Jump to content

March Metal Day08.03.08 Атина


10 replies to this topic

#1 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 16 February 2008 - 20:04 PM

Няма ли интерес към това събитие? Ейго къде е! Пък и е събота Това са част от групите:
Nightwish, Edguy, Nevermore, Tristania, Annihilator, Sodom, Orion, The Iron Maidens, Hannibal, Anorimoi, De Profundis, Overgarven
А, и да изкараш 8-ми март в компанията на Анет не е чак толкова лошо :metal:

#2 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 16 February 2008 - 21:33 PM

http://www.katehizis...ct.php?nid=6402
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#3 ebliznak

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts

Posted 20 February 2008 - 14:40 PM

Седем души тръгваме от Пловдив. Търсих в нета и по GPS тази зала - нищо. Някакви подробности около билетите - цена, продажба по интренет или някъде другаде?

#4 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 20 February 2008 - 19:30 PM

Не се притеснявай за билетите. Миналата година си купих по интернет, но като отидох се оказа, че билети има колкото искаш. Залата е доста голям хангар и ми се струва, че Фреди Меркюри трябва да възкръсне за да се напълни. Намирането на комплекса също не е трудно. Като влезеш в Атина караш само направо по главния булевард докато стигнеш морето. После свиваш на ляво ( и на север) и продължаваш успоредно на плажа няколко километра. Сградата ще я видиш отляво, пред нея има голям асфалтиран паркинг близо е и до старото летище на Атина. Ще има и много хора с черни фланелки, които като ги питаш любезно обясняват кое къде се намира :huh:

#5 ebliznak

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts

Posted 21 February 2008 - 12:28 PM

Благодаря ти spiritt1974, дай боже да е така. Ще се видим там !

#6 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 21 February 2008 - 13:02 PM

View Postspiritt1974, on Feb 16 2008, 20:04, said:


А, и да изкараш 8-ми март в компанията на Анет не е чак толкова лошо ;)
Ама персонално на всеки ли ще обърне внимание? :unsure:

#7 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 21 February 2008 - 23:54 PM

Ами да! Особено на гостите от чужбина... :) , ще видиш и ти като се ожениш :rolleyes:

#8 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 22 February 2008 - 11:45 AM

View Postspiritt1974, on Feb 21 2008, 23:54, said:

ще видиш и ти като се ожениш :rolleyes:
;) :shok: :shok: :yes:
Това не го разбрах особено честно казано. Ама аз съм напред с мат`риала. Женен съм, че успях и да се разведа вече :)

#9 ebliznak

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts

Posted 22 February 2008 - 17:09 PM

Аз съм още аджамия, ама май скоро и аз така :rolleyes: Нещо ново има ли по въпроса с Атина ? Група ще правим ли ?

#10 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 10 March 2008 - 21:22 PM

Е, явно аз ще съм първия тук.
Като цяло съм доволен и от второто си посещение на MMD. Имаше две сцени - на едната свириха по-тежките групи, а на другата се изявяваха предимно дамските групи в т.ч. и мацките от The Iron Maidens -свирещи не лошо песни на известните си съименици от Iron Maiden. Най-важното обаче звука беше страхотен - просто чуваш как свирят групите, нищо общо с това което се получава на много концерти в Сф. Разбира се не всичко беше съвсем идеално и горещо препоръчвам на всички, които обичат да стоят 13 часа прави и гладни, да си къркат наливна биричка 400мл по 4 евро да изберат Гърция като концертна дестинация :worship: . Поне миналата година имаше някакви умрели суфлакита.Но това са дребни неудачи спрямо това да видиш Содом на живо:
http://www.snimka.bg...album_id=226528
За мен това беше първата среща с тази велика група и съм страшно доволен от представенето им и факта, че оцелях в предните редици. Както се вижда на някой снимки гръцките метъли си ги бива! Имаше много нередовни и свирепи фенове, а на погото запалиха нещо....въобще готини хора. И сета беше страхотен като включваше най-добрите парчета от първия до най-новия албум. После и Tristania ми харесаха, но за мен те са доста непозната група. Annihilator наблегнаха естествено на парчета от първия и втория албум. Позатрудниха се с високите на Alison Hell но с общи усилия се справиха страхотно. Доколкото знам само Jeff Waters е от стария състав, другите само те си знаят кои са. Edguy няма да ги коментирам всички, които искаха ги гледаха скоро. Nevermore - добре забиват младежите.
И накрая големите хедлайнери. И голямото разочерование- Nightwish. Тия пичове трябва просто да изгонят леля Ани и да се примолят на Таря да прости. Никога не съм се включвал в дискусиите за и против Анет, последния албум го харесвам, има наистина добри парчета, но на живо са пълна катастрофа. Колкото и награди да си им раздават финландците, магията Nightwish свърши. Такива перфектни музиканти с вокалистка изглеждаща и облечена по-зле и от гръцка повлекана. Дебелички голи рамена, провиснали ръце и гърди, изгърбена, облечена с рокличка подчертаваща паласките по ханша и биреното коремче, две нелепи плитки в съчетание с трагикомични подскоци по сцената. Всичко щеше да е простено(не е конкурс за манекенки), ако притежаваше дарбата да пее. Фънки би я изхвърлил през вратата на втората минута: с такава визия такова пеене не ставаш лельо, ходи си у дома в кухнята. Но това си е мое мнение, но ако съдя и по ентусиазма на гърците не само аз мисля така вижте и вие:
http://www.snimka.bg...album_id=226537
Всъщност техен си бизнес. Свириха най-малко от всички хедлайнери на феста- точно един час песни предимно от новия албум. Както се и очакваше де.
Дано и други да споделят впечетления от този готин концерт, но за разлика от миналата година имаше съвсем малко български коли. Поне аз освен моята с която пътувахме видях само още две.

#11 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 12 March 2008 - 23:45 PM

View Postspiritt1974, on Mar 10 2008, 21:22, said:

И голямото разочерование- Nightwish. Тия пичове трябва просто да изгонят леля Ани и да се примолят на Таря да прости. Никога не съм се включвал в дискусиите за и против Анет, последния албум го харесвам, има наистина добри парчета, но на живо са пълна катастрофа. Колкото и награди да си им раздават финландците, магията Nightwish свърши. Такива перфектни музиканти с вокалистка изглеждаща и облечена по-зле и от гръцка повлекана. Дебелички голи рамена, провиснали ръце и гърди, изгърбена, облечена с рокличка подчертаваща паласките по ханша и биреното коремче, две нелепи плитки в съчетание с трагикомични подскоци по сцената. Всичко щеше да е простено(не е конкурс за манекенки), ако притежаваше дарбата да пее. Фънки би я изхвърлил през вратата на втората минута: с такава визия такова пеене не ставаш лельо, ходи си у дома в кухнята. Но това си е мое мнение, но ако съдя и по ентусиазма на гърците не само аз мисля така вижте и вие:
http://www.snimka.bg...album_id=226537
Всъщност техен си бизнес. Свириха най-малко от всички хедлайнери на феста- точно един час песни предимно от новия албум. Както се и очакваше де.
Дано и други да споделят впечетления от този готин концерт, но за разлика от миналата година имаше съвсем малко български коли. Поне аз освен моята с която пътувахме видях само още две.

поздравления за репортажа, их!
само искам да вмъкна разлика между участие във фест и турне. в случая - Nightwish.
това - http://www.zrockbg.c...p=627266#627266 - споделих наскро, на прима виста, и повярвай ми беше точно така :)

тоалетът... наистина. на концерта им в Прага, 20ти февруари, Анет излезе с летна, ефирна бяла рокличка на черни петна (или цветя?!) и високи кожени ботуши.
което е факт - доста е жива, весела, закачлива с публиката... на моменти имах усещането, че поп дива флиртува от сцената... Бритни, примерно.... за което моля извинение от феновете им. хм, сериозно, имаше някакви ритмични подвиквания тип ала пайнер - хоп, хоп... хооп, но това всъщност не БЕ толкова важно. публиката очевидно я приема много добре и откликваше бурно на всичко, случващо се пред нея! а то трудно се разказва...
освен страхотното изпълнение на групата, шоуто, което ни подариха Найтуиш беше невероятно. пет или шест специални машини бълваха огнени кълба към пощурялата фенска маса отпред, кръстосани горящи факли се въртяха в задната част на сцената, от огромни средновековни котли в сумрака покрил сингъла - The Islander, припламваха с мек отблясък огнени езици, нежно обгръщащи чудното изпълнение на Марко, над залата валеше в червено станиолен сняг, малко преди финала синьо северно сияние замени нагорещената обстановка и някак неусетно мъглата, плъзнала се от сцената плътно обви групата и се стече лавинообразно към феновете пред нея...
не мога да не кажа, че ми липсваше гласовият талант на Таря, но така или иначе Найтуиш доказаха, че могат да продължат. Туомас и Марко просто се раздадоха....

виждаш как мненията могат да бъдат корено различни... с учудване и за самата мен!

снимките ми не са добри, но за съжаление не разполагам с други :)
на някои от тях е видно каква е пражката публика :blush:

[attachment=620:attachment]

[attachment=615:attachment]

[attachment=616:attachment]

[attachment=619:attachment]

[attachment=609:attachment]

[attachment=610:attachment]

[attachment=612:attachment]

[attachment=614:attachment]

[attachment=618:attachment]

[attachment=617:attachment]

Edited by wiktory, 13 March 2008 - 01:08 AM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users