Jump to content

Ozzy Osbourne - ScreamВпечатления и мнения


24 replies to this topic

#21 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 10 September 2010 - 10:39 AM

Не съм особено голям фен на Ози, но все пак реших да "прослушам" новия албум, тъй като влезе в плейъра ми наред с някои други "новости". Ами чесно казано едва го изкарах до края... Вероятно не съм точния човек, който трябва да прави преценка, но не чух нещо което да ме "грабне". А подходих доста позитивно спрямо този албум, още повече след мненията които чух за него.
В крайна сметка не мисля да му давам повече шансове
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#22 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 10 September 2010 - 11:18 AM

View Postinsider, on Sep 10 2010, 11:39, said:

Не съм особено голям фен на Ози, но все пак реших да "прослушам" новия албум, тъй като влезе в плейъра ми наред с някои други "новости". Ами чесно казано едва го изкарах до края... Вероятно не съм точния човек, който трябва да прави преценка, но не чух нещо което да ме "грабне". А подходих доста позитивно спрямо този албум, още повече след мненията които чух за него.
В крайна сметка не мисля да му давам повече шансове

За съжаление и аз мисля по подобен начин за новото отроче на Ози. Изслушах го (с мъка) преди много време, но дори не сметнах за необходимо да пиша във форума, защото единственото чувство, което изпитах, слушайки го, беше безразличие. Направих още няколко опита, но не траяха повече от 2-3 песни, преди неистово да започна да търся с мишката бутона стоп или некст. Гърчето е страхотен китарист, но аз поне не откривам почерка му в този албум, напаснал се е много добре към стила на Ози от последните му няколко албума, което в случая е с негативен ефект. Не откривам никаква свежест, въпреки смяната на китарист, което по принцип е предпоставка поне за това (ако не за качество). Наистина недоумявам хвалебствията на някои негови фенове. Аз съм голям фен на Сабат с Ози и на голяма част от Озевата соло кариера, но този албум ще събира дигитален прах по матричните рафтове на емпетри колекцията ми и вероятно единствено шъфълът ще напомня понякога, че такова произведение съществува.

#23 Репликант

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male

Posted 06 October 2010 - 22:37 PM

На първо място, държа да отбележа, че Black Sabbath са любимата ми банда и обожавам всичко около тях - всичките периоди, с цялото им разнообразие и множеството солови изяви на музикантите, които са участвали в тази велика група.Няма как да съм особено безпристрастен, когато става въпрос за тях, но пък съм доста запознат и съм слушал повече от достатъчно, което също е от голямо значение.

За мен, соловата краиера на Ozzy Osbourne е не по-малко значима от тази на Black Sabbath.Обожавам всичките му албуми, с малки изключения.
Въпросните изключения бях издадени неотдавна.През 2001 излезе изключителният "Down To Earth", след който последва станалата обичайна 4+ годишна пауза.През 2005-а беше издаден невзрачният албум с кавъри "Under Cover".Това издание не е лошо, от гледна точка на наборите на Ozzy, които навремето са куфеели на песните на Cream и Buffalo Springfield, но трудно може да впечатли запалените почитател на творчествто на Бащицата.
Годината 2007-а беше ознаменувана с издаването на дългоочавания НОВ АЛБУМ - "Black Rain".В интерес на истината, смятам, че албумът е наистина добър и с времето започвам да го харесвам все повече и повече.Въпреки това, все още не мога да го подредя по качество до "Down To Earth"(камо ли, до някои от предходните).Затова и подходих ДОСТА скептично към новозидадения "Scream".Скептицизмът се подсили покрай всичките "смени", напускането на Mike Bordin и най-вече Zakk Wylde.Още от "Under Cover" смятах, че Zakk не е във форма, но все пак Zakky си е Zakky и тези 22 години с групата и всичките велики песни, които написа, ме караха да гледам на Gus G с леко недоверие.Не че не бях запознат с качествата на гърчето, но все пак...
...но, както се казва: "Да, но не!"

"Scream" е един страхотен албум, китарите, изобщо цялата музикална продукция е изключително СВЕЖА, изглежда наистина е имало нужда от промяна и тя е била само и единствено за добро.Вокалите, текстовете и цялостното присъствие на Ozzy в албума са на обичайното мега-класно ниво, тях няма какво да ги коментирам.Отне ми няколко месеца да свикна с мисълта, че вече не слушам Zakk Wylde, но...Time heals all wounds, а в този случай по-точно е да се каче, че Gus G healed all the wounds!
Много съм доволен от представянето му, мисля че Ozzy тепърва ще извлича най-доброто от него.Няма да навлизам в подробности за самите песни, това можете да го прочетете в ревюто, по-горе.

Очаквам нов албум в най-скоро време(по правилата на Ozzy, разбирайте най-късно до 3 години).


:)
"...we're one, but we're not the same..."

#24 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 07 October 2010 - 10:21 AM

Аз ли се лъжа или Ози каза, че е изморен и това ще е последното му турне?
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#25 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 October 2010 - 10:43 AM

View Postantubis, on Oct 7 2010, 11:21, said:

Аз ли се лъжа или Ози каза, че е изморен и това ще е последното му турне?
Ти се лъжеш.
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users