Jump to content

RammsteinТурне 2009/2010


129 replies to this topic

#21 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 14 май 2009 - 23:20

Пазаруването става като първо се регистрираш на сайта, след което плащането е с кредитна карта, доставка 10 евро, за суми над 125 евро пише, че не се заплаща доставка, но според мен това ще да е само за Германия. Относно доставката не видях дали е с DHL или по пощата... Преди време пробвах да си закупя разни неща, но се оказа, че дебитната ми карта не става за тази цел, а кредитна нямам, така че не съм съвсем наясно с цялата процедура, но едва ли е нещо по-различно от който и да е онлайн шоп. Тюх и те как са се окопали, а можеше да ми се отдаде случай да замоля някой познат за закупуване от Германия, така поне нямаше да се дават пари за доставка, която до БГ не знам дали няма да възлиза на половината сума на билетите :blink: Според мен това ще да е най-малкият проблем, тъй като самолет + хотел на изгодни цени е голямото препятствие лично за мен и моите авоари :wacko:
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#22 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 15 май 2009 - 08:54

View Postwhiplash159, on May 14 2009, 23:39, said:

Мерси за линковете, макар че най-полезния сайт за намиране на самолетни полети досега ми беше препоръчан от @marillion и аз от своя страна също го препоръчвам ако случайно търсите как да стигнете със самолет до коя да е дестинация:

http://www.esky.bg/

Чуден е. Издирва полети на всички известни компании като ви ги показва сортирани по цени, с часове, брой прикачания и т.н. Единственият му недостатък е при псоледовтелни търсения - обърква се формата на датата, но на фона на останалите предимства този кахър белее :blink:


Еми добре де, дай тогава да се фокусираме върху една дестинация. Например Виена и да почнем да търсим варианти затам. Катовице го предложих, защото съм бил там и ако Wizz имат удобен полет по това време ни е идеално. Особено за теб, защото излита от Бургас :wacko: И да твоята приятелка е права, Катовице е трудна дестинация, но всичко зависи от полетите по това време.

Edited by Joey, 15 май 2009 - 08:55 .


Insane in my brain

#23 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 15 май 2009 - 09:14

View PostJoey, on May 15 2009, 09:54, said:

Еми добре де, дай тогава да се фокусираме върху една дестинация. Например Виена и да почнем да търсим варианти затам. Катовице го предложих, защото съм бил там и ако Wizz имат удобен полет по това време ни е идеално. Особено за теб, защото излита от Бургас :blink: И да твоята приятелка е права, Катовице е трудна дестинация, но всичко зависи от полетите по това време.

Може и Франкфурт, нали и за там има евтини самолетни билети. Трябва да изчакаме според мен поне до юни, когато пуснат и билетите за концерта, защото е малко рано за самолетни, но все пак не е лошо да успеем да изчисли горе-долу каква сума трябва, за да си планираме разходите.
Впрочем Фестахалето във Франкфурт е добро решение, наоколо сигурно има достатъчно хотели, нацвъкани там заради панаирите, които провеждат. А и между другото в Германия като цяло е по-евтино, отколкото в Австрия, което не е за пренебрегване.

Edited by Rebel, 15 май 2009 - 09:21 .

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#24 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 17 май 2009 - 10:27

View PostRebel, on May 15 2009, 10:14, said:

Може и Франкфурт, нали и за там има евтини самолетни билети. Трябва да изчакаме според мен поне до юни, когато пуснат и билетите за концерта, защото е малко рано за самолетни, но все пак не е лошо да успеем да изчисли горе-долу каква сума трябва, за да си планираме разходите.
Впрочем Фестахалето във Франкфурт е добро решение, наоколо сигурно има достатъчно хотели, нацвъкани там заради панаирите, които провеждат. А и между другото в Германия като цяло е по-евтино, отколкото в Австрия, което не е за пренебрегване.


Да ама нали Whiplash вика че за Германия има билети само в rammstainstore.de, амо според мен това не е
проблем. Значи и Франкфурт чекваме. Според мен трябва да направим следното: И за Виена и за Франкфурт събираме информация, за цени на билети, хостел, самолет. Така ще видим коя дестинация е по изгодна. Обаче според мен има още много време, така че Easy like sunday morning.

Insane in my brain

#25 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 17 май 2009 - 11:35

Rebel, ако искате да спестите пари - района около Фестхале във Франкфурт не е точното място за евтин хотел (такива има все пак де :harhar: ). Във Виена има достатъчно евтини места за спане и освен това пътят ще ви излезе по-тънко до там от колкото до Франкфурт (разбира се може и някаква изненадваща оферта да има, но говоря по прнцип).
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE

#26 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 17 май 2009 - 11:46

Е, разбира се, че трябва да се спрем на най-изгодната оферта, аз само давам предложения, които да проучим, Виена също е чудесна дестинация като бонус към концерта :huh:
А иначе също мисля, че трябва да проучим паралелно примерно Виена и Франкфурт и да видим какво ще излезе при калкулацията :harhar:

Edited by Rebel, 17 май 2009 - 11:49 .

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#27 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2009 - 16:56

Нали няма да ми трябва граничен паспорт за Германия или Австрия? :harhar:
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#28 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 17 май 2009 - 17:26

View Postcliffburton, on May 17 2009, 17:56, said:

Нали няма да ми трябва граничен паспорт за Германия или Австрия? :P

Стига да не пътувате с кола през Сърбия, паспорти няма да ви трябват - само лични карти... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#29 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 17 май 2009 - 18:05

View PostJoey, on May 15 2009, 09:54, said:

Еми добре де, дай тогава да се фокусираме върху една дестинация.
Да - на мен планът ми е да почнем от там. Споменатите два концерта (Виена и Франкфурт) изглеждат най-добре. След като разрешим тази дилема от там насетне следва най-сложното - купуването на билети за самото шоу. Когато сме убедени, че имаме билети за избраната дата си намираме подходящи полети защото няма смисъл да първо да букваме, а после да се окажем без концертни билети поради прекалено голям интерес за съответната дата. Хостели се намират под път и над път, така че тях ги считам за най-малкия проблем (освен ако не сте прекалено взискателни :D ). Та ето един примерен разигран вариант за Виена:

- билети за концерта си купуваме през австрийския Eventim (това е все още хипотетично тъй като не знам дали ще се продават там. Ако се продават обаче мисля, че няма да имаме проблем). Залата Stadthalle е с капацитет 16 000 човека, което надявам се ще е достатъчно да можем да се докопаме до няколко ценни хартийки :harhar:

- самолетни билети. Австрийските авиолинии (цена отиване-връщане към настоящия момент 162 евро). Тръгване от София на 20.11 петък в 11:30. Връщане на 22.11 неделя в 13:40. Имам обещанието да бъда информиран за всякакви своевременно изскочили промоции. Sky Europe все още не са си обявили цените за ноември, но когато го направят те със сигурност ще са най-ниски. Както съм подчертал по-горе към настоящия момент това е най-евтниния вариант.

- хостел. При предното си ходене бяхме в Westend City Hostel. Непретенциозно и удобно като разположение местенце на относително добри цени (има ги в сайта). И освен това е на две крачки от залата :metal:

До тук всеки би могъл да си направи сметката относително колко ще му излезе подобно ходене. И да се има предвид, че Виена наистина не е от най-евтините градове. Иначе си се продават карти за 24, 48 и 72 часа за метрото, което е и най-удобния транспорт.

Та така... :P

Това е от мен засега. Като имам време ще се поровя и за Франфурт, но ако някой ме изпревари няма да се обидя :metal:
ПИСУК!

#30 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 17 май 2009 - 20:02

View Postwhiplash159, on May 17 2009, 19:05, said:

Да - на мен планът ми е да почнем от там. Споменатите два концерта (Виена и Франкфурт) изглеждат най-добре. След като разрешим тази дилема от там насетне следва най-сложното - купуването на билети за самото шоу.
И да се има предвид, че Виена наистина не е от най-евтините градове. Иначе си се продават карти за 24, 48 и 72 часа за метрото, което е и най-удобния транспорт.

Та така... :P

Това е от мен засега. Като имам време ще се поровя и за Франфурт, но ако някой ме изпревари няма да се обидя :metal:


Ми що да е проблем купуването на билети. Кредитна карта, и си готов. Аз за Slipnot в Италия така си
купих. Докараха ми 4 билета ги за 2 ДНИ срещу 18 евро. Така че не мисля, че е проблем. Освен това е
голям плюс, че си бил във Виена. Знаеш хостели, значи аз мисля, че това е дистинацията. :harhar:

Относно самолетните билети е по-добре изчакаме разписанието на Skyeurope, защото със сигурност ще са по евтини от Austrian airlines.

Cheers!!

Insane in my brain

#31 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 17 май 2009 - 22:54

Колкото до Франкфурт ето този хостел е близо до Фестахале, цените са горе-долу като тези във Виена, за самолетни билети така или иначе вече гледахме, а и наистина е малко рано. Съгласна съм обаче, че е добре да се ходи по проверени места, ако имаме избор, та щом Уиплаша е пребивавал по Виената, като че ли аз съм за тази дестинация, още повече, че отдавна искам да отида в този град. В крайна сметка наистина трябва първо да се вземат билети и после да се измислят другите части от организацията.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#32 0

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 14 posts

Posted 20 май 2009 - 22:36

А какво ще кажете за Мюнхен и там става...

#33 lordi

    -

  • Енориаши
  • PipPip
  • 74 posts

Posted 22 май 2009 - 23:26

Да вметна едно въпросче. Има ли вероятност да се обявят допълнителни дати или това са окончателни.
Rammstein са номер 1 в списъка ми откогато слушам такава музика, и нямам намерение да пропусна възможност.!!

Идеята ми е че съм студент на един гаден остров, на който засега нямат обявена дата, което си е доста странно.

Edited by lordi, 22 май 2009 - 23:28 .

Светът е пълен с тъпаци, които си мислят, че светът е пълен с тъпаци :)

#34 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 23 май 2009 - 00:02

Хората на гадния остров не се обичат много с вермахта, и липсата на дата там не е странна :P
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE

#35 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 23 май 2009 - 08:54

View PostStormWarrior, on May 23 2009, 00:02, said:

Хората на гадния остров не се обичат много с вермахта, и липсата на дата там не е странна :P
Малко безсмислено изказване :wacko:
Бтв, на последното им двд има материал и от двата "гадни острова".

#36 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 23 май 2009 - 10:26

Определено ще има още дати според мен, за момента са обявили само тези за 2009, тепърва ще се планира турнето за 2010.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#37 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 23 май 2009 - 19:00

А защо никой не е споменал Кьолн? Това е основния град до и от който Germanwings организират полети*. Концертът в Кьолн е на 29-ти. Germanwings имат полет дотам на 28, който струва 19.99 EUR (0,01 евро билета (няма шега, няма измама) + 19,98 за летищни такси) и полет обратно на 01.12, който излиза 39.99 EUR (17.56 билета и 22.43 таксите), общо 59.98 EUR.
Проблемът е, че се събират три нощувки, но ако намерим някакъв евтин хостел или общежитие пак ще е по-евтино, пък и ще имаме време да пообиколим кьолнските кръчми :Р

А заличката в Кьолн също доста си я бива.
http://www.e-techasia.com/uploads/XO/f-/XO...tics-hohner.jpg
http://www.lanxess-a...startseite.html



*Всъщност летището е Кьолн-Бон, намира се по средата между двата града, т.е. на около 15 километра от Кьолн, но предполагам, че оттам има организиран транспорт до града.
There's a devil crawling along your floor

#38 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 23 май 2009 - 22:48

View PostNosferatu, on May 23 2009, 09:54, said:

Малко безсмислено изказване :harhar:
Бтв, на последното им двд има материал и от двата "гадни острова".

Не се интересувам от групата, не знам как стоят нещата с продажбите им там и просто предположих че не са тачена група там :yes:

До Кьолн има удобен влак, който стига до града от летището много бързо и не струва много, но в сайта на дбан ще има повече инфо.
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE

#39 lordi

    -

  • Енориаши
  • PipPip
  • 74 posts

Posted 23 май 2009 - 23:27

Във Volkerball-a има 3 песни май бяха (или 4) от Brixton Academy. Затова като не намерих в списъка гадното остроче останах много учуден. :harhar:
Светът е пълен с тъпаци, които си мислят, че светът е пълен с тъпаци :)

#40 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 23 май 2009 - 23:32

А ти къде точно си ситуиран на този остров? (ако искаш дай на ЛС)
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users