Jump to content

Jean Michel Jarre в София


31 replies to this topic

#1 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 02 юли 2011 - 22:50

Знам че електронния маестро не е много в тематиката на форума, но се чудех къде да задам някои въпроси, а и предполагам някои тук присъстващи също ще посетят...

та, предполагам всички (които са заинтересувани) вече знаят че мосю Jarre ще изнесе концерт в новата зала АРЕНА СОФИЯ на 9 октомври, като този концерт е част от турнето му и същевременно първия концерт в новата зала. Аз обаче много се чудя какви билети да си купя и фактора не е само финансов. Гледал съм няколко DVD-та на Jean Michel, но това са били огромни спектакли на открито със всякакви прожекции, фойерверки, лазери и какви ли не мега визуални ефекти, за които си заслужава да си леко отдалечен от мястото на събитието за да го видиш в целия му мащаб, докато близо до сцената виждаш само част от шоуто. До този момент обаче не съм виждал никакви концерти в зали и нямам никаква представа дали има пак огромно визуално шоу или фокуса е върху музиката и изпълнителите (най-вече самия Jarre, предполагам).

Някой има ли представа как протичат такива концерти и бил ли е свидетел на това? Защото докато за една група предпочитам да съм най-отпред в голямата лудница и близо до групата, при Jarre не държа да съм на две крачки от сцената, а да виждам цялото шоу, екрани, ефекти и т.н....ако ги има в зала де.

Вие какви билети мислите да си вземете?

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#2 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 02 юли 2011 - 23:22

Писах някъде, че бях на концерт от турнето миналата година през декември в Антверпен. В зала, разбира се, голям студ брах :harhar: Бях си взела нарочно по-хубави билети, обаче пак нарочно - не пред сцената. Намирах се на трибуните странично от сцената, но в сектора най-близо до нея. Много съм доволна, но тъй като сцената не се намираше в единия край на залата, а по средата й - бяха я преградили, един вид, трибуните срещу сцената всъщност бяха доста близо до нея и ако знаех това, може би щях да си взема за там. Шоуто е с огромна видео стена зад музикантите, на която се прожектират разни нещица, и вездесъщите лазери, които вече не са толкова внушителни, колкото преди 20-30 години, виждала съм много по-внушителни откъм ефекти концерти. Жан-Мишел почти не спря на едно място, изключително енергичен и зареждащ с настроение човечец. Ще прикача малко снимки и мисля, че от тях ще се ориентираш доста добре къде би искал да си вземеш място. Най-неприятното е, разбира се, че нямаме представа как ще се разположи сцената тук, а аз лично до самия концерт едва ли ще видя залата отвътре.

Attached Files


On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#3 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 02 юли 2011 - 23:43

Благодаря (и за снимките)

за сцената вече има представа:

http://www.ticketpro.bg/public/6f/25/55/67...?rand=445246960

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#4 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 03 юли 2011 - 01:48

И аз този път мисля да си взема билети за скамейки някъде в средата на залата, за да се насладя на шоуто в пълния му блясък, всъщност местоположението, което описва Нуша, ми звучи най-добре. Дано останат хубави места до края на месеца...

Оф-топик: това ще е най-страхотния "купон", който някога са правили за рождения ми ден :harhar:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#5 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 05 септември 2011 - 02:15

JEAN MICHEL JARRE

World Tour 2010-2011

Arena Sofia, Sofia, Bulgaria 09.10.2011

01. Oxygène 2
02. Equinoxe 7
03. Magnetic Fields 1
04. Rendez-Vous 3
05. Equinoxe 5
06. Magnetic Fields 2
07. Souvenir Оf China
08. Oxygène 5
09. Variation 3
Theremin Solo
10. Equinoxe 4
11. Adagio
12. Industrial Revolution 2
13. Rendez-Vous 2
14. Rendez-Vous 4
15. Chronologie 6
16. Chronologie 2

Encore I:

17. Oxygène 12
18. Oxygène 4

Encore II:
19. Calypso 3
20. Rendez-Vous 4


Може и това да е окончателния Сетлист с някой малки промени но, дано се позапази че, да не го мислим много за песните.

#6 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 05 септември 2011 - 02:32

Моето положение е в Блок А 03, Ред 9 в края на скамеиката, мисля че, от там ще виждам и чувам всичко перфектно. Това ще е Един от Трите Концерта който Смятам да посета до края на Годината (U.D.O. & Ray Wilson (ex-Genesis).

#7 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 05 септември 2011 - 11:24

View PostEdwar_77, on Sep 5 2011, 03:15, said:

JEAN MICHEL JARRE

World Tour 2010-2011

Arena Sofia, Sofia, Bulgaria 09.10.2011

01. Oxygène 2
02. Equinoxe 7
03. Magnetic Fields 1
04. Rendez-Vous 3
05. Equinoxe 5
06. Magnetic Fields 2
07. Souvenir Оf China
08. Oxygène 5
09. Variation 3
Theremin Solo
10. Equinoxe 4
11. Adagio
12. Industrial Revolution 2
13. Rendez-Vous 2
14. Rendez-Vous 4
15. Chronologie 6
16. Chronologie 2

Encore I:

17. Oxygène 12
18. Oxygène 4

Encore II:
19. Calypso 3
20. Rendez-Vous 4


Може и това да е окончателния Сетлист с някой малки промени но, дано се позапази че, да не го мислим много за песните.


Много добър сетлист. Присъстват всичките известни композиции на маестро Жар, с изключение на първата част на Calypso. Лично за мен обаче идеалният сетлист за концерт на мосю Жар ще представлява изпълнение на целият "Oxygene" (най-великият албум с електронна музика, според мен и в челната ми тройка за най-любими албуми въобще) от 1976 година + други песни.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#8 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 септември 2011 - 14:23

Продава се билет за концерта. Мястото е от най-добрите на трибуните. Цената му е 100 лева, собственика му иска 90 лева. При интерес - пишете лична бележка.
I don't know how I managed it...

#9 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 септември 2011 - 16:45

Всъщност, показания по-горе сетлист е от миналата година. Не намирам такъв от тази.
Ето и какво изпълнява Jean Michel Jarre напоследък:

Jean Michel Jarre
Live In Monaco
01.07.2011 - Port Hercule


1. Countdown
2. Chronologie 1
3. Oxygène 2
4. Magnetic Fields 1
5. Equinoxe 5
6. Rendez-Vous 3
7. Magnetic Fields 2
8. Souvenir of China
9. Oxygène 4
10. Oxygène 5
11. Variation 3
12. Theremin Memories
13. Equinoxe 4
14. Révolution Industrielle 3
15. Rendez-Vous 2
16. Vintage (изпълнена за първи път)
17. Chronologie 2
18. Wedding March
19. Chronologie 4
20. Calypso 3
21. Rendez-Vous 4
Encore:
22. Vintage (Reprise)

В момента гледам този концерт... Чака ни нещо наистина впечатляващо.
I don't know how I managed it...

#10 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 октомври 2011 - 10:38

"Огромен интерес към концерта на
Жан Мишел Жар
в София

Организаторите пускат допълнително количество билети


Остават броени дни до първия голям международен концерт в новата мултифункционална Арена Армеец София. На 9 Октомври от 20 часа хипнотичният изпълнител Жан Мишел Жар ще бъде в София със своята световно известна лазерна арфа, превърнала се в негова запазена марка.
Хилядите български почитатели на Жан Мишел Жар ще станат свидетели на едно уникално шоу с впечатляваща визия, невероятни светлинни ефекти, мултимедия и електронни инструменти.


Поради изключителния интерес, организаторите от София Мюзик Ентърпрайсис пускат от днес 03.10. допълнително количество билети на цена от 40 лв. Те могат да бъдат закупени от:
- касата на зала Арена Армеец
- касите на Ticketpro и неговите партньори
- онлайн на ticketpro.bg"



"допълнително количество билети на цена от 40 лв." - става въпрос за местата в гълъбарника. Т.е. втория етаж на залата - седящи места от ляво и дясно на сцената. До момента за там не се продаваха билети, но явно партера и първия етаж седящи места отиват на разпродаване. За това пускат в продажба и втория етаж.
I don't know how I managed it...

#11 Iohanez

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts

Posted 03 октомври 2011 - 11:50

Може би малко неуместен въпрос, но ме интересува горе-долу с каква продължителност е шоуто? Някакъв финален час, ориентировъчно? :harhar:

#12 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 03 октомври 2011 - 12:20

View PostIohanez, on Oct 3 2011, 12:50, said:

Някакъв финален час, ориентировъчно? :harhar:
На събитието във Фейсбук, създадено от СМЕ, е сложен краен час 23 ч.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#13 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 03 октомври 2011 - 12:40

View PostIohanez, on Oct 3 2011, 12:50, said:

Може би малко неуместен въпрос, но ме интересува горе-долу с каква продължителност е шоуто? Някакъв финален час, ориентировъчно? :harhar:

Концертът на ЖМЖ миналата година в Солун беше 1:50 часа /110 минути/ и беше едно от най-страхотните изживявания и концерти, на които съм бил свидетел! Там концерта беше на открито, в амфитеатър, купил съм си билет, за да го гледам и в зала ...

Edited by Minstrel in the Gallery, 03 октомври 2011 - 12:41 .


#14 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 03 октомври 2011 - 14:11

Доколкото си спомням и в Белгия беше към 2 часа.
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#15 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 09 октомври 2011 - 23:42

Аз доволен! :rolleyes: Жан-Мишел Жар е уникален! :lol: :rolleyes:
Hedniska Blod

#16 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 09 октомври 2011 - 23:55

Прекрасен. концерт.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#17 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 октомври 2011 - 07:57

Извънземен Jean Michel Jarre снощи! Прекрасен звук в новата Арена, пълна до горе зала!

Ей така обичам - да отида на концерт без кой знае какви очаквания, а групата/изпълнителят да ме отнесат. А сега ми се случи в два дена по ред (Pain of Salvation и Jean Michel Jarre). Ако днес Eric Sardinas направи това, което направи миналата година, ще ударя един Голям шлем :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#18 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 октомври 2011 - 08:43

Първият аудио тест за новата зала е успешен. Клавишните звучат добре, да се готвят останалите инструменти на 29.10. и 18.11.2011 г. Снощи станахме свидетели на най-посетения концерт на закрито в България за всички времена. Амебата отново доказа, че има нюх за тази работа и разпродаде почти 100% от капацитета на новата Арена, което в днешно време е повече от похвално...

Франесто не е мръднал физически и ментално. Прекрасно сценично присъствие и най-важното - премерени до микрон светлинни ефекти! Какво имам предвид? Преди много години се дивяхме на лазерното шоу и арфа на Жан Мишел Жар, благодарение на нелегални копия на VHS от концерта му в Хюстън, Тексас по случай 200 годишнината на САЩ. По онова време тези лазерни чудесии наистина изглеждаха умопомрачително. Днес е друго, днес сме разглезени от новите технологии и подобни ефекти не са чак толкова впечатляващи. В този смисъл казвам, че шоуто на французина е изключително добре премерено и феерията от светлина и звук остава феерия от светлина и звук, а не се превръща в откровен кич с преекспонирани ефекти...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#19 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 10 октомври 2011 - 10:12

Фантастичен концерт, фантастичен Жан-Мишел Жар!
Звукът наистина беше чудесен, изпълнението на французина уникално, техниката и светлинити - впечатляващи! Бях миналата година на концерт на Жар в Солун /на открито тази светлинна феерия е мааааалко по-впечатляваща .. :rolleyes: /, но и вчера си заслужаваше всяка една секунда звук и светлина! А човекът откровено се наслаждаваше и кефеше на отклика, които получи.
Беше прекрасно!

#20 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 10 октомври 2011 - 10:13

View Postmarillion, on Oct 10 2011, 09:43, said:

новата Арена.

..е чудесна. Голяма, удобна, комфортна, с перфектна акустика. Не чух никакво ехо, не почувствах никакъв резонанс. Въпреки че имаше много ниски баси в няколко момента. При такива ниски честоти облицовката на Зала 1 се тресе като тичаща след автобус лелка.

Имам обаче една сериозна забележка към организацията. Столовете, които нареждат във фронталния сектор на терена, са ужасно неудобни. Пластмасови, ама от малките. Крехки и доближени един до друг, прихванати със свински опашки. Заради което седящите се сбутват буквално един в друг. Това изобщо не кореспондира нито с цената на билета за съответните места, нито с нивото на залата и събитието.

Невероятно, но факт: Близо до мен един човек счупи с тежестта стола си и падна на земята. А съвсем не беше от най-едрите. Представете си гледката - строшен стол и човек, тупнал по дупе на пода, осветяван от лазерите на Жан Мишел Жар.

Инак, концертът беше атрактивен. Сбъднах си една детска мечта...и толкоз.
-----------------------------------------
Слушай силно!





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users