Jump to content

Stone Sour - Audio Secrecy


41 replies to this topic

#21 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 11 September 2010 - 21:32 PM

Невъзможно е вокалист, който се дере в буквалния смисъл на думата в по-ранните етапи на кариерата си, да запази пълния си вокален потенциал дълго време. Именно в началните години на бандата той изкарва грубите си вокали директно от гласовите си струни, без да разчита на утвърдените техники. А това е нещо изключително грешно и вредно за един вокалист, можете да си представите на какво напрежение са поставени гласните му струни. Сещам се за няколко случая, на хора, които са си позволили да се дерат примитивно. На прима виста ми идват имената на M.Shadows, за когото мисля, че болшинството тук знае какъв е случая, и Matt Tuck от BFMV.
Така де, едно такова развитие е напълно нормално ми е мисълта.

#22 volrath

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 12 September 2010 - 12:18 PM

View PostStat1c, on Sep 11 2010, 19:38, said:

Не мисля, че тук става въпрос на личен избор, защото в София на моментите, в които трябваше да извие както едно време се задавяше... Но темата наистина много започна да се разводнява, по-скоро нека обсъждаме албума...

Като не му работише микрофона нормално... и пак добре се представиха с всичките технически проблеми.

#23 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 13 September 2010 - 09:50 AM

Наистина не му работеше микрофона, но пък се държеше много добре като фронтмен. А новите песни още тогава звучаха скучно.

#24 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 18 September 2010 - 13:38 PM

Гледайте си работата :rolleyes: Новите песни сцепват!!!

#25 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 23 September 2010 - 21:15 PM

Айде да споделя и моето виждане за албума.
ПИСУК!

#26 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 23 September 2010 - 23:59 PM

whiplash159,
:no: :yes: :wub:

#27 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 September 2010 - 08:49 AM

View PostStat1c, on Sep 18 2010, 14:38, said:

Гледайте си работата :harhar: Новите песни сцепват!!!
Абе с това "едни от най-класните съвременни групи" никога няма да се съглася. Това е ебати бездарната тресня и някаква агитка обикаля безцелно по сцената :harhar:

#28 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 24 September 2010 - 08:59 AM

View PostSvil, on Sep 24 2010, 09:49, said:

Абе с това "едни от най-класните съвременни групи" никога няма да се съглася. Това е ебати бездарната тресня и някаква агитка обикаля безцелно по сцената :harhar:

Е ти пък бездарна тресня, всичко друго може да хейтиш, ама че са бездарни, не!!!! :harhar:

Insane in my brain

#29 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 24 September 2010 - 09:05 AM

View PostSvil, on Sep 24 2010, 09:49, said:

Абе с това "едни от най-класните съвременни групи" никога няма да се съглася. Това е ебати бездарната тресня и някаква агитка обикаля безцелно по сцената :harhar:
Нали знаеш, че според едно разпространено схващане обективна оценка е сбор от субективни оценки. А аз не се сещам за нито една група, която да е генерирала само и единствено положителни мнения. Което пък не е правило съответната група повече или по-малко значима. Та и за Slipknot така.
ПИСУК!

#30 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 24 September 2010 - 09:14 AM

View Postwhiplash159, on Sep 24 2010, 10:05, said:

Нали знаеш, че според едно разпространено схващане обективна оценка е сбор от субективни оценки. А аз не се сещам за нито една група, която да е генерирала само и единствено положителни мнения. Което пък не е правило съответната група повече или по-малко значима. Та и за Slipknot така.


Dio??? :harhar:

#31 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 24 September 2010 - 09:18 AM

View Postwhiplash159, on Sep 24 2010, 10:05, said:

А аз не се сещам за нито една група, която да е генерирала само и единствено положителни мнения.

Бих си позволил да предложа една такава група. Група, която генерира само и единствено положителни мнения. Поне аз не съм чул някой да ги нарича бездарници, нито пък да отрича постигнатото от тях. Естествено има хора, които не харесват и не слушат музиката създадена от тази група, но дори и тези хора се въздържат от крайни оценки. Убеден съм, вече се досещаш за коя група говоря. Говоря за ВСЕЛЕНАТА... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#32 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 24 September 2010 - 09:25 AM

View PostStat1c, on Sep 24 2010, 00:59, said:

whiplash159,
:harhar: :worship: :worship:
:worship: :worship: :worship:

Предполагам, няма да се изненадате, като прочетете, че последните две имена, споменати тук, за мен са най-прехвалените в музиката изобщо... :harhar:
Надявам се това да не бъде прието за твърде крайна оценка, но наистина крайно мразя някой да прави подобни обобщения, и се опитвам да не налагам вкуса си. :angel:

И ми е толкова смешно как едната половина коментиращи Audio Secrecy негодуват, че е тресня, а другата половина - че не е тресня. :harhar:
Don't mistake lack of talent for genius.

#33 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 24 September 2010 - 09:27 AM

По-скоро с казаното имах предвид това:

View Postmarillion, on Sep 24 2010, 10:18, said:

...хора, които не харесват ... музиката създадена от тази група...
Иначе - да, още в момента, в който го писах ми минаха през главата един куп имена на класически групи, чийто принос е глупаво да отричаш. Но пък дори и ти можеш да отделиш поне няколко имена от тях, които смяташ за надценени и/или не харесваш музиката създадена от тях.
ПИСУК!

#34 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 24 September 2010 - 09:32 AM

View Postmarillion, on Sep 24 2010, 10:18, said:

Бих си позволил да предложа една такава група. Група, която генерира само и единствено положителни мнения. Поне аз не съм чул някой да ги нарича бездарници, нито пък да отрича постигнатото от тях. Естествено има хора, които не харесват и не слушат музиката създадена от тази група, но дори и тези хора се въздържат от крайни оценки. Убеден съм, вече се досещаш за коя група говоря. Говоря за ВСЕЛЕНАТА... :harhar:

Говоря за ВСЕЛЕНАТА... от розови флуиди? Съгласен!!! :harhar:

А да и албума КЪРТИИИИ!!!!!

Edited by Joey, 24 September 2010 - 09:41 AM.


Insane in my brain

#35 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 24 September 2010 - 11:29 AM

Svil, кажи ми една по-"съсдарна" съвременна група. Ама наистина съвременна, не такава, която все още свири :harhar:

#36 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 September 2010 - 11:46 AM

View PostStat1c, on Sep 24 2010, 12:29, said:

Svil, кажи ми една по-"съсдарна" съвременна група. Ама наистина съвременна, не такава, която все още свири :harhar:
Mastodon

#37 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 24 September 2010 - 12:01 PM

Добре, съгласих се, че са добри, въпреки че не ми харесват. Но и затова whiplash, не казва, че SS са най-класната а една от най-класните съвременни групи :harhar:

Edited by Stat1c, 24 September 2010 - 12:01 PM.


#38 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 24 September 2010 - 12:01 PM

View Postmarillion, on Sep 24 2010, 10:18, said:

Естествено има хора, които не харесват и не слушат музиката създадена от тази група, но дори и тези хора се въздържат от крайни оценки. Убеден съм, вече се досещаш за коя група говоря.
Основно защото ни е страх да не бъдем изядени живи, бтв... Ако говориш за Pink Floyd, де, `щото знам ли, може да става дума за Led Zeppelin или Queen, или... За всяка голяма група съществува голямо число хора, които не я харесват хич. Друг е въпросът, че точно Флойд не бих ги нарекъл бездарни, ако и да ми влияят много отрицателно и неприятно като цяло.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#39 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 24 September 2010 - 12:20 PM

View PostStat1c, on Sep 24 2010, 13:01, said:

Добре, съгласих се, че са добри, въпреки че не ми харесват. Но и затова whiplash, не казва, че SS са най-класната а една от най-класните съвременни групи :harhar:
Това е извадката от ревюто, за която става въпрос:

Quote

Но докато очакванията към другата група на Corey Taylor и Jim Root - Slipknot - са неизбежно завишени заради статута на "маскираните" като една от най-класните съвременни групи, то Stone Sour винаги са разполагали с малко повече свобода на изказа.
.. и мисля, че в нея става достатъчно ясно, че въпросното определение касае Slipknot, а не Stone Sour. Stone Sour имат да изядат още доста хляб, за да стигнат.
ПИСУК!

#40 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 24 September 2010 - 12:26 PM

Объркал съм се, защото за мен Stone Sour са по-класната, по-музикантска група от двете...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users