Jump to content

Dimmu Borgir в Каварна за "Thrash till Death 2009"15.08.2009г. - стадион "Калиакра"


209 replies to this topic

#161 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 16 August 2009 - 19:39 PM

Е концерта си беше мазало,няма какво да си говорим.Дано дойдат пак.

#162 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 16 August 2009 - 20:50 PM

Странна работа. Чета новината и не вярвам на очите си. Само 2500 души публика. На ВЕЛИКИТЕ Диму Боргир. Срамота! Поне 2 пъти повече трябваше да са ;)
Представям си каква смешна гледка е било това на Стадион Калиакра. На 2-ри юли още на Едгай имаше повече хора. Нищо, че те и Гардиън не са толкова международно признати :no:

#163 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 16 August 2009 - 21:25 PM

Е рок феста винаги е бил посещаван повече, то е ясно, пък колкото толкова,счупихме се лошо.Тоя траш тил дет е по-успешен от предишния въпреки че беше поканена само 1 чужда група.

#164 Testament

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 49 posts

Posted 17 August 2009 - 09:25 AM

View PostSvil, on Aug 16 2009, 20:50, said:

Странна работа. Чета новината и не вярвам на очите си. Само 2500 души публика. На ВЕЛИКИТЕ Диму Боргир. Срамота! Поне 2 пъти повече трябваше да са ;)
Представям си каква смешна гледка е било това на Стадион Калиакра. На 2-ри юли още на Едгай имаше повече хора. Нищо, че те и Гардиън не са толкова международно признати :no:




Публиката може да е била и 200 души но Диму направиха страшен концерт-това е

#165 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 17 August 2009 - 10:32 AM

View PostTestament, on Aug 17 2009, 10:25, said:

Публиката може да е била и 200 души но Диму направиха страшен концерт-това е
Концертът беше размазващ :no: Подгряващите групи бяха сполучливо подбрани и се справиха перфектно със задачата си да ни настроят на подходящата вълна, за разлика от звуковия фон между тях и хедлайнерите - Бон Джови, Аеросмит, Скид Роу и Мотли Крю :D Съжалявам единствено за орязаните ефекти на Боргир, които явно бюджетът не е позволил ;) А публиката си беше адекватна на събитието - този фест никога не се е славел с рекордна посещаемост, независимо от величината на хедлайнерите - нормално за по-крайните стилове, към които е насочен.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#166 slartibartfast

    fjordgestalter

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted 17 August 2009 - 10:37 AM

Аз също съм доволен. Атмосферата беше чудесна, събитието съвпадна с празника на светата майчица, изобщо, всичко беше подобаващо. Вратът ме боли, но преживяването си струваше.
Even angels lose their wings, eventually..

#167 Evil14

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts

Posted 17 August 2009 - 17:23 PM

Концерта беше размазващ.Гледам че разни хорица се оплакват че публиката била малко, ми като за траш тил дет си беше супер добре,а и още нещо ВЕЛИКИ СА ДИМУ БОРГИР,който беше на концерта се убеди с очите си. ;) :no:

#168 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 17 August 2009 - 23:54 PM

;) :no: :D :wacko: B)

Bow to the Kings of the carnival creation!!!!!

За концерта: Титанично, норвежко, перфектно!!!
За организацията: Ми.......аз лично нямам забележки!!!!
За всички останали глупости: WTF ще рече малко хора. 2500-3000 души за
блек метъл група в Каварна. В общи линии (от моя гледна точка, на майната си), си е
доста публика!!!

Крайна оценка за концерта 11/10.................... просто машини, аз лично чух всичко, което
исках да чуя. Е.... можеше и да има някоя песен от Spiritual black, но нали трябва да остане
тръпка и за следващия път :P Сериозно мисля догодина да гледам Dimmu поне няколко пъти (ако мога да си го позволя, разбира се)!!!

:D

П.П.: За първи път в Катехизис виждам слаба статия за концерт. Отсъства сет лист, има бая клишета в статията.............., но пък все пак е август време за почивка, така че ви е простено! :D

Cheers!!!

Insane in my brain

#169 The_Snake

    наполовина инженер

  • Енориаши
  • PipPip
  • 110 posts

Posted 18 August 2009 - 10:27 AM

Страшен концерт беше. Много съм доволна. За мен имаше проблем със звука на подгряващите групи, на Dimmu Borgir беше перфектен. B) От организацията нямам никакви оплаквания. :no: Имам оплакване само за 8-те часа път до Каварна. Каварна е дестинация само за големи фенове или фенове, които са в региона. :harhar: Не знам коя група трябва да свири там,че да бия целия този път отново.
Love and hate and human sexual nature
This power is sustained by endless violence and pain
A cycle I can't understand...

#170 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 18 August 2009 - 11:18 AM

Само се хващам, за да пиша, че в крайна сметка реших да не вземам фотоапарата, а да се концентрирам върху изживяването на концерта и спомените от него. А и си намерихме квартира (мизерничка, но близо до стадиона), където оставих Хапарата, докато купонясвахме. Специално се допитах до един "пич" от охраната, който каза, че пускат със сапунерки само...Както и да е..
За самия концерт - и аз мисля, че 2500 души за Блек Метъл концерт са достатъчно. Предпочитам феста в този му формат - с отбрана публика, без случайни елементи, хора, които са пропътували повече или по-малко километри специално заради една група! За сметка на броя, публиката беше наистина луда, ревеше през цялото време (и аз, и аз! си съдрах гърлото). Трябваше да свирят повече стари неща, искаше ми се и още половин час, но ОЧЕВИДНО Диму се изкефи на публиката и излезнаха 3 (!) оъти на бис, което май се е случвало само на Бенедикшън (където също публиката беше малко, но качествена).
Много хубави тениски, взех си! Хепи съм, с две думи, сбъдната мечта!

#171 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 18 August 2009 - 15:06 PM

бтв, точно прочетох репортажът на Катехизис - липсва му всякаква структура, пълен е с правописни грешки, снимките са зле...Сякаш е писан от 13годишен "нахъсан" младеж... :harhar:

#172 Stjerne

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 21 August 2009 - 09:59 AM

Концертът беше уникален! :harhar: Друго не мога да кажа...
А репортажът ви е под всякаква критика. По-безлично нещо не бях чела на вашия сайт и се надявам да е последното такова :D

#173 jugulator

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • Gender:Male

Posted 21 August 2009 - 19:27 PM

Концертът беше велик! Знаех, че Боргир са машини на живо, но те изкъртиха тотално и надминаха очакванията ми. Абсолютно съм съгласен с alice за формата на феста. Така се събират само отбрани фенове и атмосферата е много по-яка.
Сетлистът беше перфектен, не съм очаквал да чуя The Maelstrom Mephisto и Puritania. Размазаха ме :harhar:
Който твърди, че 2500-3000 души са малко за подобна банда и то в Каварна, е в сериозна грешка. И не, не изглеждаше смешно, нито нелепо, а напротив. Бандата се изкефи и това ясно си пролича. Сравнениата с Калиакра феста са нелепи, пък и там традиционно едно 20-30% от публиката не знае за какво е на стадиона.
Репортажът на катехизис е no comment :D
Чакам Боргир отново,дай боже по-скоро :D

#174 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 22 August 2009 - 11:15 AM

View Postalice, on Aug 18 2009, 16:06, said:

липсва му всякаква структура
Хайде, хайде, това ако е минавало в часовете по литература като оценяваме преразказа на другарчето, дето ни е предредило на опашката в лавката, тук звучи малко безсмислено :D

View Postalice, on Aug 18 2009, 16:06, said:

пълен е с правописни грешки
Значи, ако си поръчаш леща в някое заведение и ти поднесат чорба с примерно 5 зрънца леща, ти приемаш, че това е пълна купа с леща и няма да си недоволна :harhar:
Да броим и да стигнем до някакъв извод кога за един текст може да се каже, че е "пълен с правописни" грешки - когато са няколко в целия текст, когато са няколко в абзац или няколко в изречение?
Питам само, щото явно не знам значението на израза "пълен с" :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#175 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 23 August 2009 - 11:54 AM

View PostSatyr, on Aug 22 2009, 12:15, said:

Хайде, хайде, това ако е минавало в часовете по литература като оценяваме преразказа на другарчето, дето ни е предредило на опашката в лавката, тук звучи малко безсмислено :metal:

Значи, ако си поръчаш леща в някое заведение и ти поднесат чорба с примерно 5 зрънца леща, ти приемаш, че това е пълна купа с леща и няма да си недоволна :drinks:
Да броим и да стигнем до някакъв извод кога за един текст може да се каже, че е "пълен с правописни" грешки - когато са няколко в целия текст, когато са няколко в абзац или няколко в изречение?
Питам само, щото явно не знам значението на израза "пълен с" ;)


А защо е публикуван преди Димму Боргиър да излезнат на сцената?

#176 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 August 2009 - 15:14 PM

View Postalice, on Aug 23 2009, 12:54, said:

А защо е публикуван преди Димму Боргиър да излезнат на сцената?
Това вече го пише на сайта...
http://www.katehizis.com/news/shNews.php?i...a14db2b5ea07fd5
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#177 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 23 August 2009 - 18:14 PM

View Postalice, on Aug 23 2009, 12:54, said:

излезнат
А ето и дума, пълна с правописни грешки. Без да може да става въпрос за печатна грешка :drinks:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#178 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 24 August 2009 - 12:55 PM

View PostSatyr, on Aug 23 2009, 19:14, said:

А ето и дума, пълна с правописни грешки. Без да може да става въпрос за печатна грешка :drinks:

Естествено, грешката е граматическа и се отнася до неправилно спрегнат глагол, а това спрежение се е наложило заради масовото му използване от автори като вашите.
Само дето аз не съм го написала в "официален репортаж от концерт", а в петминутката... А, да, и редактор си нямам, за съжаление, ама то като гледам и пичът/мацката не са се възползвали от такъв ;)

Бтв, защо "репортажът" не е подписан?

p.s. Заяждам се ... :metal:
p.p.s. Снимките не са зле, само не знам защо туй хубавото момченце, Мустис, нигде го немА...?!
За сметка на това присъстват меко казано "смешните" субектчета, дето се мацаха на поляната и тичаха със запретнати полички по тревата ;) :D :D

Edited by alice, 24 August 2009 - 13:00 PM.


#179 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 24 August 2009 - 13:47 PM

View Postalice, on Aug 24 2009, 13:55, said:

Естествено, грешката е граматическа и се отнася до неправилно спрегнат глагол, а това спрежение се е наложило заради масовото му използване от автори като вашите.
Само дето аз не съм го написала в "официален репортаж от концерт", а в петминутката... А, да, и редактор си нямам, за съжаление, ама то като гледам и пичът/мацката не са се възползвали от такъв ;)

Бтв, защо "репортажът" не е подписан?

p.s. Заяждам се ... :drinks:
p.p.s. Снимките не са зле, само не знам защо туй хубавото момченце, Мустис, нигде го немА...?!
За сметка на това присъстват меко казано "смешните" субектчета, дето се мацаха на поляната и тичаха със запретнати полички по тревата :metal: ;) :D

Еее... айде сега..... дай боже в България все репортажите от концертите и снимките да са ни проблема!!!! :D

Insane in my brain

#180 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 24 August 2009 - 14:29 PM

View PostJoey, on Aug 24 2009, 14:47, said:

Еее... айде сега..... дай боже в България все репортажите от концертите и снимките да са ни проблема!!!! :metal:

От някъде трябва да се започне ;)
Като например всеки да върши добре това, което му е работата :drinks:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users