Jump to content

Kansas в София20.06.2011г. - Зала 1 на НДК


114 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 април 2011 - 09:04

View Postmarooned, on Apr 29 2011, 09:53, said:

Малко "свежа" информация по темата. Звъннах преди малко на Eventim, както и на касата на НДК, за да питам как стои положението с оркестрината, тъй като и аз съм един от заинтересованите лица. Обясниха ми, че докато не се продадат промо билетите, няма да се пуска оркестрината в продажба.

Виж, това вече е интересно, но не мисля, че е правилно. Както казах, аз вече се сдобих с билети за първи ред зад оркестрината. От същото място наблюдавах ФСБ и останах много доволен. На всичкото отгоре бях най-отпред в оркестрината на предишния концерт на Kansas в НДК и сега реших да сменя малко ракурса. Не пускането в продажба на билети за оркестрината обаче, с мотива "промо билети", поне за мен не звучи никак професионално. Да приемем, че аз съм дайхард фен на групата и държа да ги гледам от първи ред в оркестрината. Какво трябва да сторя сега? Да изчакам да се продадат "промо" билетите и да се надявам, че веднага след това цялата оркестрина ще бъде налична за продажба, като под цялата имам предвид първи ред, който ме интересува. Това крие известен риск накрая да остана без място на първи ред в оркестрината и без възможност да си купя място на първи ред зад оркестрината. Идеята на ранното закупуване на билети за мен е именно тази, клиентът да има възможност да извърши максимално голям избор на места в залата...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 април 2011 - 09:29

View Postmarillion, on Apr 29 2011, 09:18, said:

По този начин взех прекрасни места на първи ред от Блок 3, веднага след оркестрината, на цена от по 65 лева всеки.
Ей, за толкова години не се научи да си купуваш хубави места в Зала 1 и това си е :)
I don't know how I managed it...

#23 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 април 2011 - 09:37

View PostOzzy, on Apr 29 2011, 10:29, said:

Ей, за толкова години не се научи да си купуваш хубави места в Зала 1 и това си е :)

;) Знам, знам, ти си привърженик на местата около пулта, но и от първи ред на Блок 3 и Блок 4 се чува прекрасно, да не говорим колко по-добра видимост имаш. И един жокер, спомняш ли си как започна концерта през 2008г.?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#24 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 29 април 2011 - 09:39

View Postmarillion, on Apr 29 2011, 09:04, said:

Виж, това вече е интересно, но не мисля, че е правилно. Както казах, аз вече се сдобих с билети за първи ред зад оркестрината. От същото място наблюдавах ФСБ и останах много доволен. На всичкото отгоре бях най-отпред в оркестрината на предишния концерт на Kansas в НДК и сега реших да сменя малко ракурса. Не пускането в продажба на билети за оркестрината обаче, с мотива "промо билети", поне за мен не звучи никак професионално. Да приемем, че аз съм дайхард фен на групата и държа да ги гледам от първи ред в оркестрината. Какво трябва да сторя сега? Да изчакам да се продадат "промо" билетите и да се надявам, че веднага след това цялата оркестрина ще бъде налична за продажба, като под цялата имам предвид първи ред, който ме интересува. Това крие известен риск накрая да остана без място на първи ред в оркестрината и без възможност да си купя място на първи ред зад оркестрината. Идеята на ранното закупуване на билети за мен е именно тази, клиентът да има възможност да извърши максимално голям избор на места в залата...

Съгласен съм, че е неправилно.
Можеше да няма промо-билети, например, но пък за всички зони да са пуснати в продажба и вече да сме закупили билети за оркестрината.

Аз ще изчакам малко, за да видя как ще се развие продажбата на билетите, като не очаквам да успея да се вредя за първи ред.
Все пак не трябва да подминаваме факта, че в оркестрината ще има хора от приближената "свита" на Г-н Петров (като "радостта на народа" - Гласът на Конкурент), както и от онези "запалени" фенове, които по време на концерта ще се обясняват на половинките си, че Kansas не е само щат в САЩ, но има и такава група. После пък ще се похвалят на всички, че са били на концерт на Kansas и са припявали Dust in the wind :)

Що се отнася до "дай-хард" феновете, може да се приложи, например, широко разпространената практика с предварителна продажба на билетите.
"Pre-sale"-a обаче едва ли скоро ще се появи у нас.
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#25 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 април 2011 - 09:47

View Postmarooned, on Apr 29 2011, 10:39, said:

Що се отнася до "дай-хард" феновете, може да се приложи, например, широко разпространената практика с предварителна продажба на билетите.
"Pre-sale"-a обаче едва ли скоро ще се появи у нас.

Да, това е една много добра практика, но за жалост и аз мисля като теб - все още сме твърде далеч от подобни времена..
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#26 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 април 2011 - 09:55

View Postmarillion, on Apr 29 2011, 10:37, said:

:) Знам, знам, ти си привърженик на местата около пулта, но и от първи ред на Блок 3 и Блок 4 се чува прекрасно, да не говорим колко по-добра видимост имаш. И един жокер, спомняш ли си как започна концерта през 2008г.?
Помня.
Не, не съм привърженик на местата около пулта, а на тези, които са горе долу в средата на 3-ти и 4-ти блок. Това е доста под пулта. Това са местата с най-добра видимост и най-добър звук в тази зала.
Тези, които ти си избрал, имат един недостатък. Това е широката пътека между теб и оркестрината, по която постоянно някой ще минава и ще ти пречи на гледката. В средата на блока това не може да се случи, защото там вече е амфитеатрално, а разликата в разстоянието е пренебрежима.
I don't know how I managed it...

#27 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 април 2011 - 09:59

Що се отнася до ркестрината, то тя е за дай-хард фенове (тези, които marooned изброи не ги броя), които искат да са максимално близо до любимците си. Но те трябва да знаят, че още с купуването на билета се сбогуват със звук дори близък до добър.
I don't know how I managed it...

#28 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 април 2011 - 10:09

View PostOzzy, on Apr 29 2011, 10:59, said:

Що се отнася до ркестрината, то тя е за дай-хард фенове (тези, които marooned изброи не ги броя), които искат да са максимално близо до любимците си. Но те трябва да знаят, че още с купуването на билета се сбогуват със звук дори близък до добър.

Теоретично си напълно прав, но да си призная честно от десетките концерти, които съм гледал от първите редове на оркестрината в НДК, не помня нито един с лош звук - явно всичко е въпрос на късмет... :)

Относно пътеката, има нещо такова, но преминаванията са пренебрежимо малко на брой, а Рагсдайл да ти свири на уше не е за изпускане... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#29 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 април 2011 - 12:40

Явно отговорни фактори четат този форум :worship: , тъй като половината оркестрина вече е пусната в онлайн продажба на промо цена от 65 лева. Който има желание да види музикантите отблизо трябва да побърза, защото местата са ограничени...

Това ме подсети за още нещо. Ози, поправи ме ако бъркам, но предишното гостуване на Kansas постави нещо като рекорд по бърза разпродажба на залата и дори накрая бяха пуснати правостоящи билети. Интересно, три години по-късно дали пренасищането от концертни прояви и по-високите цени на билетите, ще окажат някакво влияние или отново ще сме свидетели на препълнена Зала 1 в НДК...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#30 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 април 2011 - 12:49

View Postmarillion, on Apr 29 2011, 13:40, said:

Това ме подсети за още нещо. Ози, поправи ме ако бъркам, но предишното гостуване на Kansas постави нещо като рекорд по бърза разпродажба на залата и дори накрая бяха пуснати правостоящи билети.
При предишното гостуване билетите бяха пуснати в продажба 29 дни преди концерта. Продажбата стартира на 25.05., а концертът беше на 23.06. Билетите бяха разпродадени точно за 25 дена и на 19.06. бяха пуснати в продажба правостоящи билети.
I don't know how I managed it...

#31 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 април 2011 - 12:56

Да, значи така беше. Помня че този концерт се превърна в най-бързо разпродадената проява на прогресив рок група в България. Да не говорим, че на първо четене поне не се сещам за друг прог концерт, който да е бил тотално разпродаден в България. Може би първото участие на Ривърсайд, но това спада към категорията "бутиков" концерт. Може да пропускам някое събитие, но със сигурност не и от така наречените "големи" концерти...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#32 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 април 2011 - 13:03

Е, Yes може и да не разпродадоха Зимния дворец, но все пак отчети и факта, че говорим за зала с капацитет от 6 500 места. Докато НДК побира 3 500 човека. С правостоящите - 4 000.
I don't know how I managed it...

#33 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 април 2011 - 13:12

На концерта на Yes беше доста рехово, бре, имам добър спомен от събитието. В крайна сметка може и да си прав, че в Зимния тогава е имало около 4000 души, но като цяло не можем да говорим за "sold out", както в случая с Kansas...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#34 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 април 2011 - 13:25

View Postmarillion, on Apr 29 2011, 14:12, said:

В крайна сметка може и да си прав, че в Зимния тогава е имало около 4000 души, но като цяло не можем да говорим за "sold out", както в случая с Kansas...
Да, но пак ти казвам, че има разлика в капацитета на залите. Ако концертът на Yes беше в Зала 1, също щеше да бъде "sold out".
I don't know how I managed it...

#35 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 29 април 2011 - 15:25

View Postmarillion, on Apr 29 2011, 12:40, said:

Явно отговорни фактори четат този форум :worship: , тъй като половината оркестрина вече е пусната в онлайн продажба на промо цена от 65 лева. Който има желание да види музикантите отблизо трябва да побърза, защото местата са ограничени...

Това ме подсети за още нещо. Ози, поправи ме ако бъркам, но предишното гостуване на Kansas постави нещо като рекорд по бърза разпродажба на залата и дори накрая бяха пуснати правостоящи билети. Интересно, три години по-късно дали пренасищането от концертни прояви и по-високите цени на билетите, ще окажат някакво влияние или отново ще сме свидетели на препълнена Зала 1 в НДК...

Добре е да си правят труда да четат форума!
Пишещите във форума - сме сред хората, които посещават редовно концертните събития от рок и метал сцената.
И бих добавил, че е задължително за родните промоутъри да посещават форума (на най-авторитетния музикален сайт у нас :) ) и да го четат!

Надявам се наистина да сме допринесли за пускането на оркестрината в продажба, през днешния ден. Ако е така, имаме напредък :blush:
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#36 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 29 април 2011 - 16:09

Хах, Жорж, ще бъдеш на същото място, на което бях аз 2008-ма - първи ред на блок 3 :worship:

Иначе аз днес бая се подразних по време на закупуването на моя билет, защото половината места (и то най-хубавите - първите редове на всеки от блоковете) бяха маркирани като неактивни и изборът МНОГО ограничен, но в крайна сметка се сдобих с чудесно местенце в левия ръкав и то горе-долу около мястото, откъдето гледах Марк Нопфлер :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#37 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 01 май 2011 - 13:25

Страхотна новина, с удоволствие ще гледам за трети път една от най-любимите си групи. Още в петък си купих билети на 10-ти ред в 3-ти блок. Гледал съм ги от 2 метра, така че сега ще наблегна на по-добрия звук. От първи ред в оркестрината гледах Jethro в НДК, но оттогава гледам да съм по-назад на повечето концерти.
Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#38 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 01 май 2011 - 14:42

А защо още ни няма на официалната страница? Гледам последната дата в Щатите е с Jethro Tull, а в Германия концертите са с Journey & Foreigner. Не знам докога ще чакаме да ни огрее с Journey или Styx нас.
Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#39 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 май 2011 - 11:15

Вчера в САЩ е започнало турнето на групата, ето и пълен сетлист от концерта в "Twin River Event Center", Lincoln:

1. Magnum Opus
2. Musicatto
3. Belexes/Lightning's Hand
4. Point of Know Return
5. Song For America
6. On The Other Side
7. Hold On
8. Dust in the Wind
9. The Wall
10. Cheyenne Anthem
11. Miracles Out of Nowhere
12. Icarus
13. Portrait (He Knew)

Encore:
14. Fight Fire With Fire
15. Carry On Wayward Son

Като цяло няма изненади с изключение на продължаващото присъствие на Fight Fire With Fire като избор за първи бис...

Все още София липсва в тур разписанието на официалната страница на групата, но имайки предвид името на организатора, лично аз съм напълно спокоен относно провеждането на този концерт...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#40 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 май 2011 - 13:45

View Postmarillion, on May 7 2011, 12:15, said:

3. Belexes
:crying:
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users