Jump to content

Новостроящи се зали в София


423 replies to this topic

#21 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 09 юли 2009 - 11:32

По-важно е според мен, залата да стане бързо и да е добра. За колите в последстие ще мислим и всеки ще решава сам за себеси дали да ходи с кола или не. За мен лично т'ва не е проблем, нека само яки концерти да има. Все пак е нереално всичко да е наред, в България живеем!
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#22 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 09 юли 2009 - 12:46

Сметки - 18 хил. капацитет за концерт, значи трябва 4-5000 паркоместа не са съвсем коректни.
Далеч не всеки зрител идва с кола на концерт или каквото е там.
Че при най-посетените събития ще настава тъпканица - ще настава. Но къде не настава при подобни ситуации?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#23 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 10 юли 2009 - 00:28

View PostSatyr, on Jul 9 2009, 13:46, said:

Сметки - 18 хил. капацитет за концерт, значи трябва 4-5000 паркоместа не са съвсем коректни.
Далеч не всеки зрител идва с кола на концерт или каквото е там.
Че при най-посетените събития ще настава тъпканица - ще настава. Но къде не настава при подобни ситуации?

Не става въпрос за 4000-5000 паркоместа, става въпрос, че в района на километър няма къде да се паркира. И аз съм сигурен, че общината няма да си мръдне пръста да направи нещо по въпроса! И не говориме за тъпканица, надявам се да греша, но познавайки трафика в района, при голямо събитие говорим за километрични задръствания. Това ще е проблем. Надявам се да не съм прав!

Insane in my brain

#24 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 10 юли 2009 - 09:39

Една седмица след първата копка…, втора още няма

#25 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 10 юли 2009 - 09:45

Абе тя Весела Лечева удари и първа копка на разширението на нашата зала Диана в Ямбол преди ....... 3-4 години може би (като нищо ще е било преди предните избори всъщност). И само с картинката на разширената зала си останахме :)

#26 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 10 юли 2009 - 10:06

View PostMartinOwaR, on Jul 10 2009, 10:39, said:


Ми да, как не се сетих, нали минаха изборите. Замазаха ни очичките и сега Бойко Борисов (по прякор Батмъна a.k.a. Terminator T8000), ще каже че търга е опорочен и проекта ще потъне в забвение. :)

Insane in my brain

#27 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 10 юли 2009 - 16:43

То си е нормално като се замисли човек :)
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#28 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 11 юли 2009 - 09:45

View PostJavor, on Jul 10 2009, 10:45, said:

Абе тя Весела Лечева удари и първа копка на разширението на нашата зала Диана в Ямбол преди ....... 3-4 години може би (като нищо ще е било преди предните избори всъщност). И само с картинката на разширената зала си останахме :worship:

За кво ви е, нали ще си имате супер як мол? :worship: България в момента е в периода на моловете. Никой не дава 5 пари за спорта. Замислете се колко мангизи носи на собственика си един мол и колко ще донесе една спортна/концертна зала. Естествено, че тази шумотевица по нови зали, съоръжения и т.н. си е гнусен политически P.R. Тъпото е, че обикновените хора предпочитат да вярват на тези пунти, тъй като всички много, ама много искаме най-накрая да се случи нещо положително в тази септична яма България, искаме най-накрая някой управник да направи нещо за страната/гражданите, а не за личната си облага. Тази нова зала според мен няма да я бъде... Поне не в близко бъдеще. Неприятно ми е да говоря така, но за съжаление тва е положението...
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#29 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 11 юли 2009 - 09:59

Два въпроса:

1. Как може да са толкова нагли?
2. Как може да им се иска отговорност?

#30 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 11 юли 2009 - 11:52

View PostYanni, on Jul 11 2009, 10:45, said:

За кво ви е, нали ще си имате супер як мол? ;) България в момента е в периода на моловете. Никой не дава 5 пари за спорта. Замислете се колко мангизи носи на собственика си един мол и колко ще донесе една спортна/концертна зала. Естествено, че тази шумотевица по нови зали, съоръжения и т.н. си е гнусен политически P.R. Тъпото е, че обикновените хора предпочитат да вярват на тези пунти, тъй като всички много, ама много искаме най-накрая да се случи нещо положително в тази септична яма България, искаме най-накрая някой управник да направи нещо за страната/гражданите, а не за личната си облага. Тази нова зала според мен няма да я бъде... Поне не в близко бъдеще. Неприятно ми е да говоря така, но за съжаление тва е положението...

Мол до мола, така е............ Интересно ми е обаче, като в момента няма фирми и магазини, който да наемат, с какво ще ги пълнят тези молове и офис центрове. В момента в София има 6 огромни проекта за офис сгради А+ клас и се правят 2 огромни мола. И съм сигурен, че накрая ще се чудят какво да ги правят. А относно залата ще видим, дано да сме лоши пророци. Все пак старта на такъв мащабен проек изисква известно време за подготовка, но ако не стартират до месец, два..... всичко е ясно. В Мордор или по точно долината Горгорот не се случва нищо хубаво....... :worship: :worship:

Insane in my brain

#31 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 юли 2009 - 11:59

Не вярвам "Главболгарстрой" да не иска да си изпълни проекта за 100 и кусур милиона лева.
Освен ако не му пречат или поначало не се е знаело, че няма да се стигне до изпълнение :worship:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#32 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 11 юли 2009 - 12:12

View PostSatyr, on Jul 11 2009, 12:59, said:

Не вярвам "Главболгарстрой" да не иска да си изпълни проекта за 100 и кусур милиона лева.
Освен ако не му пречат или поначало не се е знаело, че няма да се стигне до изпълнение :worship:
Поставяш въпрос и му отговаряш.
Принципно ГБС уж са сред водещите имена в бранша, спечелили и изпълнили (интересно как?) не 1 и 2 наистина големи и сериозни проекта. Въпросът е, зависи ли нещо от тях изобщо? МНОГО ми се иска тези конспиративни теории, които нищим тук, да са само плод на болното ни въображение, но аз съм си песимист по отношение на тази зала... :worship:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#33 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 11 юли 2009 - 12:24

Тия дни ще мина да видя къде е тази първа копка, че от снимките не ми става ясно. Искам я тази зала, но и се надявам да не пипат волейболната зала на ЦСКА, че ми е съвсем близо до работата и успявам да хвана мачовете на "червените" отбори. Но от прочетеното разбирам, че цялото "Червено знаме" ще мине под ножа :worship:

#34 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 юли 2009 - 12:28

View PostYanni, on Jul 11 2009, 13:12, said:

Ако бяхме наясно с подобните игрички или щяхме да участваме в тях, или да не сме между живите :worship:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#35 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 12 юли 2009 - 20:00

Едва сега прочетох последните няколко "конспиративни" мнения...
Абе момчета как въобще виждате тоя ГБС да изпусне проект за толкова милиони едва ли не за да направи реклама на няколко смешници. Това е абсолютно невъзможно. При евентуално издънване на проекта е по-вероятно няколко високопостовени глави да хвръкнат или най-вече да получат куршум отколкото да отложат проекта до следващи избори или от сорта.
То Симеон Пешов пасти яде :wub:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#36 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 12 юли 2009 - 20:33

View PostДжуджето_GIMLY, on Jul 12 2009, 21:00, said:

Едва сега прочетох последните няколко "конспиративни" мнения...
Абе момчета как въобще виждате тоя ГБС да изпусне проект за толкова милиони едва ли не за да направи реклама на няколко смешници. Това е абсолютно невъзможно. При евентуално издънване на проекта е по-вероятно няколко високопостовени глави да хвръкнат или най-вече да получат куршум отколкото да отложат проекта до следващи избори или от сорта.
То Симеон Пешов пасти яде :worship:

Ти досега да си видял да хвръкнат изобщо някакви глави в България? :wub:
И не е въпроса в ГБС, въпроса е защо всичко се случва преди изборите, а след тях нищо не се
прави? ГБС ако получат зелена светлина, ще си свършат работата, но ИНВЕСТИТОР в проекта е Република България, а ГБС са изпълнител!

Edited by Joey, 12 юли 2009 - 20:33 .


Insane in my brain

#37 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 август 2009 - 14:17

Не можах да се сдържа... Знаете ли какво е това:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Не. Това не е нито в Германия, нито в Испания, нито в Италия. Това е новата зала в град Зеница, Централна Босна и Херцеговина. Залата е с капацитет 6 200 СЕДЯЩИ места, а по време на концерт побира около 10 000 души. Населението на Зеница е 127 000 души.
Босна и Херцеговина премина през дълга и опустошителна война, продължила поне 6-7 години. Голяма част от населението на страната е неграмотно, безработицата е повсеместна.

Без коментар...
I don't know how I managed it...

#38 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 03 август 2009 - 16:17

Хората в чужбина (дори и в Босна и Херцеговина) не се жалват, не приказват предварително, както тук. Те действат.

Това е разликата.

Снимките и информацията в кой град се намира съоръжението са повече от красноречиви.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#39 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 04 август 2009 - 11:19

View PostOzzy, on Aug 3 2009, 15:17, said:

Не можах да се сдържа... Знаете ли какво е това:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Не. Това не е нито в Германия, нито в Испания, нито в Италия. Това е новата зала в град Зеница, Централна Босна и Херцеговина. Залата е с капацитет 6 200 СЕДЯЩИ места, а по време на концерт побира около 10 000 души. Населението на Зеница е 127 000 души.
Босна и Херцеговина премина през дълга и опустошителна война, продължила поне 6-7 години. Голяма част от населението на страната е неграмотно, безработицата е повсеместна.

Без коментар...

:) :) ;) ;)

Sad but true...........

Insane in my brain

#40 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 11 август 2009 - 12:02

Новата зала поевтиня със 17 милиона, строежът може да започне утре





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users