Jump to content

Каварна Рок Фест 201115-17 юли 2011


477 replies to this topic

#441 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 15:30

View PostBlacky, on Apr 28 2011, 16:24, said:

Хих, и това е оборимо: Уфтсъ блееше в далечината... - тук е в началото на изр. и главната буква си е на място :wub:
В примера, който даваш е така, но всичко тръгна от друг пример, даден от Минстреля, в който си е баш с 5 грешки:

View PostMinstrel in the Gallery, on Apr 28 2011, 14:27, said:

Аз пък знам, че само в Плевенско можели да направят 5 правописни грешки на 4-буквена дума - овца можело да се превърне в УфСъ :rolleyes:
;)
I don't know how I managed it...

#442 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 28 април 2011 - 15:38

А, там той се е ограничил на ниво думи, или поне аз с такова впечатление останах, а и втората главна буква в думата вече 6-та грешка ил идва? :rolleyes:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#443 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 15:40

:wub:
Аз на по-силен и по-мощен офтопик не съм бил свидетел от създаването на форума до днес. Страховита тема!!! :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#444 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 28 април 2011 - 15:48

Ъм, главната буква е пунктуационна, а не правипосна грешка :rolleyes:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#445 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 28 април 2011 - 15:49

Хах, остави се, аз забравих в коя тема какъв офтопик се вихри вече... А относно мнението на foreigner - аз пИчеля. :rolleyes:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#446 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 15:52

:rolleyes:
I don't know how I managed it...

#447 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 28 април 2011 - 15:55

Ето - отново една приказка на място! :rolleyes: - айде на Гардиан ако се засечем, или на Ривърсайд. :wub:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#448 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 15:56

View PostBlacky, on Apr 28 2011, 16:55, said:

Ето - отново една приказка на място! :rolleyes: - айде на Гардиан ако се засечем, или на Ривърсайд. ;)
Свиркай, ако ме видиш, че аз малко отвеяно ходя по концерти :wub:
I don't know how I managed it...

#449 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 28 април 2011 - 17:58

Оzzy, предлагам в знак на протест, за това че няма инфо за феста, оффтопикът в тази тема да бъде позволен, дакото такова не излезе. :rolleyes:
\m/

#450 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 18:04

View PostOzzy, on Apr 28 2011, 16:56, said:

Свиркай, ако ме видиш, че аз малко отвеяно ходя по концерти :wub:
Аз мисля да го доведа да го запозная със Свилен така, че ще се удаде възмвожност да видиш дунавския вук :rolleyes:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#451 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 28 април 2011 - 18:46

Но Аспарух не води целокупния прабългарски народ. Води част от него, за това говорим за диаспора.
Колко са били славяните тук е трудно да се каже, но са тух от около два века и правят дори няколко обсади на Солун, при това - тежки за отблъскване.
Остатъци от траки, колкото и да е имало - тук са, няма къде да отидат, те не са се разселвали.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#452 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 18:55

View PostBlackiel, on Apr 28 2011, 18:58, said:

Оzzy, предлагам в знак на протест, за това че няма инфо за феста, оффтопикът в тази тема да бъде позволен, дакото такова не излезе. :wub:
:rolleyes:
I don't know how I managed it...

#453 ivjordan

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 19:33

Много е трудно, да не кажа невъзможно, да се установят даже приблизителни цифри в съотношението между прабългари, славяни, траки, византийци и прочие народности, населяващи Балканския полуостров към последната четвърт на VІІ век.
Все пак, времето е част от т. нар. "велико преселение на народите", когато народи от централна азия на вълни заемат териториите, освободени от разпадналата се вече Римска империя. По същото време Византия (или Източната Римска империя) има сериозни проблеми с персите по източните си граници, така че не в състояние да обърне сериозно военно внимание на нахлуващите от североизток племена. Малко или много, империята е принудена да се примири с тях, още повече, че заселвайки се по границите и, същите тези племена и осигуряват косвена защита срещу нови нашественици. Та, по тоя начин нашите пра- прадеди се настаняват в североизточната част на Балканския полуостров. По това време славяните се намират в родово-общинния строй, а нахлуващите племена са в периода на военната демокрация, което е по-високо ниво на развитие и носи наченките на държавност. По този начин, славяните, макар и по-многобройни, са обречени пред по-високата форма на обществена организация, която неизбежно се налага върху новите територии. За около два века това остава господстващата форма на обществено развитие по тези земи, докато започве бавната инфилтрация на славянски първенци във военното общество на българите и постепенно започва да има значение господството над земята, което вече си е ранен или дори чист феодализъм. Сега не мога да се сетя кой точно български владетел дава достъп на славяните в държавния апарат, но това в края на краищата е края на прабългарите като идентичност на младата държава. Държавата постепенно добива славянски облик, доколкото славяните са мнозинство, а вече са и по-силни в управлението, защото владеят повече земи. Българските военни командири постепенно губят властта си. Държавата вече е славянска и феодална.
Това са съвсем обусловени по-скоро икономически, отколкото политически процеси.
Отделен е въпроса за азбуката, за който, честно казано, не ми се дискутира, защото си е скука.
None are so hopelessly enslaved than those who believe they are free...

#454 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 28 април 2011 - 19:38

Мда, има правило в средновековната ни история - България е силна, когато Византия е слаба :rolleyes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#455 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 28 април 2011 - 19:46

След третата минута :rolleyes:

http://vbox7.com/play:0849ecfa

Attached Files


WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#456 ivjordan

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 19:54

Ами, често е така, макар че има и примери за обратното.
Всъщност, Империята често прибягва да помощта на българите не само във външните си войни, но и при вътрешните си междуособици. Тервел връща на престола Юстиниан ІІ Носоотрязания, срещу която услуга получава крепостта Анхиало. Има и други примери.
Всъщност, по мое мнение, въпреки многобройните войни, младата българска държава и Византия дълго съществуват в нещо като симбиоза, докато ромеите не стават достатъчно силни, за да ни разкажат играта и тогава Първата българска държава престава да съществува за около два века.
Това всъщност отново е по-скоро икономически въпрос, защото независимо колко е силна България, на нея винаги ще и липсва широкия излаз на море, на който се радва Византия. Не напразно ние никога не сме имали флот, а флотът е необходимо условие за атака срущу Константинопол.
Всъщност, ние от Каварна отидохме в Константинопол, което не чак толкоз далеч, но истината е, че историята е прекрасна и привлекателна тема и се радвам, че тук се намират хора, с които да се дискутират подобни неща, че по принцип днешните деца изобщо не знаят що е туй Византия, да не говоря за други работи.
None are so hopelessly enslaved than those who believe they are free...

#457 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1994 posts
  • Gender:Male

Posted 28 април 2011 - 20:03

View PostSatyr, on Apr 28 2011, 19:46, said:

След третата минута :rolleyes:

http://vbox7.com/play:0849ecfa
Естествено, и тук е спазено златното правило на БНТ за концертните изпълнения - ако някой музикант солира, през 90 процента от времето камерата трябва да е възможно най-далеч от него или да показва само останалите от групата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#458 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 02 май 2011 - 09:05

Има промяна във Facebook профила на фестивала. Вече пише:

Quote

Kavarna Rock Fest
Attractions/Things to Do.
Освен ако групите, които чакаме да обявят, не са атракции :lol:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#459 darata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 51 posts

Posted 02 май 2011 - 12:36

ако ще казват нещо за фестивала в Каварна през тази 2011 година, е крайно време........... :lol: :lol: :lol: :)

#460 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 02 май 2011 - 13:39

View PostMetal Heart, on May 2 2011, 10:05, said:

Има промяна във Facebook профила на фестивала. Вече пише:

Освен ако групите, които чакаме да обявят, не са атракции :lol:
атракциите ще са бънджи, палатки, разредени бири, сурови кебапчета, ядки по 5 лева 50 грама...и Amon Amarth, Arch Enemy (примерно)...пускани на касетка от близката кръчма :lol:

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users