Jump to content

Концертният живот у нас през 2010г.Говорилня...


106 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 декември 2010 - 09:15

Тук е мястото да си дуднем за всичко, касаещо анкетата, както и концертния живот у нас през 2010г. Тук е и мястото, в което можете да давате разяснения защо сте избрали еди кои си групи, изпълнители, промоутъри и т.н.
I don't know how I managed it...

#2 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 09:24

Въпреки някои невероятни музикални събития, за мен тази година беше по-слаба от миналата. Вероятната причина е, че посетих доста (всъщност никога не съм посещавал токова много) концерти в чужбина, при това всичките бяха все на големи имена, а и качеството им беше такова, каквото се очаква да бъде. Rammstein (Белград), Fates Warning, Eric Clapton, Ray Manzarek & Robby Krieger, Guns N' Roses, Ozzy Osbourne, Sting - след тях концертите в България (с малки изключения, разбира се) ми минаха някак си между другото.
Не мога да отрека обаче, че тази година се случиха исторически неща в българския концертен живот. Исторически концерт на AC/DC. Исторически фестивал в София. Историческо ДВД.
Да видим с какво пък ще ни изненада следващата година.

А сега сте вие :) Най ми е любопитно да видя новите имена във форума какво ще посочат в отговорите си, защото за старите мога да позная на поне 80% :harhar:
I don't know how I managed it...

#3 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 декември 2010 - 09:30

Не съм очаквал, че ще пропуснеш U2 при изброяване на посетените концерти в чужбина, но това само потвърждава думите ми, че закъсняхме да видим тази група и днес тя е повече машина за пари и част от глобалния шоубизнес, отколкото ирландска рок банда призвана да бърка в очите на политиците... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#4 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 09:36

View Postmarillion, on Dec 10 2010, 09:30, said:

Не съм очаквал, че ще пропуснеш U2 при изброяване на посетените концерти в чужбина, но това само потвърждава думите ми, че закъсняхме да видим тази група и днес тя е повече машина за пари и част от глобалния шоубизнес, отколкото ирландска рок банда призвана да бърка в очите на политиците... ;)
Това е според теб :harhar: Според мен не е точно така, въпреки, че не мога да отрека, че Ю2 днес не са това, което бяха в края на 80-те и началото на 90-те.
Мислех да го добавя там в анкетата, ама се отказах. Сега ще го драсна тук:
Искам да видя Ю2 в България не толкова заради самата група или заради това, че съм фен. Все пак съм ги гледал 4 пъти. Искам да ги видя тук, защото това ще се превърне в мега събитие за България като цяло. За това ще се говори цяла година (заедно с евентуалния концерт на Bon Jovi). И ми се иска да ударим турците в земята, въперки, че като се замисля, ако Ю2 напълнят Националния стадион, то публиката ще бъде горе-долу като бройка колкото тази на полупразния олипийски стадион в Истанбул - 50-55 000 :D
Но пък да не забравяме, че ние сме 7, а те 77 милиона :)

Ти да не би да не искаш да ги видиш у нас? Пък в каквото и ще да са се превърнали... И да ми го кажеш, няма да ти повярвам.
I don't know how I managed it...

#5 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 декември 2010 - 09:51

View PostOzzy, on Dec 10 2010, 09:36, said:

Ти да не би да не искаш да ги видиш у нас? Пък в каквото и ще да са се превърнали... И да ми го кажеш, няма да ти повярвам.

Напротив, не само искам, а мечтая за концерт на ирландците в София! Нееднократно съм казвал, че имам вътрешно усещане, че този концерт все някога ще се случи. Убеден съм също така, че българската публика по нищо не отстъпва на нито една друга публика на U2 в света и Боно и Ко. ще преживеят уникални мигове на препълнения национален стадион. Цялата ми критика към настоящето на U2 е всъщност носталгичен плач по моя несбъдната мечта. Все пак това е една от най-любимите групи изобщо и бих дал всичко, за да мога да се телепортирам в края на 80-те и да посетя техен концерт в онези години... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#6 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 09:53

View Postmarillion, on Dec 10 2010, 09:51, said:

Все пак това е една от най-любимите групи изобщо и бих дал всичко, за да мога да се телепортирам в края на 80-те и да посетя техен концерт в онези години... :harhar:
И аз. Само че през 1993-та в Сидни.
Ти предполагам чакаш да мине 13-ти, за да можеш да набуташ понеделнишкия концерт в твоята анкета, нали? :)
I don't know how I managed it...

#7 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 декември 2010 - 09:54

Хубаво и вярно предполагаш, този концерт със сигурност ще бъде доста емоционален за мен... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#8 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 10:12

За мен годината беше много силна не толкова като бройка, колкото като имена. В България бях на концерти на AC/DC, Bob Dylan, Elton John, Metallica, Rammstein, Alice in Chains, The Prodigy и Scorpions, а в чужбина на Paul McCartney, Bad Company, Bon Jovi, Jethro Tull, Kid Rock, Crowded House и Crosby, Stills & Nash. Концертите в чужбина изместиха малко българските, така че в анкетата ще съм малко лаконичен.
Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#9 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 10:17

View PostSeaborn, on Dec 10 2010, 10:12, said:

а в чужбина на Paul McCartney, Bad Company
Супер! Като пуснеш анкетата драсни няколко реда за тези два концерта тук, нищо, че в тази тема си говорим за концертите У НАС. На мен лично би ми било интересно :harhar:
I don't know how I managed it...

#10 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 10 декември 2010 - 10:24

В емоционално отношение, все още няма концерт/фестивал, който да измести Каварна Рок Фест ако ще да докарат Big 4 още 5 пъти. Самата комбинация от 5 дни море, бира, приятели и музика не може по никакъв начин да се сравни с градски фестивал/концерт, бил той и в чужбина. Не знам какво витае във въздуха на Каварна, но е като легална дрога, от която искаш още и още:)

Всеки концерт/гиг, на който присъствах тази година беше уникален, кой повече, кой по-малко и се радвам, че успях да видя толкова много групи.

Благодарности за всички промоутъри, които успяха да реализират толкова много събития в държава, в която да правиш бизнес си е истинско мъчение. :harhar:

#11 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 11:13

За мен концертната година беше по-силна от миналогодишната, предимно заради посещението ми на Wacken Open Air (Няма такъв фестивал!!!). Може би натрупах прекалено количество концерти и вече много малко неща ми правят впечатление. Забелязвам значителен прогрес в качеството на организираните концерти, което ме радва :harhar:

Би било срамота ако не отбележа, че най-емоционалният концерт за мен тази година беше Ozzy Osbourne в Букурещ. Респект!
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#12 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 10 декември 2010 - 12:46

Аз установих, че реално вече в България са идвали много от имената, които искам да гледам и в желанията ми за 2011 две от групите вече са имали концерти тук, но няма да се разсърдя, ако ги видя пак :harhar: Тези, които не съм имала щастието да видя, са твърде регионални, за да се надявам, че някой би ги поканил и че биха събрали публика.

Edited by Rebel, 10 декември 2010 - 12:48 .

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#13 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 10 декември 2010 - 12:53

аз установих, че миналата година на шега съм писала Перо Деформеро към желанията си и те взеха че дойдоха :harhar: :)
както казват хората, внимавай какво си пожелаваш, хахахаха

#14 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 13:04

За българските концерти накратко - Sonisphere и AC/DC бяха грандиозни събития. Австралийците не разочароваха, определено са концертна група. За това говори фактът, че съм си пускал най-много два пъти в живота си техни албуми, а концертът ми хареса въпреки леко омазания (от трибуните) звук. За Sonisphere си купих билети заради Heaven & Hell, които липсваха (RIP). На първия ден дойдох директно за Metallica заради дъжда. Хареса ми екрана, осветлението и това, че хората около мен на моменти изглеждаха доста развълнувани (меко казано). :harhar: Втория ден слушах с удоволствие Alice in Chains, а на Rammstein за щастие успях да си запуша ушите с връзките на дъждобрана, което направи концерта поносим.
Bob Dylan направи супер сухарски концерт, в който беше почти невъзможно да се разбере кои песни пее, спаси го добрата група и хармониката. На другия полюс беше концертът да годината в България според мен - Elton John. Изключително хубава музика, поднесена с радост по детски и с аристократична сериозност едновременно. Кристален звук. Искам пак.
Spirit Of Burgas беше по-добре организиран от миналата година, музикално е извън моите вкусове.
Scorpions направиха посредствен концерт. Имах чувството, че са се събрали за първи път от 30 години за репетиция, която съвпада с рожденния ден на единия от тях.

Навън:

Paul McCartney прави прекрасни концерти. 38 песни, непрекъснат контакт с публиката, няколко разказани истории, чувство за хумор, без бързане, без претупване, забавлявайки се на сцената. Човекът е живата легенда на рока и се държи подобаващо. Концертът му в Лондон започна минути след загубата на Англия от Германия с 1-4. Въпреки всичко след края из целия Лондон обикаляха групички хора тананикайки си припева на Hey Jude. Все пак съм сигурен, че ако дойде в България усещането ще е съвсем различно, емоцията на тълпата ще е още по-голяма.
П.П. Пол беше прекрасно подгрят от Crowded House

Bad Company изнесоха зверски концерт. Колкото и да уважавам и харесвам всички членове на групата, цялото внимание се насочва към най-големия вокал, който съм гледал на живо - Пол Роджърс. За мен гласът е в най-голяма степен това, което носи индивидуалността на една група в този стил. Роджърс борави с гласа си с такава лекота, с каквато Клептън с китарата. Тембърът му става все по-добър с времето, което е трудно за вярване. Показа изключително добро настроение на сцената. За мен това е група синоним на класически китара-вокал рок. Мога да ги слушам наживо всеки ден.
Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#15 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 13:13

View PostSeaborn, on Dec 10 2010, 13:04, said:

Благодаря за Paul McCartney и Bad Company :harhar:
I don't know how I managed it...

#16 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 14:42

View PostDepositus Cordis, on Dec 10 2010, 14:27, said:

3. ABV Pro/Art BG (Наистина не мога да ги разделя)
Опитай. Защото няма как да дам точки и на двете.
I don't know how I managed it...

#17 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 14:45

Айде догодина да вземе да дойде някоя от желаните от мен групи :harhar: :)

#18 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 14:54

View PostJavor, on Dec 10 2010, 14:45, said:

Айде догодина да вземе да дойде някоя от желаните от мен групи :) :D
Като не дойдат - ти иди при тях. Стига си търчал наляво-надясно само за Металика :harhar:
I don't know how I managed it...

#19 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 10 декември 2010 - 15:01

View PostOzzy, on Dec 10 2010, 14:54, said:

Като не дойдат - ти иди при тях. Стига си търчал наляво-надясно само за Металика :harhar:
Аз не съм ходил на чак толкова много концерти на Metallica, не знам защо с такова впечатление си останал. Само 7 пъти съм ги гледал. :)

edit: Всъщност съвсем успешно желанията ми могат да се заменят и с Ozzy, Judas Priest, Iron Maiden, Iced Earth, но тези групи считам, че имат голям шанс да се завъртят насам, така че си избрах по-невероятните :D

Edited by Javor, 10 декември 2010 - 15:09 .


#20 DeBiL.InSiDe

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts

Posted 10 декември 2010 - 15:43

Въх, как изпуснах в желаните групи да спомена Lacrimosa ... за съжаление обаче, едва ли някой ще ги доведе тук, както казва Ozzy, май аз ще трябва да ида при тях : )

Страшно съм разочарована от Scorpions. Имах чувството, че са на сцената насила.

На Placebo си избухнах върховно, въпреки че девойката зад мен постоянно ме заливаше с бира (срам няма, така да я хаби).

На Korpiklaani & Eluveitiе се разочаровах от скромната публика, но бързо ми мина, защото качеството беше вълнуващо.

На Stratovarius се изкефих, ще им се изкефя пак догодина (стига да дойдат, защото на Jorg са му открили рак :harhar: ). Само не знам Timo какво толкова не ме хареса, че от всички наоколо само мойта ръка не стисна :)

Но ... най-великия, Концертът, за мен беше, и завинаги ще остане, този на The Cranberries (в Amsterdam). Знаете как е, любимата група ... смях се, ревах ... от всички емоции по много ... не исках никога да свършва : )

Доста концерти пропуснах тази година, по едни или други причини, но няма пълно щастие. Да се надяваме, че другата пак ще е пълна със заслужаващи си предложения и ще мога да посетя по-голяма част от тях.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users