Jump to content

Боря МЕГА жегата с...


221 replies to this topic

#41 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 10 August 2012 - 12:53 PM

^^

Въпреки безспорната грандиозност на "Ocean Cloud", за мен шампионът от Световното първенство по игра на топчета /лимки/ през 2004 г. е един ...и той се нарича "Neverland":


-----------------------------------------
Слушай силно!

#42 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 August 2012 - 12:59 PM

Съгласен съм, най-значимата композиция в ерата H от гледна точка на всеобхватност. Иначе, наред с горните две, от тази творба аз също така обожавам и разтапящата:



Онзи ден имаше игра на въпроси и отговори с H. Някой го попита: "Where Is your Fantastic Place?" Отговорът: "Bed"
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#43 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 August 2012 - 13:17 PM

Като се заговорихме за тази чудесна група, човекът, който е с връзки там, нека ни каже има ли шанс скоро пак да ги видим на родна почва?
I don't know how I managed it...

#44 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 August 2012 - 13:32 PM

Ще трябва да ви разочаровам. Имаше голям шанс това да се случи тази есен, но за огромно съжаление Луси не успя да "буукне" поне още една дестинация в района и отказа официалната заявка. Догодина също е затворена за нас. По тази причина аз вече съм "буукнал" поредното издание на "Marillion Weekend 2013" в Холандия и броя дните до женския празник...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#45 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 10 August 2012 - 13:33 PM

View Postmarillion, on 10 August 2012 - 12:59 PM, said:

Онзи ден имаше игра на въпроси и отговори с H. Някой го попита: "Where Is your Fantastic Place?" Отговорът: "Bed"

Той като Мадона, бре. :lol:

"Neverland" e магическа композиция. Едно на милион. По време на изпълнението й в Зимния дворец се докоснах до абсолютната безметежност. Буквално усетих как душата ми се отдели от тялото. По подобен начин на концерт съм се чувствал само още два пъти. От стотици.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#46 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 10 August 2012 - 14:37 PM

OMNIUM GATHERUM - New World Shadows (2011)
Posted Image


Хич не харесвам подобен омазан и модерен звук, но някои мелодии в Его и 1-2 други песни ме хванаха и се примирих. Иначе само като чуя такова звучене и ги спирам. Тук се позабавих малко, та да стигна до солото :D
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#47 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 10 August 2012 - 15:17 PM

И след тази дискусия за Marillion се включвам аз, със звучащите при мен ето тези неща:

Posted Image

Slayer - Hell Awaits (1985)



Posted Image

Manowar - The Lord of Steel (2012)

Албумът ми харесва. Доста при това. Няма да ми стане любимият им запис, със сигурност, но въпреки това е един много солиден албум като единственото, което ме издразни беше на някои места (в началото на Black List примерно) когато басът успешно ми проби главата на някои места. А и като цяло звукът (както вече предостатъчно се изписа) не е на кой знае колко добро ниво, но това не променя фактът, че The Lord of Steel е един много солиден запис.

П.П. Преди време започнах да слушам Marillion и чух страшно много пъти всеки един от първите четири албума на бандата (т.е. албумите с Fish на борда) и макар да е излишно да го казвам, но все пак - всеки един от тези албуми е изключителен, а специално за дебюта на Marillion и Misplaced Childhood макар, че не съм ги слушал отдавна, речникът ми не е достатъчно богат за да ги опише, надявам се да ми простите това. :blush:
След което обаче не посмях да премина към слушане на нещата на Marillion с Hogarth. И макар да съм чел, че нещата им с "новия" вокалист също са много класни просто не посмях да продължа със слушането на Marillion и нещата им след Fish. Сега обаче като видях много възторжени комплименти за някои от по-новичките парчета на групата и мисля, че е крайно време да се престраша да чуя нещо. Виждам, че Marbles се слуша от някои хора в момента и се пишат прекрасни неща за някои от песните в него, та въпросът ми е с него ли да започна слушането малко по малко на огромната част от дискографията на Marillion след раздялата с Fish? :)

#48 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 10 August 2012 - 15:40 PM

View PostAgent Orange, on 10 August 2012 - 15:17 PM, said:

Виждам, че Marbles се слуша от някои хора в момента и се пишат прекрасни неща за някои от песните в него, та въпросът ми е с него ли да започна слушането малко по малко на огромната част от дискографията на Marillion след раздялата с Fish? :)

Преди да "започнеш слушането малко по малко на огромната част от дискографията на Marillion след раздялата с Fish", преди всичко си освободи съзнанието. :yes:
Защото няма по-ограничаващо нещо от предразсъдъците. Именно те пречат на сериозна част от F-Marillion талибаните да изпитат удоволствие от една друга велика група ...със същото име.
Защо казвам "сериозна част"!? Защото аз също съм F-Marillion талибан. Но съм и H-Marillion талибан.

Трябва да имаш затъкнати буби в ушите и бронирани кавалерийски капаци на очите, за да не чуваш и виждаш, че Steve Hogarth e безценно музикално съкровище.

Неговото перфектно срастване с Marillion не е просто неоспоримо, ами е жизнено необходимо. Привличането му в групата е най-успешната трансплантация на сърце в сериозната музика.

Съпоставките с Fish са неизбежни, но винаги са ме изумявали с безумието си! Щеше да има резон в тях, само ако групата беше продължила да върти гуми по трасето на нео-прога. А те имаха благоразумието да се отлепят моментално и безболезнено от този коридор и не просто да преминаха в съседен, а направо полетяха в друго измерение. Също толкова красиво и необятно.
Не може и не бива да се сравняват две толкова различни вселени. :no:

Да, "Marbles" е много подходящо начало. После подхвани "Brave". Останалото само ще дойде.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 August 2012 - 15:46 PM

View PostAgent Orange, on 10 August 2012 - 15:17 PM, said:

Виждам, че Marbles се слуша от някои хора в момента и се пишат прекрасни неща за някои от песните в него, та въпросът ми е с него ли да започна слушането малко по малко на огромната част от дискографията на Marillion след раздялата с Fish? :)
Да. :yes: И както по-горе вече споменахме - намери си двойния албум.
I don't know how I managed it...

#50 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 10 August 2012 - 16:03 PM

Благодаря и на двама ви за изчерпателните отговори. :) А нещото, което винаги ме е спирало от "посягане" към албумите с Hogarth е фактът, че просто Fish е изключителен творец, който е направил страшно много велики неща с групата. И някак си всеки път, когато ми се е приисквало да си пусна нещо на Marillion с Hogarth, съм си казвал, че нещото сигурно е много хубаво, но някак си няма да е съвсем като Marillion и някак си достатъчно хубаво. Дано не съм се превърнал в "F-Marillion талибан", все пак, рано ми е за това. :D Ще се постарая да премахна предразсъдъците си и да успея в подходящото настроение да се докосна до музиката на Marillion с Hogarth. Надявам се това да се случи скоро, но днес няма да е със сигурност, защото вече минах на това:

Posted Image

Megadeth - So Far, So Good... So What! (1988)

#51 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 10 August 2012 - 20:18 PM

Posted Image
EXPECTATIONS - Expectations (2012) B)

Интересен post-hardcore с марка BG! :yes:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#52 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 11 August 2012 - 10:19 AM



#53 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 11 August 2012 - 16:25 PM

TESTAMENT - Dark Roots Of Earth (2012)

Posted Image

Много свирят, голям албум извадиха! Казвам го за група, която никога не успя да ми стане любима, но новият е чук!
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#54 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 12 August 2012 - 11:14 AM

Аз пък като прилично Фиш талибанче въртя:
Posted Image

Edited by Jurisprudent, 12 August 2012 - 11:14 AM.

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#55 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 12 August 2012 - 12:17 PM

Аз преди известно време започнах "талибанизирането" в другия лагер с:

Posted Image

Marillion - Marbles (2004)

В момента тече The Damage от втория диск. :) Изключителна творба, отдавна не се бях губил така докато слушам дадено нещо. И отдавна не се бях изморявал така докато слушам някой албум - изморявам се примерно след час-два дет метъл, когато вече треснята ми писва тотално, но тук се изморих, просто защото се опитвам да хвана колкото се може повече детайли на първото слушане на албума, а това е.. изморително... И все пак талибанското в мен проговаря и трябва да си напиша, че това е далеч от Marillion с Fish, но това по абсолютно никакъв начин не променя нивото на музиката в албума и въобще нивото на творбата като цяло, която е от най-най-високо качество. Ще трябва да се слуша много пъти, докато се обхванат музиката и детайлите побрани в тези два диска, но многократното слушане важи и е задължително за всички албуми на Marillion, до които съм се докосвал до момента.

#56 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 12 August 2012 - 13:07 PM

Posted Image

Agents of Oblivion (2000)

#57 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 August 2012 - 13:20 PM

View PostAgent Orange, on 12 August 2012 - 12:17 PM, said:


В момента тече The Damage от втория диск. :) Изключителна творба, отдавна не се бях губил така докато слушам дадено нещо.

Изключителна изненада, бих възкликнал! Това е най-спорната композиция в целия албум, според голяма част от дай-хард феновете. Горното още веднъж доказва, че тази група е специална и въздейства на всеки по различен начин. Има само една константа при Marillion/marillion. Веднъж влезе ли ти под кожата този звук, няма отърване от него и постепенно се превръщаш във F-Marillion или h-marillion зомби...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#58 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 12 August 2012 - 15:18 PM

View Postmarillion, on 12 August 2012 - 13:20 PM, said:

Изключителна изненада, бих възкликнал! Това е най-спорната композиция в целия албум, според голяма част от дай-хард феновете. Горното още веднъж доказва, че тази група е специална и въздейства на всеки по различен начин. Има само една константа при Marillion/marillion. Веднъж влезе ли ти под кожата този звук, няма отърване от него и постепенно се превръщаш във F-Marillion или h-marillion зомби...

Не,имах предвид,че просто като писах бях стигнал до тази песен в слушането си на Marbles. А под "Изключителна творба, отдавна не се бях губил така докато слушам дадено нещо." имам предвид целия албум, а не конкретна песен. :) Иначе дори и само след едно слушане The Invisible Man, Genie, Fantastic Place, Ocean Cloud, The Damage, Angelina и Neverland са просто изключителни. Другите песни са също страхотни, но просто "само" тези заглавия успях да отлича веднага. :harhar:

#59 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 12 August 2012 - 19:26 PM

Posted Image
FOR ALL WE KNOW - For All We Know (2011) B)

Нещо бая доволно "ми влиза" този албум в последните 2-3 дни. :rolleyes:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#60 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 13 August 2012 - 11:26 AM

Posted Image

Sodom - 'Til Death Do Us Unite (1997)

Edited by violator, 13 August 2012 - 13:54 PM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users