Jump to content

Chris Rea в София05.03.2008 - НДК, Зала 1


53 replies to this topic

#41 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 November 2007 - 15:28 PM

Организатор е Жокер Медиа. Билетите ще бъдат пуснати на 03.12.2007г. и ще бъдат с цени от 35 до 120 лева.
I don't know how I managed it...

#42 valeria

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 28 November 2007 - 16:30 PM

Е, най-накрая! Благодаря за хубавата информация!

#43 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 December 2007 - 10:20 AM

Положението с билетите не е много розово. Имам предвид като цена. Ситуацията е следната:

Оркестрина: 120 лв.
Сектори 3 и 4 (това са първите два сектора, по средата - най-хубавите): от ред 1 до ред 5 - 80 лв.; от ред 6 до ред 14 - 120 лв.; от ред 15 до ред 21 - 70 лв.
Сектори 1 и 2 (от двете страни на 3 и 4): 60 лв.
Сектори 5, 6, 7 и 8 (задните сектори на партера): 50 лв., а най далечните места 40 лв.
По гълъбарниците горе на втори балкон не съм гледал какви са цените.
Има все пак възможност да се гледа концерта от доста добри места, за малко пари. Това са сектори 9 и 10 ("ръкавите", които тръгват от оркестрината, към първия балкон.). Те наистина са отстрани, но лично съм гледал няколко концерта от там и мога да кажа, че звукът е доста приличен (при всички случаи е в пъти по-добър от този в оркестрината), а видимостта е перфектна (почти до сцената си). Първите 6-7 реда за тези сектори са с цена 35 лв. Това, според мен, ще са първите разпродадени места.

И за да не отварям нова тема (защото едва ли ще има много почитатели тук), тези които харесват италианския поп-рок и биха отишли на концерта на Zucchero, отново организиран от Жокер Медиа, да имат предвид, че ситуацията с билетите там е почти идентична с тази при Chris Rea. Разликата е само в това, че билетите са малко по-евтини:
Оркестрина: 70 лв.
Сектори 3 и 4: от ред 1 до ред 5 - 60 лв.; от ред 6 до ред 14 - 80 лв.; от ред 15 до ред 21 - 50 лв.
Сектори 1 и 2 (от двете страни на 3 и 4): 40 лв.
Сектори 5, 6, 7 и 8 (задните сектори на партера): 40 лв., а най далечните места 30 лв.
Секторите 9 и 10 ("ръкавите") - първите 6-7 реда за тези сектори са с цена 20 лв. Без пари, като се има предвид, че при миналото си гостуване у нас (16.12.2002г.), Zucchero "разпродаде" Зала 1 за отрицателно време, че и правостоящи имаше. Този път със сигурност ще е пак така, още повече, че той идва да презентира албума си "All The Best", т.е. както каза Violator на едно друго място, концертът ще бъде "хит след хитя, майно льо" :metal:
I don't know how I managed it...

#44 valeria

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 06 December 2007 - 15:10 PM

Да, наистина малко са прекалили с цената - дори за Крис Риа ми се струва скъпо. Само че вчера си взех от НДК билет за оркестрината и беше 100 лева. Интересното беше, че от половината от оркестрината, която НДК продава не беше взето нито едно място - 2 дни след пускане на билетите. Много жалко - явно на българина не му свиди да даде 100 и повече лева за Новогодишен куверт, но се стиска за концерт на един от най-великите музиканти в света. Ама ако беше Азис всичко да е разпродадено до сега, добре че него няма кой да го пусне в зала 1, а и неговите почитатели са повече от капацитета й.

#45 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 06 December 2007 - 15:18 PM

Само една поправка:

View Postvaleria, on Dec 6 2007, 15:10, said:

добре че него няма кой да го пусне в зала 1
Азис не е пял в Зала 1 не защото няма кой да го пусне, а защото не е поискал. Поиска ли да направи концерт там и плати ли си наема, никой не би го спрял :worship:
I don't know how I managed it...

#46 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 December 2007 - 22:52 PM

Според мен тези цени са прекалено високи. Аз попринцип винаги съм в оркестрината, или около пулта в зависимост от изпълнителя, който ще гледам/слушам. Този път няма да съм никъде. Не е въпросът в тези 240 лева. Те не са проблем, когато си фен на музиката. Това, което ме дразни е, че тази цена не отговаря на качеството на изпълнителя в конкретния случай. Поне, аз така мисля...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#47 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 February 2008 - 12:19 PM

Вчера е бил първия концерт от турнето, част от което е и датата в София. Концертът е бил в Люксенбург.
Вероятно ще станем свидетели на нещо НЕслучвало се до момента у нас - изпълнител да подгрява сам себе си.
Подгряващата група се нарича "The Delmonts", в която свири самия Chris Rea, а ако правилно съм разбрал и други членове от неговата група. "The Delmonts" са на сцената около 30 минути и свирят само инструментални композиции. Следва кратка пауза и Chris Rea отново излиза на сцената, този път с "Hofner Blue Notes". Свирят около час и половина.

The Delmonts
Live In Luxenburg
Rockhall - 31.01.2008


1. Dirty New Towm
2. 008 Jimmy Bond
3. Indie Arab
4. Pink Guitar
5. Russian Roulette
6. Black Wave Heroes
7. French Football
8. BB Was A Commanche
9. It's Behind You


Hofner Blue Notes
Live In Luxenburg
Rockhall - 31.01.2008


10. I Can't Wait For Love
11. Legacy Blue
12. Where The Blues Comes From
13. Josephine
14. Easy Rider
15. Julia
16. Stony Road
17. Looking For The Summer
18. The Shadow Of A Fool
19. Stainsby Girls
20. The Road To Hell (part 1 & 2)
Encore:
21. On The Beach
22. Let's Dance
23. Fool (If You Think...)

Аз съм предоволен :drinks:
I don't know how I managed it...

#48 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 02 February 2008 - 16:45 PM

Ето и първите клипчета от първия концерт :nono: Чудесно е да се види, че след такова тежко боледуване Chris Rea е в повече от прекрасна форма :nono:

Цък...
Цък...
I don't know how I managed it...

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 March 2008 - 11:50 AM

ЧРД на Chris Rea!!! Чудесен повод да си пусна този разкош. ;)
Между другото концерта е разпродаден още преди две седмици. В момента са пуснати в продажба ограничен брой правостоящи билети. В Тикетстрийм са останали петнайсетина броя :lol2:
I don't know how I managed it...

#50 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 06 March 2008 - 00:44 AM

UNhuman & The Delmonts
Live In Sofia, Bulgaria
05.03.2008 - NPC, Hall No 1


1. Dirty New Towm
2. 008 Jimmy Bond
3. Indie Arab
4. Russian Roulette
5. BB Was A Commanche
6. It's Behind You



UNhuman & Hofner Blue Notes
Live In Sofia, Bulgaria
05.03.2008 - NPC, Hall No 1


1. I Can't Wait For Love
2. Legacy Blue
3. Where The Blues Comes From
4. Josephine
5. Easy Rider
6. Julia
7. Stony Road
8. Looking For The Summer
9. The Shadow Of A Fool
10. Stainsby Girls
11. The Road To Hell (part 1 & 2)
Encore:
12. On The Beach
13. Let's Dance
I don't know how I managed it...

#51 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 06 March 2008 - 01:14 AM

http://www.katehizis...ct.php?nid=6705
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#52 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 06 March 2008 - 10:03 AM

View PostSatyr, on Mar 6 2008, 01:14, said:


препрочитам го отново с огромно удоволствие.... какво да кажа - перфектен репортаж!
за пореден път Ози доказа разбиране, обективизъм, стил и класа на отразяване. искам да му стисна ръката и се поклоня. респект!
:metal:

#53 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 06 March 2008 - 10:24 AM

Чудесен концерт. Вместо звезди, безброй китари блещукаха като част от сценичния декор над Крис Риа и бандата му, помагайки им да озаряват всичко наоколо.

Отидох почти информативно, но останах повече от доволен. Винаги съм намирал концепцията "весели старчета бичат блус" за много симпатична. Не съм се съмнявал в таланта и професионализма на Крис Риа, но чак толкова вдъхновено и изкусно свирене не очаквах. Също както и на концерта на огромния Гери Муур, китарата господстваше на сцената, комфортно полегнала в ръцете на майстора и направлявана от ловките му пръсти.

Личните ми пикове в шоуто бяха изпълненията на любимата ми "Josephine", по време на която Риа свири на банджо..., и последвалият блус валяк "Easy Rider", в който неповторимата дрезгава бленда на музиканта вече наистина продра слуха ми.

Публиката беше сравнително вяла и може би това беше основната причина да се разминем с втори бис.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#54 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 07 March 2008 - 20:29 PM

Два дни, две осем-часови пътувания, няколко бири в приятна компания, един филм и, най-вече, един Концерт по-късно сядам да драсна нещичко за преминаването на Крис Риа през нашенско. Имайки предвид на какви тресни ходя обикновено, този концерт беше като глътка чист въздух - свеж, прохладен и зареждащ.
Около 20:15, без много шум, британецът изведе бандата, след което последва галещо слуха разсвирване - това е най-точното определение, което бих могъл да дам за първата част на концерта защото за мен тя нямаше статута на подгряващ сет. Имах чувството, че се намирам не в Зала 1 на НДК, а в репетиционна, в която обръгнали блусари загряват преди същинското си изпълнение. А то започна точно в момента когато Крис се доближи до микрофона, изсвири няколко тона с хармониката си и ни бутна по течението с онази неповторима дрезгава бленда пропита с аромата на отлежало уиски. Звукът беше кристален, а декорът семпъл - атмосферата се създаваше основно от многобройните висящи над сцената китари. Но повече не беше и нужно - това, за което бяхме там беше музиката и "The Fabulous Hofner Bluenotes" се справиха блестящо.
Песните на Крис Риа винаги са извиквали в съзнанието ми онези картини на безкрайни американски пустини и гонещите се сред тях трънаци, които сме гледали по филмите. Така ни носеше и живото им изпълнение (а имаше хора от публиката, които съвсем се унесоха) за да достигнем до няколкото пикови (поне за мен) момента - изпълненията на "Josephine", прелюбимата "Looking for the Summer" и "The Road to Hell" Принципно обичам да съм близо до изпълнителя, да усещам емоцията от всяко негово изражение и жест, но в случая от това нямаше нужда - дори хората в най-далечния край на залата разбраха, че британецът се забавлява "танцувайки" по сцената. Много хора също се разтанцуваха на подканващата "Let's Dance", но очевидно цялостното, по-вяло, отношение на публиката ни спести изпълнението на "Fool (If You Think It's Over)", но и това, което видяхме беше чудно и даде началото (отново що се касае до мен :metal: ) на концертната година.
ПИСУК!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users