Jump to content

Продажба на билети у нас - Ticketpro, Eventim, Ticketstream и др.Всякакви технически въпроси, случки, съвети...


62 replies to this topic

#41 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 16:34

View PostБоби Стефанов, on Nov 5 2010, 16:22, said:

Сега ми хрумна следващия път да се представя за чужденец. Да им видим английския... :Р
Сподели после, моля :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#42 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 ноември 2010 - 16:35

Чета ви преживелиците и наистина не разбирам защо не ползвате опцията "доставка на адрес" при поръчка на билети? От години поръчвам билети за концерти в София и в чужбина и досега не е имало издънка при доставката. Струва ми се нелогично да губя време за посещение на някой билетен център, предпочитам да ми доставят хартийките на посочен от мен адрес. Поръчвал съм безпроблемно билети през системите на всеки един от посочените в заглавието на темата доставчици плюс "Тикет Плюс". С последните всъщност възникна и единственият досега "проблем" с моя поръчка. При доставката на билетите за концерта на ФСБ се оказа, че на куриера му е отбелязана "доставка с наложен платеж". Което ще рече, че трябваше да му заплатя стойността на билетите. Казах му, че те вече са платени с кредитна карта "онлайн" и след проверка от негова страна в офиса на "Тикет Плюс" /които всъщност се оказаха "Дюкян меломан"/, се оказа, че доставчика не е проверил извършената транзакция по банковата си сметка. Случва се, но не е фатално...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#43 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 16:40

View Postmarillion, on Nov 5 2010, 16:35, said:

защо не ползвате опцията "доставка на адрес" при поръчка на билети?
Е, когато съответното място, на което се продават билети е на 20-50 метра от офиса/дома ти, защо да не скокнеш в обедната и директно да си вземеш билетите, вместо да чакаш няколко дни, че и да плащаш доставката?
I don't know how I managed it...

#44 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 ноември 2010 - 16:44

Да, за теб е разбираемо, работиш на две крачки от "Ориндж", но не всички работят в центъра, но както и да е, исках да кажа, че винаги има и допълнителна опция...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#45 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 05 ноември 2010 - 16:44

View Postmarillion, on Nov 5 2010, 16:35, said:

Чета ви преживелиците и наистина не разбирам защо не ползвате опцията "доставка на адрес" при поръчка на билети?
Защото за доставката с куриер ти искат такса, която понякога излиза около 20% от стойността на билета (ако не си в София). Електронните билети пък са на лист А4, който е по-неудобен от нормалния билет. А и при условие, че офисите за билети са на няколко минути пеша от работното ми място, не виждам смисъл да се вътря с допълнителни разходи - транспортът, който в повечето случаи струва дори повече от билета, ми стига.

Edited by Metal Heart, 05 ноември 2010 - 16:50 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 16:52

View Postmarillion, on Nov 5 2010, 16:44, said:

Да, за теб е разбираемо, работиш на две крачки от "Ориндж"
Така беше... До преди година. Сега работя на около 8-10 километра от там :rolleyes:
Ти каза:
"не разбирам защо не ползвате опцията "доставка на адрес" при поръчка на билети?"
Отговарям ти - на доста хора все някое място за продажба на билети им е на няколко минути път. Няма смисъл да поръчват с доставка. ;)
I don't know how I managed it...

#47 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 ноември 2010 - 16:56

Чудесно те разбрах, на пет минути от моя офис също има подобно място за продажба, но явно вече съм си изградил мързеливи консуматорски навици... :rolleyes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#48 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 05 ноември 2010 - 17:23

Аз лично не искам да се връзвам да чакам куриер и да ми се налага да се оправям постфактум с разни безумства от рода на това, което описа за наложения платеж, и които 100% ще възникнат в някоя ситуация. Така де, като си ги вземам на място, поне мога да надзиравам процеса лично. ;) А и изживявания като гореописаните са безценни за разказване в компания :rolleyes:

Edited by foreigner, 05 ноември 2010 - 17:46 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#49 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 17:25

Редовно, когато трябва да си взема билет за събитие и не мога да мина през Usitcolours, минавам през Germanos. Там са уникални във всеки клон, където съм ходил - особенно в Студентски град. Gamma Ray го написаха с три грешки "Gama Rei", а когато исках билет за Pain, те ме гледаха тъпо и празно. Казвам "Pain - pain като болка". И пак празния поглед.

От Usit Colours съм страшно доволен. Винаги са мили и любезни с мен.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#50 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 ноември 2010 - 19:12

Чаршафите (листове А4) са си изцяло избор на съответния търговец. Когато ставаш представител на "Тикетстрийм" те питат - искаш ли да ти дадем специален принтер и да те зареждаме с хартия, за да печаташ билети, или ще си печаташ директно в/у А4. Първият вариант, естествено, изисква някаква инвестиция от търговеца, която той решава да си спести.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#51 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 ноември 2010 - 20:39

Може би това е така при търговците, но не и при опцията "електронен билет", при която от принтера излиза лист А4...

За жалост, предполагам, че с оглед минимализиране на разходите в следващите години горната опция постепенно ще се превърне в стандарт за организатори и дистрибутори и колекциите ни, съдържащи билети от минали концерти, ще бъдат видоизменени драстично, но какво да се прави...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#52 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 05 ноември 2010 - 23:05

View PostSatyr, on Nov 5 2010, 19:12, said:

Когато ставаш представител на "Тикетстрийм" те питат - искаш ли да ти дадем специален принтер и да те зареждаме с хартия, за да печаташ билети, или ще си печаташ директно в/у А4. Първият вариант, естествено, изисква някаква инвестиция от търговеца, която той решава да си спести.
Изисква търговецът да плати изцяло за принтера. Въпросният принтер е не само скъп, но и специализиран единствено и само за бланки на Тикетстрийм и нищо друго, така че търговците на практика не могат да си изплатят инвестицията с години - затова масово билетчетата ни се печатат на обикновено А4.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#53 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 06 ноември 2010 - 10:35

И аз като marillion гледам да си ги поръчвам онлайн, но не защото ме мързи да изляза от офиса, а защото не ми се разправя с посредници при евентуален провал на концерт. Пресен пример беше Fear Factory в Бургас, който трябваше да е на 8 август. Отидох в офиса на Ивентим, върнаха ми парите за 1 мин. и който от където е, без абсолютно никакви разправии. :rolleyes:

В една друга тема бях писала с колегата ми какви премеждия бяха да си върне билет, закупен от Германос на Славейков. Всеки вика, шефа го няма, не знам, ела утре, ела другата седмица, докато не изревахме и от Ивентим им се обадиха да върнат парите.

С риск да обидя някой служител в тези магазини, които сте изредили, ще кажа, че те ако знаеха добре английски, нямаше да работят там. Единствено в Офис1 на Раковска съм се сблъсквала с човек, който е наясно с концертите и не задава глупави въпроси. ;)

Затова, по-добре да платя някакви левчета повече за доставка, но да съм сигурна, че няма после да ми излезе през носа. :worship:

#54 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 06 ноември 2010 - 17:19

View Postforeigner, on Nov 5 2010, 23:05, said:

Изплащането на принтера зависи, естествено, от оборота им. "Германос", "Офис 1"-ове и подобни - би трябвало да могат спокойно да си го позволят.

Тази тема провокира и новата ни анкета :rolleyes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#55 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 06 ноември 2010 - 18:08

Тази тема провокира и новата ни [url="http://www.katehizis.com/fan/polls.php"]анкета[/url] ;)
[/quote]
Тази дискусия от съвсем безобидна, се стигна и до анкета :rolleyes:
. . . And Justice For All

#56 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 06 ноември 2010 - 19:48

А анкетата нещо обидно ли е? :rolleyes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#57 rumyeah

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts
  • Gender:Female

Posted 15 ноември 2010 - 13:52

Относно "безценните изживявания", ето моето, което ми беше доста забавно :lol:
Миналия месец отивам в "На тъмно" и казвам на момчето, вглъбено в компютъра на щанда, "един билет за Хърби Хенкок". След като се откъсва от екрана, то ме пита: "един билет за Пъблик Енеми?". Не само че бяха в един ден, но и имената им звучат подобно B)

#58 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 19 ноември 2010 - 18:41

днес си купувам билет за анатема от пикадили и там ме питат:
"извинете, моля ви кажете ни, анатема метъл ли са? че цял ден купуват билети за тях и се чудим"
:yes: :) :worship: :D

#59 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 03 декември 2010 - 20:30

Да споделя и аз с какъв "гений" на науките, в Офис 1 - Мол София, се сблъсках днес!!!

Засилих се да купувам билети за Vaya Con Dios, но момчето на касата, където продават билети за концерти, се изпоти здравата <_<
След голяма борба със система, защо аджеба не може да ми принтира билетите, се оказа, че нашия герой не се бил лог-нал!!!!!
След като влезна обаче местата, които бях избрал, се оказаха блокирани и трябваше да избирам нови.
Да е живо и здраво момчето! Но, както се казва в такива случаи: Хвала на такива люде! :harhar:
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#60 Gamina

    mindreader

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 03 декември 2010 - 21:45

Билетите за Таксират (на който в крайна сметка няма да отида, хъхъ).
Поради липса на наличност в картата ми в дадения момент, и някаква наличност в джоба, си резервирам някакви билети и решавам на следващия ден да ида до околните Офис1 или Мтел да си ги взема.
На следващия ден Тикетстрийм са вдигнали цената с 10лв. Аз щастлив, че съм ги запазила за 35лв.

Офис1 ме отрязаха с влизането "ми тоооо, систематаааа"
Мтел - ровене известно време, накрая "Е, не можем да ви ги изпечатаме, не ни работи принтера"

Следват разправии по телефона с Тикетстрийм. Оказва се, че проблемът не бил принтера, ами разликата в цената. След още един ден - цената пак е първоначалната, аз съм платила вече и си чакам билетите, получавам обаждане да ида където ми е удобно, да си кажа номерчето и да си ги взема.

В крайна сметка след известна борба със системата една девойка от Офис1, след няколко консултации с колегите си (ама то така ли трябва да изглежда, то тук не ми излиза онова...), ми ги принтира...

4 дена!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users