Jump to content

Новото Миталикапредварителности


512 replies to this topic

#61 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 September 2007 - 17:09 PM

Принципно погледнато, както го беше формулирал доц. Маймунавт в стария форум и с което аз съм напълно съгласен - собствено Мастъра е почти 1:1 подобрена версия на '84 - подредба, постройка на песни и т. н.

И аз застъпвам позицията, че Насраника от 1983 до 1988 са преимуществено траш, отколкото каквото и да било друго, но тази тема толкова пъти сме я бистрили и преди и наскоро пак, че ми е омръзнала :blush:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#62 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 26 September 2007 - 17:14 PM

View PostAggressive Perfector, on Sep 26 2007, 17:55, said:

Тц. Първата песен си е баш все едно е взета от Load или Reload...

позволи ми да не се съглася....

Quote

За обещанията може и да си прав... Аз лично се водя от следното:

Какви обещания?Кой какво обещава???

Quote

Значи остава варианта тези две песни да са най-шитливите, които са написали и просто да ни будалкат, защото са изготвили истински добър албум... Ще видим през 2008. Само че ако пак се оакат, ше ме черпиш една бира... :)

Ми щом няма да влязат а албума сигурно са сред най-шитливите,да.Да не говорим,че тези песни са писани в началото на 2006-та някъде,а албума ше излезе най-рано Февруари/Март 2008.Не мислиш ли,че Металика са променили доста неща оттогава?
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#63 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 26 September 2007 - 20:11 PM

Quote

И аз застъпвам позицията, че Насраника от 1983 до 1988 са преимуществено траш
ТИ НОРМАЛЕН ЛИ СИ БЕ?!?!?! МЕТАЛИКА СА НАЙ-ВЕЛИКАТА, НАЙ-УНИКАЛНАТА, НАЙ-ОРИГИНАЛНАТА ГРУПА ЗА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА!!!!
:D :D
:D :) :clapping: :clapping:

Quote

Ми щом няма да влязат а албума сигурно са сред най-шитливите,да.Да не говорим,че тези песни са писани в началото на 2006-та някъде,а албума ше излезе най-рано Февруари/Март 2008.Не мислиш ли,че Металика са променили доста неща оттогава?
Ами то и от Reload до St Anger имаше 6 години, ама като гледам не се подобриха, май само станаха по-зле... :)

Quote

Quote

Тц. Първата песен си е баш все едно е взета от Load или Reload...
позволи ми да не се съглася....
:clapping: :clapping: :clapping:
Какво трашърско чу в тази песен?! Никакъв хъс, никаква агресия, раздвижени рок рифчета... Песента си е баш модерно хард рокче от типа на Load и Reload.

#64 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 26 September 2007 - 20:15 PM

Металика в ранните години си свириха спийд метъл, сега и те незнаят какво правят. С изключение на Fight Fire With Firre, никоя друга песен не бих определил като траш

#65 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2007 - 20:57 PM

View Postcygnusx86, on Sep 26 2007, 13:13, said:

"We never thought of ourselves as a ‘thrash band.’ We were always an American band with British and European metal influences",Lars Ulrich
Може ли да ми кажеш откъде си взел този цитат? В смисъл питам, защото искам да знам до колко това нещо наистина го е казал Ларс? Казал ли го е?
I don't know how I managed it...

#66 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 September 2007 - 21:01 PM

View PostOzzy, on Sep 26 2007, 21:57, said:

Може ли да ми кажеш откъде си взел този цитат? В смисъл питам, защото искам да знам до колко това нещо наистина го е казал Ларс? Казал ли го е?
Вярно е важно :D
За да може някой като каже, че Металика са траш, друг му опонира, че не са и първият попита какво са тогава, да му се отговори: "американскабандасбританскоиевропейсковлияние метъл" :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#67 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2007 - 21:11 PM

Наистина е важно. Защото ако примерно аз работя счетоводител, а 20 човека казват, че съм миньор, е важно какво казвам, че работя аз. А аз работя счетговодител*. Така че това, че разни хора си говорят каквото им дойде на ум, не е важно - аз работя счетоводител*, не съм миньор!
Т.е. за мен е важно дали наистина го е казал. Ако е - бих вярвал на него, а не на хора, които по някаква си причина са решили, че Ларс е миньор!

* Това е пример. Не съм счетоводител. :)
I don't know how I managed it...

#68 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 September 2007 - 21:23 PM

View PostOzzy, on Sep 26 2007, 22:11, said:

Наистина е важно. Защото ако примерно аз работя счетоводител, а 20 човека казват, че съм миньор, е важно какво казвам, че работя аз. А аз работя счетговодител*. Така че това, че разни хора си говорят каквото им дойде на ум, не е важно - аз работя счетоводител*, не съм миньор!
Йок. Не е важно какво казва който и да било, защото всеки може да приказва каквото си иска, а какво пише в трудовата ти книжка и в длъжностната ти характеристика :D
А тук не говорим за професии, а за изкуство и стилове, където "длъжностната характеристика" я прави кой? - Да, правилно, критиката и музикалните медии, енциклопедии и т. н. :)
А склонността на музикантите да се правят на интересни по интервюта и да казват "не, аз не съм това или онова" съвсем не е от вчера.

View PostOzzy, on Sep 26 2007, 22:11, said:

Т.е. за мен е важно дали наистина го е казал. Ако е - бих вярвал на него, а не на хора, които по някаква си причина са решили, че Ларс е миньор!
А ако аз кажа, че съм китаец и искрено и вътрешно си вярвам, но хората около мен твърдят че не съм, ще ми се дръпнат ли очите? Няма :clapping: И няма да стана китаец :D

View PostOzzy, on Sep 26 2007, 22:11, said:

* Това е пример. Не съм счетоводител. :)
'Кей. А какъв стил са Металика? :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#69 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 26 September 2007 - 21:27 PM

Нещо против счетоводителите ли имаш ве, ей :D
Такава данъчна декларация щи спретна, че доживот в затвора ше лежиш :)

#70 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2007 - 21:29 PM

View PostSatyr, on Sep 26 2007, 21:23, said:

А тук не говорим за професии, а за изкуство
Именно. Ако Пикасо е нарисувал къща, по неговия си странен начин и тази къща днеска 100 човека я виждат като крава, крава ли е нарисувал? Йок. Нарисувал е къща. А оттам нататък който каквото иска това да си вижда. Крава, кран, траш... уотева. Нарисувана е къща. :)
I don't know how I managed it...

#71 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2007 - 21:32 PM

View PostSvil, on Sep 26 2007, 21:27, said:

Нещо против счетоводителите ли имаш ве, ей :D
Такава данъчна декларация щи спретна, че доживот в затвора ше лежиш :)
Няма как да стане. Завършил съм "Счетоводство и контрол", работил съм 2 години в одиторска фирма. Не мож ма мина :D Казах, че НЕ РАБОТЯ счетоводител. А не че не СЪМ РАБОТИЛ :D
I don't know how I managed it...

#72 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 September 2007 - 21:32 PM

View PostOzzy, on Sep 26 2007, 22:29, said:

Именно. Ако Пикасо е нарисувал къща, по неговия си странен начин и тази къща днеска 100 човека я виждат като крава, крава ли е нарисувал? Йок. Нарисувал е къща. А оттам нататък който каквото иска това да си вижда. Крава, кран, траш... уотева. Нарисувана е къща. :)
Дали е нарисувал крава като къща или къща като крава и как я виждат останалите, това не променя стила на Пикасо, напротив - създава го. Ерго - стилът му е абстрактен. А какъв викаш беше този на Металика? :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#73 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 26 September 2007 - 21:33 PM

Всичко ще си кажеш ти... :angry3:

#74 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2007 - 21:38 PM

View PostSatyr, on Sep 26 2007, 21:32, said:

А какъв викаш беше този на Металика? :metal:
Не знам. Знам какъв НЕ беше. Не беше траш :angry3:
I don't know how I managed it...

#75 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 26 September 2007 - 21:38 PM

View PostSatyr, on Sep 26 2007, 22:32, said:

А какъв викаш беше този на Металика? :angry3:
Емо?!?
Next One Is Real

#76 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 September 2007 - 21:41 PM

View PostOzzy, on Sep 26 2007, 22:38, said:

Не знам. Знам какъв НЕ беше. Не беше траш :metal:
Откъде го знаеш? Чини ми се, отворим ли някое списание от 1986 например, когато е излязъл Мастъра, там ще пише, че е траш. Чини ми се, тръгнем ли и да търсим по-цялостна "длъжностна характеристика" на групата до 1988 г. - други списания, енциклопедии и т. н., най-често и преимуществено те ще бъдат посочвани като траш банда. И кой е сега този, който вижда кравата като къща, а пък останалите му казват, че не е? :angry3:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#77 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 26 September 2007 - 21:45 PM

View PostSatyr, on Sep 26 2007, 22:41, said:

Откъде го знаеш? Чини ми се, отворим ли някое списание от 1986 например, когато е излязъл Мастъра, там ще пише, че е траш. Чини ми се, тръгнем ли и да търсим по-цялостна "длъжностна характеристика" на групата до 1988 г. - други списания, енциклопедии и т. н., най-често и преимуществено те ще бъдат посочвани като траш банда. И кой е сега този, който вижда кравата като къща, а пък останалите му казват, че не е? :angry3:
Сатьо, ами то по онова време всичко, в което имаше малко повечко жичка и нямаше дикинсънски мазни минаваше за траш бре.
Добре.
Да преположим, че Митаица са напраили няколко траш (с особено мнение) албуми.
После почват emo, не ли? :metal:
И ся къф стил свирят?
St. Anger си е съвсем emo - малко по-хардкорест :metal:
Next One Is Real

#78 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 September 2007 - 21:50 PM

View Postdave, on Sep 26 2007, 22:45, said:

Сатьо, ами то по онова време всичко, в което имаше малко повечко жичка и нямаше дикинсънски мазни минаваше за траш бре.
Значи, в разцвета на траш ерата има неща, които са минавали за такива, а сега вече станали... някакви други?

View Postdave, on Sep 26 2007, 22:45, said:

Добре.
Да преположим, че Митаица са напраили няколко траш (с особено мнение) албуми.
После почват emo, не ли? :angry3:
И ся къф стил свирят?
St. Anger си е съвсем emo - малко по-хардкорест :metal:
Взри се фнимателно и виж, че не говорим какъв стил са сега Металика. И може ли въобще да определяме стилово буламача? Не. Става въпрос до 1988 г.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#79 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2007 - 21:59 PM

View PostSatyr, on Sep 26 2007, 21:41, said:

Откъде го знаеш?
Понеже не искам да се обяснявам за пореден път /което съм си и обещал да не правя/ ще ти отговоря - знам го от Ларс. За това питам: казал ли го е или не? Защото ако го е казал, няма всеки път да се обяснявам на дълго и на широко, а просто ще казвам: вярвам на Ларс. Не на Вас.
А казал ли го е Ларс?!?!?!


Quote

И кой е сега този, който вижда кравата
Художникът. Той Е нарисувал крава. Оттам нататък всеки да си вижда каквото си иска. В случая - траш.


View Postdave, on Sep 26 2007, 21:45, said:

Да преположим, че Митаица са напраили няколко траш (с особено мнение) албуми.
Тц...
Да преположим, че Митаица са напраили няколко траш (с особено мнение) ПЕСНИ.
I don't know how I managed it...

#80 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 26 September 2007 - 22:01 PM

Яснооо... Kill 'em All е основополагащ за траша, ама не е траш... :angry3:
Боже, колко мъка има по тоя свят! :metal:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users