Jump to content

Различни фенове на разнородни жанровеКое, как и защо провокира тази 'стряскаща' тенденция?


70 replies to this topic

#41 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 15 октомври 2009 - 08:59

Извинявай, но не можеш да твърдиш, че:

View PostStavrogin, on Oct 15 2009, 09:50, said:

какво друго е човек, ако не оценител

което предполага субективизъм, а след това да казваш, че:

View PostStavrogin, on Oct 15 2009, 09:50, said:

качеството в музиката е чисто обективно нейно свойство е факт, неподлежащ на съмнение.

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#42 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 15 октомври 2009 - 09:07

View PostBlacky, on Oct 15 2009, 09:59, said:

Извинявай, но не можеш да твърдиш, че:
което предполага субективизъм, а след това да казваш, че:
Под характеристиката оценител разбирам способността на човек да дава изобщо стойност на нещата, а това не е субективизъм, това е привилегия!

#43 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 15 октомври 2009 - 09:20

View PostStavrogin, on Oct 14 2009, 20:09, said:

Аз съвсем не спадам към човеците, които слушат коренно различна музика :lol:!
Аз слушам само и единствено качествена музика. Подробност, и в голяма степен случайност, е че повечето от нещата, които ми импонират биват определяни като прогресив-арт метъл и прогресив-арт рок. Не се вторачвам в тези жанрови дефиниции, създадени единствено с навигационна цел!
Обичам музиката, която ме облагородява, тази която се обръща към мен като към интелигентен човек, дори като към музикант! Затова и не виждам как е възможно да заровя уши в това което правят Gentle Giant, например, и после да пристъпя смело към cd на U2 или Кис, да речем, да не споменавам и една друга група, :no: и това е така, защото това, което ми доставя музиката на последните е не повече от досада и понякога присмех и защото никога не бих могъл да приема насериозно това, което правят. Мисля, че музиката има по-дълбок и трагичен смисъл от това да доставя развлечение и да се представя в една скъпа лъскава опаковка, готова за консумация!

Чудесно казано! :no:

Бих допълнил единствено нещо по последното изречение. Истински обиграният меломан, особено ако притежава и изострени музикантско-слухови рецептори, би трябвало да може да вижда и респективно да оценява качеството отвъд изразните средства. Зад /и въпреки/ опаковката.

Хубавият кон и под скъсан /в случая лъскав/ чул си личи, нали!? :)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#44 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 15 октомври 2009 - 10:14

View PostStavrogin, on Oct 15 2009, 10:07, said:

Под характеристиката оценител разбирам способността на човек да дава изобщо стойност на нещата, а това не е субективизъм, това е привилегия!
А за кого този човек дава тази стойност? Нима тя е универсална?
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#45 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 15 октомври 2009 - 10:38

View PostStavrogin, on Oct 14 2009, 20:09, said:

и това е така, защото това, което ми доставя музиката на последните е не повече от досада и понякога присмех и защото никога не бих могъл да приема насериозно това, което правят. Мисля, че музиката има по-дълбок и трагичен смисъл от това да доставя развлечение и да се представя в една скъпа лъскава опаковка, готова за консумация!

Quote

Друг е въпросът доколко всеки един от нас е способен да бъде оценител на музиката, защото какво друго е човек, ако не оценител,. Затова се изисква натрупана критична маса интелект, опит, интуиция, сетивност и една цялостна отвореност към стойностните неща в света, защото какво от това като слушаш Йес, а си мислиш, че Джон Гришам е писател, че Бодигард е стойностен филм или че Вежди Рашидов е стойностен творец. Естествено всеки има мнение по отношение на това кои неща са стойностни, но да не забравяме, че именно мненията за нещата са по-важни отколкото самите неща!
На това му се казва да страдаш от предразсъдъци :no:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#46 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 15 октомври 2009 - 11:46

Струва ми се, че тука малко се размива понятието "слушане на стил музика". Аз слушам 95% един стил музика, по близо 5 часа на ден, и трябва да ви кажа, че все още изоставам с преслушването на нещата, които са излезли през 2009 година!!! Но аз слушам СТИЛ МУЗИКА. Тези, които ми говорят, че слушали хард рок, RnB, хеви метъл, кор и не знам си какво едновременно, са в грешка. Те не слушат тези стилове, те слушат определени групи, творящи в тях, групи, които са като песъчинка в морето от представители на жанра. Защото за да слушаш повече от един стил музика сериозно трябва по цял ден да правиш само това. Нещо повече, подозирам, че до известна степен изборът на групи, които харесват/слушат е плод на някаква случайност - чули са по радиото някоя песен, което им е харесала, някой приятел им е препоръчал нещо и така. Тези хора не са стигнали сами до това, което им харесва, а то им е било подсказано. Нищо чудно някой ден да се окаже, че имало и по-хубави неща от тези, които до сега са боготворяли и да им се срине вселената.
За персоната, която ме съжалява - благодаря ти, имах нужда от малко съжаление в този мой мизерен живот, в който някои неща си струва да се отстояват, докато всичко друго се променя със скоростта на смяна на сезоните.
... Through dreams I influence mankind...

#47 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 15 октомври 2009 - 13:39

View PostЗмей Горянин, on Oct 15 2009, 12:46, said:

Струва ми се, че тука малко се размива понятието "слушане на стил музика". Аз слушам 95% един стил музика, по близо 5 часа на ден, и трябва да ви кажа, че все още изоставам с преслушването на нещата...

Може и да си прав относно горното, може и да не си - зависи от всеки отделен човек.

За себе си мога да твърдя, че съм се интересувал доста сериозно за/от видовете музика, които посочих, че слушам. Не само това, а и съм отсял с времето за себе си това, което харесвам. Разбира се постоянно откривам нови и нови неща. Същото и дори в доста по-голяма степен важи и за стиловете музика - ще дам пример с това, че още в девети клас знаех, че блек метъл аз не харесвам, а примерно траш ломя като луд (смятам е ясна разликата "вид музика" и "стил музика") Телевизия не гледам, радио не слушам. Ето виждаш ли в моя случай не си прав :no:

Не се изказвай с такава огромна категоричност, и че сме били в грешка и т.н. Хора всякакви на този свят, а не само, които ти си срещал :lol:

#48 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 15 октомври 2009 - 15:18

View PostЗмей Горянин, on Oct 15 2009, 12:46, said:

Струва ми се, че тука малко се размива понятието "слушане на стил музика". Аз слушам 95% един стил музика, по близо 5 часа на ден, и трябва да ви кажа, че все още изоставам с преслушването на нещата, които са излезли през 2009 година!!! Но аз слушам СТИЛ МУЗИКА. Тези, които ми говорят, че слушали хард рок, RnB, хеви метъл, кор и не знам си какво едновременно, са в грешка. Те не слушат тези стилове, те слушат определени групи, творящи в тях, групи, които са като песъчинка в морето от представители на жанра. Защото за да слушаш повече от един стил музика сериозно трябва по цял ден да правиш само това. Нещо повече, подозирам, че до известна степен изборът на групи, които харесват/слушат е плод на някаква случайност - чули са по радиото някоя песен, което им е харесала, някой приятел им е препоръчал нещо и така. Тези хора не са стигнали сами до това, което им харесва, а то им е било подсказано. Нищо чудно някой ден да се окаже, че имало и по-хубави неща от тези, които до сега са боготворяли и да им се срине вселената.
За персоната, която ме съжалява - благодаря ти, имах нужда от малко съжаление в този мой мизерен живот, в който някои неща си струва да се отстояват, докато всичко друго се променя със скоростта на смяна на сезоните.

Такава отдаденост към определен стил музика, трябва да се уважава. Следвайки твоя ред на мисли аз не бих се причислил към хората, който слушат отделен музикален стил. Но пък на мен определено не ми пречи да харесвам и слушам както Emperor така и Robbie Williams или Gojira и Aerosmith или Slipknot и Gorillaz. Това, което аз търся в музиката е различно всеки ден, може би оттам идва разнобразието в музикалния ми каталог, но за мен лично е много ограничено да слушаш само един стил музика. Това ще ти попречи да чуеш толкова много добри неща излезнали в други стилове на рока, метъла и т.н.
Според мен, истината е да се слуша музика, а не това, което ти пускат по радио Energy или City. Когато музиката е създадена от музиканти, а не от продуценти с лъскави костюми, тогава на нея трябва да се обръща внимание. Няма абсолютно никакво значение в кой стил е тя!!!! :yes:

Insane in my brain

#49 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 15 октомври 2009 - 18:38

View PostJoey, on Oct 15 2009, 16:18, said:

Когато музиката е създадена от музиканти, а не от продуценти с лъскави костюми, тогава на нея трябва да се обръща внимание. Няма абсолютно никакво значение в кой стил е тя!!!! :yes:

В пълната със субективни мнения тема, това е най-обективното и може би най-правилното.
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#50 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 15 октомври 2009 - 19:01

Quote

Не съм съгласен с теб, качествената музика си е крайно "еднопосочно" и "едностранно" острие, което, отгоре на всичко, нанася огромни, трайни руптури, оставящи те белязан за цял живот.
Това, че качеството в музиката е чисто обективно нейно свойство е факт, неподлежащ на съмнение.

В живота няма нищо еднопосочно. Медалът има две страни, че и ръб, който ги разделя.

Един въпрос. Според теб чалгата качествена и стойностна музика ли е? За мен - не е.

Казваш, че музиката те оставя белязан завинаги и в следващия момент никой не може да се усъмни в това. Но ако запитам някой представител на чалга поколението, той ще ми изнесе протяжна тирада за достойнствата на този жанр.

Същото бих направил и аз, когато иде реч на рок. Защото няма средно проницателен и умен човек, който да си остави каруцата в калта.

Всичко в живота се свежда до личния вкус и собствената преценка - за начин на живот, избор на партньор, автомобил, който отговаря на стила, финансите и нуждите ти и мн. др. А за музиката да не говорим.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#51 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 16 октомври 2009 - 09:45

Чета и се комплексирам.
Добре, аз какво правя тука? Не стига, че половината от изброените стилове не съм ги чувала (прогресив-арт-какво беше?), ами и никога не мога да позная в какъв стил е дадено изпълнение. Пълен аматьор съм и това ме депресира ужасно, след като установих, че май съм единствения такъв тук.

Моето слушане протича така: чувам нещо, което ми допада, питам "това кой го изпълнява" - казват ми. Намирам си ги, смъквам си няколко албума на мр3, попрочитам нещо за тях и вече мога да ги разпозная от раз. А, да, също питам "това в какъв стил е". По правило се оказва траш, пауър или дет. Може и да е нещо съвсем друго.

И програсив слушам. Когато си пусна нова за мен група, обикновено първия път се нервя, от второ-трето прослушване започва да ми допада, след това се зарибявам по групата. Това прави ли ме всеядна помиярка-атеистка, мамка му?
Omnia mea mecum porto

#52 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 16 октомври 2009 - 14:23

ХеХе...
Първите групи, от които имам съзнателен спомен, са Helloween, Deep Purple, Rainbow, Black Sabbath и Accept. В смисъл, първите шест-седем години от живота ми са минали под звуците на музиката им. Роден съм в 1986 година, мисля, че е добре това да се уточни. Докъм шестнадесетата си година минах през почти буквално всички възможни музикални жанрове, до които можех да се докопам - разни рокове, джазове, класики, попове, рапове, метъли и т.н., от голяма част от които нищо не помня. Не преувеличавам. В пети и шести клас дори се бях запалил сериозно по чалгата. Това сериозно. Все още си харесвах първите групи, де, но въпреки това разни като Нелина, Глория и т.н. ми харесваха. Даже следях почти редовно предаването "Поп-фолк" по Нова телевизия. Всъщност, въпреки че си харесвах горните четири групи, в някакъв смисъл отричах метъла и дори хардрока. Затова имах и почти обективна причина - т.е. в очите на петокласник си беше съвсем обективна - съучениците ми, които харесваха тази музика, бяха на по петнайсет години и въпреки това имаха проблеми със завършването на пети клас. Т.е. метълът е за тъпанари. Така мислех тогава. Някъде към края на пети или началото на шести клас, обаче, реших, че трябва да си отгледам дълга коса. Ей така, без повод. Затова и спрях да се подстригвам за доста време. Паралелно с това от някъде изкопах няколко книжки за Конан и взех, че му станах див фен. Скоро след това се преместих да живея в Айтос - а този град, както и преди съм споменавал, е Мека на чалгата. Съответно отвсякъде ме облъчваха с този жанр до толкова, че направо го намразих. В детската градина лелките приспиваха петгодишната ми сестра със "Сто патрона" на Ивана, искам да кажа. А и самият аз се промених и, съвсем наскоро, всъщност, осъзнах, че кръчмарщината, която поп-фолкът налага, изобщо не ми е по вкуса и няма как да бъде. Същевременно в училището в Айтос научих и за непоносимостта между метълите и чалгарите, а и заради вече дългата до раменете коса ми викаха "метъл" и ми показваха рогатия жест доста често. Подигравателно - в началото. После - не, и то защото половината клас мина с прилични оценки благодарение на мен. Във всеки следващ клас беше така, между другото... Както и да е, това беше започнало вече да ме накланя в съответната посока.Към петнадесетата си годишнина, вече отново в София, гостувах на един приятел. На една секция забелязах захвърлена една касетка, която ми прикова вниманието. На обложката беше КОНАН!!! Същи кимериец с все мускулите и грамаданския меч в ръка. Да, де, физиономията му беше покрита с маска, но въпреки това... КОНАН БЕ! (Години по-късно научих, че художникът на тази обложка рисува и кориците на книгите за Конан за не-помня-вече-кое-издателство.) Естествено, помолих приятеля да пусне малко да го чуя тоя Конан. И аз го чух. "Heavy Metal or no Metal at all!" После и "The Power of thy Sword". И въобще, и изобщо. Запознанството с тая група беше преломен момент в живота ми и всъщност именно то ме тласна към по-сериозно прослушване на метъла. Скоро установих, че екстремният метъл изобщо не ми влияе добре, а и голяма част от класическите хеви-метъли също не ми подействаха както трябва - т.е. Iron Maiden, Judas Priest, Saxon и т.н. Но вече бях тръгнал по пътя. Паралелно... Де да знам... Популярната музика ли се промени, аз ли, обаче както преди шест-седем години можех спокойно и уверено да заявя, че слушам всякаква музика, така и напоследък забих съвсем в рока и метъла. Е, случва се, макар и не особено често, да си пусна Клайдерман, да речем, или Китаро, или Вангелис. Не виждам какво ме спира да си харесвам една единствена песен на Slayer, да се кефя на Nightwish и Metallica едновременно, след "Master of Puppets" да си пусна нещо на Blackmore's Night или изобщо. Границите не съм си ги наложил изкуствено тъй или иначе, просто ги има. След време падат. Или не падат. Във всеки случай успях да прослушам Metallica малко по-стабилно чак през 2007 година. Дали е проблем? Легендарната, култова, придобила статут на поп-икона група, а аз, дето всички ми викат, че съм метъл, да им харесвам една песен до тогава? `ми не, не е. Насила хубост не става. Ако си ги бях наложил, щях да си направя лоша услуга. В този смисъл, не бих казал, че слушам "качествена" музика, каквото и да е това. Твърдението, че слушам само качествена музика, би било пълен абсурд по всички възможни параграфи. Отдавна съм установил, а и не само аз, че качеството не е дефинируемо, а строго субективно понятие и да убеждаваш някого, че това, което харесва, не е качествено, е абсолютна тъпотия и човекът, на когото се правиш на интелигентен, само се обижда. Дори и да си прав. От друга страна, можеш да убедиш някого, че нещо е качествено, само и единствено ако поне малко вкусовете ви се доближават. Т.е. ако някой блекар седне да ми обяснява колко са стойностни Dimmu Borgir, ще удари на камък - просто блекът не е за мен и от там нататък няма смисъл от приказки. Друг е въпросът и че елитарниченето на феновете на определени групи или жанрове просто дразни и не постига нищо друго - тук визирам, честно казано, почитателите на разни "прогресив" неща, или на джаза, или... Ясно. Уфф, `айде стига, че един час го писах това...

Edited by Тигър, 16 октомври 2009 - 14:25 .

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#53 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 16 октомври 2009 - 14:42

:yes: ;) :)

Пич ти направо ми скри топката. Минавам за многословен дърдорко, обаче твоето мнение е номер едно. Какво развитие само?! Хард рок, поп-фолк, рап, чалга, Конан (каквото и да значи това!), хеви метъл, Клайдерман, пак Конан (този път доколкото разбирам асоциацията е с обложките на Менуър), дразнят те прога и джаза щото почитателите им са кофти хора......, абе, невероятен си, в смисъл невероятен живот на меломан живееш, евала! -_-
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#54 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 16 октомври 2009 - 14:58

Не знам дали забелязахте,но Тигър обезмисли по-нататъчните спорове.Изчерпателно мнение подхранено с неговия личен пример/опит.Евала приятелю!!!
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#55 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 16 октомври 2009 - 15:06

View PostТигър, on Oct 16 2009, 15:23, said:

ХеХе...
Първите групи, от които имам съзнателен спомен, са Helloween, Deep Purple, Rainbow, Black Sabbath и Accept. В смисъл, първите шест-седем години от живота ми са минали под звуците на музиката им. Роден съм в 1986 година, мисля, че е добре това да се уточни...................

:worship: :worship: :worship:

Insane in my brain

#56 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 16 октомври 2009 - 15:28

View PostТигър, on Oct 16 2009, 15:23, said:

Отдавна съм установил, а и не само аз, че качеството не е дефинируемо, а строго субективно понятие и да убеждаваш някого, че това, което харесва, не е качествено, е абсолютна тъпотия
:worship: Това трябваше да го постнеш в една друга тема, току виж на някой му светнала лампичката и се спре, преди да изпише напразно няколко десетки реда :worship:

Quote

От друга страна, можеш да убедиш някого, че нещо е качествено, само и единствено ако поне малко вкусовете ви се доближават.
:worship: И пак няма гаранция, че ще те разбере...

Quote

Друг е въпросът и че елитарниченето на феновете на определени групи или жанрове просто дразни и не постига нищо друго - тук визирам, честно казано, почитателите на разни "прогресив" неща, или на джаза, или... Ясно.
Те си го знаят и ако са умни, спират навреме :D
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#57 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 16 октомври 2009 - 15:33

Доооста изчерпателно няколко мнения по-горе, както и да е. Хареса ми единствено последната част -> Да си мислиш, че си нещо повече от останалите в интелектуално отношение, защото си прогресив фен е комплексарско и невярно според мен.

#58 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 16 октомври 2009 - 16:13

View Postmarillion, on Oct 16 2009, 15:42, said:

Пич ти направо ми скри топката. Минавам за многословен дърдорко, обаче твоето мнение е номер едно. Какво развитие само?! Хард рок, поп-фолк, рап, чалга, Конан (каквото и да значи това!), хеви метъл, Клайдерман, пак Конан (този път доколкото разбирам асоциацията е с обложките на Менуър), дразнят те прога и джаза щото почитателите им са кофти хора......, абе, невероятен си, в смисъл невероятен живот на меломан живееш, евала! :worship:
С Конан, ако не се лъжа, Робърт Хауърд става един от родоначанлиците на твърде любимия ми жанр фентъзи в началото на трийсетте години на ХХ век. Всъщност, обаче, единственото положително, което варваринът ми донесе, беше, че отчасти благодарение на него се запознах с една от любимите си групи.

Иначе, не съм казвал, че не харесвам прога и джаза. Т.е. джаза наистина не го харесвам, а фактът, че прогресив нещата са принципно далеч от мен, не означава, че не съм си намерил по някой бисер тук-там. Казах, че ме дразни елитарниченето - т.е. "Аз слушам това, следователно разбирам повече от онези, които не го слушат" - а особено около жанровете, които изискват по-сериозно инструментално майсторство, това не е никак рядко, както и сам си забелязал със сигурност. Още повече, че на няколко пъти са ми заявявали в прав текст нещо от рода на "Аз слушам прогресив дет, а ти слушаш Manowar, следователно нищо не разбираш от музика" - което е тъпотия отвсякъде. Това имах предвид. Съжалявам, ако съм бил неразбран.

Edited by Тигър, 16 октомври 2009 - 16:17 .

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#59 Morphine_Child

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 16 октомври 2009 - 16:17

View Postviolator, on Oct 14 2009, 11:13, said:

И в този ред на мисли, основно съществуват два типа меломани - Вярващи и Атеисти. Първите робуват на нормите, а вторите на собственото си удоволствие. :worship:

Неуместно сравнение...
Вярата отваря вратите, атеизма към музиката ги затваря.
Фенщината си е чиста проба сектантсво и няма отношение към меломаните (за които говориш).

ЕДИТ: А да. И никога не спорете с фенове на Дрийм Тиътър, те са по-умни, по-красиви и във всички случаи разбират повече от вас!

Edited by Morphine_Child, 16 октомври 2009 - 16:20 .


#60 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 16 октомври 2009 - 16:36

View PostMorphine_Child, on Oct 16 2009, 17:17, said:

Неуместно сравнение...
Вярата отваря вратите, атеизма към музиката ги затваря.
Фенщината си е чиста проба сектантсво и няма отношение към меломаните (за които говориш).

Нищо не разбрах. Никакви сравнения няма в цитата. Да не говорим, че е изваден от един доста образно списан контекст и в този си вид няма тежест.
А и дори да си на коренно различно мнение от мен по обсъжданите въпроси, това не значи непременно, че мнението ми е "неуместно". Каквото и да искаш да кажеш по-горе. :worship:


Quote

ЕДИТ: А да. И никога не спорете с фенове на Дрийм Тиътър, те са по-умни, по-красиви и във всички случаи разбират повече от вас!

Виж, ето това е неуместно! Второ мнение в този форум - втори опит за провокация. Кому е нужно това заяждане с феновете на Дрийм Тиътър!?

Получаваш предупреждение. И други няма да има! :worship:
-----------------------------------------
Слушай силно!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users