Jump to content

T-Rock TV's Content

There have been 5 items by T-Rock TV (Search limited from 30-март 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#75055 T-Rock TV

Posted by T-Rock TV on 29 януари 2011 - 19:16 in Общ музикален форум

Благодаря на всички за топлото посрещане :) Извинявам се, ако някога се случи да се забавим с отговор на ваш въпрос, но както при всяко ново начало лудницата е пълна. От този акаунт ще се стремим да отговаряме на всички въпроси.


View PostOzzy, on Jan 29 2011, 16:21, said:

Гледайки вашата емблема и сравнявайки я с емблемата на Z-Rock, ми прави впечатление, че:
- имената на двете медии са почти еднакви
- фонът и на двете места е черен
- надписът "Rock" и на двете места е бял
- буквите "T" и "Z" на двете места са червени.
Всичко това случайно съвпадение ли е? :)

Казват, че случайни неща няма. И въпреки това нямаме каквато и да е връзка със Z-Rock, освен, че сме фенове както на радиото, така и на всички колеги, които работят там.

Да обясня защо T-Rock TV. Захващайки се с музикален тв рок проект най-логичното име беше Rock TV. Както можете да се досетите не сме първите в Европа, които се сещат за името :) И за да запазим звученето решихме да добавим нещо от нас. В случая това е "Т" (от името на компанията ни - Телеманиак). Така се роди T-Rock TV. Защо е червено Т-то ще разбере когато видите опаковката на канала :)


View PostSvil, on Jan 29 2011, 17:44, said:

До тук нещата, които описвате изглеждат добре. Ако има повечко лайф изпълнения може би ще ме заинтригувате :)
Моя оператор е Виваком, ще присъствате ли в техния списък с канали?

Да, ще има лайв изпълнения. Много ;)
В момента сме в процес на преговори с колегите от Виваком :)


View PostJoey, on Jan 29 2011, 17:52, said:

Ще се дава ли ефирно време за изява на български групи?
Ще има ли предавания отразяващи клубния живот в България?

Да! Ще обърнем специално внимание на българската музика. Всеки рок изпълнител/група ще намери в наше лице партньор и приятел. Идеята на телевизията никога не е била "дай да въртим 20 песни и да се кефим, че правим телевизия". Напротив. Ще подкрепим големите имена, ще дадем сцена на непознатите банди... и още много изненади :)

Разбира се! Телевизията ще бъде активна част от клубния и концертен живот в България.


View Postmarillion, on Jan 29 2011, 17:59, said:

Аз също ще си позволя да задам няколко въпроса касаещи програмната схема на новата телевизия:
1. Предвиждат ли се тематични предавания, посветени на определен музикален стил и дали тези предавания ще бъдат водени от музикални журналисти?
2. Предвиждат ли се дискусионни студия с участието на гости?
3. Ще бъде ли обърнато внимание на историята на българския рок?

Виждам, че програмен директор на "T-Rock TV" е Ева Павлова, което определено ми навява сантиментални спомени. През 1994г. тя беше стажант в "FM+", а аз имах собствено авторско музикално предаване там. Радвам се, че Ева отново се връща към истинската музика, поздравете я от мен...

1. В момента водим преговори с най-големите имена в музикалната журналистика. Ние се придържаме към едно много важно правило - останалите медии не са ни конкуренция! Т.е. всички радио станции, списания, сайтове, телевизии и т.н. са получили предложение да работят с нас. Ако не искат - губят. А ако все още колегите не са се свързали с част от тях - моля да ни извините и очаквайте включване. :))

2. Не и преди есента.

3. Да.

Ще предам специални поздрави на Еви. Без нея този проект нямаше да се случи!

View PostSvil, on Jan 29 2011, 18:00, said:

Още един въпрос, ще имате ли сайт?

Да.
Международен сайт на проекта ще е на адрес: www.trock.tv
Сайта на T-Rock Bulgaria - www.trock.bg
Активно ще развиваме и групата във FB: http://www.facebook.com/trocktv


@duende Искрено благодаря за добрите думи.

Факт е, че не откриваме топлата вода с пускането на музикална телевизия. Идеята на проекта е той да покаже рок музиката като attitude (извинявам се за чуждицата). Факт е и, че телевизията никога няма да умре. Просто се развива. Ако има нещо, което ни различава от останалите телевизии в България е това, че ние идваме от интернет средата. Т.е. целият ни екип мисли как този продукт да е телевизия, но не точно. Скоро ще се разбере какво имам предвид :)

Проектът е обезпечен. За щастие идеята ни е подкрепена от доста и големи компании, които видяха смисъл в това, което правим. И ни помагат всекидневно. И точно това доказва, че един проект може да бъде успешен тогава, когато се прави с хъс и емоция, но преди всичко трябва да е уникален.


@Всички: Знам, че е лесно да се критикува. Все пак се занимавам с това от доста години. T-Rock TV със сигурност ще бъде харесан от едни и мразен от други. Винаги е така и го разбирам много добре. Факт е, че по пътя, който ни предстои да изминем ще имаме както успехи, така и неизбежно ще допуснем грешки, които ще ви подразнят. Не възприемам политиката на повечето телевизии "ние правим каквото си искаме и хората ще го харесат". Не. В днешно време медиен проект трябва да се прави заедно с феновете му. Затова - комуникирайте с нас.

Всеки зрител, изпълнетел, банда, продуцент, сайт, списание, вестник, телевизия, клуб, бар и т.н. може да се свърже с нас на имейл trocktv@telemaniac.com или директно да се обади на +359 888 300 169

Надявам се да не съм ви досадил с писанието си.

Поздрави,
Владо

View Postgarigazari, on Jan 29 2011, 18:48, said:

До колкото разбирам абонатите на Булсатком няма да могат да гледат вашата телевизия? За жалост техните абонати не са никак малко.

Това, надявам се, ще е временен проблем.



#75039 T-Rock TV

Posted by T-Rock TV on 29 януари 2011 - 15:59 in Общ музикален форум

View PostVivi, on Jan 29 2011, 15:42, said:

София кабел. :)

Колегите все още са в процес на преговори.


View PostMarioMetalFan95, on Jan 29 2011, 15:45, said:

Кабелният ми оператор е NET 1.

Да, ще приемате T-Rock TV.

Както и всички абонати на M-Tel, Megalan, Вестител, Blizoo, Cores.



#75034 T-Rock TV

Posted by T-Rock TV on 29 януари 2011 - 15:39 in Общ музикален форум

View PostMarioMetalFan95, on Jan 29 2011, 15:08, said:

Имам само 2 въпроса към бъдещата телевизия:
1. Ще записвате ли концерти или части от концерти на групи, които посещават България?
2. Със кои кабелни оператори работите?
Благодаря предварително. :metal:

1. Да.
2. Каналът ще стартира в мрежите на почти всички големи кабелни оператори.

За да сме сигурни, че T-Rock TV ще достигне до всички, Ви молим да споделите кой е Вашият кабелен оператор.

View PostVivi, on Jan 29 2011, 15:37, said:

А изобщо ще има ли метъл? Или само хеви?

Програмата ще включва тематични блокове. Повече подробности ще обявим през седмицата.



#75030 T-Rock TV

Posted by T-Rock TV on 29 януари 2011 - 14:16 in Общ музикален форум

View PostVivi, on Jan 29 2011, 13:15, said:

Moже би повече live изпълнения с добро качество на звука, за да не се излъчват само клипираните песни. :metal:

Сигурни съм, че ще Ви изненадаме още през първата седмица :)) Засега ще го запазя в тайна, но няма да Ви разочароваме.



#75028 T-Rock TV

Posted by T-Rock TV on 29 януари 2011 - 13:10 in Общ музикален форум

Благодарим на всички за мненията.

T-Rock TV не е Current Hits телевизия. В ефира ще се въртят песни от последните 40 години, а плейлиста е от над 1000 заглавия (към които се добавят нови всеки ден).

Още от пролетта ще стартират и първите предавания за музика.

Ще се радваме да споделите вашите очаквания и какво искате да гледате по T-Rock TV.