Jump to content

Калиакра Рок Фест 20085-ти, 6-ти и 7-ми юли - стадион "Калиакра"


561 replies to this topic

#541 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 July 2008 - 13:13 PM

Третата и последна част от чудесния разказ на съфорумеца whiplash159, според мен е прекрасен и напълно достоен завършек на тази тема, в която освен за музика, песни и танци, стана дума и за рекорди /всъщност не са ли единствено рекордите в спорта меродавни и необходими за човечеството?/, хейтърство и сляпо идолопоклонничество...

А музиката, както правилно отбеляза и whiplash159, е призвана да забавлява, но и да събира хората, иначе защо да го има този форум и тези безкрайни дискусии лъкатушещи между конструктивното и деградивното? :D Нека да не забравяме това занапред и да запазим чистотата на това място, онази чистота в която меломаните могат да говорят за своето любимо хоби свободно!! :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#542 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 12 July 2008 - 13:37 PM

View PostSatyr, on Jul 12 2008, 14:05, said:

Мдаам :D
http://www.katehizis...ct.php?nid=8128

Айде да си играем на познаванка какви може да са причините :D

старо

:D

#543 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 12 July 2008 - 13:53 PM

Аааа не. Сериозно: какво толкова са ви бръкнали отзад Manowar?
\m/

#544 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 July 2008 - 13:55 PM

View Posthendy, on Jul 12 2008, 14:37, said:

Старо? Ще посочиш друг български сайт, който го е съобщил преди нас?

View PostBlackiel, on Jul 12 2008, 14:53, said:

Аааа не. Сериозно: какво толкова са ви бръкнали отзад Manowar?
Кого питаш?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#545 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 July 2008 - 13:58 PM

View PostSatyr, on Jul 12 2008, 14:05, said:

Мдаам :D
http://www.katehizis...ct.php?nid=8128

Айде да си играем на познаванка какви може да са причините :D
Разбрали са, че не са достатъчно true за да свирият на фестивал като Magic Circle Festival :D

#546 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 12 July 2008 - 14:01 PM

поздравления за труда на whiplash159 :D


@ M - за четири години тук са прелитали всякакви гларуси, взели за покрива на караванка форумното ни пространство, не те ме притесняват.
както и онези воайори, чиито претенции за отходно място единствено достигат границите на собствения им правопис.

притеснява ме не чистотата, а нежеланието за тази "свободна" комуникация, въобще.
някак странно от известно време почти навсякъде се среща явлението - да се изкажа или премълча? да поощря нещо или да подмина? да поправя, корегирам друг, според опита си или да не се меся? да изразя задоволство или не? да уважа или споделя разочарование по нечие мнение ? и т.н.
липсата на хъс ли, някаква апатия ще е това :D

Edited by wiktory, 12 July 2008 - 14:02 PM.


#547 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 12 July 2008 - 14:16 PM

View PostNosferatu, on Jul 12 2008, 09:16, said:

верно е, не се сдържам, извинен ли съм?
Нямаш грижи ве. Просто ми направи впечатление и рекох да се включа :D

#548 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 12 July 2008 - 18:01 PM

Attached File  Satyr.JPG   16.34K   158 downloads
Xo-xo-xo вижте тениската :D
\m/

#549 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 12 July 2008 - 20:15 PM

Сатирския е известен фен на Маньовър, тук просто се опитва да бъде обективен, не виждам нищо странно в тениската му - на повечето снимки, които съм му виждал е така.
Нещо много персонално взехте да го давате. [:

#550 Jim Crow

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 101 posts
  • Gender:Male
  • Location:Transylvania 90210
  • Interests:exotic pets

Posted 12 July 2008 - 20:44 PM

Аз бях на последните 2 нощи и не съжалявам, че пропуснах MANOWAR, с извинение - ама 5 часа няма да мога да изфържа хеви метъл... За тях нищо няма да кажа де - ще си е негативно и ще го спестя :D Обаче шоуто на ALICE COOPER беше жестоко, супер... IN FLAMES загряха много лудо, трябва да дойдат като хедлайнери, ще стане разбивация, SLAYER - за тях нищо не трябва да се говори, то трябва да си бил там, всички които бяха ще ме разберат!!!
"Some people never go crazy, what truly horrible lives they must lead" Ch. Bukowski

#551 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 12 July 2008 - 22:40 PM

Quote

Сякаш си новорегистрирал се. Знаеш, че ако не харесваш дадена група, това не означава, че можеш тук да я обиждаш. Така засягаш феновете и. Ако не ти харесва - кажи защо, аргументирай се. Така само с обиди е кофти някак си...
Добре шефе!
Да се доизкажа тогава. Изказвайки личното си мнение, че Маньовър са тъпа банда последните петнадесетина години моля да не се възприема като обида към групата или феновете. Самият аз едва ли не съм прослушал жица с Маньовър 88 и албумите до 92 г. са ми много на сърце.
Но от известно време насам нещата се промениха. Вече никой не говори за тази група като свирене, като песни, като яки идеи, рифове и т.н. Сега всичко е визия, поза, рекорди и куп други глупости.
Кому е нужно всичко това питам аз и отговор не търся :D

Edited by NEVERMORE, 12 July 2008 - 22:58 PM.


#552 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 July 2008 - 23:57 PM

View PostNEVERMORE, on Jul 12 2008, 22:40, said:

Добре шефе!
Айде, сега пък "шефе" :D

Quote

Кому е нужно всичко това питам аз и отговор не търся :D
Лично аз бих казал - НИКОМУ. Ама съдейки по половината коментари към репортажа на сайта, а и тук във форума, май има доста хора, на които това е нужно. нЕма лошо :D
I don't know how I managed it...

#553 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 July 2008 - 00:22 AM

View PostBlackiel, on Jul 12 2008, 19:01, said:

Attachment attachment
Xo-xo-xo вижте тениската :D
Снимка от 2005 г. Не бе издадено безумието "Gods of War", а само предния поносимо слаб албум. Иначе, снимки с тази тениска имам и от по-рано и ако се разтърся - черно на бяло е документирано, че я носех най-вече, щото ме кефи картинката.
А за сведение на посрещачите - бил съм върл фен на Менъуор от 1988 до около 1998 г., когато повечето днешни трюта или не са се били пръкнали на белия свят, или са ходели прави под масата. Че и на петчасовото изтезание в Каварна извадих сетлиста по слух почти 1:1.
Та, като ви казвам, че текстовете им са изначално тъпи, че в последните години изчерпването на групата е тотално и т. н. - слушайте старото :D
Да не говорим, че когато съм се запалил по тая банда, съм имал само касетки с музиката им и нито съм знаел как изглеждат, нито кви ги вършат на концерт и т. н. В противен случай, сигурно не бих се запалил толкова :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#554 shupiluliluma

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 13 July 2008 - 20:46 PM

Как така си фен на банда и изведнъж правят един според теб слаб албум и вече не само че не си фен, ами се заформят тука някакви спорове по форумите против Manowar.
И какво правят на концертите? Раздават китари, пеят химна, свирят по 5 часа. Е не може всичкия метъл да се свири по читалища. (макар че Nanowar са ми още в топ 3).

PS: последния път като носих тениска на група заради картинката, бях на 12 години.

#555 shupiluliluma

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 13 July 2008 - 20:50 PM

А и албумите са си много добри. Просто сте предубедени. (както и ние феновете междувпрочем)
Абе само Load, Reload, st. Anger и други изрусени металисти.

#556 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 July 2008 - 20:50 PM

View Postshupiluliluma, on Jul 13 2008, 21:46, said:

Как така си фен на банда и изведнъж правят един според теб слаб албум и вече не само че не си фен, ами се заформят тука някакви спорове по форумите против Manowar.
Два :lol:
До един прощавам, но след това вече - не :yes:

View Postshupiluliluma, on Jul 13 2008, 21:46, said:

И какво правят на концертите? Раздават китари, пеят химна, свирят по 5 часа. Е не може всичкия метъл да се свири по читалища. (макар че Nanowar са ми още в топ 3).
По-добре супа на социално слабите да раздават, повече хора ще се облагодетелстват. Когато пеят химна, ставам прав :)
Какво намеси пък читалищата сега? :clapping:

View Postshupiluliluma, on Jul 13 2008, 21:46, said:

PS: последния път като носих тениска на група заради картинката, бях на 12 години.
А кога беше последният път, когато беше на 12 години? :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#557 shupiluliluma

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 13 July 2008 - 21:04 PM

View PostSatyr, on Jul 13 2008, 21:50, said:

А кога беше последният път, когато беше на 12 години? :)

92-ра. Не че има значение :clapping:
Предлагам мир, че чалгата ни изяде, я ние понеже сме много се дърлим по форумите. Само като фен моля за по-малко пиперливи коментари в следващата статийка за Manowar :yes:

#558 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 13 July 2008 - 21:08 PM

От два дни не съм влизал тук, но това ме разби и се чувства длъжен да отговоря :clapping:

View PostNosferatu, on Jul 11 2008, 22:51, said:


@Digger какво пак към мен бе? Не е нужно да го казваш, то си е ясно, бързовар.
за теб може и да са смешници, всеки си има право на мнение, ама ти го показваш по доста смешен начин.
айде доказвай бързо, че сега в САЩ свирят пред 300 човека и се спирай, че ми писна вече да ти чета неконструктивните мнения от рода на "долнопробна обида" по адрес на групата.

Оше малко ще позанимая особата си теб. За последно!!! Каквото съм имал да казвам за дъ труест кингс оф метал, съм го казал. Но:

1. Радвам се, че сам си задаваш и сам си отговаряш на въпросите. Спестява време.
2. Под показване предполагам разбираш писане. Кой определя кое е смешно и кое не! Твърде субективно ми и изглежда тази работа. И щом съм показал нещо, се радвам, че е било забелязано, пък било то и от теб. Пък и се радвам, че се забавляваш. Все пак си сериозен „брадърс ъф метъл”!
3. За свиренето пред 300 души в клубове няколко съфорумци вече се изказаха. Няма смисъл да доказвам нищо. Не ти се вярва, но е така. Задай си въпроса - защо свирят основно в Европа и си отговори. Показа, че можеш.
4. Правиш си твърде прибързани изводи, без дори да се опиташ да вникнеш в написаното. А твоите умотворения са си просто словоблудство, от което единствено става ясно, че си голям фен, не търпиш критики към любимата си банда и си готов да се нахвърлиш върху всеки дръзнал да постави под съмнение „синята” кръв на Джоуи и сие.
5. Не виждам с какво толкова те засегнаха моите "неконструктивните мнения от рода на "долнопробна обида" по адрес на групата", при положение, че дори не съм я обидил.
6. Това го отделям в отделна точка - още веднъж - чети. Внимателно чети.
7. И ако за теб един блог е достоверен, вярвай колкото си искаш. То и на Марс има живот - това ако го кажат "кралете" - сигурно ще го вземеш за чиста монета. А гледам, че Сатира го е засегнал този въпрос.
8. Явно имаш много ясна визия за живота, щом освен за концерта на 5 юли, започна да даваш оценки и на мненията във форума, което като гледам, никой друг не си е позволил. Пък и се чудя от каква позиция го правиш?
9. Хубаво е, че си получил концерта на живота си, защото аз получих разочарованието на годината - това предполагам не представлява проблем, иначе започвам да хваля. То пък ще трябва пак Сатира да повтарям.
10. И накрая се чудя защо ли съм тръгнал да се обяснявам с теб? Само бог Один и неговия пророк Джоуи може да отсъди кой е крив и кой е прав.

Това е!

Останалото за друго.

А, че има кенефи. Има. Ама на концерта бяха твъъъъъъъъърде малко. И се почна едно ходене в храстите и на оградите. Въобще - мизерия.

#559 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 July 2008 - 21:52 PM

View Postshupiluliluma, on Jul 13 2008, 22:04, said:

92-ра. Не че има значение :clapping:
И коя беше групата, ти беше ли й фен, колкото аз съм бил на Manowar, за да направим сравнение :yes:

Quote

Предлагам мир, че чалгата ни изяде, я ние понеже сме много се дърлим по форумите. Само като фен моля за по-малко пиперливи коментари в следващата статийка за Manowar
Ако някои хора се научат да търпят малко критика, проблеми с дърленето няма да има. Ние пишем статиите, не коментарите. Пак питам и отговор не чакам - къде в репортажа ни от 5 юли има едва ли не обиди към Manowar?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#560 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 13 July 2008 - 23:40 PM

View PostDigger, on Jul 13 2008, 22:08, said:

От два дни не съм влизал тук, но това ме разби и се чувства длъжен да отговоря :)
Оше малко ще позанимая особата си теб. За последно!!! Каквото съм имал да казвам за дъ труест кингс оф метал, съм го казал. Но:

1. Радвам се, че сам си задаваш и сам си отговаряш на въпросите. Спестява време.
2. Под показване предполагам разбираш писане. Кой определя кое е смешно и кое не! Твърде субективно ми и изглежда тази работа. И щом съм показал нещо, се радвам, че е било забелязано, пък било то и от теб. Пък и се радвам, че се забавляваш. Все пак си сериозен „брадърс ъф метъл”!
3. За свиренето пред 300 души в клубове няколко съфорумци вече се изказаха. Няма смисъл да доказвам нищо. Не ти се вярва, но е така. Задай си въпроса - защо свирят основно в Европа и си отговори. Показа, че можеш.
4. Правиш си твърде прибързани изводи, без дори да се опиташ да вникнеш в написаното. А твоите умотворения са си просто словоблудство, от което единствено става ясно, че си голям фен, не търпиш критики към любимата си банда и си готов да се нахвърлиш върху всеки дръзнал да постави под съмнение „синята” кръв на Джоуи и сие.
5. Не виждам с какво толкова те засегнаха моите "неконструктивните мнения от рода на "долнопробна обида" по адрес на групата", при положение, че дори не съм я обидил.
6. Това го отделям в отделна точка - още веднъж - чети. Внимателно чети.
7. И ако за теб един блог е достоверен, вярвай колкото си искаш. То и на Марс има живот - това ако го кажат "кралете" - сигурно ще го вземеш за чиста монета. А гледам, че Сатира го е засегнал този въпрос.
8. Явно имаш много ясна визия за живота, щом освен за концерта на 5 юли, започна да даваш оценки и на мненията във форума, което като гледам, никой друг не си е позволил. Пък и се чудя от каква позиция го правиш?
9. Хубаво е, че си получил концерта на живота си, защото аз получих разочарованието на годината - това предполагам не представлява проблем, иначе започвам да хваля. То пък ще трябва пак Сатира да повтарям.
10. И накрая се чудя защо ли съм тръгнал да се обяснявам с теб? Само бог Один и неговия пророк Джоуи може да отсъди кой е крив и кой е прав.

Това е!

Останалото за друго.

А, че има кенефи. Има. Ама на концерта бяха твъъъъъъъъърде малко. И се почна едно ходене в храстите и на оградите. Въобще - мизерия.

:yes:
брейй :lol: питал съм, пък после сам съм си отговорил. Пък после аз не съм бил чел внимателно и трябва да правя подробен анализ тук на поста си за да ти обясна та да вникнеш. Явно като си ми цитирал мнението не си погледнал последно ти какво си писал и на какво аз ти отговарям.
"Какво пак към мен" означава, че въобще не ме интересува какво ще ми кажеш, не се обръщай повече към мен и това е. Искрено се надявам да бъде включена функцията "ignore" за да мога да ингорирам единствено твоите постове.
Като съм написал "Не е нужно да го казваш, то си е ясно, бързовар." се отнася до твоето "къде пък сме казали, че не се кефим на Мановари, Бързовари и всичките им производни."
Е, не съм натиснал "enter" на правилното място, ти пък е редно да си прочетеш гениалния пост за да видиш на какво отговарям аз. Мисля, че не е трудно да се досетиш.
2. под "показване" е мнгоо ясно кое се разбира. Ти показваш някакво отношение към групата (в писмена форма, уточнение за да спиш спокойно) което е смешно, поради простата причина, че е смешно да обиждаш нещо, което не разбираш :> И по твоята логика, какъв си ти, че да определяш Manowar като смешници? Аз пък мисля, че ти си смешник. А какво ти мислиш ми е точно през ****
3. Ясно, аз вече трябва да се доверявам за всичко на трезвата преценка на Сатир и/или други съфорумници, а не на лични приятели и познати примерно. Другите съфорумници били казали :> Ти явно така правиш. Впрочем, толкова често го споменаваш Сатир* (Сатир каза така, Сатир каза онака), че като ти е такъв ментор имам чувството, че на драго сърце ще му направиш една... Я се успокой малко.
4. Не съм търпял критики по отношение на моята любима група? (бтв, все още не знам коя ми е по-любима група, Manowar или Iron Maiden, коренно различни, но еднакво любими. За жалост вторите направиха крапи концерт) няма начин, пич, аз самият имам много критики към Manowar, като вече посочих, че и за мен някои текстове са доста тъпи (като серията Metal Warriors, Kings Of Metal, Blow Your Speaker, Die For Metal, Brothers of Metal, другите, митологичните, тези за битки и тн ми харесват.) не ми харесаха микрофониите и някои сола, които не са никакви сола, предългите и безсмислени удължавания на песните и тн.
5. Posted Image
6. И ти имаш нужда от същото наставление, ама прочето и собствените си "полюции" за разнообразие.
7. Къде съм писал, че блог-а за мен е достоверен? (Виж точка 6)
8. Какво съм правил и какво никой не си е позволявал? Какво си пил, момче?
9. Със сигурност трябва да има хора, които не са харесали, ама никак, концерта. Иначе просто нямаше да сме на тази планета. И не виждам нищо смущаващо в това. Просто ми е интересно явлението да не се кефиш на някоя група, ама да идеш и после да плюеш, като я виж темата за новия сингъл на Manowar - Die with honor, мнението на онзи пич, с аватара от St.Anger обложката. Никога не бил фен на групата и новата песен му е много тъпа. WTF? И за какъв зор такива хора си правят труда да постват? Аа, да, да ни осведомят за мнението, от което точно в тази тема никой няма да има нужда. По тази точка не визирам теб специално, говоря по принцип. Аз не бих отишъл да коментирам в темата за новия Marilin Manson примерно, просто защото не ме кефи нито музиката му, да не говорим за имиджа му и пр. Защо? Защото е тотално безсмислено (омг, зададох си въпрос и си отговорих сам).
10. И аз се чудя. За напред моля, не занимавай особата ми с твоята такава.


*към Сатир нищо лично, и аз изпитвам известна доза респект към него заради този сайт и работата която върши/е вършил. Обаче много ме дразнят някви безволеви постове на някои от другите съфорумници.
Сега предполагам ще си получа предупреждението (или по-лошо) :clapping:

Edited by Nosferatu, 13 July 2008 - 23:43 PM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users