Jump to content

Ще гласувате ли на местните избори?За кого?


241 replies to this topic

#221 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 07 November 2007 - 12:25 PM

View PostSatyr, on Nov 7 2007, 10:34, said:

Красимир Каракачанов коментира (цитирам по памет):
Човекът е прав по всяка една точка, но никой няма да се вслуша в него....

Защо да се вслушваме в ченге, което не е направило нищо за страната вече толкова време, а след година максимум ще влее партийката си в ГЕРБ?
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#222 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 07 November 2007 - 12:33 PM

View Postgeorid, on Nov 7 2007, 11:55, said:

1) Задължително гласуване.
2) Лица с незавършено основно образование нямат право на глас.

+

Quote

- Възрастови ограничения (18-65 г.);
- Резидентни ограничения (минимум девет месеца в годината за последните четири години).

... и сме готови.

Дали сме готови обаче? Дали изборите не станаха огромен пазар, на който предприемач като Доган има успех? Дали изборите не са достатъчно манипулирани и може да вярваме на изнесените цифри? Дали няма достатъчно българи, които са готови да платят по 240 хилки (публична тайна), за да си платят депутатско място при ДПС?

Най-големите проблеми идват от народа, а не от закона.

Абе Фенке, в тоя твой район избраха комуниста с 45 гласа разлика... :angry3:
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#223 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 07 November 2007 - 12:36 PM

View Postcadaurus, on Nov 7 2007, 12:25, said:

Защо да се вслушваме в ченге, което не е направило нищо за страната вече толкова време, а след година максимум ще влее партийката си в ГЕРБ?
В началото на 90-те, когато политико-икономическите инженери от ДС са конструирали ВМРО - поредната партия "за всеки случай" (един ден ще ни потрябва за балансьор тук или там), е имало известен размисъл кой от историците-македонисти е по-подходящ за фасадната роля на лидер - Красимир Каракачанов или Георги Първанов. И двамата са били млади, подготвени, амбициозни и добри актьори.

Изборът е паднал върху Каракачанов. Първанов е бил отхвърлен като "твърде амбициозен".

Edited by georid, 07 November 2007 - 12:38 PM.

Така е то.

#224 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 07 November 2007 - 12:40 PM

View Postgeorid, on Nov 7 2007, 12:36, said:


Powered by Nikolai Dobrev. :angry3:

Избрали са Каракачанов само, защото Седефчов е бил твърде хрисим за ролята на ядосания националист. Съвсем малко ни е деляло от това сега да имаме за президент агент Иван.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#225 Харпалике

    вълчица

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts

Posted 07 November 2007 - 12:51 PM

View Postgeorid, on Nov 7 2007, 11:55, said:

1) Задължително гласуване.

Много против съм! Тогава шансовете на някои тиквоумни политици също биха се увеличили. От незаинтересован от доброволно гласуване, не очаквам осъзнат избор при задължително. Там как стоят нещата с невалидните бюлетини, има ли задължение да гласуваш само с валидни? Защото ако няма, то може ЦИК да изкарват допълнително парички като издадат сборник с простотии, писани върху бюлетините :blink: (на гаджето баща му, например, гласува на всички избори и всеки път избира различна бюлетина, върху която пише БКП. да се чудиш и маеш как приятелят ми е с "нормална" или "праведна" политическа ориентация ;) )

Ако въведат задължително гласуване, НИКОГА няма да гласувам :king2: . Ще си плащам глобите, ако съм на кеф :angry3:
Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime

#226 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 07 November 2007 - 14:59 PM

View Postmarillion, on Nov 7 2007, 11:58, said:

Стриктно и с автомат пред избирателните урни!
Especially for you - с бухалка :wub: :ninja:
Все пак, избирателните секции са места, където се събират доста хора и не можем да си позволим да стреляме там с автомат, защото косвените жертви ще са много повече от допустимото :angry:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#227 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 November 2007 - 15:07 PM

View PostSatyr, on Nov 7 2007, 14:59, said:

Especially for you - с бухалка :wub: :P

Не разбрах, защо пък бухалка за мен? Защото ми е дебела тиквата ли, или защото ще се чуят изстрелите? :P

View PostSatyr, on Nov 7 2007, 14:59, said:

Все пак, избирателните секции са места, където се събират доста хора и не можем да си позволим да стреляме там с автомат, защото косвените жертви ще са много повече от допустимото :no:

Виждам, че вече си започнал да говориш от първо лице за предстоящите събития в новата история на страната, след като вземете властта. :lol: Похвално. :ninja: Само не разбирам, какво те притесняват косвените жертви? На кой му пука за тях? Нали и без това CNN няма да имат достъп до полигона... :angry:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#228 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 07 November 2007 - 15:16 PM

View Postmarillion, on Nov 7 2007, 15:07, said:

Виждам, че вече си започнал да говориш от първо лице за предстоящите събития в новата история на страната, след като вземете властта. :ninja: Похвално. :wub:
Правдата все някога ще възтържествува :angry:


View Postmarillion, on Nov 7 2007, 15:07, said:

Само не разбирам, какво те притесняват косвените жертви? На кой му пука за тях?
На мен :lol:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#229 slartibartfast

    fjordgestalter

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted 07 November 2007 - 15:49 PM

Единственото спасение за нашия народ се нарича, според мен, "Просвещение".
Защото всеки път гледам епизоди от сериала "Бай Ганю на избори". Но нямам идея, как да се започне с това Просвещение. В държава, в която един шофьор получава по-голямо възнаграждение от един учител. И лошото е, че това се толерира от обществото. Следствие е от насаден социализъм (колективна безотговорност и липса на всякаква инициатива) върху селско-родово самосъзнание (покорна главичка сабя не я сече, да не се делим от хората, какво ще кажат хората). На хората не им е ясна основната закономерност "причина - следствие". Не разбират, че изборът носи и отговорност. А отговорност се носи от зрял индивид, не натрупал години, а зрял.
Even angels lose their wings, eventually..

#230 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 07 November 2007 - 16:03 PM

в-к "Сега" от днес.

Edited by georid, 07 November 2007 - 16:25 PM.

Така е то.

#231 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 November 2007 - 16:22 PM

View Postgeorid, on Nov 7 2007, 16:03, said:

Нищо не ми излиза на мен... Някаква статия ли е това, що е?
I don't know how I managed it...

#232 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 07 November 2007 - 16:27 PM

View PostOzzy, on Nov 7 2007, 16:22, said:

Нищо не ми излиза на мен... Някаква статия ли е това, що е?
Корекция на линка: направена.
На Петьо Цеков статия.

"Доган печели, защото знае, че уличната мъдрост: "Ако от изборите зависи нещо, щяха да ги забранят", е пълна глупост. Не, няма нищо по-важно от изборите - те разпределят властта!

Доган печели, защото неговото мислене няма нищо общо с това на апатичния българин, който си мисли, че постъпва мъдро като тегли една майна на политиката."

Edited by georid, 07 November 2007 - 16:36 PM.

Така е то.

#233 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 November 2007 - 16:43 PM

Тъй, тъй...
Прочетох я. Хубава статия. А какво говорих сутринта?! :wub:
Нека хората продължават да НЕгласуват, говорейки безброй милиони простотии, като "И едните и другите са маскари", "Няма за кого да гласувам", "Нищо не зависи от моя глас", "Писна ми да ме лъжат" и т.н. и т.н. безброй оправдания. Крайният резултат ще бъде, че всички ще поемаме още мноооооого години напред Догановия. И отзад ще го поемаме и отпред. За съжаление това ще се случва наистина с всички - такива като мене дето гласуват няма да останат ненае*ани. Нали гласуващите живеят на същото място като негласуващите. В държавата на един турчин, който добре си управлява електората и държавата на милионите апатични и оправдаващи се българи :angry: :ninja: :lol:

Edited by Ozzy, 07 November 2007 - 16:45 PM.

I don't know how I managed it...

#234 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 November 2007 - 16:48 PM

Ами ето я и моята теза:

Защо ДПС се развива ли? Разбира се най-неверният отговор на този въпрос е свързан с изборния туризъм. Движението има почти постоянни резултати на изборите - средно по 360 000 гласа, а от Турция на колела пристигат едва по 7-8 хил. гласоподаватели. Тези гласове могат да обърнат събитията в Ардино, могат да помогнат в Цар Калоян, но едва ли имат значение за националния резултат на партията.

Резултатът?

ДПС расте и най-ясното обяснение за това е свързано с избирателната активност в страната и разслоението на политическите партии. Преди години имаше едно СДС и една БСП и хората избираха между тях.

Сега хората имат избор

между десетина сериозни партии, а активността намаля два пъти. Гласовете се разпръскват и на този фон Доган цъфти.


И сега изводът. Защо все още ДПС се свързва само и единствено с турския етнос в България? ДПС от години е най-голямата опозиционна партия способна да наруши кроткия унес на Партията-Майка. ДПС, благодарение на изключително интуитивния си лидер - манипулатор и бизнесмен от най-висока класа, днес е една огромна корпорация, а не просто партия или движение.

И пак да попитам. Аз ли съм виновен за това, че в целия си съзнателен живот съм бил отявлен анти-комунист? Аз ли съм виновен за това, че никога в живота си не съм гласувал за друга политическа сила освен за СДС? Аз ли съм виновен, че същото това СДС, за което аз бях пред изключване от СУ преди години, най-безсрамно ме предаде? И пак нека някой да ми каже: "Гласувай, защото иначе Доган ще спечели твоя глас..." А ще ми каже ли този някой за кого да гласувам? Ако гласувам за СДС, къде ще отиде моя глас питам аз? И още нещо. Нима някой се заблуждава, че ниската изборна активност е присъща само за нашата страна. Така е навсякъде в демократичните общества в които двуполюсния модел е разбит...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#235 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 07 November 2007 - 16:55 PM

View Postmarillion, on Nov 7 2007, 16:48, said:

ДПС от години е най-голямата опозиционна партия
ДПС никога не е била опозиционна партия.
Само два пъти, при кабинетите "Виденов" и "Костов" беше. Къде са Виденов и Костов днес?
Всеки, който се опита да прецака ДПС - да си прави извода :wub:
Така е то.

#236 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 November 2007 - 16:58 PM

Quote

А ще ми каже ли този някой за кого да гласувам?
А, не... Това си е лично твое решение.

Quote

Ако гласувам за СДС, къде ще отиде моя глас питам аз?
При всички положения ще отиде далеч от ДПС. Ако искаш и по друг начин мога да го кажа - няма да отиде за ДПС.

Quote

Нима някой се заблуждава, че ниската изборна активност е присъща само за нашата страна.
Не.

Quote

Така е навсякъде в демократичните общества в които двуполюсния модел е разбит...
Моля те, не ни сравнявай с нещо, с което сме на светлинни години разстояние. Новините по телевизията само от последните две седмици би трябвало да ти показват, че това определение е неуместно за нас.

Edited by Ozzy, 07 November 2007 - 17:15 PM.

I don't know how I managed it...

#237 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 07 November 2007 - 17:05 PM

View PostOzzy, on Nov 7 2007, 16:58, said:

Quote

Ако гласувам за СДС, къде ще отиде моя глас питам аз?
При всички положения ще отиде далеч от ДПС. Ако искаш и по друг начин мога да го кажа - няма да отиде за ДПС.
Ако СДС мине четирите процента няма да отиде при ДПС. Ако не ги мине - ще отиде И при ДПС.
Методът на Д'Онт е много яка работа :wub:. Методът на Хеър-Нимаер - и той е яка работа. Неслучайно са измислени.
Така е то.

#238 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 November 2007 - 17:06 PM

:wub: :angry:
I don't know how I managed it...

#239 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 November 2007 - 17:07 PM

View Postgeorid, on Nov 7 2007, 16:55, said:

ДПС никога не е била опозиционна партия.
Само два пъти, при кабинетите "Виденов" и "Костов" беше. Къде са Виденов и Костов днес?
Всеки, който се опита да прецака ДПС - да си прави извода :wub:

Ами аз в този смисъл го и пиша. Докато някой се мисли за управляващ и поглежда на ДПС, като опозиция и балансьор, а не като коалиционен партньор ще е така. Та и в този смисъл, изразът употребен от мен не е точен, но по смисъл съвпада с казаното от теб, което е подкрепено в продължението на мисълта ми:

...способна да наруши кроткия унес на Партията-Майка. ДПС, благодарение на изключително интуитивния си лидер - манипулатор и бизнесмен от най-висока класа, днес е една огромна корпорация, а не просто партия или движение
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#240 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 November 2007 - 17:15 PM

View Postgeorid, on Nov 7 2007, 17:05, said:

При всички положения ще отиде далеч от ДПС. Ако искаш и по друг начин мога да го кажа - няма да отиде за ДПС.

Ако СДС мине четирите процента няма да отиде при ДПС. Ако не ги мине - ще отиде И при ДПС.
Методът на Д'Онт е много яка работа :wub:. Методът на Хеър-Нимаер - и той е яка работа. Неслучайно са измислени.

Ако -то ме смущава в горното уравнение. И в единия и в другия случай ме смущава. Ако вземат та влезат в парламента, какво мислиш, че ще направят? Дали пък няма да се коалират именно с ДПС? Ако пък не влезат, ако-то гласът ми да попадне в ДПС е реално, но по-страшно е, че по-скоро ще го вземе БСП. А това не ми харесва, ама хич... :angry:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users