава единствено че слуша и харесва блек метъла.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#38 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 16 февруари 2010 - 12:23

:D :blush: :P
Rob Roy,мисля че трябва да пишеш по-често във форума.Той има нужда от теб.
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#39 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 12:30

View PostStavrogin, on Feb 16 2010, 11:05, said:

Не бих ти отговорил, ако не беше написал, че извънжанровото сравнение е почти невъзможно!
Затова съм написал "почти". Бтв, не ми пиши с удивителни - това също е еквивалентно на крещене, не само главните букви, и е невъзпитано. А Румънеца и Енчев наистина ли са на върха в жанра си? Не знаех. Тоя жанр така или иначе не го понасям много, но както и да е...
Както и да е... Сравнението между Nightwish и Godsmack, примерно, не е особено коректно - различни жанрове, различна идея и т.н. Сега, някой може да ми каже, че Ларкин бил по-добър барабанист от тоя на Nightwish или че Тони Ромбола бил по-добър китарист от Емпу, или че Таря пее по-добре от Съли Ерна(не мисля така, бтв, обаче това е отделна тема) или пък обратното... Както и да е, това са примери, не нещо сериозно. А как би сравнил Марая Кери със Slayer, примерно? Марая Кери е може би най-добрата поп-певица в момента. По-стойностна ли е от Slayer или обратното? Защо?
Дефиниция на стойността на музиката като такава няма. Ако чалгата беше музикален жанр, сигурно щеше да има своите достойнства, обаче не е, всъщност, затова и отпада от уравнението. Има добра и лоша музика, обаче го има и личното усещане, което винаги изиграва решаваща роля. На мен, например, Ингви Малмстийн в общия случай ми е скучен. Два от албумите му ми харесват много, вероятно заради вокалистите, но останалото твърде бързо започва да ме изнервя, вместо да ми носи удоволствие. Сега, очевидно той е много стойностен музикант и т.н., обаче като не мога да го слушам, да си го налагам насила ли, какво? Понеже е стойностен, тоест... Или да взема да слушам Джо Стамп, който свири в същия жанр и по твърде подобен начин, обаче ме радва? Примерно, де.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#40 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 12:48

View PostRob Roy, on Feb 16 2010, 12:09, said:

Заклеймявам крайностите - от това което описа Ozzy (да се носи тениска докато не се разпадна на гърба ти)
Че то 80% от метълите в България са такива. Достатъчно е един път да си бил на фестивалите в Каварна, Ловеч или Берковица - като направиш един тигел из публиката и добиваш достатъчно ясна представа за това, какво представлява следностатистическия метъл фен у нас. :D
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users