Jump to content

Честит ни нов форум


90 replies to this topic

#41 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 12 февруари 2012 - 20:13

@Mor-Rioghain Твоите вопли бяха чути :)
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#42 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 12 февруари 2012 - 21:02

Хахха аз пък разбрах за какво са зелената и червената стрелка на всяко мнение :D Без да искам сложих едно -1 на едно мнение, дано някой не се засегне. Аз не намирам опцията "Маркирай всички мнения като прочетени". Само на отделните подфоруми успях да го направя. На всички наведнъж не виждам откъде, но пък аз съм си кьорав по принцип.

Edited by Javor, 12 февруари 2012 - 21:03 .


#43 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 12 февруари 2012 - 21:36

[quote name='antubis' timestamp='1329070380' post='92930']
@Mor-Rioghain Твоите вопли бяха чути :)[/quote]
:worship:

Сега остава да намеря и някаква [i]търсачка[/i]... :mamba:
Don't mistake lack of talent for genius.

#44 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 12 февруари 2012 - 21:52

Цъкайте си върху ника горе в дясно и върху View New Content. Изскачат разни видове търсачки и опции.

Сега пък тези червени и зелени стрелки вместо лайкването. Винаги съм се чудела защо са нужни подобни опции - само да се сдърпат някои за глупост.
(Друг път не правете промени в събота срещу неделя в студено време, така ще се оттървете от моя спам. :harhar: )
Hedniska Blod

#45 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 12 февруари 2012 - 22:01

[quote name='HeathenHeart' timestamp='1329076371' post='92934']View New Content[/quote]

Мммдамм, така и предполагах. Мерси.
Don't mistake lack of talent for genius.

#46 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 февруари 2012 - 08:10

@Jimmy Pop
Уви, старите ти непрочетени теми са вече изгубени.

За всеки, който го търси - Линкът да се маркира абосюлтно всичко като прочетено е най-долу вляво до RSS-бутона. "Mark Community Read".
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#47 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 13 февруари 2012 - 08:51

Прочетох какво са написали другите относно търсачката във форума. И все пак - има ли търсачка по думи? Както беше в стария форум? Примерно пиша "анкета", избирам си определен подфорум и ми излизат всички теми в този подфорум, в които я има думата?
I don't know how I managed it...

#48 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 февруари 2012 - 08:56

Очите ше ви извади :search:

Attached Files


WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 13 февруари 2012 - 09:12

:blush:
I don't know how I managed it...

#50 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 13 февруари 2012 - 09:39

Цял ден вчера си ръчках компютъра - трих програми, променях настройки, преинсталирах драйвери... накрая влизам във форума, и :ninja: - първата ми мисъл беше - е хубава работа, сега пък какво съм направила, та съм си бъгнала хубавото форумче :D

Какво да кажа - честит да ни е, да е пълен с интересни теми от интересни хора, пък другото - свиква се! Почти всяка промяна в началото се приема негативно, въпрос на време и навик е.

Единствената ми забележка е, че логото най-горе в ляво в заглавната част е прекалено малко. Тевтонското кръстче, в комбинация с надписа "Металкатехизис" ми действат успокояващо и дори бих се зарадвала на freeze-функция - да се скролира под логото, а то да си стои винаги отгоре...

#51 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 13 февруари 2012 - 10:18

Само аз ли не виждам никовете на потребителите по темите? Освен в тази. Само тук ми се показват.

Друго - като кликна на никнейма за влизане в профила си /най-горе в дясно/ ми се сваля само горната част на прозореца, не целия.

Друго - има ли възможност да се махне постоянно отворената форма за replay най-долу.

Друго - при активиране на режим replay, при включване на емотиконите не се появяват стандартния комплект емотикони /най-използваните/, а някаква случайна подборка. Ако искаш да ползваш стандартните, трябва да включваш допълнителния прозорец чрез "show all".



Tемата за новия вид и функционалност на форума няма да коментирам, защото на този етап вече няма смисъл, но държа да отбележа, че това с лайкването на мнения и репутациите на юзърите е върла селяния, която не може да доведе до нищо добро.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#52 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 февруари 2012 - 10:31

Айде, лайкнах ти коментчето, нека ти е селско... :lol2:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#53 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 13 февруари 2012 - 11:08

При мен също изчезнаха всички никове на потребителите (с изключение на тази тема), както и половината от аватарите.
I don't know how I managed it...

#54 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 13 февруари 2012 - 11:13

Никовете ги виждам, но подвижните аватари са повредени.
Hedniska Blod

#55 Dimitresko

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 63 posts

Posted 13 февруари 2012 - 17:19

Според мен е много по-добре така. Искам да кажа струва ми се доста по подреден и компактен. :) Не мога да открия бъгова да ни е честито! :)

#56 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 14 февруари 2012 - 00:58

Аз искам само да попитам за нещо, което бях преглътнала вече в предишния вид на форума, но знае ли човек, може да ми се отвори парашута сега - има ли някаква възможност - по настройките скрита или където и да е - в нова тема с повече от едно непрочетено от мен мнение да се цъкне и влезе така, че да ми показва от първото непрочетено мнение надолу? Така беше (и все още е) в старото леговище в олл.бг и това за мен е неоценимо предимство. За момента така се получава само когато влизам в темата през заглавията на последните теми от карето в самия сайт. Оттук като се кликне на заглавието на темата отиваш на първото мнение в нея. Помислих си, че след като става чалъма, влизайки през заглавната страница, може би има начин да става за всички теми, не само тези, които излизат като "Последни обсъждани теми във Форума" от сайта. Мерси за вниманието :)
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#57 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 14 февруари 2012 - 09:47

[quote name='nousha' timestamp='1329173897' post='92995']
Аз искам само да попитам за нещо, което бях преглътнала вече в предишния вид на форума, но знае ли човек, може да ми се отвори парашута сега - има ли някаква възможност - по настройките скрита или където и да е - в нова тема с повече от едно непрочетено от мен мнение да се цъкне и влезе така, че да ми показва от първото непрочетено мнение надолу? Така беше (и все още е) в старото леговище в олл.бг и това за мен е неоценимо предимство. За момента така се получава само когато влизам в темата през заглавията на последните теми от карето в самия сайт. Оттук като се кликне на заглавието на темата отиваш на първото мнение в нея. Помислих си, че след като става чалъма, влизайки през заглавната страница, може би има начин да става за всички теми, не само тези, които излизат като "Последни обсъждани теми във Форума" от сайта. Мерси за вниманието :)
[/quote]

Ами, то таква опция си имаше. Едно малко оранжево квадратче се появяваше пред заглавието на съответната тема, в която имаше непрочетени мнения. Цъкането върху него водеше именно до първото непрочетено мнение.
Тук принципът е подобен. Но квадратчето е заменено със синьо кръгче. А ако имаш постинги в съответната тема - тогава е звездичка.


Използвам случая да попитам - може ли да се махне тази зелена чикия с датата и часа на поста, която е лепната в самото поле на текста /горе в дясно/...и освен че дразни - разваля вида на първите два реда /ако мнението няма цитат/. Не може ли да се изнесе това нещо в сивото поле над поста. Примерно там, където седи номера.

- въпросът ми от по-горе за статичното поле Reply най-отдолу още виси.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#58 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 14 февруари 2012 - 09:59

Аз колко пъти маркирах подфоруми като прочетени, с идеята, че натискам на препратка към новите мнения в тях... :)
Мен, например, ме дразни това, че в постингите, с по един ред да кажем, има 10 празни реда, което много разводнява съдържанието и пада голямо скролване.

Edited by Змей Горянин, 14 февруари 2012 - 10:00 .

... Through dreams I influence mankind...

#59 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 февруари 2012 - 10:53

[quote name='violator' timestamp='1329205635' post='93000'] [/quote]
Преместването на карето с дата и час на постинга изисква сериозно бъркане в кода на форума и засега нямаме ресурс дори да мисли по въпроса.

Панелът за "Бърз отговор" е типична функционалност за почти всички и всякакви форуми. То лесно може да се включва и изключва, но тук ще е добре да се допитаме до потребителите дали то им е удобно или не.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#60 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 14 февруари 2012 - 12:57

[quote name='Satyr' timestamp='1329209625' post='93007']
Панелът за "Бърз отговор" е типична функционалност за почти всички и всякакви форуми. То лесно може да се включва и изключва, но тук ще е добре да се допитаме до потребителите дали то им е удобно или не.
[/quote]

На мен ми е удобно, но ако се наложи мнение против, го махнете.
--------------------
Удобна е функцията MultiQuote, когато искаш да отговориш на няколко човека в един пост.
------------------------
Обаче отново ще пиша против червената е зелената стрелкичка долу в дясно на поста.

Защо си виждам собственото мнение в тема чак след Refresh?

Това написано от Змея също не е много приятно:
[quote]Мен, например, ме дразни това, че в постингите, с по един ред да кажем, има 10 празни реда, което много разводнява съдържанието и пада голямо скролване. [/quote]

Edited by HeathenHeart, 14 февруари 2012 - 12:59 .

Hedniska Blod



1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users