Jump to content

Magic Circle Festival 2008


55 replies to this topic

#21 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 11 July 2008 - 19:03 PM

току що ми казаха, че Whitesnake и Def Leppard няма да свирят утре!
сигурно са прочели коментарите в сайта и са се изплашили :no:

иначе Алис снощи е направил страхотно шоу (тоест пак се е обесил)

#22 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 11 July 2008 - 20:14 PM

Е па то много трудно да се обесиш и аз мога, ама е много емовско :no:
\m/

#23 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 12 July 2008 - 08:37 AM

сетлист от първата вечер:

3те първи албума
(разместване - почнали са с Manowar)
Die with Honor
Warriors of the World
Bridge of Death

#24 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 13 July 2008 - 14:06 PM

Така, МСФ 2 приключи

има и един смъртен случай - някъв фен са го блъснали с кола на пътя и е починал по пътя за болницата, кофти :clapping:


и сега малко новини за МСФ 3, за който се интересува:

МСФ 3 ще има
Manowar ще свирят на него :yes:

Програма:
Понеделник - пристигане и отваряне на къмпинга
Вторник - сесия за автографи от 10 сутринта
Сряда - още сесии за автографи
след това може и да посвирят малко - изглежда, че и концерти ще има :)

тази година са раздадени 20 000 безплатни бири, догодина ще са 25 000

ще изпълнят новия албум на живо, към албума ще има книга, написана от Wolfgang Holbein.
Ще се снима филм и ще има и видео игра
Ще има и канадски?? стриптизьорки

Това е засега

Edited by hendy, 13 July 2008 - 14:08 PM.


#25 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 13 July 2008 - 16:17 PM

edit - фена са го блъснали с линейка, а не с кола
е тва вече е малшанс

#26 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 13 July 2008 - 16:23 PM

View Posthendy, on Jul 13 2008, 15:06, said:

МСФ 3 ще има
Manowar ще свирят на него :clapping:

Програма:
Понеделник - пристигане и отваряне на къмпинга
Вторник - сесия за автографи от 10 сутринта
Сряда - още сесии за автографи
след това може и да посвирят малко - изглежда, че и концерти ще има :yes:

тази година са раздадени 20 000 безплатни бири, догодина ще са 25 000

ще изпълнят новия албум на живо, към албума ще има книга, написана от Wolfgang Holbein.
Ще се снима филм и ще има и видео игра
Ще има и канадски?? стриптизьорки

Това е засега

Там смиииии :) Догодина няма да имам изпити :lol:
Албума ще е нещо като саундтрак, така ли? Защо точно канадски? Верно че има хубави канадки де (Памито).
\m/

#27 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 15 July 2008 - 16:04 PM

Брей, вие много знаете бре?!?!
Ама айде и едно включване от очевидец.
Понеже не знам откъде да почна ще е карам хронологически.

7 юли
пътуване с рейс от Каварна (аз го хванах от Варна) заедно с Жоро (Spirit) и Стив. Въпросния Стив е австралиец с когото се познаваме от House of Death - официалния фенфорум на Manowar. Човека си направи едно много здраво пътуване от Австралия до Германия за Bang your head фестивала, след което се донесе във Варна, бяхме заедно на концерта на Manowar и заедно пътувахме за Германия за MCF. На 7 вечерта бирихме с приятели от София след което рано сутринта баща му на Жоро ни хвърли с колата на летището

8 юли
На летището се събра нашата малка групировка - аз, споменатите Жоро и Стив + Martinowar, Ilind, Милена (на Ilind половинката), Павел (fire4o), Тодор (fasttakerbg). Чекнаха ни багажа, качиха ни и без закъснение литнахме за Дортмунд, където кацнахме след около 2 часа и половина. Веднага направи впечатление че е много лесно да се ориентираш с многото информационни табла, табели и карти навсякъде. Бързо намерихме спирката на автобуса за ЖП гарата и докато се качим усетихме че навън е адски студено за хора които доскоро са висяли в българската жега. Бързо бързо пристигнахме на ЖП
гарата където също толкова бързо и лесно си напазарувахме билети. Към Бад Аролзен няма директен транспорт, то е малко селце през което минават само пътнически влакове и се налагат няколко прекачвания. Прави впечатления че до едно и също място може да се стигне по различни маршрути с различен транспорт-пътнически влакове, експреси, свръхскоростни експреси, автобуси...ние предпочетохме само пътнически влакове защото цената беше доста по добра от експресите (само 18 евро на човек) а и нямаше голяма разлика във времетраенето. Дори пътническите влакове вървят доста по бързо от нашите, освен това са по чисти и приятни, в тоалетната имаш кърпи, тоалетна хартия, сапун, чисто е, а и ако правилно забелязах веществата не се изхвърлят от влака а се събират в някакъв резервоар. Друго впечатление е че влаковете цепят секундата или ако ако случайно стане закъснение (случи се с единия ни влак), влака с който прави връзка го изчаква. Толкова за влаковете.
По обяд пристигнахме в Бад Аролзен, по точно слязохме на една малка гаричка която също е в селото но по отдалечена (и по близо до фестивалната зона). С малко вървене пеш стигнахме до къмпинга и разпънахме багажи и палатки. По-късно се намерихме с много фенове от фенфорума и заедно се замъкнахме на организираното за нас парти в града. Местни членове на форума бяха организирали за членовете на форума (и техни приятели, половинки и т.н.), парти в едн дискотека с много безплатна бира, храна и здрава музика - няма какво повече да обяснявам-як купон до ранни зори. По едно време се появиха Макис и Маноел - админи на форума и техници от екипа на Manowar. Появи се и режисьора Neil Johnson заедно с двама оператора - всички са много готини пичове, пихме и се веселихме с тях до зори (току виж част от купона влезе в следващото ДВД B) )

9 юли
Българския лагер се увеличи - Каландор пристигна с Мартин (друг Мартин) и Стас. Впрочем по-точно е да се каже че лагеро беше българо-австралийски заради Стив, макар че последния повечето време май опознаваше сестри на метъла някъде другаде :angry:
Официално откриване на феста, отваряне на фестивалната зона, отваряне на складовете с мърчандайз и специалния мърчандайз камион на Manowar. Имаше и сесии за автографи и среша с групата. Аз и Жоро бяхме сред щастливците - наистина беше яко и не заради самите автографи и снимки а заради възможността да се срещнеш лично с бандите. Менуор-адски готини и земни пичове-чувал съм го от много хора но сега се убедих сам и мисля че нямаше и грам поза в поведението им, още повече че наоколо не видях камери, поне докато аз си говорих с бандата. Първо с Джоуи си говорих - отивам про него а той си седи на стола и нещо обяснява на някого от екипа, поглежда ме "здрасти братле, радвам се че си тука, изкарай си приятно...как се казваш откъде си", казвам му че съм от България и той скача като пружина от стола си и почва да ме прегръща и да обяснява колко се радва че има български фенове там, колко много ни обича и уважава, колко обичат България и т.н...и кълна се-този човек беше искрен, личеше си и по погледа му. Поприказвахме малко с него, с другите, снимахме се и т.н.., после си поприказвахме малко и с Холихел-и те много готини хора и после отстъпихме място на следващи фенове. Чест им прави на бандите че отделят достатъчно време на всеки фен вместо като повечето банди да подписват дискове на конвейер и толкова. Верно, не всеки успя да се вреди (2 дена по 3-4 часа бяха сесиите), но все пак щастливците не бяха никак малко.
По късно следобед имаше саундчек на който групата свири няколко парчета (в момента не мога да се сетя кои), Джоуи сподели малко приказки с фенове, сподели за трагедията на Скот, заради която Райно го замества и т.н.
Вечерта беше запалването на викингския кораб който са използвали на предното си турне, представящо Gods of War албума. Беше доста ефектно, а Джоуи венча двама млади, хехе

10 юли
Сутрините общо взето ги използвахме по предназначение-спане и после ходене до селото за разходка и пазаруване (във фестивалната зона бирата беше по 3.50 евро, един вурст с парче хляб-2.50), та и този ден не беше изключение. Готино спретнато малко градче е Бад Аролзен, хората са учтиви и общо взето не ни гледаха много странно :no: . Като цяло нашия лагер си изкара страхотно заедно, имаше много бири, майтапи и т.н. а иначе освен нас там имаше още едни българи ор форума на Менуор както и отделни групички дошли по отделно...абе поне едно 50 българи имаше там.
Следобед лека полека почнахме да се замъкваме към фестивалната зона, да слушаме банди, да пием бири, да пазаруваме мърч, да се срещаме с хора, да се смимаме...кулминацията на вечерта бяха шоутата на Тед Нюджънт и Алис Купър. На първия не съм фен, ама готино шоу направи, иначе и на Алис не съм някакъв запален фен но се изкефих максимално на шоуто му (шоу е най-точната дума, мда). Иначе в Каварна не го гледах но някои хора казаха че в Каварна било по-яко. Както и да е.
Вечерта в така наречения events hall започна първа част от Battle of the bands, победителя трябваше да свири на голямата сцена в последния ден на фестивала. На мене обаче бързо ми дотъпя и отидох да допивам бири в нашия лагер.

11 юли
Нямаше голяма разлика с предния ден, освен бандите и най вече първото шоу на Manowar.
Поначало бях отишъл на феста най вече заради тях, заради срещите с фен клуба и донякъде заради Whitesnake (но не съжалявам че тях ги изпуснах). На другите банди не мисля да се спирам много-за мен не бяха супер впречатляващи.
Jack Starr изнесоха приятно шоу, но музиката им не е кой знае какво.
Кака Доро още си я бива! Е, личи си че не е в първа младост, но още има телце, а гласа няма грешка, готини парчета, бандата и е също много нахъсена.
WASP...ами публиката подивя, на мен също ми хареса, но никога не съм им бил сериозен фен, така че нямам кой знае какво да кажа...
Gothard са готина банда, но май нямаха място на този фест, още повече точно преди Кралете-публиката вече беше подивяла и крещеше Менуор, така че иначе готините швейцарци не получиха кой знае колко топъл прием.

...сцената се разчиства...подготвя се за Менуор...и WTF!?! Джоуи и Карл свирят само с по 2 колони?!? Къде им е другото оборудване?
От колоните се лее тихо някалъв саундтрак...после почва тяхното си интро по време на което от някаква дупка в сцената започват да се издигат огромни прожектори а под тях се издигат останалите колони от апаратурите на Джоуи и Карл, публиката подивява, интрото стига до кулминацията си, издигат се пушеци, светват прожектори, "Ladies and gentlemen, from the united states, all hail Manowar!"
...и се почва!!!
Тук не виждам смисъл да обяснявам-шоуто на Менуор е нещо което трябва да се почуства на място, не може да се обясни с думи. Това което мога да кажа е че имаше перфектен звук, перфектно осветление, а групата както винаги се раздава до краен предел, Ерик перфектен до края въпреки че не спря да търчи, да си играе с публиката и да демонстрира глас. Още на саундчека направи впечатление че звука е в пъти по добър от всичко което съм чул в България...без коментар. Отпред имаше много повече субуфъри, което липсва на повечето български концерти в резултат на което за да докарат мощност озвучителите вдигат нивото в хорните и отрязват ушите на хората с високи и дразнещи средни
честоти и омазан звук. В Бад Аролзен дори отпред пред сцената имаше и субуфери и хорни така че и хората на първите редици да могат да чуват ясен звук. Е...отпред не беше толкова перфектен, все пак беше адски силен, но се ядваше. Друго адски добро впечатление е сцената-много по висока от всичко което сме виждали в България-в резултат на това по дребните хора и тези стоящи по далече могат да виждат всичко. Не мога да кажа точно колко беше висока но по груба преценка на око мисля че беше поне 3-4 метра.
Учудващо за целия фестивал беше липсата на пироефекти и заря. Единствено в Bridge of Death (закриващо първото шоу на Кралете за феста) зад сцената имаше огромни огньове, пушеци, светкавици и гърмящи неща-ама адски си паснаха с песента (в случая думата адски е много точна :D )
След концерта беше втората част от Battle of the bands-аз хванах края, щото преди това пих бири и се мотах с брадъри и систъри от форума, но беше яко, а победителите (е помня името) бяха готини (вокалката им беше симпатяга ;) ), после още бири и така...

12 юли
предния ден касапницата отпред беше яка, затова решихме малко по рано да се наредим. Не че не бях на 2-3 ред предния ден...и то най-вече щото пусках сестрички от форума пред мен (да ги пазя от мелето бре, вие какво си помислихте? ;) ). Намерих си готино място на 2 ред зад една симпатяга от форума (както казах вече-само за да я пазя :D ) и почти до края си бях там.
Както вече стана ясно Снейк и Лепард бяха отменили участието си във феста (засега по неясни причини), та имаше леко разместване в програмата и 1-2 нови имена, а някои свиреха малко по-дълго.
Mob Rules ми харесаха (приятен прогресив метъл), Brazen Abbot (стари рок класики, но доста живо шоу от страна на Джо Лин Търнър и цялата банда, освен това - това си е българска банда ;) - Николо Коцев на китарите, Нелко Коларов-клавири)
Holyhell почват все повече да ме радват - и сценично поведение, и нови готини парчета и стила им ми допада...
Мария е много точна мацка и въпреки че я обвиняват в липса на глас, аз мисля че гласа и е доста приятен и много си пасва с музиката на бандата.
Клавириста е един много луд човек-кефи страшно това момче а по едно време така избухна че си разкачи някакъв кабел клавира и докато се оправи парчето свърши без него...ама кой му пука-яко беше :D

След това и преди кралете се качиха Majesty, които междувременно се оказа че са си сменили името на Metal Force...е, ново име, но същите членове и същата музика...абе имаш нелоши парчета, свирят яко, вокала пее добре и прави шоу, ама ми се струва малко прекалено подобието им на Менуор - в текстове, в поведение на вокала, в облекло, в начина по който вокала имитира Ерик и неговите вокални номера...

и отново Manowar!!!
Влизането по същия начин и публиката гръмва..отново с песента Manowar и след това се почват класиките от следващите 6 албума. Не мога да посоча точен плейлист ама то е ясно-3 те албума с леко разместване + Warriors of the world (при което навсякъде в първите редове се развяват яко българските знамена) + Die with honour...за финал Crown and the ring НАЖИВО! (предната вечер го пуснаха на запис)
думите са излишни пак...

следва най тъжната част - раздяла с новите приятели и лека полека се изнесохме към палатките да пооправим багажа. На следващия ден се замъкнахме до Кьолн където видяхме (и изкачихме) невероятната катедрала. За съжаление на Риков горе нямаше бира :D но после пихме по няколко много бири край реката, замезвайки с дюнери (абе много араби има там бре?!)
и така...вчера по живо по здраво си кацнахме в София, аз съответно си хванах рейсчето за Варна и късно снощи и аз се доставих в бърлогата си - уморен, но адски доволен от всички неща които ми се случиха предните дни. ЗАСЛУЖАВАШЕ СИ!

p.s. има още много неща за казване, но се надявам че останалите ще драснат по някой ред да ме допълнят (особено забавните моменти) и ще пуснат по някоя снимка, аз все още съм прекалено екзалтиран и не знам как да опиша с думи емоциите...

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#28 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 July 2008 - 16:19 PM

http://www.katehizis...ct.php?nid=8161
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#29 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 15 July 2008 - 16:27 PM

View PostSatyr, on Jul 15 2008, 17:19, said:

Имаше и специален поздрав за българите в публиката B)
Въобще силна българска инвазия в Германия, което ми напомни още нещо.
При една от речите си първата вечер Джоуи почна да благодари и да изрежда всички нации които са дошли на фестивала
Австралия, Австрия, Белгия, Бенелюкс, Канада...опа, викам си, тоз ни забрави...стана ни криво...и в един момент почна да нарушава азбучния ред и по едно време се изцепи "Някой да се чувства забравен? БЪЛГАРИЯ!!! (с голям патос)" И от всички краища на публиката долетя мощен рев :angry:

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#30 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 15 July 2008 - 19:40 PM

Quote

The Second Edition Of The Magic Circle Festival in Bad Arolsen, Germany Was A Success

Over 35,000 rabid fans braved the cold winds and rain to witness the “Spectacle of Might” known as MANOWAR and their special guests between July 9th-12th. MANOWAR headlined the Friday and Saturday nights of the festival, performing their first six albums back to back. The highlight of their performance was the 20th Anniversary of the Kings of Metal album, which boasted a 20 person men's choir onstage. In addition, they performed their new single, Die With Honor, 20,000 copies of which were given away to those in attendance (in addition to 20,000 free beers and the giving away of 4 custom built choppers owned by the band).

Very special guest Alice Cooper headlined the Thursday night presenting his classic live stage show. Heavy metal legend Doro Pesch, and her band performed all their greatest hits and wooed the crowd. One of the big surprises was HolyHell. Being no strangers to Germany in the past few years. HolyHell had one of the best responses from the Saturday crowd. The played two new songs from their yet to be released debut album, proving they are force to deal with in the metal scene.

Other highlights were performances by W.A.S.P., Ted Nugent, MSG, Benedictum, Titanium Black, Jack Starr's Burning Star, Death Angel, Beloved Enemy, Mob Rules, Sixth Sense, Gotthard, Brazen Abbot (featuring Joe Lyn Turner), Stormwarrior, Krypterium, Kobus and Metal Force featuring ex-Majesty singer Tarek.

Thousands of fans thrilled to the chance to have an autograph with all members of MANOWAR, and due to overwhelming demand, the band signed non-stop for 12 hours over a 2-day period. They were not able to complete all the autograph requests, and next year they will be adding an extra day of autographs to make every fan happy.

Based upon the great visuals already on YouTube...



...this is by far the most number of flags that have ever been seen in a heavy metal performance. People came in from all over the world (over 30 different countries) to see this once in a lifetime event.

Joey DeMaio revealed long awaited details about a secret project. He announced that next year; they would perform their new (as yet untitled and unreleased) album onstage. And it is not just a normal album… it will be written in collaboration with the biggest selling German author Wolfgang Holbein (over 35 million books sold), and will include a tie-in novel and feature film and video game.

This year's success has insured an even bigger Magic Circle Festival in 2009.

Be there for the third edition of the Magic Circle Festival 2009.


"...Metal Force featuring ex-Majesty singer Tarek"
Странно, аз си мислех, че само си сменят името. Добре стана, че Whitesnake и DL отпаднаха, така се насладих на час и 15 Majesty, непосредствено преди Manowar. За първи път ми предстоеше да ги гледам и се бях надъхал, не ме разочароваха, дънят си хората епичния метъл и помитат трута и позьори B)

Студ, дъжд, кърлежи и две прекрасни дъги за цвят:
Attached File  IMG_0944.jpg   356.14K   43 downloads

Ето и част от знамената пред сцената:
Attached File  IMG_0958.jpg   524.9K   54 downloads

Edited by MartinOwaR, 15 July 2008 - 19:42 PM.


#31 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 15 July 2008 - 19:43 PM

Браво на вас! Изкарали сте незабравимо. Към колко човека имаше на феста?

#32 Kalandor

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 16 July 2008 - 10:48 AM

Прес групата на MC малко са се попрестарали с бройката. По мое мнение имаше максимум 20 хилки хора на фестивала.
Аз ще бъда малко по-критичен. Ще започна с минусите.
- Организацията на фестивала беше Ужасяющая. Цареше малък хаос, добре че след 2-рия ден положението се подобри малко.
- Официалния мърч беше доста скъпичак
- Малко разнообразие на кетъринга на мястото на фестивала
- Липсата на White Snake и Def Leppard малко посконфузи феновете и съвесем обърка организацията, за което спомогна и леко грубото отношение на Джоуи по въпроса, но той винаги е имал огромно его. Причините не са известни но може би става въпрос за пари както винаги

+ Два изключително силни концерта на Manowar.
+ Страхотен звук и голяма сцена
+ Добро местоположение на фестивала. За 3-4 часа с влак може да бъде достигнато от повечето големи градове в Германия
+ Много, и готини фенове дошли от цял свят
++ Страхотна компания

Накратко за прекарването. Аз си изкарах страхотно, благодаря на всички от компанията за което, тъй като ако бях сам може би минусите които изброих можеха да понаклонят везните в посока леко разочарование. И аз като Ilind смятам да си дам почивка от концерти на Manowar в близките години, тъй като вече видях цялото им творчество на живо, а не мисля че като шоу ще предложат скоро нещо коренно различно. Не са от групите дето обияат да променят каквото и да било :P Мое мнение е, че ако искат да запазят добра посещаемост на събитието, тъй като обявиха, че MCF ще става ежегодно събитие е добре да го ориентират повече като нормален метъл фестивал, отколкото като изключително Manowar ориентиран такъв.

Edited by Kalandor, 16 July 2008 - 10:56 AM.


#33 Stass

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 19 July 2008 - 00:33 AM

Понякога в живота на човек има моменти, които са го впечатлили дотолкова, че когато след това опита да ги преразкаже на хартия, открива че думите , които е избрал все не са достатъчно подходящи. Точно това се случва с мен сядайки да пиша този разказ за
Преживяното по време на пътуването и престоя ми в Бад Аролсен по случай второто издания на Медцик Съркъл Фест.
Всъщост за мен нещата започнаха много преди самия фестивал. След като миналата година не можах да се класирам, бях твърдо решен тази година да успея !
И така, доста преди концерта в Каварна, билетите за фестивала, за влакове и самолети бяха купени, оставаше да дойде времето да се употребят. С течение на времето страстите се поуспокоиха, докато не дойде време за концерта на ManOwaR в Каварна. За мен това бе поредната осъществена мечта, но сега няма да се спирам на това.
Какво се случи обаче на този концерт ? Да, изкарах си невероятни 5 часа, да ManOwaR утолиха в пълна мяра жаждата ми за тяхната музика, но се случи и това , че си зададох въпроса „ кавко по дяволите ще правя в Бад Аролсен , след като тук вече видях всичко което ще покажат там?”
Визвестна степен се почувствах някак измамен- пробутваха ми една и съща стока два пъти, но така иил иначе вече я бях платил , нямаше връщане назад. „Ако не бах си купил билети за МЦФ, влакове и самолети, щях да се откажа!” –да , това бяха мои думи, казани на човека, който ми спести разправията със закупуването на билети и .н.( хиляди благодарности, Владо !). В този момент си нямах ни най-малка идея, колко много съм грешал... предстояха ми 4 незабравими дни, но аз все пще не го и подозирах.
Дните след Концерта в Каварна отминаха бързо и на 9.07. в 4 сутринта се отправих към летището. Още от самото начало бях решил да тръгна съвсем сам –няма нищо по-приятно от това да тръгнеш сам ( разбирай също така свободен ) към неизвестното !
Моето мако прилкюченийце започна от казането ми във Франкфурт. Оказа се, че в системата за автоматично изчисляване на връзките между влаковете за предвидени 5-6 минути като достатъчни за прехвърлянето от влак на влак. Е, да ! Достатъчни бяха, но с цената на доста тичане и качване на влаковете в последната секунда, което не е особено приятно , особено ако билетите ти са от по евтините, но затова пък обвързани с точен час и не подлежащи на връщане...С цената на доста тичане ( с багаж ! ) и нерви, най –сетне се качих на последния от серията влакове-този за Бад Аролсен( не зам защо това име постоянно ми напомня за Бат Арни Шварценегер ) . Не можете да си представите какво огрооомно удоволствие изпитах да видя около себе си една тумба далгокоси нехранимайковци...до един носещи фанелки с надпис ManOwaR. Вече можех да си си седна на седалката и да се размажа, отдавайки се на едночасова почивка. Ах как ме дразнеха двама немци, пийвайки си биричка докато моята уста бе така пресъхнала. Но нищо, веднъж да стигна Бад АРНОЛДсен ( ето какво било !!! ) , ще видят те...Но не ми било писано веднага да се насладя на вълшебниа вкус на бирата.
Ето че стигнахме Менгерингхаузен ( добре че ме предупредиха , та не се прецаках да слзяза в Бад АРНОЛДсен. 8км с багаж не е шега работа ). И докато се чудя накъде по дяволите да поема, дочувам „ ..ти знаеш ли в коя посока е...”. ЗЕМЛЯЦИ ! „Момчета, и вие ли сте към къмпинга?-даа !чудесно, ако не възразявате, ще се присъединя към вас”
Пешо и Марти бяха първите хора , с които се запознах ( благодаря ви, момчета, за чудесната компания !) Всъщост стях имаше и един дсота странен тип –Фил. Шотландец, роден в Ирландия( добре че не допълни „израсъл в Англия”. След около 2 км поход, най-сетне стигнахме обетованата земя ! Никога не бях виждал толквоа голям къмпинг !
След още малко лутане, Пешо успя да намери българо-австралийския лагер, в който се бяха настанили останалите от ударната група. Всъщост технически погледнато твърде е вероятно лагерът ни да не бе само българо австралийски, защото по непотвърдени слухове, Стийв редовно си довличаше плячка от женски пол в бърлогата, но така и нито веднъй не сподели от каква националност бяха . След като разпънахме юртите , дружно решихме че няма как да преживеем без бира ( и храна за мезене) и все още морни се отправихме към най-близкия магазин , който бе на около 2.5 км. Тук бе и първият ни сблъсък със суровата действителност !- разни гадни метъли бяха изкупиил всички бири в алуминиеви кенчета и ни се наложи да се натоварим освен с бира и с никому ненужни, но затова пък тежки стъкларии. Първата бира всъщост свърши още докато чаках другите пред магазина ! Още две изчезнаха, веднага щом се наместих в палатката си. После дойде така желаната почивка и сън. Събудих се някак прежаднял...още две празни бутилки се изтъркаляха навън. Дрямката отново ме налегна. Събудих се и привечер разбрах коко оптимистично от моя страна е било предположението че 8 бири ще ми стигнат за повече от един ден. Общо взето с това приключи първият ми ден от фестивала в Бат АРНОЛДсен. Нямам кой знае колко много спомени...
Ден 2-ри. Отидохме за бира, но този път в Бат АРНОЛДсеновия супермаркет. Дълго ще помня онази женица, която си върна от пътя си, обърна за да ни откара, не просто до самото градче, а досами вратите на самия магазин ! Добри хора има навсякъде !
За втори път не прецених добре жаждата си за бира.... Този ден се поразходих до сцената, свиреха някакви с игрупи, а на края на вечерта май изнесоха някакво театрално представления, в което обесиха някакъв...Всъщост не помня добре, важното е че се приближих с още еидн ден до заветната цел !
Ден 3-ти. Е този път няма д адопусна да остана без бира, та ако ще д ами се откъснат раменете от тежестта на раницата ! Момчета, непременно опитайте т.нар РАДЛЕР БИРА !!!! Чудите се дали толкова много ми е харесала ли ?!Не, напротив ! Просто не искам да съм единствения идиот ,който се е прекарал да си даде парите за това нещо !!! Днес застъпихме сравнително рано на сцената...Мътние го взели, много остарял вокалът на W.A.S.P. !!! Но въпреки това добре си пее и ми се стори ужасно енергичен , особено за тези негови възраст и килограми !.... Но както и да е, д ане ви занимавам с глупости...лека-полека, след като изтърпях какви ли не , набедени за музиканти, дойде и НАШИЯТ ЧАС !!! Честно , не искам да обиждам никого , но ако на този фестивал не свиреха ManOwaR, срителите щях ада са толкова малко , че поне нямаше да се налага да се блъскат за да могат всички да бъдат на първия ред.

“Ladies and gentlemen, from the United States of America, all hail ManOwaR !!!”

От тук нататък вече все едно бях на съвсем различен концерт, пред съвсем различна сцена, сред съвсем различна публика ! Подобно удоволствие съм изпитвал единствено на студентските купони , в претъпканите читални, заобграден отвсякъде с приятели. Не виждам как мога да предам с думи емоцията, която изпитвах пеейки любимите песни с любимия вокалист и още 20 000 съмишленици ! Това могат да го разберат само ония, които са го преживели ! Но приятните мигове бързо отлитат...
И все пак си тръгвах изпълнен с огромно удовлетворение от преживяното и радост че утре ме очаква отново същото( поне) ! Този те си дадох сметка че всъщост ManOwaR не са ме излъгали в Каварна ! Просто са ми дали онова което искам два пъти , само че вторият път бе далеч по внушителен. Така че момчета, които сте били в Каварна на 5-ти, чувствайте се късметлии !
По целия път до палатката в галвата ми ехтяха звуците на Battle Hymns. Тази песен наистина е невероятна, изпълнена на живо !

Ден последен: Този ден застъпихме рано пред сцената –може би около 9:30 ч. Е, поне тогава си мислех че е било рано ! Оказа се че хората бяха отишли там още в 6 !!! Жоро, и до днес съм убеден че онзи чинел ( или както там се нарича ) се полагаше на теб, не на Удо, но здраве да е !!! Както казах, догодина, минаваш с тръбата и сабуждаш целиа лагер още в 5, та да може в 6 всички да сме на барикадата !
На този ден свиреха и групи, които дори забелязах , в тръпнещото си очакване на ManOwaR . Всъщост Titanium Black бяха една нова група за мен, която ще запомня с позитивното излъчване на самите и членове, както и приятната им музика !
Holy Hell( не мога да си обясня вътрешния стремеж да ги наричам „Holly Shit”. Не знам дали защото поне в обозримото бъдеще са обречени да будат неизменно в сянката на ManOwaR, но като изключа Рино, за мен тази група си остава едно огромно недуразумение. Добре е че бързо минават...В Мария като че ли наистина има нещо хубаво, но и като актриса ще е пак толкова зле , колкото и като певица.
Мajesty –любима група, която отдавна искам да чуя наживо ! Доволен съм от водяното и чутото, но все пак не мога да не отбележа , че вокалистът им се държеше като малко дете, което се опитва да пунтира татко си Ерик Адамс ! Лошо няма-мъдеците са го казали: „Добрите копират от другите, а майсторите, напвато си крадат. Едно нещо обаче не просто ме подразни , а дори леко ме натъжи. Любима група се отказа от името си , с което както те самите биха казали, са извоювали много победи, за да се превърнат в „Metal Force”. Цялата работа не би ми направила може би такова впечатление, ако преди година не станах свидетел на това как след като „Rhapsody” се превърнаха в „Rhapsody of Fire” , след фестивала в Атина ( април, 2007г) нещата не изглеждаха никак добре , за да се стигне до там че сега поради съдебните дела , които водят с Джоуй Ди Майо, не могат да издават свои албуми....Но да не се отплесваме...
Дойде дългоочакваното „Ladies and gentlemen, from the United States of America, all hail ManOwaR !!!” и повярвайте ми , полето пред сцената , хората на него , както и самата сцена , избухнаха !!! Повтори се изживяването от предния ден, но като че ли още по силно ! И отново като че ли всички ( поен тези около мен) запяха в един глас с Ерик . Този човек наистина е неповторим ! Не само че умее да пее, но всички около него разбират че това му носи истинско удоволствие !
Джоуй, както винаги виртуозен в техниката си и с излъчване на запазена през годините древногръцка статуя.
Рино. Хмм, горкият Скот, то бива лош късмет ама...Даа, наистиан това бяха мислите които ми минаха през главата, когато видях отново Рино зад барабаните. Разбира се, когато им удари по някоко палки, колото и да не ми се иска да го призная, просто забравих за Скот .
Карл...хмм, този човек е обречен да остава незабелязан между титаните с които е заобиколен.
ManOwaR . Е, не ! няма друга група като тях ! Няма и да има ! Направо не ми се мисли какво ще правя , когато обявят, че се оттеглят от сцеанта ( а това все някога ще стане) Тази хора, имат способността след всеки концерт да ме карат да мисля , че от тук насетне няма с какво да ме впечатлят, и на следващия концерт разбирам колко неправ съм бил само !!! Не искам да навлизам в анализи на конкретни песни, речи и .т.н ( макар че няма как да не спомена за Pleasure Slave  ), защото за мен те са просто части от едно цяло , от един концерт и не бива да се вадят от музикалния им контекст !
Мамка му, как ми се иска и тук да бяха решили да подобрят рекорда си , който бяха поставили в каварна ! „ Кому е нужен 5 часов концерт ?!” На мен , по дяволите е нужен !!!! И , убеден съм , не само на мен !!
Но така или иначе всичко хубаво си ма край, който като че ли ужасно бърза да дойде ! Познато ли ви е усещането , когато сте гледали филм, затрогнал ви от дъното на душите ви ? Да ? Значи в такъв случай ви е позната и празнината , която идва след края, както и нежеланието да говорите за каквото и с когото и да било , поне през следващите 10 минути. След което пък отчаяно търсите компанията на някой близък човек , та поне да помълчите заедно...
Хора насядали навсякъде по сцената, тишина и шум в ушите...и направо не ти се иска да си тръгнеш от сцената, сякаш дори само докато я гледаш и спомените стават по ясни. Обаче хората от охраната тактично но неумолимо те подканят да си ходиш. А спомените от неповторимото преживяване остават зад теб с всяка крачка...но пък всяка крачка ти носи и утехата ,че догодина те чака дори повече от това, а догодина не е толкова далече. .
Е, горе долу с такава плетеница от мисли си тръгнах в събота вечерта от сцената.
Палатката ме чакаше , а бирите бяха перфектно изстинали !

Обратният път: Тъжен е момента на разделите, но той се разжда още в мига на срещата. Дали защото бях дошъл съвсем сам и ми престоеше да си тръгна сам, но за тия няколко дни може да се каже че свикнах с компанията на тези хора с които споделяхме едн аобща страст-музиката на ManOwaR . Момчета, прав е Жоро , трябва да се съберем на по биричка и да извикаме спомените от тези два невероятни концерта ( за мен всичко останало бе по ското множество от подгряващи груои)

Е, така изглеждаха тези 4 дни пречупени през призмата на спомените ми ! И ако на някой те му се виждат доста емоционални и на моменти объркани, моля да ме извини-никога не ме е бивало много в изразяването в писмен вид 

П.п. Не всички правописни грешки за плод на неграмотността ми ! Доста от тях ( надявам се по-голямата част ) се дължат на бързането и непоглеждането какво всъщост съм написал. А никак не обичам да чета и редактирам това, което вече съм написал . Губи се първичността му 

#34 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 19 July 2008 - 07:20 AM

Йоо, здрасти, радвам се да те видя тук, че с теб не разменихме координати (POI). Емоционален репортаж, върна ме пред сцената, на поляната... Аз пък да те върна в магазина, от РТЛ са хванали част от нашата групичка:



#35 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 19 July 2008 - 08:19 AM

2 въпроса:
Каква е точно трагедията със Скот?
Какво точно каза Джоуи за Снейк и Лепард?
\m/

#36 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 19 July 2008 - 10:42 AM

View PostBlackiel, on Jul 19 2008, 09:19, said:

2 въпроса:
Каква е точно трагедията със Скот?
Какво точно каза Джоуи за Снейк и Лепард?

починал е брат му

нищо :metal:

#37 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 19 July 2008 - 19:30 PM

А някой има ли представа защо в Каварна Holyhell бяха само с един китарист? Плешивия го нямаше.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#38 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 20 July 2008 - 17:06 PM

View PostТигър, on Jul 19 2008, 20:30, said:

А някой има ли представа защо в Каварна Holyhell бяха само с един китарист? Плешивия го нямаше.
Manowar бяха без барабанист. Рино го замества. Но - Карл Логан не е искал да замести китариста на Холихел :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#39 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 21 July 2008 - 08:40 AM

Плешивия още от минялата година го няма. Спомнете си новогодишното шоу. Явно нещо не е харесал на Джоуи и го е разкарал. Но така са по-добре, защото Джо Стъмп не е никак лош китарист, макар и да е окрал стила на Ингви.
\m/

#40 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 21 July 2008 - 09:10 AM

В официалния сайт на Холихел няма инфо защо как и кога е напуснал другия китарист, и в официалната информация/биография не присъства макар че го има в някои новини. Ама при наличието на виртуозен клавирист наистина няма нужда от двама китаристи.

Стасе, много яко ревю.

И ако някой продължада се пита за какво са били нужни 5 часа в Каварна...ето за това-за такива като нас, които получават истинско удоволствие да слушат любимите песни на любимата банда...а хората които посещават концерти просто щото трябва да се посещават...предполагам че час и половина са им достатъчни (макар че всички мрънкат когато дадена любима банда удари час и половина и си тръгне без да изсвири още куп любими класики)
бтв...аз говоря за Менуор но бих изтърпял 5-6 часа и на Ръш, Мейдън, Гардиън...и като казвам изтърпял мам предвид физическото натоварване, жаждата и болките в краката...иначе е абсолютно удоволствие!

а я сега да се пофаля и с две картинки :) (пускам ги като линкове щото са големи)

Аз и Жоро с Manowar

Аз с Rhino

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users