Jump to content

AMORPHIS - Skyforger


33 replies to this topic

#1 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 08 юни 2009 - 21:31

Posted Image


В момента тече първо прослушване, но вече смятам че май за момента се очертава ката албум на годината.
Изключително интересни решения в някой от песните, засега 10X........................

Insane in my brain

#2 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 08 юни 2009 - 21:38

Албума горе-долу ми хареса, но е 1:1 с предните два албума. Абсолютно нищо ново :yes:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#3 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 08 юни 2009 - 22:11

View PostДжуджето_GIMLY, on Jun 8 2009, 22:38, said:

Албума горе-долу ми хареса, но е 1:1 с предните два албума. Абсолютно нищо ново :harhar:
Същото казвам и аз + че е малко скучноват. В предните 2 има доста повече запомнящи се идеи, песни, припеви, мелодии итн.

#4 Evil14

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts

Posted 08 юни 2009 - 22:34

Aлбумът не е лош но ми се струва доста еднообразен, еднотипни мелодии които не се запомнят.Докато го слушах имах чувството че някои песни са едни и същи и според мен определено е по слаб от Silent Waters.

#5 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 09 юни 2009 - 08:15

Да, и моето мнение отива в тая насока...нещо не ми се набива никоя от песните, а вече 3-4 прослушвания има, при това не последователни...
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#6 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 09 юни 2009 - 10:06

Супер, явно всички сме на едно мнение. :harhar:
Don't mistake lack of talent for genius.

#7 Dew

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 51 posts

Posted 09 юни 2009 - 10:32

За мен албумите от Joutsen-ерата вървят в нисходяща градация - съответно Eclipse, Silent Water, Skyforger

Малко оф-топик - вижте

Sante's profile

Best Amorphis gig so far: Sofia, Bulgaria 20 Years Nuclear Blast Festival
Funniest tour memory: We got naked in the mountains at border of Bulgaria and Macedonia
:harhar:

#8 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 09 юни 2009 - 10:55

^^
Аз не съм на едно мнение с останалите! :)

Поетичен, прочуствен, енергичен, епичен.

Това са според мен думите, който описват най-добре последния Amorphis. Перфектната продукция допринася още повече за абсолютното пренасяне в сюреалистичния свят, описван от финландците.
Всички песни са на едно и също високо ниво и определено не съм съгласен, че няма запомнящи се мелодии. Албума трябва да се разглежда като една музикална творба, а не песен по песен. Погледнат така след неколкократно слушане имам само една дума..... шедьовър. Балансът между чисти вокали и ревове и чудесен, китарните партии са повече от мелодични, те просто ме изтреляха в космоса.

Amorphis са ми доста любима група още от Am universum и пътя, които следват оттогава е един: само нагоре. Томи Йоутсен абсолютно се доказа като феноменален вокалист. Skyforger е епичен и достоен завършек на трилогията започнала с Eclipse, преминала през Silent Waters и завършваща по този феномелен начин.

:harhar: :blink:

Edited by Joey, 09 юни 2009 - 10:58 .


Insane in my brain

#9 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 09 юни 2009 - 11:56

View PostJoey, on Jun 9 2009, 11:55, said:

Албума трябва да се разглежда като една музикална творба, а не песен по песен.
Ми то и Tales From The Thousand Lakes би трябвало да така да се разглежда, но в него има песни, които определено се отличават. Определено още много ще слушам албума, няма да му се дам така лесно, също така не казвам, че не ми харесва, а просто, че за момента не ми се набива в съзнанието. Аморфис слушам от 15-годишен(т.е. вече 15 години), първият им концерт бе сбъдната мечта за мен, макар и без Паси Коскинен, който пропуснах в Македония заради...казармата :harhar: Именно заради това съм убеден, че албумът ще ме грабне и мен, още повече, че е обвързан с Калевала, която съм чел навремето, но съм позабравил :)

Edited by Blacky, 09 юни 2009 - 11:57 .

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#10 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 09 юни 2009 - 13:05

Много еднообразен тоя албум бе. Единствената песен която ми хареса е Sampo. То тя е и единствената малко по-различна песен в албума. Предишните два албума бяха доста по-добри.

Аз тази група ще я запомня само с това:

Posted Image
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#11 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 09 юни 2009 - 13:27

View PostJoey, on Jun 9 2009, 11:55, said:

Аз не съм на едно мнение с останалите!
Авторът на темата по правило е изключение. :blink:

А тази тема е един истински оазис в морето от любов, заплашващо да погълне Amorphis напоследък. :harhar:
Искаше ми се да оставя Skyforger на мира, но да попитам, все пак, какво епично или енергично да открия в него, при положение, че е толкова лекичък? Нито намирам разгърнатост в композициите, нито чувство, но да приемем, че трябва да го завъртя още пъти и дефектът си е мой. А още на първото слушане ми беше безинтересен. При някого повторенията помогнали ли са?
Превесът на чистите вокали на Томи и това, че те ме дразнят, също няма да го сметна за важно. Обаче, текстовете не са нито оригинални, нито достатъчно добре написани, според мен, и тук вече сравненията с по-ранното им творчество стават твърде отрицателни.
Гледам че пак се споменават Tales, там нещата са съвсем други. И в рамките на всяка отделна песен, и като цялостна атмосфера на албума. Мисля, че това, което имаха предвид останалите, беше, че дори и някой отделен елемент от новото издание не ги е развълнувал така.

Amorphis имат някакъв шанс да ме умилостивят, само ако ми представят "Divinity" на живо, и то перфектно. :)
Don't mistake lack of talent for genius.

#12 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 09 юни 2009 - 13:33

View PostMor-Rioghain, on Jun 9 2009, 14:27, said:

Amorphis имат някакъв шанс да ме умилостивят, само ако ми представят "Divinity" на живо, и то перфектно. :harhar:
Хихи, забрави, Томи май се осмелява само Alone да прави от творчеството на Паси...
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#13 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 09 юни 2009 - 13:39

View PostBlacky, on Jun 9 2009, 14:33, said:

Хихи, забрави, Томи май се осмелява само Alone да прави от творчеството на Паси...
Ами, това исках да кажа. Могат да забравят за мен, общо взето. :D
Don't mistake lack of talent for genius.

#14 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 10 юни 2009 - 19:55

По-слаб е от Silent Waters и Eclipse, но пък това не го прави никак посредствен, поне не в моите очи (уши).
На първо слушане единственото, което ме хвана беше Silver Bride и то може би, защото бях гледал клипа, преди да чуя целия албум. И това беше песента, която ме накара да го завъртя още няколко пъти. Забелязал съм, че почти винаги в някой албум има една-две песни, заради които давам още един шанс на даден албум и благодарение на тях откривам красотата в повечето от тях. Skyforger е точно такъв.
Има страшно много мелодия и не съм съгласен с това, че мелодиите са незапомнящи се. :no: На мен ми влязоха бая отчетливо в главата при 3 или 4 слушане.
Най-силните изпълнения за мен са първите четири от албума, което обаче не значи, че останалите не струват. Majestic Beast и From Earth I Rose са песните, които ми дадоха нужната доза дет ревове, които ми бяха напълно достатъчни, макар и да очаквах повече в това отношение. И все пак балансът между чисто пеене и дет вокали ми се струва на ниво.
Пак - Silent Waters и Eclipse са ниво над новия албум, но пък и този имам чувството, че ще се прокрадне в годишната ми класация. Но пък има време до края на 2009, ще вида дали няма да си намери заместник. :harhar:

#15 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 10 юни 2009 - 20:32

View PostEvil14, on Jun 8 2009, 23:34, said:

Aлбумът не е лош но ми се струва доста еднообразен, еднотипни мелодии които не се запомнят.Докато го слушах имах чувството че някои песни са едни и същи и според мен определено е по слаб от Silent Waters.

+1 И аз съм на това мнение. :harhar:

#16 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 10 юни 2009 - 20:51

View Postfantucho_, on Jun 10 2009, 20:55, said:

... са песните, които ми дадоха нужната доза дет ревове, които ми бяха напълно достатъчни, макар и да очаквах повече в това отношение. И все пак балансът между чисто пеене и дет вокали ми се струва на ниво. ...
Още нещо, което усещам за себе си - като че ли предпочитам да има само ревове - удават му се на Томи. Чистото му пеене не е лошо, но лично аз съм дотолкова свикнал с Паси, че просто не ми харесва в тая група такъв тип чисто пеене *лично мнение отново*.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#17 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 10 юни 2009 - 23:49

View PostJoey, on Jun 9 2009, 11:55, said:

Погледнат така след неколкократно слушане имам само една дума..... шедьовър. Балансът между чисти вокали и ревове и чудесен, китарните партии са повече от мелодични, те просто ме изтреляха в космоса.

Точно такова е и моето мнение.
Днес го слушах цял ден и понеже не съм специалист, нищо не мога да кажа за китарните партии, обаче ще си го слушам и утре. :harhar:
Omnia mea mecum porto

#18 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 11 юни 2009 - 21:22

Албумът не е нито слаб нито силен.
А най-хубавата песен звучи като Opeth 1:1. Като излязла от Ghost Reveries. Става въпрос за Majestic Beast. И там има слаби моменти, но бива.
Обаче като цяло с това средно темпо...Можеше и да не ги мързи чак толкова.
В никакви класации няма да го слагам. Най-доброто от тази група отдавна е сътворено.

#19 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 12 юни 2009 - 10:22

Та отново за албума.

Просто много на място ми дойде. След поредица от тежки албуми, просто
това е творбата, която ми даде малко мелодия тека да се каже. Просто леко ми
е писнало от ревове и бързи песни и може би затова албума мноооо ми хареса.

Лека почивка преди излизането на новия Devildriver :metal: :D :metal:


:D

Edited by Joey, 12 юни 2009 - 10:23 .


Insane in my brain

#20 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 юни 2009 - 10:53

View PostDew, on Jun 9 2009, 10:32, said:

За мен албумите от Joutsen-ерата вървят в нисходяща градация - съответно Eclipse, Silent Water, Skyforger
Не малко пъти съм споделял и моето мнение за Joutsen-ерата и класацията ми е точно същата! :D

View PostNEVERMORE, on Jun 11 2009, 21:22, said:

Албумът не е нито слаб нито силен.
Именно. Аз също не мисля, че е слаб, просто е малко еднообразен, особено в сравнение с предните два албума, но каквото и да направят Аморфис с Томи, винаги ще е по-добро от Паси-ерата, която за мен е абсолютната дупка, и по-ниско не могат да паднат. Знам, че тук има доста фенове на Паси, но аз така и не можах да го възприема, може би от силното ми огорчение от това, че Tomi Koivusaari остави вокалите, а на мен той ми е любимецът в Аморфис. :metal:
Личната ми класация за дискографията на групата:
1. Tales From The Thousand Lakes / Black Winter Day
2. The Karelian Isthmus / Privilege Of Evil
3. Eclipse
4. Silent Waters
5. Elegy (тук влиянието на Паси все още не е толкова силно :metal: )
6. Skyforger
7. Tuonela
8. Am Universum
~ Far Away From The Sun дори не съм го слушал. Безкрайно огорчен от Туонела и Ам Универсум, насоката в която тръгна групата с Паси, направо отказах да го чуя дори. Май съм слушал една песен и не ми хареса.
Бтв, чистите вокали на Tomi Joutsen (както и мръсните кекеке) повече ми харесват от тези на Паси.
Преди година две обаче открих и силата на Паси Коскинен и тя се нарича Ajattara.

Още за новия албум - Може би Sampo и Silverbride се открояват най-много, а Majestic Beast ме дразни малко заради основния риф, де да знам, нещо не ми харесва, но има и силни моменти в песента де. За другите песни нямам мнение, не са лоши, но не се и открояват с нещо запомнящо се. Слушал съм албума вече поне 20 пъти. За текстовете за сега нямам мнение, не съм ги чел.

Бтв, понеже съм фен на групата от излизането на Tales From The Thousand Lakes, гледам да си събирам албумите им оригинални, исках да си взема и Skyforger digipack версията, ама се оказа, че целия тираж е бъгнат при миксирането и има спадане на нивото в две песни (Skyforger и My Sun), а Nuclear Blast ги пуснаха за безплатен даунлоуд на мп3 и loseless wav. Обикновеното издание няма такъв проблем. Някой дали има инфо за преиздаване на дигипак-а?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users