Jump to content

Skunk Anansie , Skin - какво мислите - праведни ли са?


51 replies to this topic

#1 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 01 August 2007 - 11:21 AM

Някъде втората половина на 90те, гледам МТВ , и почва поредния клип от който получаваш всички симптоми на хранително натравяне, убеждавам се за пореден път , че не е полезно да се гледа МТВ, но този глас...Просто ти настръхват косите! (то може да е и от клипа :( ) Парчето e Brazen, бавно , нещо едва едва вие, и като дойде припева...
Преди около три години се поинтересувах от дискографията им - три албума ,като всяка песен е издавана като сингъл, по сайтовете ги пишат - пънк-рок раираш ли...Разпаднали се към 2000 та и онова черното същество почнало солова кариера и се казвала Skin (ако знаете как се търси в интернет - излизат скинове за секви програми..)
Музиката им от тези албуми - блусария изсвирена малко бързо с модерни звуци (чат пат нещо електронно се чува) и изпята... ама изпята - страшна певица, просто тръпки ме побиват като я чуя (че и като я видя :D ).
Skin е издала два албума от както са се разпаднали Skunk Anansie, които също са хубави.
Ще се радвам да чуя и други впечатления.

#2 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 01 August 2007 - 11:42 AM

Бих определил това 'явление' като неангажираща музика за нео-купон, което все пак е по-добре от лимп бизкит или нещо още по-страшно с елементи на рап. Или поне такива асоциации ми навява, щото предимно по такива места я чувам най-често. Миналата година ми се наложи да ги насвалям всичките за една позната и се позаслушах...като не й гледаш на оная плашещата физиономия, може и да става за фон...но не повече от песен-две, даже са много. Иначе - нищо против.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#3 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 01 August 2007 - 13:28 PM

"Неангажираща" е последната дума, която бих свързала със Skin (опитайте с "Deborah Dyer " :D ) и бившата й група. Само вижте и чуйте "Selling Jesus". :fie:
Гласът й е покъртителен, а каквото и да мислите за Maxim от Prodigy, "Carmen Queasy" вероятно е любимата ми дуетна песен. От самостоятелното творчество на Skin, "Lost" е нещото, което ме изуми, накратко, следя кариерата на тази певица с горещ ентусиазъм.
Don't mistake lack of talent for genius.

#4 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 01 August 2007 - 13:48 PM

View PostMor-Rioghain, on Aug 1 2007, 02:28 PM, said:

"Неангажираща" е последната дума, която бих свързала със Skin (опитайте с "Deborah Dyer " :D ) и бившата й група. Само вижте и чуйте "Selling Jesus".
Подписвам се!
:D :not_i: :yes:
Под блусария имам предвид точно тази песен (но както съм писал по-горе, изсвирена с модерни звуци).
П.П. Както се и подписвам че гледането на клипове на Skunk Anansie е вредно за храносмилането :fie:

Edited by drivanov2003, 01 August 2007 - 13:53 PM.


#5 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 01 August 2007 - 15:00 PM

View PostMor-Rioghain, on Aug 1 2007, 02:28 PM, said:


Гласът й е покъртителен, а каквото и да мислите за Maxim от Prodigy, "Carmen Queasy" вероятно е любимата ми дуетна песен. От самостоятелното творчество на Skin, "Lost" е нещото, което ме изуми, накратко, следя кариерата на тази певица с горещ ентусиазъм.


Явление си е Скин. Голям фен съм на гласа й, по моему уникален и безкомпромисен и макар че може да лапне цяла диня ми е симпатична и на външен вид - макак....

Carmen Queasy е разкошна. Тя короняса тази песен, дори с предизвикателния си грим в мрачно-алтернативното видео, а Максим само мънкаше около нея и обра парите от сингъла. :fie:

Edited by duende, 01 August 2007 - 15:01 PM.


#6 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 01 August 2007 - 15:25 PM

View Postduende, on Aug 1 2007, 04:00 PM, said:

Явление си е Скин.
Добре, явление,а аз питам за коефициента на праведност? :D :fie: :not_i: (бати иконките)

#7 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 01 August 2007 - 15:35 PM

View Postdrivanov2003, on Aug 1 2007, 04:25 PM, said:

Добре, явление,а аз питам за коефициента на праведност? :D :fie: :yes: (бати иконките)
Сега говорих с равина Исаак :not_i: , който я изповядва. Каза ми, че е много праведна.

#8 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 01 August 2007 - 16:03 PM

View Postduende, on Aug 1 2007, 04:35 PM, said:

:not_i: Каза ми, че е много праведна.
Ми Исаак :yes: като смята че е праведна:fie:, да мести темата , или де да знам... :D

#9 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 01 August 2007 - 16:31 PM

View Postdrivanov2003, on Aug 1 2007, 05:03 PM, said:

Ми Исаак :yes: като смята че е праведна:fie:, да мести темата , или де да знам... :D

Обаче Исаак :D , каза че Скин не е много "общо музикална" :not_i:, затуй няма да мести темата. :read:

#10 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 01 August 2007 - 16:53 PM

хабе, праведна - незнам, ама безвредна много Скин не е :yes: (понеже в бързината недовидях и прочетох "безвредни ли са" :not_i: )

сега ме хвърлихте в дълбоките води на размишлението, а аз плувец добър не съм...
изобщо не се бях замисляла къде поствам какво слушам, а ако си ретроспектирам мненията дали праведна ще да се окажа :D

някой да помогне с определение за праведна музика? :fie:

#11 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 01 August 2007 - 16:56 PM

View Postduende, on Aug 1 2007, 05:31 PM, said:

Така де, ше земе мейнстрийма да зарази ъндърграунда :D (виж 666 правила на Блекметалиста).
Иначе много благодаря за заглавието Carmen Queasy - не я бях слушал - не е включена в абумите им. :fie:

#12 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 01 August 2007 - 23:23 PM

Алтернативният рок праведна музика ли е? Да, праведна е.

Иначе съм фенче, макар че в началото ме дразниха... :lol:

#13 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 02 August 2007 - 08:24 AM

View Posthenna iv, on Aug 1 2007, 05:53 PM, said:



някой да помогне с определение за праведна музика? :D

И аз от няколко дни това искам да попитам, ама ме беше срам...
К`во е туй нещо праведна музика, бе джанъм?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#14 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 August 2007 - 08:57 AM

View Postmarillion, on Aug 2 2007, 09:24 AM, said:

И аз от няколко дни това искам да попитам, ама ме беше срам...
К`во е туй нещо праведна музика, бе джанъм?
Нещо, което сам трябва да усетиш, а ако чакаш да ти дават определения, няма да разбереш никога :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#15 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 02 August 2007 - 09:57 AM

View PostSatyr, on Aug 2 2007, 09:57 AM, said:

Нещо, което сам трябва да усетиш, а ако чакаш да ти дават определения, няма да разбереш никога :P


аааааа, Сатире, не е точно така :lol:
аз непрекъснато имам "усещане за праведност", докат си слушам любимата музика, независимо, че е в твърде широк стилово диапазон :D

ТИ определяш правилата тук и се упражняваш да местиш теми между подфорумите, ТИ ни дефинирай "праведността" :D

иначе, аз без предварително намисляне, ей тъй - по условие, пиша какво слушам в праведния раздел и сега съществуването на "алтернативния" ме вкара в размишления :D

#16 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 August 2007 - 10:00 AM

Усещането ти за праведност може не винаги да е правдиво :D

Най-общо Праведна Музика = Рок, какво му е сложното :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#17 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 02 August 2007 - 10:13 AM

View PostSatyr, on Aug 2 2007, 11:00 AM, said:

Най-общо Праведна Музика = Рок, какво му е сложното :D
=> Скънк Ананаси=рок => праведни? :D
(Са предлагам доказателствената част да я избегнем, че ше се върнем на онази тема от стария форум - "Рокът")

Edited by drivanov2003, 02 August 2007 - 10:17 AM.


#18 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 August 2007 - 10:15 AM

Аз, освен в случай на очевадна нужда, повече теми от форуми, които си имат изричен модератор, няма да местя. Оставям този избор на тях, те за това са сложени :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#19 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 02 August 2007 - 10:19 AM

View PostSatyr, on Aug 2 2007, 11:15 AM, said:

Най-малкото - следващия път ше се чудя къде да я намеря, а май вече и замря...

#20 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 02 August 2007 - 10:29 AM

View Posthenna iv, on Aug 2 2007, 10:57 AM, said:


Хенка, мила, един казус специално за теб :harhar: - ако слушаш "Useless" на Депешите, къде ще го споделиш? Тук или оттатък? :)
Ами "The Bottom line"? :harhar: Хем са от един албум! :metal:

По темата - Skunk Anansie са ми много симпатични и интересни. Не че изобщо съм слушал цял албум, но което съм чул - допаднало ми е. Мацката е дива и красива :mamba:

Никакво съмнение, че са рок група. А това, къде ще е темата за тях, няма никакво значение. Нали форумът е един. :friends:

Edited by violator, 02 August 2007 - 10:37 AM.

-----------------------------------------
Слушай силно!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users