Jump to content

Форумла 1 Сезон - 2007Мнение за сезона. Всичко за този спорт.


86 replies to this topic

#41 M16

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 42 posts

Posted 30 юли 2007 - 00:45

View PostCode187, on Jul 29 2007, 04:54 PM, said:

... Пък и като говорите против някого няма да спре да печели!
Съветвам те да си прочетеш предните постове, да се убедиш сам, че ти говориш против... :metal:

#42 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 30 юли 2007 - 11:20

Ухааааааааааааа сърдити фенове! :metal: :angry3:
Rock n' Roll

#43 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юли 2007 - 12:59

В началото на темата предположих, че след следващия старт ще настане хаоса в темата ;) :D Обаче вие надминавате моите очаквания. Толкова сте напреднали, че не мога да се включа. Аз Шумахер го недолюбвам отдавна, а мнението ми тотално се затвърди, когато 97ма година(това го прочетох в Гугъла, че годината точно ми бягаше, щото не съм изчел ТИРове литература по въпроса, а просто имам спомен за състезанието ;) ) блъсна Вилньов, опитвайки се да му попречи да завърши и с това да спечели титлата. Не че Вилньов съм му фен де. Както отбелязах, аз симпатизирам на един отбор, независимо дали колите му се взривяват или завършват първи :D

А за краденето и шпионирането - влиза в играта естествено :D Дори в компютърните игри на тема F1 менъджер си има шпионаж. Лошото е да не те хванат, че тогава всички надават вой и викат "дръжте крадеца".

Ако Шумахер някога беше преминал в McLaren сигурно щях и аз да съм му фен, но какво да се прави - премина към тъмната страна едно време :heart: Обаче той вече не се състезава човека, така че няма какво толкова да му мисля. Фактите наистина са, че той е най-успешния пилот във Формула 1 досега.

Edited by Javor, 30 юли 2007 - 13:08 .


#44 M16

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 42 posts

Posted 30 юли 2007 - 16:19

View PostJavor, on Jul 30 2007, 01:59 PM, said:

Аз Шумахер го недолюбвам отдавна, а мнението ми тотално се затвърди, когато 97ма година... блъсна Вилньов, опитвайки се да му попречи да завърши и с това да спечели титлата.

Отностно инцидента през 1997 г. Мога да ти кажа две неща:
1. Изпреварването на Вилньов беше отчаяна маневра. Ако Шумахер не беше направил опит да защити позицията си, двамата пак щяха да се сблъскат, само че този път по вина на Жак. Тогава единственото място кадето Вилньов можеше да спре беше във Ферарито! Ако Шумахер не бе предприел защитна маневра шеще да последва отпадане и на двамата, титла за Шумахер и евентуално наказание за канадеца...
виж тук:
2. Във в-к „Труд” беше публикуван запис на разговорва между Шуми и инжинера му, в който ясно се доказваше, че той не е очаквал канадеца толкова близо до себе си, (т.е. е реагирал без умисъл) и че Макларън са в комбина с Уйлямс... По-запознатите 100% са чели материала. Бях запазил страницата от вестника, но неможах да я открия...

#45 M16

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 42 posts

Posted 30 юли 2007 - 16:23

View PostJavor, on Jul 30 2007, 01:59 PM, said:

Ако Шумахер някога беше преминал в McLaren сигурно щях и аз да съм му фен, но какво да се прави - премина към тъмната страна едно време ;) ... Фактите наистина са, че той е най-успешния пилот във Формула 1 досега.
По-добре е, че не премина в Макларън!!!
Иначе си прав, така е... Най-успешния пилот във Ф1!

#46 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юли 2007 - 18:01

Quote

След деветгодишно мълчание легендата на Ферари Михаел Шумахер призна индиректно, че съжалява за маневрата си на пистата “Херес“ за Гран при на Европа през 1997 година, когато блъсна нарочно Жак Вилньов и се опита да спечели титлата във Формула 1. Тогава във втората част на последното състезание за сезона Шумахер настига състезаващият се за Уилямс Жак Вилньов и го блъска (снимка 2), като по този начин се надява канадецът да отпадне. Пилето води само с една точка във временното класиране, но планът му не успява. Германецът отпада, а Жак успява да финишира след, като автомобилът му е сериозно повреден и става световен шампион. ФИА наказва Шумахер, като анулира точките му за целия сезон и така в статистиката на крайното подреждане той дисквалифициран.

“Днес бих реагирал по съвсем различен начин“, заяви седемкратният шампион пред телевизия “RTL”. „Не съм човек, който може да анализира дадена ситуация веднага, след като се е случила. Не мога бързо да си призная. В определени моменти ми трябва време за да обмисля станалото и чак тогава осъзнавам каква каша съм забъркал. Това напрежение в което попадах постоянно ми се въртеше в главата. Вече не се чувствам така и това е едно от нещата, които се промениха в мен. Сега съм много по-спокоен“, допълни той.
Е хайде човека си е признал, че е сгрешил - няма нужда да ми обясняваш кой каква маневра е предприел ;) И щом тогава ФИА наказа Шумахер с отнемане на точките му за цял сезон - сигурно са имали причина. Но не ми се спори по въпроса - не съм чак толкова твърдоглав и заслепен фен(или антифен). Аз просто подкрепям моя отбор без да твърдя, че са по-по-най.

#47 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 30 юли 2007 - 18:24

Така - относно инцидента с Вилньов и аз имам спомен от състезанието, гледах го и аз по телевизията ;) Шумахер си беше наказан от ФИА, отнети му бяха спечелените точки и си получи наказанието. Дори самият той си признава в по-късен етап за допусната грешка от него - фактите са такива - гледам реално на нещата.

Относно преминаване в Макларън - в едно интервю Михаел казва, че е имало възможност през 1998г. да премине при сребърните стрели. Но по-добре, че не го е направил ;) А и щом фен на Макларън си признава кой е най-добрият или най-успешният, това е показателно - явно има все още останали реалисти от тоя отбор...
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#48 M16

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 42 posts

Posted 30 юли 2007 - 20:36

View PostJavor, on Jul 30 2007, 07:01 PM, said:

не съм чак толкова твърдоглав и заслепен фен(или антифен). Аз просто подкрепям моя отбор без да твърдя, че са по-по-най.
То няма и ка кда го твърдиш. Кралят е един!

#49 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 30 юли 2007 - 21:12

Това е ясно - Кралят е един!!! ;) Само че как да накараш някои хора да го разберат, да ги убедиш в истината, във фактите и най-важното - ДА ГО ПРИЗНАЯТ? ;)
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#50 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 30 юли 2007 - 22:11

Не можеш да го убедиш защото има собствени наблюдения и изводи. Това, че Шумахер е No1 сочат цифрите, но съм видял неща които, не го поставят на първо място за мен. Само се надявам Формула 1 да се развива както в момента, да е интересна и привлекателна за хората, защото е хубав спорт.

P.S. Истината е различна за всеки.
Rock n' Roll

#51 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 30 юли 2007 - 23:17

Ами, и аз си имам мои си наблюдения и изводи. :P Видял съм, както и доста хора неща, които не биха поставили твоите (нека да ги нарека) фаворити дори сред хората, които харесвам поне малко в този прекрасен спорт. Както и да е - лично мнение. Но както се засегна за твоите любимци, се засягам и аз например, не защото спориш за Михаел, а защото спориш за Факти, История, Легенда, която никой в скоро време няма да надмине и изтъкваш някой, който и на малкия пръст не може да му стъпи... :wacko:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#52 M16

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 42 posts

Posted 31 юли 2007 - 00:39

View PostSailing Ships, on Jul 30 2007, 10:12 PM, said:

Това е ясно - Кралят е един!!! :umnik: Само че как да накараш някои хора да го разберат, да ги убедиш в истината, във фактите и най-важното - ДА ГО ПРИЗНАЯТ? :D
Много хора мразят Михаел заради катастрофата му с Хил през '94 г.... Ако беше виновен дали нямаше да му вземат титлата?!?
Хайде и аз да си кажа защо не харесвам неговите конкуренти:
Хил - таксиметров шофьор, който страдаше от комплекса Шуми; ;)
Вилньов - е това е най-големия късметлия който е ставал световен шампион в годините от когато гледам Ф1 ('93 б.р.)... Да не вадим статистиката да видим колко състезания се влачеше 2-3-4 и Макларъните пред него винаги отпадаха и той хоп - първи... Смех :D
Хакинен - можеби най-достойния съперник на Шуми, но... Щом Ървай води битка с него... Изводите си направете сами. -_-
Алонсо - е него не го харесвам понеже... :P
П.С. През годините:
Култард - можеби най-гласения световен шампион, който вече не си спомням колко години подред беше обявяван за претендент и май само това му остана... :wacko:
Алези - много добър пилот за съжаление борбата му с Шуми беше повече измислица на медиите след като си размениха местата през '96 г. :yes:

#53 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 31 юли 2007 - 08:17

Абе той и Майкъл Джексън е "кралят" на попа, и Елвис Пресли е "Кралят" като цяло ама това не ми пречи и двамата да не харесвам :wacko:

#54 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 31 юли 2007 - 18:38

Ти може да не ги харесваш, но сам си написал, че са "Кралете". Така и Шуми е Кралят на Формула 1 - неоспорим факт е. :)
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#55 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 31 юли 2007 - 21:08

View PostSailing Ships, on Jul 31 2007, 07:38 PM, said:

Ти може да не ги харесваш, но сам си написал, че са "Кралете". Така и Шуми е Кралят на Формула 1 - неоспорим факт е. :)
Добре бе - разбрахме го това вече :D Сега явно е настанала анархия във формулата, след като краля и се пенсионира. :D

#56 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 01 август 2007 - 15:04

Да, за съжаление всяко хубаво нещо има своя край, дори и кариерата на Шумахер. След като се е отказал, редно е на "престола" да се възкачи нов, но гледайки състезанията от новия сезон и изключително равностойната борба, а и качествата на пилотите, е доста трудно да се открие новият крал...
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#57 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 02 август 2007 - 20:35

View PostSailing Ships, on Aug 1 2007, 04:04 PM, said:

Да, за съжаление всяко хубаво нещо има своя край, дори и кариерата на Шумахер. След като се е отказал, редно е на "престола" да се възкачи нов, но гледайки състезанията от новия сезон и изключително равностойната борба, а и качествата на пилотите, е доста трудно да се открие новият крал...


Защо ти е крал сам не можеш ли да се управляваш :metal:. Не е задължително да има един едноличен лидер, когато е успорвано е по интересно.

Edited by Code187, 02 август 2007 - 20:36 .

Rock n' Roll

#58 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 02 август 2007 - 22:57

Крал не ми трябва - имам си мое си мнение и позиция. Отстоявам ги, ако не си забелязал :D . Да съм казал, че когато е оспорвано не е интересно?!?! Горе-долу равностойни пилоти, но няма ярко изразен лидер в момента - такъв, какъвто беше Шумахер :metal: .

Интересно е и в Уилямс. За мястото на "всемогъщия" Вурц става доста напечено http://www.formula1....ews.php?id=1324 ... Не му е лесно на човека. Някои винаги са карали в най-добрите и титулуваните отбори, а други се борят за място в средняшки тим в момента... :D
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#59 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 02 август 2007 - 23:55

View PostSailing Ships, on Aug 2 2007, 11:57 PM, said:

Крал не ми трябва - имам си мое си мнение и позиция. Отстоявам ги, ако не си забелязал :D . Да съм казал, че когато е оспорвано не е интересно?!?! Горе-долу равностойни пилоти, но няма ярко изразен лидер в момента - такъв, какъвто беше Шумахер :metal: .

Интересно е и в Уилямс. За мястото на "всемогъщия" Вурц става доста напечено http://www.formula1....ews.php?id=1324 ... Не му е лесно на човека. Някои винаги са карали в най-добрите и титулуваните отбори, а други се борят за място в средняшки тим в момента... :D


Разбрахме, за Шумахер айде стига, че повече заприлица на цирей отколкото на пилот :D
Ако можеше всички пилоти да карат в първите отбори нямаше да има средняшки. Но тъй като има средняшки отбори и за тях са нужни пилоти. А Вюрц е добър пилот затова е на почитната стълбичка :metal:.
Rock n' Roll

#60 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 03 август 2007 - 00:29

Бил е точно 2 или 3 пъти на почетната стълбичка като всеки средняк ... Коментарът е излишен :D Първо погледни себе си, научи се да пишеш правилно и тогава давай определения кой е "цирей" и кой е "пилот", а? :D . А и щом в първия си пълен сезон от 10 години насам се бори да запази мястото си за какво говорим тогава? :D


P.S. Разбрахме и за Вурц, и за останалите средняци, и за останалите "прехвалени" пилоти, които ти харесваш... :metal:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users