Jump to content

Dream Theater в София!29.07.2014 г. - зала Фестивална.


25 replies to this topic

#21 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 30 юли 2014 - 07:59

....Изкъртиха мивката :shok: , ваната :shok: , бидето, пуочките :shok: , за има няма три часа....
Концерт на годината, и ако не бях ходил на стената, щеше да е концерт на последните няколко хилядолетия.
Още видеото от въведението ме побърка, за нататък , не знам, това не се описва.
Прословутият звук - първите две парчета бръмчеше някак, и после като кристализира.... Те нали свирят два акорда на кръст - всичко се чуваше - хармонии, сола, втори вокали, за Лабри какво да кажа - микрофона половин метър пред устата и ти проглушава ушите....
Видео и осветление - беше си направо постановка....имаше някакъв номер, като прожектират някой от групата, зад него не се вижда сцената а видео...
По едно време от публиката харесаха някакво лого - и го изкараха на сцената, пред тупаните, и до края на концерта беше част от сцената.
Не мога да си наместя главата.
Пак да дойдат!

#22 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 30 юли 2014 - 09:35

Мда. Лично за мен третият ми коцерт на ДТ и този, който най-малко ме докосна. Инструментално безупречен, но не е там работата. През 2/3 от времето чисто и просто скучах, най-вероятно и защото материалът от последния им албум поне лично на мен ми навява скука. Но...преживяването за мен беше Trial of Tears и след това Lifting Shadows off a Dream, Scarred, Space-Dye Vest. Никога не съм очаквал да ги чуя наживо. Ако последователно ходя на концерти на ДТ през остатъка от живота си, може би в един по един ще намирам любими свои песни сред масивните тонове от остатъчен джангър, който ДТ все по-индустриално произвежда....
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#23 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 30 юли 2014 - 09:41

Репортаж
и
Страхотни снимки
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#24 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 30 юли 2014 - 10:01

View PostJurisprudent, on 30 юли 2014 - 09:35 , said:

материалът от последния им албум
Съвсем нарочно тия дни слушах само албумите от 2007 до сега, и на концерта умрях от кеф, особено онова дълго чудо, с едни удари на баса, и малко Бах в средата ( Илюминейшън нещо си).
И с това слушане установих всичките тези албуми, като ги чуеш след години - са страхотни. Винаги когато има нов албум, първо се сравнява с най-доказаните от началото до сега, после се установява, че тръпката не е същата като първия път ( то ако ставаше така...), решаваш че вече са се изчерпали, и зарязваш.
А сега като ги чуеш, още повече това изпълнение.....
Много доволен.

Edited by drivanov2003, 30 юли 2014 - 11:51 .


#25 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 30 юли 2014 - 17:09

Аз взех, че отидох на концерта, въпреки че обикновено гледам да стоя далеч от прогресив метъла. И взех и че се изкефих.
Звукът беше добре, там където стоях аз (на десетина метра пред дясната колона). Жега си беше, препотих се дори без да куфея особено.
Но групата и публиката бяха на ниво. Не намирам DT за толкова феноменална група, колкото ги изкарват феновете им, но като музиканти са много добри, спор няма.

Не съм ги слушал кой знае колко, та не правя голяма разлика между нови и стари албуми, но от последния имат някои песни, които доста ми харесват - Along for the Ride, Enigma Machine, The Enemy Inside (която за жалост изтървахме, щото явно всички бяха решили като нас да влязат в последния момент), пък и от останалата част от сета имаше доста впечатляващи парчета.
There's a devil crawling along your floor

#26 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 31 юли 2014 - 18:27

За пореден път ужасяващо добри снимки от Виктор Александров:

http://photo.arrakis...9_dream-theater
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users