Jump to content

Amon Amarth в София18.11.2011г. - зала "Юбилейна"


134 replies to this topic

#121 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 20 ноември 2011 - 13:25

View PostHeathenHeart, on Nov 20 2011, 13:01, said:

^Като търсиш оправдания на неуредиците - все ще намериш, особено ако имаш мотив да ги търсиш (оправданията, не неуредиците, вторите си ги имаше без търсене). :harhar:

Права си! Който търси неуредици, винаги ще ги намери! Особено, ако имаш мотив да ги търсиш!

#122 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 ноември 2011 - 14:07

View PostOzzy, on Nov 20 2011, 11:39, said:

Че кой говори за нещо друго?! Или си мислиш, че Till е влязъл там жена за женене да си търси? Или някоя, с която да обсъждат проблемите на Вселената? Никой нормален човек не влиза там за да търси момиче с което да си говори. Влиза се за да се търси момиче за нещо друго. :harhar:
Да де, и аз не казвам друго.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#123 Earl Of Black

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 202 posts

Posted 20 ноември 2011 - 14:38



Хаха, пичове, как да ви стига въздух? Разбирам, че на такава музика на всеки му се куфее, но с малко акъл се преценява ситуацията дали е походяща. На Епика бяха почти толкова хора, но не беше такава драма. На Териън бяха поне 2-300 човека повече и наистина бе жега и въпреки това оцеляхме.
I will win but never fight
That's the Art of War

#124 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 20 ноември 2011 - 17:03

Всъщност ще добавя още една глупост, която забелязах на този концерт от страна на организаторите. За първи път в живота си присъствам на концерт на който се продава бира в стъклени бутилки. Надявам се да бъде и за последен, защото ако това не е просто единична грешка на "кетъринга" значи граничи с престъпна небрежност и абсолютна липса на интерес към сигурността на публиката от страна на организаторите на проявата, фирмата за сигурност, фирмата снабдител на бири и всякакви други отговорни лица.

Edited by Javor, 20 ноември 2011 - 17:11 .


#125 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 20 ноември 2011 - 17:44

Залата се стопаниства (по време на концерти) от същите хора, които стопанисваха Блек, Блу-боксовете и настоящия "The Box". Барът/бирата, вкл. входът за тоалетните, са абсолютно техни условия, които налагат на организаторите. Т.е., когато бирата свърши, с каква ще дозаредят не зависи от организаторите. Тази в стъклените бутилки я донесоха, след като свърши другата. Но тъй като според някои хора в коментарите на сайта барът не е бил дозареждан, явно съм бил на друг концерт. Обаче от там трябва да следва и че е нямало бира в стъклени бутилки :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#126 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 20 ноември 2011 - 18:30

Значи на тях благодаря за стъклените бутилки, които се търкаляха по пода на залата и платената тоалетна, което е абсолютно в разрез със закона, според който на място, където се продават напитки трябва да има безплатен кенеф, в който да изпикаеш въпросните напитки :harhar: :)

#127 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 ноември 2011 - 21:29

View PostDigger, on Nov 20 2011, 13:25, said:

Права си! Който търси неуредици, винаги ще ги намери! Особено, ако имаш мотив да ги търсиш!
Аз имам мотив неуредиците да се поправят. Те бяха налице без грам търсене.
Но да казваш на лошото добро ми прилича на изпълняване на партийно поръчение от времето на соца. Защото 90% от коментарите за залата и организацията са отрицателни, а 10% яростно твърдят, че не е така.
Таз година падна фестивал с турлю-гювеч групи, на калпаво място и с високи цени. Някой ден някоя дупка просто ще остане празна.
Hedniska Blod

#128 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 20 ноември 2011 - 22:14

Според мен също залата беше препълнена и го казвам, защото просто конкретната зала няма условия да бъде препълнена, ако ме разбирате. :harhar: Може би, друго място, на което пак да има толкова хора и дори повече, но което има повече възможности(входове, тоалетни, по-голям гардероб и т.н.), щеше да бъде по-добре според мен. Като си помисля, че Gorgoroth и Vader също ще бъдат натикан там, започвам да получавам горчив вкус, въпреки страхотните групи.

И между другото искам да ви попитам нещо: вярно ли е, че накрая са били изпотрошени тоалетните на залата? Изумително просташка постъпка, ако е вярно!
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#129 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 20 ноември 2011 - 22:29

View PostValtyr, on Nov 20 2011, 22:14, said:

И между другото искам да ви попитам нещо: вярно ли е, че накрая са били изпотрошени тоалетните на залата? Изумително просташка постъпка, ако е вярно!
Не знам за накрая, но в началото крехки метълки отчаяно се мъчеха да се пъхат през малките прозорчета на тоалетните, за да принесат към задушевната атмосфера вътре в залата. Може би в последствие са се оплаквали колко е задушно вътре :harhar: Та от много гимнастически упражнения в тоалетните нищо чудно да са ги изпотрошили.

#130 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 20 ноември 2011 - 22:57

View PostValtyr, on Nov 20 2011, 22:14, said:

Като си помисля, че Gorgoroth и Vader също ще бъдат натикан там, започвам да получавам горчив вкус, въпреки страхотните групи.
+666

"Юбилейна" е единствената зала, където не виждам нищо от сцената. Достатъчно свободно място нямаше никъде, особено на гардероба. :harhar: Озовах се на въпросната "пътека", която просто изчезна, когато се появиха Amon Amarth, и отказвам да приема, че елементарните ни, напълно изпълними, изисквания, са капризи. Също толкова невероятно ми изглежда групите да са били запознати с отличните качества на залата. Два дни по-рано, U.D.O. постигнаха отличен звук и настроение в "Христо Ботев" и съм сигурна, че ако беше обявено друго място за провеждане на концерта на Amon Amarth, публиката щеше да бъде почти толкова, колкото на немците.

Викингските герои напълно заслужаваха различно посрещане, доказаха го със сърдечното си отношение и безкомпромисно представяне. И за Epica, особено за Therion, същото важи с пълна сила, но за мен последният случай бе най-неприятният. Гледала съм далеч по-екстремни групи в напълно комфортни условия, така че това не е никакво извинение.

Да отбележа, че намеците за влизане без билет лично мен ме засягат.
Don't mistake lack of talent for genius.

#131 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 21 ноември 2011 - 00:38

View PostMor-Rioghain, on Nov 20 2011, 22:57, said:

Да отбележа, че намеците за влизане без билет лично мен ме засягат.

Е, може ли сега такова нещо?! Дълбоко и силно съм възмутен! :harhar: Надявам се, поне охраната не е направила това, а в рамките на добрия тон ви е помолила да напуснете залата. :)
Разбира се, това в рамките на шегата. :P
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#132 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 21 ноември 2011 - 13:30

View PostJavor, on Nov 20 2011, 17:03, said:

За първи път в живота си присъствам на концерт на който се продава бира в стъклени бутилки.

Не виждам проблем в това, бирата да е в стъклени бутилки, стига да приемем, че посетителите са достатъчно възпитани, за да не ги хвърлят напред назад. Дори предпочитам бутилирана бира през бозата, която наливат в чашки по концертите. Мин. година на Headbanging Enschede в Холандия, в клуба се продаваше 400мл. Гролш в типичната му масивна бутилка, с която спокойно можеш да убиеш някой на място.

По-скоро, по традиция в България бирата е в чаши - наливна, за да могат да си я разреждат до вода с мирис на хмел.

#133 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 21 ноември 2011 - 16:35

Залата беше пълна но ми се струва че тука се драматизира прекалено - влезнах 10 мин преди да почнат АА и без проблем си земах бира у стъкленица и около мене немаше блъсканица - без проблем полвах и кенефа немаше грижа нито пък опашка така че стига мрънкинг опищахте орталъка.

#134 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 22 ноември 2011 - 10:00

Приятелска закачка - може да е нямало никой около теб и никой да не е искал да се блъска с теб за тоалетната, защото си ... mutant като никнейма ти ... :ninja: :harhar:

#135 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 ноември 2011 - 10:21

^
Веднъж съм го виждал и да ти кажа честно, не бих се блъскал в него :harhar: :ninja:
I don't know how I managed it...





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users