Jump to content

Концертът на Metallica в СофияВпечатления и коментари


109 replies to this topic

#21 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 26 юли 2008 - 12:52

Уникален концерт.Най - великите ни размазаха тотално.Менуар и 100 часа да свирят пак няма да направят такава касапница като снощи. :) Бях на втория ред на оградата, в ляво.Публиката беше страхотна.Групата се представи страхотно,не съм и очаквал,че ще свирят по такъв начин на живо.Бяха в супер настроение,не излезнаха да свирят колкото да отбият номера,а се изкефиха максимално.Джеймс беше в страхотна форма.Ларс беше супер,барабаните бяха отлични,нямаше ги онези тенекиени звуци. :blink: Повечето се оплакват от Кърк :angel: ,според мен се справи много добре.Роб вече не прави толкова маймунски стойки. :) И аз като някои се кефих повече на Джейсън,но... квото е тва е.Също като повечето ме е яд,че не изсвириха Harvester Of sorrow,можеше също The Unforgiven ,а защо не и So What? :D Или Battery :angel: стига толкова,така може да продължавам... Сетчето беше супер,не могат да изсвирят всичко.Концертът беше невероятен и ще се помни завинаги!

Edited by THE DEADMAN, 26 юли 2008 - 12:53 .


#22 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 26 юли 2008 - 13:28

Еми това беше четвъртия най-хубав ден в живота ми!!!Бях пред сцената малко вдясно и мога да кажа,че звука можеше да бъде и по-добър.Абе все тая,кралете на метъла ни размазаха! Като песни които изсвириха ми харесаха почти всички с изключение на последните 4 и Fuel.Всъщност ми харесаха но не колкото другите.Въпрос на вкус.А и изглежда аз съм един от малкото хора на които не им пука,че не изсвириха Harvester Of Sorrow.Ако дойдат и другата година,евала,ама едва ли ше дойдат.Ама пък знам ли,три поредни години вече свирят в Латвия доколкото съм запомнил,значи има голям шанс да дойдат и тука догодина.Иначе като организация на концерта,ми не мога да кажа нищо,не мога да го сравня с концерти в други държави щото не съм бил на такива.Добра ми се стори организацията.Но пък винаги съм се чудил защо хората си водят децата,че и майките и бащите по метъл концерти...Не,че това е лошо,любопитен съм просто.За подгряващите банди едва ли има кво толкова да се каже,изсвириха си там песните и това е.99% от хората все пак бяха отишли заради кралете.Много яка публика,крещене пищене викане евала им праим на тез хора.Атмосферата беше просто невероятна,всичко беше доста нереално,като в сън.Като почна One щях да припадна от кеф,то не беше трещене,тътен абее просто титанично.

Айде,чакаме Death Magnetic,не останаааа... :angel: :angel: :) :blink: :) :D
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#23 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 26 юли 2008 - 13:34

View PostBART, on Jul 26 2008, 10:41, said:

[b]Да да, ама не! Даже за Fuel се получи още по-ефектно според мен така - само 4 фигури осветявани от прожекторите, изригващи пламъци ( чиято топлина усетих дори на трибуните :) , направо не знам какво им е било на хората пред сцената, ще ми е интересно да разбера ) и мощно ревяща публика.
Аз както винаги не погледнах прогнозата и съответно умрях от студ по един потник, та тези пламъци ми дойдоха много добре :angel:


View PostTHE DEADMAN, on Jul 26 2008, 13:52, said:

можеше също The Unforgiven
Ънфоргивън беше предвиден, но явно в последния момент са решили да го заменят с Nothing Else...Точно това обсъждахме с един приятел (Stormbringer) снощи-че кухарката, която приготвиха за Джеймс на сцената е точно за интрото на Ънфоргивън и че ако я бяха свирили нея, нямаше да я има Nothing Else...ама нищо. Но наистина ме е яд за Харвестър, песента, към която имам най-голям сантимент, защото именно тя ме запали по Металика-с онова изпълнение от Москва 1991. Ако не го бях гледала, може би никога нямаше да стана техен фен или това щеше да се случи много по-късно, но пък нали имаше Wherever I May Roam :angel:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#24 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 26 юли 2008 - 13:48

Накратко!
Добра организация при влизането, аз доволен. Никакви проблеми с настаняване. В началото и при местата за бира и безалкохолни напитни почти нямаше хора, та успях да се запася с 2 коли, които за съжаление непрекъснто преминаващите през краката ми фенове на два пъти изливаха.
Тhe Sword - звукът беше омазан и до края на изпълнението не успяха да го оправят. За сметка на това групата заби с хъс. Имаха интересни парчета, макар и стилът им да ми се стори като смесица от няколко други групи.
Down - няма таква скука просто. Отегчиха ме до смърт. Не знам колко песни изсвириха, но всичките звучаха като една и съща песен. Видях, че много хора им се изкефиха, но за мен това е необяснимо. Надявам се повече да не ги чувам и виждам. А да, за ужасТ на някои съфорумци, на последните песни от сета им си извадих сандвичите и се наядох :angel:
Metallica - убийствен сетлист, с едно изключение, но както и да е, за толкова няма да го правим на въпрос. Убийствен звук, поне от мястото, на което аз бях беше перфектно. Колкото и да са им зле последните албуми, Metallica наживо са машини и мачкат. Правих сравнение с другата легенда, която гледахме миналото лято - Мейдън. Ами нещата бяха на светлинни години просто. Онова безлично и претупано изпълнение не може да се сравнява по нищо с това, което преживяхме снощи. Убедих се и в друго - и трети път да дойдат Metallica, аз пак ще съм на стадиона и ще ги гледам.

П.П. Другаря Фънки трябваше да е на стадиона с тефтерче и да си записва как се организира концерта на голяма група :angel:

#25 Боби Стефанов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 96 posts

Posted 26 юли 2008 - 13:53

И аз да си се изкажа. Страшен концерт си беше! Това за мен беше третата група след Helloween и Type O Negative, след чиято последна песен в главата ми се върти само "Ама как?! Само толкова ли?!" Ей, бога ми, искаше ми се още 2 часа да свирят :) Но карай, пак ще дойдат. Чух почти всички песни, които исках, та и от сетлиста съм доволен. Звукът за мен си беше идален. Бях точно на оградата на standing, пред лявата кула. Чувах си идеално. Изненадах се, че топлината от пламъците стигна до мен. Ако бях пред тях, сега щях да пиша от хладилника на KFC :)
Да си призная, The Sword и Down не ги бях чувал (не ме убивайте с камъни :Р ), но добре свириха, особено Down.
Хареса ми това, че на моето място, нямаше никаква блъсканица. Бях със сестра си, че да я пазя от гъчканица и пияндета, но не се наложи. Имаше един-двама, дето напънаха по едно или друго време, но беше за кратко. Изобщо целият концерт беше велик :angel:
Това, което не ми хареса, беше българската част от организацията. Влизало се от 30 входа. Хубаво. Но всички разправяха как до входовете ще се стигне през едно или две места (а май бяха три). Е каква файда от 30 входа, тогава? Идиотщина. Влизаш до стадиона от едно място, обикаляш 1/3 от него, за да стигнеш друго място, където да влезеш на него и после намираш трето място, от което да влезеш там, за където ти е билета. Баш идиотщина. Това беше симулация на организация. Добре, че първите редици фенове, където бях и язе, бяха почти само за front of stage, та оградата на standing беше почти празна, като стигнах до нея. И ми е чудно кога ще се усетят организаторите, че на излизане са нужни повече входове, отколкото на излизане. От централния вход бяха затворени две от четирите врати...
Но както и да е, аз си изкарах чудно, сестра ми също :angel:

Ето и снимки от мен.
С телефон са, защото се подлъгах, че Металика, видиш ли, като са толкова голяма и важна група, ще има по-усърдни претърсвания на входа и ще си остана без апаратчето. Е по-претупана проверка имаше само на Уайтснейк... Яд ме е, че не го взех. Ама нищо. Следващия път.

ПП: А чичкото с мушамите сега сигурно си е купил мерцедес :blink:
Блажени са полегналите.

#26 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 26 юли 2008 - 14:05

Емоцийте все още ми влияят на преценката, но май няма как да изразя безпристрастно мнение. Мога да се смятам за човек видял всичко на сцената със собствените си очи :blink:. Имаше една групичка която ми предлагаше от алкохола си за да се мръдна за да могат да виждат :). Ако някой от тях чете искам да ги поздравя :angel: . Все още не мога да разбера какво точно се е случило, малко разочерован заради липсващите от сетлиста любими мои песни, и удивен от енергията с която свирят. Ларс Улрих става поне 10 пъти от барабаните през първите 4 5 парчета и излизаше напред свири от всички страни на барабаните, единствено не блъска касите отпредната страна :D. Вярно звука не беше перфектен, но все пак много, много по-добър в сравнение с The Sword :angel: и повечето концерти на които съм присъствал. Сякаш и времето беше с нас заваля по команда за One. Гърмежите в ритъма на интрото на песента, топлината и дъжда ме пренесоха в окопите! Беше страхотно! Обичам тези малки неща от концертите правят ги уникални за мен. Металика слушам от 8 годишен и ще са винаги номер 1. Не съм невероятния фен, но за мен е важна музиката и всякакви фенски изцепки, не са ми привични. Публиката беше изключителна, на двете "балади" стадиона светеше като коледна елха отвсякъде целите трибуни бяха цветни, понякога ушите ми заглъхваха от викането на хората. В един момент и гласа ми изчезна и се пънех като магаре на мост за да продължа да викам докрай. За мен най-важно е, че групата се изкефи на нашата публика. Бях на 10 метра от сцената и видях всичко. Куфях като за последно и си изкарах мозъка през ноздрите. Беше наистина страхотен концерт! Въпреки някой много дребни неща всичко беше перфектно. Все пак това са МЕТАЛИКА. Уау Металика хахаха наистина няма да повярвам скоро, че съм ги видял :) . Надявам се да ги видя скоро пак в БГ.
Rock n' Roll

#27 mitaka

    Juventus fan

  • Енориаши
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 26 юли 2008 - 14:20

И аз да си дам (не)компетентното мнение:

От целия концерт не ми допаднаха само това, че по време на изпълнението на The Sword вокалите се губеха(поне от моето място-standing front of stage на оградата до standing), че на входа ми зеха едната гривна(другата я спасих, като казах на охраната че ми е подарък, което си е вярно) и не ми скъсаха билета.Иначе виждах перфектно(стъпил на оградата), след The Sword звука беше добър, а сета на MetallicA ме разби, дори без Whiplash.
Аndrea Fortunato: I never thought walking around could be so great.

#28 Claw

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 26 юли 2008 - 16:33

Най-добрият концерт.Бях на стадиона от 4:00 сутринта защото си мислех ,че ще има супер много хора ,но доидоха по-късно.Ядосах се на организацията ,защото с групата първо стояхме на стълбите до 26 вход (тъй като на билетите пишеше 26 вход).От там ни казаха по някое време да се преместим по-долу ,а после ни казаха да излезенем от другата страна на улицата и да чакаме там.После се оказа,че нямало да пускат от 26 вход защото бил за ВИП и ни казаха да отидем на горния вход.Там стояхме час и пратихме 2 ма да обикилят стадиона да разгледат за още входове.Намериха 15 вход на който имаше 5-10 души на кръст и беше най-близо до сцената.Там чакахме от 12:00 до 15:00-обещаният час.Пуснаха ни в 16:00 и докато се очакваше да ни джобат жената която трябваше да ме джоби и провери каза "аз не мога" и седях там гледайки как всички други тичат към 15 вход.Най накрая ни пуснаха тичах колкото сили имам и се наредих точно на центъра на пред сцената 3 ред.Беше перфектно-СУПЕР сетлист -супер подгряване - и 4 тиримата най-големи ни разбиха отвсякаде.Още като Джеймс си запуши ушите на "Creeping Death" разбрах ,че ще е незабравим концерт.Всички си знаеха текстовете (поне тези около мен)--с 3 думи-Грандиозен,Неповторим,Незабравим :angel: :angel: :)

#29 The_Snake

    наполовина инженер

  • Енориаши
  • PipPip
  • 110 posts

Posted 26 юли 2008 - 17:07

Великолепен концерт! Когато влязохме на стадиона имаше не повече от 100 души и спокойно можехме да се настаним където си искаме. :P Бяхме на трибуните, до сцената. Като за 70 лева звукът беше убийствен! Най-добрият звук, който някога съм чувала на концерт! Всяка нотичка се чуваше перфектно, дори и на подгряващите групи. Няколко човека ни казаха, че на The Sword пред сцената звукът е бил ужасен... :) Може би е нормално за пред сцената. Когато излязоха Down публиката можеше да се раздаде малко повече. На трубинути някакви лелки и чичковчи си белеха семки и си говореха... :D Ядосах се на многото хора, които не знаеха всъщност защо са там! :angel: От високо публиката изглеждаше доста заспала и ми се сториха много странни хвалебствените слова на Фил Анселмо.
Металика...РАЗМАЗАХА! :) Както предполагах липсаваха Whiplash и The Four Horsemen, но се утешихме с Motorbreath. :blink: И аз очаквах втората песен да е For whom the bell tolls и си помислих, че няма да я свирят, но сгреших... Трябваше да я изсвирят- няма как. :P Когато се развалиха екраните си помислих, че ще трябва да караме до края на концерта така, защото като че ли беше невъзможно на концерт в нашата родина, да няма гаф. Добре, че ги оправиха. Пироефектите бяха много на място. Дали ще си изпълнят обещанието и ще минат пак през нас на турнето за новия албум? Съмнявам се, но ако се намери кой пак да ги покани - пак ще отида. През живота си не съм крещяла и "деряла" така. :angel: Не мога да си помръдна врата.

P.S За първи и последен път си купувам билет за трибуните. Рискувайки да се размина с хубавия звук щи си взимам билети само за "мелето".
Love and hate and human sexual nature
This power is sustained by endless violence and pain
A cycle I can't understand...

#30 Trin

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 23 posts
  • Location:Gotham city

Posted 26 юли 2008 - 18:50

http://flickr.com/ph...57606384467489/
Малко снимчици...

Edited by Trin, 26 юли 2008 - 18:50 .


#31 Lan

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 18 posts

Posted 26 юли 2008 - 19:22

Събудих се към 2 часа по обяд, не помня скоро да съм имал толкова блажен сън..реших, че просто искам да напиша нещо..!

Концертът на Metallica през погледът на 1 фен! :
От 3 до 4 се събирахме тайфата пред стадиона и когато отвориха се втурнахме като побеснели навътре с единствената идея да стигнем колкото се може по-напред. Установихме се 2 метра зад оградата, което се падаше леко в ляво зад камерата, която се виждаше на сцената и там вече се поразединихме на 3 групички. Малко зад нас забелязах хората да си седят спокойно по земята и никой да не им пречи, докато при нас беше леко тесничко, но не прекалено.
Бях изключително нервен и някак си не в настроението, в което би трябвало да съм преди метъл концерт, особено някой като Metallica! Но бидейки моите идоли, просто не можех да проумея, осъзная и приема фактът, че са на наша земя, и че наистина дойде и моят момент да видя и преживея любимата си група наживо.
The Sword първоначално ми се сториха доста смешнички, бидейки такива тихички, клйощави и странни, но мога да кажа, че музиката, която ни показаха хич не беше за изхвърляне, баса на вълчата муцуна бичеше прекалено силно наистина и вокала ми се стори тихичък, но ми харесаха.
Down - Какво да кажа, не ги слушам много но бих им отишъл и на самостоятелен концерт веднага. Не са Pantera, но си заслужават и го доказаха!! Phil ...доста поотслабнал физически ми се стори..но си остава чудовището, което си представляваше и преди..чудно ми е дали не му е гадно да подгрява на група, на която преди е бил равен...но наистина беше впечатлителен! Показа си своето отношение и много ме накефи!! Дидо от Д2 ме вкара в погото, където се сблъсках с 1 фр, който не бях зървал от година - беше си пуснал 15 санта брада и замалко да смачка Дидо в погото хах

И след това стомаха ме сви..някак си очаквах кулминацията на живота си в тази вечер..И тогава както се оглеждах забелязах гривата на Robert да се показва иззад завесите, огледах се, сръгах Яфката и се загледахме, тогава той се появи да си вземе китарата и с началото на Ecstazy of Gold цялата нервност, очакване и всичко в мен просто изчезна..METALLICA- най-накрая METALLICA !!! Creeping Death целия не съм мръднал и на сант от мястото си,просто стоях и благоговеех, наслаждавах се на гледката която се откри пред очите ми, не отлепих поглед от Роб и най-вече Джеймс..Към края на песента излязох от транса, в който бях попаднал, усминах се на някак си лъчезарната фигура на Кърт и тогава погледа ми затърси лудото копеленце...и когато просто от 10 метра зърнах озъбената уста и дивия зверски поглед в очите на Ларс Улрих подивях и точно на време за "Give me fuel, Give me fire - give that which I DESIRE!!!!!"
До колкото помня сетлиста: Интро - Ecstazy of Gold, 1 - Creeping Death, 2 - Fuel, 3 - Ride the Lightning, 4 - Sanitarium, 5 - Lepper Messiah, 6 - ...And Justice for all, 7 - Wherever I may roam, 8 -Fade to Black,9 - Master of Puppets, 10 - Nothing Else Matters, 11 - Sad but true, 12 - One, 13 - Enter Sandman, 14 (за 1.30 мин) Last Caress, 15 - Stone cold crazy, 16 - Seek and Destroy. Някъде пропуснах да набутам и Motorbreath, след Justice/ Master - не съм сигурен.
Сетлистът беше просто страхотен, 2 часа чист неподправен, страхотен, неповторим метъл!! По-добър сетлист за концерт не мисля, че може да бъде създаден, лиспваше ми Damage, inc., което се е появявало този месец, но да не прекаляваме с исканията си и перфекционизма.
С Ride the Lightning сърцето ми просто бумтеше като ненормално, най-накрая истински проумявайки ситуацията и МЕТАЛИКА! И точно тогава, когато всичко беше перфектно, прозвуча ритъмът на Welcome Home, тази песен си пускам всеки ден, докато си лягам от 7 месеца насам..Хванах се за главата и просто почнах да крещя, толкова силно през живота си не помня да съм пял друг път, след това гласът ми не изчезна, но просто си понамали силата... Физически бях възбуден, а психически просто подивявах и разбрах какво толкова всички хора се надяват да намерят в Дрогата, представата за Рая, любовта или сектите - точно това чуство на безпределна свобода и щастие - пълен оргазъм. Следващите 3 песни просто си вървяха и аз си се кефих в това състояние, без въобще да ми хрумва, че концертът ще свърши някога. С Fade to Black и Master of Puppets просто изгубих понятие за време и място, Fade to black- най-добрата създавана балада по мое мнение - и Master- песента, която използвам за определение на Метъла в собствените си мисли просто ме разбиха! 5 минути стоях с затворени очи и се наслаждавах, през другото време куфеех. Nothing else matters - поомръзнала ми е, но виждайки и по-скоро чувайки цялата публика да пее заедно с мен беше невероятно!! Близо до мен нямаше от позиорчетата, дошли на концерта без идея какво правят там и просто беше незабравимо!Фойерверките, One и Enter Sandman символизираха мощта на групата и ...нямам думи дори да го опиша. Биса ми беше леко слабичък, но както винаги вечната класика ТЪРСИ И УНИЩОЖИ беше перфектно изпълена, перфектен завършек на 1 перфектен концерт!!
На края като всеки от групата каза по нещо реших, че Роб се ебава с нас и е казал нещо на Испански..после баща ми ме светна, че той пича е казал " БЛАГОДАРЯ" на бг ХАХАХ ЛЕЛЕЛЕЛ не го очаквах наистина - и аз му благодаря!!

Много хора се оплакват от звука, масата и светлините с екрана. Бил съм на 10 концерта в София и Каварна и бих казал, че това беше най-доброто представление до сега въпреки всичко. Осветлението и екрана загаснаха на Fuel за няколко песни и знаете ли какво - АЗ ДОРИ НЕ РАЗБРАХ :angel::D: реших, че просто не им трябва. Сгъчкан между 40000 фенове се чуствах перфектно сред своите..!! 5000 позиора да кажем не ми попречиха, а и освен едно Емо в лилаво близо до мен нямаше такива.
Звукът - аз бях отпред в ляво И ТАМ беше просто ПЕРФЕКТЕН, различавах си всеки акорд, само на Ентър и Лест керес нещо бумтеше по-силно отколкото трябва да е. Разбрах, че на някои места е бил гаден звука, но брат ми и баща ми като се преместили на по 5 метра настрани откъдето стояли, всичко се оправило, така че който не му е харесал звука, значи просто е попаднал там където вълните се сливат нещо лошо..
Фойерверките хич не бяха лоши, по скъпи от Софийските по Коледа например :angel: ма доста горещо ми стана от тия Огнехвъргачки, на Джеймс и Кърк не им ли е било жега ми е чудно?


Като цяло едно уникално преживяване, много ме е страх, че следващият концерт адски много ще ме разочарова именно поради спомена от този..

Бих дал тези 60тина лв отново и отново и отново за да отида пак на тези Титани, тези богове - 1 голям поклон пред Metallica от мен..

Пс: Незасимо от всичко, дето се говореше за Джеймс, новите албуми и Металика като цяло те си показаха защо са Металика - защо са си заслужили мястото, името, феновете, класата - на концерт просто дават МН, вс което ни трябва, просто мажат - това са Металика!

Edited by Lan, 26 юли 2008 - 20:17 .


#32 lordi

    -

  • Енориаши
  • PipPip
  • 74 posts

Posted 26 юли 2008 - 19:49

Поклон пред най-великите. Съвършено.
За първи път на голям концерт успях да се докопам за оградата пред сцената. Дори в погото или на раменете на някой не е толкова хубаво.
Както винаги пуснаха с около час закъснение. Хората от охраната отпред бяха уникално прости. Питаме един къде ще пускат и глупака ми вика - Еми ние пускаме само от едно място ИдеТИ тамА. Ама то неможе нищо да е съвършенно. Въпреки закаснението на влизане The sword почнаха с 25 минути по-рано за мое огромно учудване. Звукът беше ИЗРУД. Отпред в повечето случай не е най-перфектен, но на тая групичка мисля, че им се подиграфаха. Dawn , Anselmo и размазване. Нямах никакви очаквания за тази група освен, че ще видя големия на живо. Да ама не..... Човекът който е издрусал всички наркотици са света и още е жив ни направи лудо шоу. Въпреки че повечето песни звучаха като една, сценичното поведение и комуникацията с публиката беше неповторимо.
И след известна пауза и стъмняване се почна с Ecstasy Of Gold. От тук нататък няма какво да кажа. Не съм бил на хиляди милиони концерта като повечето съфорумци ами на само 5. Но почувствх нещо което може и да не изпитам друг път . Остава отпечатък за цял живот (особено след като хванах едно перце подадено от Джеимс). Звукът отпред не беше съвършен, но беше на светлинни години от доста други концерти. Една от колоните в ляво от сцената просто си падна, а това с екрана и осветлението може би беше за хубаво(добре че не продължи два часа де). Повечето ми приятели бяха по средата или края на сектора който е пред сцената. Повечето хора от там ми казаха че на по-чист звук не са присъстнвали което и споменаха и тук във форума. Която и песен да бяха изсвирили щеше да е идеално за мен. Но след Motorbreath, Master, One, Seek And Destroy и Nothing else matters няма какво да искам повече(освен Harvester Of Sorrow). Гордея се че бях част от толкова уникална публика. Заслужаваме много. Внимание да дребни заяждание няма да обръщам. Поне не днес.
....Както прочетох някъде тук Металика или е за цял живот или просто никога не ти прави впечатление.
Светът е пълен с тъпаци, които си мислят, че светът е пълен с тъпаци :)

#33 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 26 юли 2008 - 20:43

View Postlordi, on Jul 26 2008, 20:49, said:


....Както прочетох някъде тук Металика или е за цял живот или просто никога не ти прави впечатление.

Съмнявам се да има някой, който малко от малко да се интересува от музика, комуто Металика никога да не е направила впечатление. :angel:

#34 lordi

    -

  • Енориаши
  • PipPip
  • 74 posts

Posted 26 юли 2008 - 20:54

View Postduende, on Jul 26 2008, 19:43, said:

Съмнявам се да има някой, който малко от малко да се интересува от музика, комуто Металика никога да не е направила впечатление. :)
Явно думата впечатление не е точна. Имах предвид че или слушаш меналика завинаги, или почваш да обясняваш че са комерс, слаб Джеймс и от края на 83 вече не са истинската металика. :angel: :angel:

Edited by lordi, 26 юли 2008 - 20:55 .

Светът е пълен с тъпаци, които си мислят, че светът е пълен с тъпаци :)

#35 Jim Crow

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 101 posts
  • Gender:Male
  • Location:Transylvania 90210
  • Interests:exotic pets

Posted 27 юли 2008 - 09:13

От коментарите до тук разбирам, че звукът най-отпред е бил много шитав, аз бях на сектор А и мога да заявя, че беше перфектен, всичко се чуваше идеално, и китари и Джеймс, нямаше никакво размазване от вятъра...
"Some people never go crazy, what truly horrible lives they must lead" Ch. Bukowski

#36 readonly

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 27 юли 2008 - 11:07

^ правилно си разбрал. На сцената - Ад - размазват се да свирят, свирят, та си е***о мамата, а се чува само омазана тресня. Джеймс и Кърк хем свиреха на метри от мен, хем трябваше да си ги представям какво свирят и това сдухва яко.. лайняната тресня ми помрачи едно 60% от кефа. Но ако исках кристален звук, щях да си седя у дома и да слушам flac-ове. Не чух Металика, но ВИДЯХ МЕТАЛИКА ОТБЛИЗО и успях - това ми стига. Нямам търпение да качат записа в livemetallica, че да чуя каквото трябва - огън бяха, направо им пуснахме тока, не са свирили така от маса време.. ТОВА Е МЕТАЛИКА.

#37 Trin

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 23 posts
  • Location:Gotham city

Posted 27 юли 2008 - 11:24

На който му се четат дълги излияния, да цъкне и да чете... :angel:

Edited by Trin, 27 юли 2008 - 11:24 .


#38 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 27 юли 2008 - 13:28

Quote

Фил Анселмо се държа точно, както и очаквах – нахакано и малко хулигански. Много fuck, много man, но на него някак си пък много му отива. После чух коментари, че какъв бил тоя, защо бил псувал така и прочие, и прочие... Разни хора, разни идеали. Това е Фил Анселмо, той не е изтънчен член на висшето общество и не се очаква да се държи като такъв. Може да псува колкото иска. Няма проблем!
:angel: Страхотни думи за Down, не съм бил единствен значи! Подозирам и Digger в подобни мисли. БЛАГОДАРЯ ти за това, че изрази моето мнение и емоция от Фил и ко. Въпреки, че не хванах целия им сет, малкото, което чух, ми бе достатъчно, за да съм доволен поне че ги видях, макар и не отблизо...
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#39 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 27 юли 2008 - 14:19

Снимки на Down
http://www.katehizis...n2008.php?id=32

Разрешиха да се снимат цели 5 песни, за това са повече от на Металица.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#40 The_Snake

    наполовина инженер

  • Енориаши
  • PipPip
  • 110 posts

Posted 27 юли 2008 - 15:01

Имало ли е журналисти на срещата на хората, които бяха избрани чрез Z Rock да се видят с Metallica и Down? <_<
Love and hate and human sexual nature
This power is sustained by endless violence and pain
A cycle I can't understand...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users