Jump to content

Manowar - The Lord Of Steel2012


426 replies to this topic

#21 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 14 June 2009 - 10:32 AM

Страхотни са!!!
. . . And Justice For All

#22 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 June 2009 - 11:36 AM

View PostNosferatu, on Jun 14 2009, 03:14, said:

офф//

Не се прави на интересен, той няма две или повече регистрации.
Има, но да приемем, че е забравил за другата и няма да пише повече от нея :worship:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#23 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 14 June 2009 - 11:52 AM

Quote

Не че нещо, обаче имам чувството, че сам не си наясно какво си писал, нито какво искаш да докажеш. Прав ли съм? Ако не, по-натам бих ти отговорил, че сега нямам време.


Какво не е ясно от написаното по-горе ?? Текстът на парчето (и на английски) е безумно слаб. С подобни "надъхващи" редове, Марк Твен си прави бъзик в "Том Сойер" , относно качествата на литературата (използва съчиненията издадени от една учителка, като ги употребява в романа си като писани от ученици - за тези които, не са чели или не помнят), с линк-а по горе аз си направих бъзик и споделям мнението си, че това което чух по никакъв начин не ме кара да бъда съпричастен към огромния ентусиазъм зараждащ се тук (а и аз не искам да ви го оспорвам - всеки има право на лично мнение). Просто ми беше любопитно колко хора ще имат подобно на мен мнение към този продукт (и не, не работя в статистиката).

@Nosferatu - С Triumph of steel за мен Менуор започна да залязва като група (пак лично мнение).

@Satyr - надявам, се че не нарушавам по никакъв начин форумните правила. Това ми е единствената регистрация в този форум и не се опитвам да предизвиквам хората да се карат и да създавам раздори - това, че някои потребители се лепят на пяркора ми като Джоуи Дe Майо на фенки, явно е от пролетта - и многото хормони, жеги, бири...

Виждането ми за това как би трябвало да изглежда текст на група легенда за да не изглежда смешна :

Sun I call burning wheel
Sword I call wolf of steel

Star I call sword of light
Rune I call sign in stone

Man I call tree that thinks
Earth I call grave of men

God I call not of earth
Sky I call home of gods

Sea I call flock of waves
Ship I call horse at sea

Mount I call giant dead
Wind I call Midgard's breath

Life I call kiss of gods
Fire I call wrath of life

Love I call lust for more
Child I call made of love

Name I call eternal life
Worth I call what lives on

Law I call hard as Hel
Fear I call unjust law

King I call head of men
Queen I call pride of king

Dream I call what is not
Time I call Odin's dream

World I call Yggdrasil
Death I call end of all

Просто и красиво... (според мен)

#24 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 14 June 2009 - 12:51 PM

View PostTokio Hotel, on Jun 14 2009, 12:52, said:

Какво не е ясно от написаното по-горе ?? Текстът на парчето (и на английски) е безумно слаб. С подобни "надъхващи" редове, Марк Твен си прави бъзик в "Том Сойер" , относно качествата на литературата (използва съчиненията издадени от една учителка, като ги употребява в романа си като писани от ученици - за тези които, не са чели или не помнят), с линк-а по горе аз си направих бъзик и споделям мнението си, че това което чух по никакъв начин не ме кара да бъда съпричастен към огромния ентусиазъм зараждащ се тук (а и аз не искам да ви го оспорвам - всеки има право на лично мнение). Просто ми беше любопитно колко хора ще имат подобно на мен мнение към този продукт (и не, не работя в статистиката).
От друга страна, в първия си пост не казваш абсолютно нищо свързано с текста, нито с песента, а плясваш някакъв безсмислен линк. Във втория пък по конкретната тема казваш, лайк, едно изречение, при това лично мнение, а в останалото, общо взето, показваш, че не си схванал метафората, която съм използвал, и постваш някаква снимка от преди не знам колко години, която не доказва нищо. Та стана ли ти ясно кое не ми става ясно?

Бтв, това не е надъхващ текст и идеята му не е да е надъхващ текст. На мен ми харесва, песента също ми допада. Макар и Ерик Адамс да пее с доста силен акцент, му се разбира повече, отколкото на някои български певци, бих казал. Иначе от цялото ЕР най и хареса "Let the Gods Decide" - страхотна песен, бих казал, доста мановарска и доста качествена. Като цяло в това ЕР има повече качествени песни, отколкото в целия предишен албум, така че не виждам причина да не съм доволен. Готиното е, че симфоничният елемент е сведен до минимум, всъщност в новите песни съвсем го няма, останал ни е само доста приятен метъл. И новото изпълнение на "The Crown and the Ring", което по нищо не отстъпва на предишното. Бтв, струва ми се, че са използвали абсолютно същия аранжимент, който използваха в Каварна. Трябва да проверим...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#25 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 14 June 2009 - 13:09 PM

View PostТигър, on Jun 14 2009, 13:51, said:

Бтв, струва ми се, че са използвали абсолютно същия аранжимент, който използваха в Каварна. Трябва да проверим...
Да - същият е :worship:

Иначе в новите песни едно нещо ми прави силно положително впечатление: в песните има РИФОВЕ (!!!), а не прост джът-джът върху една струна и един тон.
Иначе и аз като теб най-харесах "Let the Gods Decide". На "Thunder In the Sky" й липсва размах в припева, а "Father" е прекалено елементарна балада. За сметка на това "God Or Man" е другото парче, което дава известна надежда за качеството на бъдещия албум.

Записът на песен на 16 езика (защо няма на руски? А на суахили и на иврит???) е готин жест, само дето "нашенският" текст е смешен и Eric Adams звучи весело като се опитва да пее на български в студийна обстановка.
ПИСУК!

#26 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 14 June 2009 - 13:14 PM

View PostТигър, on Jun 14 2009, 13:51, said:

От друга страна, в първия си пост не казваш абсолютно нищо свързано с текста, нито с песента, а плясваш някакъв безсмислен линк.

Явно не си схванал иронията на поста ми (а явно има и хора, които са го разбрали)... Има връзка и с песента и с текста!

Quote

Бтв, това не е надъхващ текст и идеята му не е да е надъхващ текст.

Тук "странно" не си прав. Изгледай филмчето за направата на песента Father и чуй какво казва Еирк Адамс...

Quote

На мен ми харесва, песента също ми допада.

Това, е което можеше да кажеш от самото начало. Уважавам мнението ти и не смяатм да му противопоставям каквото и да е... Нито метафорично да говоря за цукала и смляна храна.

П.С. Колкото до снимката - тя е от годините, когато Manowar ме караха да ми пада ченето слушайки ги.

#27 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 14 June 2009 - 15:18 PM

Е, поне има дискусия ^_^

Всички ли си го купихте от официалния сайт? Май само аз си нямам кредитна карта да си пазарувам мп3-ки Posted Image

#28 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 14 June 2009 - 16:02 PM

Нека не забравяме че преводът на текста не трябва да е 1 към 1. Трябва да има съобразяване с това да може да се изпее като хората и гласните звуци да са на място. Например японската версия откъм мелодия според мен не се е получила толкова добре. Единствено имам някои забележки към текста след първия припев в българския вариант. Важно е посланието тук в тази песен и това как то е предадено. Хората които имат по-специална връзка с бащите си, или тези чиито бащи са починали или пък те самите са бащи биха могли да оценят песента по-добре.
\m/

#29 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 14 June 2009 - 16:08 PM

"Заех" ЕР-то от едно място, докато излезе на ЦеДе. На мен много ми харесва. Включително Father (и "Татко" вариантът). Тия извивки на Ерик Адамс (you're with me in every word I say...) няма как да не ме тръшнат в несвяст. Този човек е богатството на Manowar, гласът му съдържа толкова музика, и без инструменти поразява. Няма да забравя... преди 12-13 години някъде... сънувам, че Manowar са с друг вокалист. Слушам и сърцето ми се къса, драма отвсякъде. Събудих се (внезапно, точно като от кошмар) и в ушите ми звучи Battle Hymn, бях заспал с уокмена. Усещането беше прекрасно, от ушите надолу се разля по цялото тяло :worship:

Thunder In The Room - живнах в тоя мъртвешки следобед.

#30 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 14 June 2009 - 16:13 PM

Чух го! Много съм доволен! Има някои нетипични за Manowar рифове, Карл Лоугън е разнообразил малко, за да затвори някои усти (които въпреки това едва ли ще се затворят хехе). Новия албум го чакам с нарастващо нетърпение!

#31 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 14 June 2009 - 16:59 PM

Песните не са лоши. Дано целия албум е поне в тая насока ако не по-добър. Не можем да очакваме втори Kings Of Metal.
Father също не е много лоша песен обаче въртенето на всичките и версии наведнъж е равно на мъчение :worship: Далеч не е песен, която бих си въртял повече от два пъти един след друг въпреки различните еици, на които се изпълнява.
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#32 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 June 2009 - 18:06 PM

View PostBlackiel, on Jun 14 2009, 17:02, said:

Хората които имат по-специална връзка с бащите си, или тези чиито бащи са починали или пък те самите са бащи биха могли да оценят песента по-добре.
Не точно. Могат да оценят по-добре песента само хора, чиито бащи са загинали в епична битка с хладно оръжие тип началото на "Конан Варварина" :worship:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#33 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 14 June 2009 - 19:52 PM

Нямаш сърце ей :D
\m/

#34 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 June 2009 - 21:36 PM

Имам, бе

http://www.katehizis...ws.php?id=11820
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#35 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 14 June 2009 - 22:33 PM

View PostSatyr, on Jun 14 2009, 19:06, said:

Не точно. Могат да оценят по-добре песента само хора, чиито бащи са загинали в епична битка с хладно оръжие тип началото на "Конан Варварина" :D

Ха ха ха ха :D :D :D

Insane in my brain

#36 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 14 June 2009 - 22:45 PM

View PostJoey, on Jun 14 2009, 23:33, said:

Ха ха ха ха :D :D :D

Quote

Joey - 2009-06-14 23:13:40
За да не пиша във форума. Ще го напиша тук:

Автора на този пост си налага автоцензура!!!!!

ММММууууууухаххахахахахххахахахаааааааааа.......ааааа
хххххаа.хаха.....ха....ах..аххаха........ха.........ооо.
о о о о о ааааа хахахаха!!!!!

Ти си много просто момче, знаеш ли? Обидиха ти Слипнот и взе да се показваш.

Posted Image

Edited by Nosferatu, 14 June 2009 - 22:45 PM.


#37 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 14 June 2009 - 23:00 PM

без коментар!!!

Отговарям ти лично, за да не занимавам хората с глупости.

Edited by Joey, 14 June 2009 - 23:16 PM.


Insane in my brain

#38 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 June 2009 - 23:16 PM

View PostNosferatu, on Jun 14 2009, 23:45, said:

Няма какво да се обяснява, получаваш директно първо предупреждение...
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#39 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 June 2009 - 08:04 AM

Добре, де. При репетициите като са видяли, че не му се отдава "л"-то на Е. Адамас, що не са пренаписали текста и да сложат "у" вместо "л". По-добре да пее "суова" с лек перниш аксънт, отколкото "сльова". И посмъртно е трябвало да няма дума с "л" в последната строфа. Точно за завършек този "пляааммм" адски скапва и без това неблестящата с особени качества песен.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#40 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 15 June 2009 - 08:41 AM

View Postdeluxworld, on Jun 14 2009, 11:32, said:

Страхотни са!!!

Супер :D Трябва да се експериментира така, че да можем да слушаме различни неща :D
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users