Jump to content

Последният филм, който гледах...


626 replies to this topic

#101 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 31 July 2009 - 09:58 AM

Последно гледах "Праведно убийство" с Робърт Де Ниро и Ал Пачино. Дълго време се колебаех дали да го гледам или не, защото четох критиката към него и според мнението на "специалистите" филмът е бил под всякаква критика. Все пак го гледах онзи ден и всъщност беше доста приятен - все пак е тандем Де Ниро и Пачино.

Иначе на кино за последно гледах Ice Age 3D. Смешен и далеч повече приятен :angel:
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#102 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 31 July 2009 - 13:26 PM

Филмът Е под всякаква критика.

#103 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 31 July 2009 - 13:45 PM

View Postantubis, on Jul 31 2009, 10:58, said:

Последно гледах "Праведно убийство" с Робърт Де Ниро и Ал Пачино...

Пародия на филма от LLS с Craig Ferguson (започва от 1:29). Стахотна имитация на Де Ниро.

#104 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 31 July 2009 - 16:22 PM

Днес гледах Ледена епоха 3. Доволно добро запълване на час и половина. Не по-добър от предните части, но не и много по-слаб. Абе приятна доза хумор и забавление :wub:

#105 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 01 August 2009 - 13:58 PM

Posted Image
Приятно и неангажиращо филмче,което се движи на границата между драма и комедия.Има култови моменти.Все пак Paul Giamatti е много готин артист
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#106 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 01 August 2009 - 16:09 PM

Гледах "Непобедимите от Удан":
http://www.imdb.com/title/tt1102364/
Филм легенда, споменаван наравно с "Манастирът Шао Лин", препоръчван от разни почитатели на син-и-цюан и подобни бойни изкуства, понеже движенията са много добри... Само няколко думи да кажа. Ако сте го гледали преди двайсет и кусур години и сте останали с добро впечатление, НЕ ГО гледайте отново. Ще си развалите спомена. Ако сте чували милионите легенди за него, за това как бил велик и т.н., не се подлъгвайте по тях. Ако просто ви се гледа хубав боен филм, потърсете другаде. Филмът е изключително зле. Съжалявам, че го казвам, обаче е така. На ниво операторска работа и монтаж се дъни могъщо - филмите с Брус Ле, които излъчиха по телевизията вместо тези с Брус Лий, могат спокойно да му съперничат. За сценарий и актьорска игра ми е направо неудобно да говоря, дори дупка като "Пътят на дракона" е по-добра в това отношение. Що се отнася до хореографията на битките - всъщност не е лоша, обаче кофти камерата съсипва всичко. Личи си, че движенията се правят от истински майстори, а не от "оперни" бойци(такива, които не са учили бойни изкуства, а сценичен бой в Пекинската опера), можем да се насладим на изключително красиви битки... Т.е. щяхме да можем, ако камерата не беше буквално през цялото време встрани от действието. Не е като съвсем нищо да не се разбира, де, обаче... Абе, ясно. 4/10 от мен. Дано не съм наранил нечий свиден спомен.


За да си пооправя настроението след разочарованието, преди малко гледах "Yellow River Fighter":
http://www.imdb.com/title/tt0096478/
`ми, оправих си го, дума да няма. Филмът е направо разкошна приказка. Бях решил, че Xinyan Zhang(изобщо нямам идея как се чете това) не може да направи два пъти толкова добър филм - негов е и, по мое скромно мнение, най-добрият боен филм изобщо - "Манастирът Шао Лин" - но съм грешал. За нещастие копието, което намерих, не е с много добро качество, но става. Можете да го свалите от torrents.ru.

Edited by Тигър, 01 August 2009 - 16:09 PM.

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#107 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 04 August 2009 - 09:17 AM

Абсолютно същото ми се случи и на мен с "Непобедимите от Удан" тази седмица, само дето аз не издържах да го гледам целия. Изгледах първите 10-15 минути, през които ми се струваше, че или е много орязан, или преводачът превежда каквото си иска, или актьорите говорят несвързани брътвежи за да дразнят режисьора. Много съм разочарован и направо не знам какво съм му харесвал като малък на този филм.
Ние май точим от едно и също място :)
... Through dreams I influence mankind...

#108 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 04 August 2009 - 14:28 PM

След като в Събота даваха по Диема Gods And Generals, който учудващо много ми хареса си потърсих и другия епос на същия режисяор, а именно Gettysburg. Ебаси филма :worship: Горещо го препоръчвам не само на интересуващите се от история като мен, а на всички :yes: Няма да съжалявате и за секунда.
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#109 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 07 August 2009 - 16:01 PM

е с оригинално заглавие Frygtelig lykkelig, по-популярен като Terribly Happy - история за полицай от Копенхаген, който попада в малко мистериозно градче а-ла Twin Peaks (или In The Middle Of Nowhere), за едно убийство, едновременно еротично, нелепо и смешно, на ръба на гротеската, черната комедия и разказите с неочакван край. Ако сте срещали филма, но не сте били сигурни дали да го гледате - смятам, че си заслужава, сюжета и фабулата са интересни и увлекателни, с мн. добра кинематография и игра, и с типично скандинавското (леко озадачаващо за другите) отношение към нещата от живота. Би се харесал на почитателите на Courage the Cowardly Dog :)
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#110 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 13 August 2009 - 23:18 PM

Last Year at Marienbad - ебаси филма

#111 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 17 August 2009 - 13:48 PM

Гледах "88 минути" с Ал Пачино. Пълен боклук, направо казано, всяка оценка над 3/10 е брутално надценяване. В смисъл, опитваше се да бъде вълнуващ трилър, само че изобщо не му се получи. Хич даже. Просто цялото нещо беше толкова нелогично, колкото изобщо е възможно, и дори повече. Героят на Пачино беше някакъв съдебен психиатър, чиито показания били осъдили на смърт някакъв предполагаем сериен убиец, но докато оня чака изпълнението на присъдата си, навън някой започва да убива жени по абсолютно същия модел. Като капак и психиатърът получава заплахи по телефона, че ще умре след 88 минути. Звучеше забавно, нали... Обаче накрая се оказа, че
Spoiler
В смисъл, ВТФ??? Да не говорим, че през цялото време имах чувството, че сценаристът не е много наясно с материята, върху която пише, но и не е посмял да наеме консултант, за да не му се изсмее. Това е едва вторият по-нов от "Жега" филм с Пачино, който съм гледал, честно казано :oops:, но и второто разочарование. Другото беше "Фермата". Нещо почва да ми пада в очите, а това не е хубаво. Можете ли да ми препоръчате някой по-новичък негов филм, който да ми хареса?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#112 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 17 August 2009 - 14:31 PM

I Love You, Man Супер комедия!
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#113 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 17 August 2009 - 15:00 PM

View PostТигър, on Aug 17 2009, 14:48, said:

Гледах "88 минути" с Ал Пачино. Пълен боклук, направо казано, всяка оценка над 3/10 е брутално надценяване. В смисъл, опитваше се да бъде вълнуващ трилър, само че изобщо не му се получи. Хич даже. Просто цялото нещо беше толкова нелогично, колкото изобщо е възможно, и дори повече. Героят на Пачино беше някакъв съдебен психиатър, чиито показания били осъдили на смърт някакъв предполагаем сериен убиец, но докато оня чака изпълнението на присъдата си, навън някой започва да убива жени по абсолютно същия модел. Като капак и психиатърът получава заплахи по телефона, че ще умре след 88 минути. Звучеше забавно, нали... Обаче накрая се оказа, че
Spoiler
В смисъл, ВТФ??? Да не говорим, че през цялото време имах чувството, че сценаристът не е много наясно с материята, върху която пише, но и не е посмял да наеме консултант, за да не му се изсмее. Това е едва вторият по-нов от "Жега" филм с Пачино, който съм гледал, честно казано :oops:, но и второто разочарование. Другото беше "Фермата". Нещо почва да ми пада в очите, а това не е хубаво. Можете ли да ми препоръчате някой по-новичък негов филм, който да ми хареса?

Виж "Insomnia". Българският му превод е нещо от сорта на "Опасно безсъние".
http://www.imdb.com/title/tt0278504/
Тава е филм, който съм гледал сигурно 5 пъти, не ми омръзва и мисля скоро да го гледам пак.
Перфектна игра на Пачино, умело разказана история и щях да кажа нещо за финала обаче те оставям да го видиш сам.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#114 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 17 August 2009 - 15:50 PM

View PostТигър, on Aug 17 2009, 14:48, said:

Можете ли да ми препоръчате някой по-новичък негов филм, който да ми хареса?

Пробвай "Венецианският търговец". Единствената роля на Пачино от последното десетилетие, която смятам за наистина качествена. Понеже филмът е екранизация по класическа Шекспирова пиеса - тук добре изпъква театралната му закваска. Пък и си партнира с друг един големец - рицарят на печалния образ Джереми Айрънс.

И ако "88 minutes" толкова те е разочаровал, в никакъв случай не подхващай "Righteous Kill". Това е престъпление срещу предишното екранно партньорство на Ал Пачино и Робърт ДеНиро, от чиято химична реакция с отделяне на топлина се изпотихме и под езиците навремето. ;)

За това, което правят тези двама колоси в последните години, си има чудесен израз. Зове се "сране на метеното". Вместо да си гледат старините в компанията на планина от кокаин и взвод бразилки със съмнителен морал, те са на път да се превърнат от Кирил и Методий в Макс и Мориц.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#115 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 18 August 2009 - 09:53 AM

Последният филм, който ми хареса, а не който гледах, беше "White Chapel" - всъщност това са 3 филмчета по 45 минути, свързани помежду си от една сюжетна линия. Файлът е един, така че не се притеснявайте, няма да се налага да сменяте дискове или нещо такова ... Филмът ме грабна с атмосферата си /тъмна и мрачна, типично по английски дъждовна и мъглива/, с диалозите и черното чувство за хумор, с играта и поведението на артистите /неизвестни поне за мен англичани/, с перфектно звучащия бритиш-инглиш, с точната доза трилър, примесена с екшън с елементи на разсъждение. Смятам, че на интелигентния зрител филма ще му хареса. ;) :no:

#116 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 18 August 2009 - 13:51 PM

Благодаря за препоръките.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#117 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 19 August 2009 - 20:18 PM

Като чета последните мнения за Пачино/Де Ниро... Гледал съм и Убийството, и Минутите... А какво да кажем за злощастните продължения на култовия Джоунс и Рамбо (последния Роки все пак не беше зле) Жалко за доброто старо време. Жалко.

За Терминатор 4 изобщо нямам думи да коментирам. Гавра.

ALL HEROES DEAD

#118 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 20 August 2009 - 20:18 PM

Е те старите Индиани Джоунсове като че ли са много добре. Наскоро ги рефрешнах и освен третата другите два едва ги издържах. Миналогодишната си е тъповата, но на кино е весело.
Терминатора го гледах като отделен филм и то със занижени изисквания предвид името McG и си беше добре като за екшън, пуснаха малко и Алис Ин Чейнс.

#119 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 23 August 2009 - 08:28 AM

Гледах "Ван Хелсинг". Малко като приказка е, но ми хареса много. И актьоркса игра, сценарий, ефаекти. И се влюбих в Кейт Бекинсейл, толкова е красива в този филм. :drinks:

Posted Image
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#120 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2009 - 10:53 AM

Posted Image

Welcome back, Tarantino! :lol:

Един от любимите ми режисьори отновно напомни за себе си. И то така, както само той го може :yes: Филмът няма нищо общо с реалните събития от Втората световна война, ако някой е очаквал исторически филм точно от този човек, сбъркал е :D Жанрово е неопределим, но вкарването на прийоми от уестърните например е сработило чудесно, саундтракът е отново основна част от действието, общо взето пълна мешавица в стил "Тарантино". Актьорският състав е чудесно подбран, огромен плюс е, че е международен и образите са максимално автентични, освен това решението всеки да говори на собствения си език е свеж полъх на фона на многото американски филми за това време, в които немци говорят на английски.
Направи ми впечатление, че за разлика от повечето предишни филми на Тарантино, тук действието е последователно и я няма онази фрагментарност на "Криминале" например, нещата не са толкова забързани и задъхани. Филмът на някой може да му се стори прекалено дълъг, но ценното в случая е актьорската игра, диалозите, моментите на затишие и дебнене на противника, психологическата игра, за да избухне след това поредната голяма пукотевица!
С една дума - гледайте, дори да не харесвате стила на Тарантино, може пък да оцените поредната страхотна роля на Брад Пит :D , филмът си е задължителен за всеки киноман :harhar:

Edited by Rebel, 29 August 2009 - 11:30 AM.

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users