Jump to content

Ugly's Content

There have been 186 items by Ugly (Search limited from 28-April 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#81622 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Ugly on 15 May 2011 - 20:40 PM in Концерти и фестивали в България

Няма нужда да чакам за 100 %, не смятам, че има смисъл да се оправдавам, че имам мнение или, че съм цитирал Кърт Вонегът.
Бъдете живи и здрави.

Ugly



#81619 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Ugly on 15 May 2011 - 20:20 PM in Концерти и фестивали в България

Сирените от Титан

"Големият проблем с тъпите копелета е в това, че са твърде тъпи, за да могат да повярват, че съществува възможност да си умен."

Кърт Вонегът



#81613 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Ugly on 15 May 2011 - 16:26 PM in Концерти и фестивали в България

"Консервативен означава да се придържаш към традициите, да си сдържан, да избягваш реформи или промени."

Така е, но и няколко неговите синоними от синонимния речник - назадничав, реакционен, ретрограден, рутинен, закостенял, изостанал, тесногръд, нетолерантен, ограничен, с предразсъдъци.

Така като Ви чета, идеално покривате голяма част от определенията, независимо от крехката ви възраст. Не ми се мисли след десет години как ще разсъждавате.


"Аз обсъждам музика. Ти обсъждаш мен лично."

Вие ако имахте и бегло понятие за музика, нямаше да бълвате куп глупости.

"сравнения от типа на Opeth със старите градски"

Аз нямам нищо против Opeth, както впрочем и срещу старите градски песни, в случая констатирах, че не сте единствения, а имате верни съмишленици (е някои вече не са между живите).

А иначе Вашето писане по отношение на музика ми напомня за едно скорошно интервю на Азис, чиято сентенция се съдържа в сегашния подписа на съфоромеца ни "Ozzy"

"- Аз искам да ти покажа, че има ценни неща...

- Няма ценни неща в Pink Floyd!"



#81603 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Ugly on 15 May 2011 - 07:48 AM in Концерти и фестивали в България

"На Sonata Arctica не съм ходил, но при платен втори концерт в годината на всичките големи фестове и концерти ми се струва, че и в София не биха събрали повече от 900-1000 души"

2008 г. на градски площад в Каварна, на безплатен концерт, площада не беше пълен, по мое скромно мнение площада събера около 1000 души когато е пълен. Иначе за хората които ще отидат ще им е все тая колко публика ще се събере, важно е на тях да им е приятно и най-вече да излязат сметките на организаторите. Защото както се очертават продажбите на повечето концерти тази година, догодина може да се наложи да гледаме рок концерти извън България.



#81580 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Ugly on 14 May 2011 - 14:23 PM in Концерти и фестивали в България

"аз наричам бандите шитни, защото това ми е искреното мнение за тях - шитни."

Ако си мислите, че това е страшно уникално жестоко се лъжете. Такова искрено мнение за тези и други популярни групи имаше и преди повече от 30 години. Разликата е, че тогава такова мнение имаха хора които слушаха стари градски песни или друга високо интелигентна музика. Което показва, че консервативен и комплексар може да си както когато си на 100 така и на 12 години, нищо ново под слънцето. И не разбрах защо човек който е почитател на групите сам осра темата. То на вас трол ви не требе, вие сами си се справяте.



#81571 Kavarna Rock Fest 2011

Posted by Ugly on 14 May 2011 - 11:54 AM in Концерти и фестивали в България

"различно от пенсионерските рок и хьеви мьетл легенди (които напоследък идват на талази всяка година, щото в нормалните страни отдавна на никой не му пука за тях). На който му се слушат изтъркани шитни като Мейдън и Джудас - вместо да мрънка, да се концентрира към съответните мероприятия."

Не съм останал с впечатлението точно тези групи да са спрели да правят турнета и да идват само в България, но всеки има право да е късоглед и глух.

"Колко са големи Мейдън и Джудас тук ще се разбере съвсем скоро - на тези цени не очаквам огромно стълпотворение от
фенове"



Аз също не очаквам кой знае какво стълпотворение от фенове, като много е вероятно поне един от двата феста да е много губещ, а може и двата. Въпреки това съм почти убеден, че “София рокс” ще събере повече хора отколкото и трите дни общо на Каварненския фест (дано съм в грешка).


"Докато Каварна рок фестът е една добра алтернатива за тях"

Съгласен и така трябва да бъде, хубаво е да има фестове и концерти с различна насоченост като и "Elevation Festival 2011".

Относно простотията за млади и стари, ще цитирам едно велико софийско копеле, защото аз не мога да го напиша по хубаво.

"Всъщност те искат да изкарат, че светът започва от тях, а какво е било преди тях – няма значение. Защото те били млади и необременени. И времето било тяхно. Апропо – Шикългрубер и Джугашвили също залагаха на младите и необременените. Шикългрубер и Джугашвили много точно знаеха, че младостта не е талант, а физиология. Чрез изтъкването само на този белег те двамата безпогрешно можеха да изтрият гънките на който си искат мозък. Освен другите си недостатъци младостта съдържа и тоя – да иска веднага признание, на каквато и да е цена.
Искал съм го и аз. Само че признанието при мен, както и при всеки професионалист, дойде не защото бях млад или независимо от това, че бях млад. Един ден ще го разберат и мутантите, когато изведнъж се окаже, че вместо млади мутанти са станали стари мутанти. Които новите млади мутанти искат да изритат от сцената. И докато са отричали тотално „старците”, те всъщност нищо не са написали, нищо не са изиграли и нищо не са изпели като хората. Позната история, стара като света.”


Който разбрал разбрал. И приятно изкарване на всички на феста.



#81511 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 13 May 2011 - 08:43 AM in Концерти и фестивали в чужбина

"Хубаво че и Азис и Карбовски май не уцелиха..."

Не са уцелили, билетите им бяха за 17 май.



#81503 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 13 May 2011 - 08:00 AM in Концерти и фестивали в чужбина

ROGER WATERS, DAVE GILMOUR, NICK MASON



#81502 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 13 May 2011 - 07:23 AM in Концерти и фестивали в чужбина

И май нито един от форума не успя да уцели, жалко.



#81476 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 12 May 2011 - 10:50 AM in Концерти и фестивали в чужбина

Не се е появил.



#81468 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 12 May 2011 - 08:14 AM in Концерти и фестивали в чужбина

"На мен Роджър в Загреб и неизползвания ми билет за Прага ми стигат"

Е поне сте успяли да се класирате за Загреб.



#81433 Riverside в София

Posted by Ugly on 11 May 2011 - 07:10 AM in Концерти и фестивали в България

Е айде сега, "bagator" си е написал репортажа, а вие сега да му се присмивате така гадно. Дайте малко по оптимистично, потвърдете че публиката е била минимум 1 000 човека. Аз само не разбрах кои са били титаните.



#81364 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 09 May 2011 - 15:03 PM in Концерти и фестивали в чужбина

Pink Floyd не е мерило, които преди 30 години са вадили по една песен. Па и рейтинга му бил по голям. На този човек няма ли кой да му обясни, че това дето му влиза отзад не е рейтинг. Както и да е, жалко все пак, че ще съсипят един ценен билет за това същество, пък даже и с образователна цел.



#81204 Каварна Рок Фест 2011

Posted by Ugly on 04 May 2011 - 07:36 AM in Концерти и фестивали в България

От фейсбук

"Stanimir Tsakov
Ако до 6.05. няма яснота за фестивала започвам да вземам заложници, считано от 00 часа на 07.05. На всеки 12 часа ще вземам по един, като пленниците ще бъдат подлагани на нечовешки мъчения по време на престоя им при мен: ще се хранят с райкин боб и грис с мляко, ще пият кока-кола и ще слушат за фон радио “Веселина”, а на всеки кръгъл час собственоустно ще им пея по някоя песен по мой избор.
За бога, господа, не позволявайте невинни хора да страдат заради вашето мълчание!
"



#81168 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 03 May 2011 - 12:10 PM in Концерти и фестивали в чужбина

"аз след едно посещение в Атина, съм се заклел в този град повече да не стъпвам"

И аз така, но защото Гърция не ме кефи, за да бия толкова път. Но в случая имам желание, но дата ще ми създаде проблеми.



#81166 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 03 May 2011 - 12:00 PM in Концерти и фестивали в чужбина

Знам, че е така, но се чудя, ако се обяви втора дата надолу ли ще е или ще е следваща.



#81164 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 03 May 2011 - 11:38 AM in Концерти и фестивали в чужбина

"Навсякъде до сега втора, трета и т.н. дати се обявяваха когато първата се разпродаде."

Съгласен, но ако добре си спомням 8 не беше обявена до сега.



#81161 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 03 May 2011 - 11:09 AM in Концерти и фестивали в чужбина

За съжаление за 8 ще имам проблем с домочадието и сега започваме преговори, на кой концерт ще се ходи.



#81159 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 03 May 2011 - 10:52 AM in Концерти и фестивали в чужбина

"Не е понеделник, нито вторник, а е петък"

Вторник е.

Къде обаче се загубиха 6 и 7 юли, а се появи само 8 юли.



#81138 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 02 May 2011 - 16:15 PM in Концерти и фестивали в чужбина

Аз лично се съмнявам. Някъде бях чел, че Ръджър споменава, че ще е в Лондон, но не казваше на кой точно концерт за да е изненада. Като присъединяването може да е и само за изпълнение на “Comfortably Numb”.



#81136 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 02 May 2011 - 16:02 PM in Концерти и фестивали в чужбина

Само не знам как точно ще стане това със забраната за пушене в залата, като се има предвид, че гърците държаха първото място в тази дисциплина в ЕС и палят цигара от цигара. По последни данни ние май сме ги задминали и вече сме водачи.



#81130 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 02 May 2011 - 15:12 PM in Концерти и фестивали в чужбина

"Ти ми напомняш за вица: "Не било компютри, а било компоти. И нямало да ги изнасяме, а сме щели да ги внасяме. И не за Япония, а от Русия."" :lol:

Пак сме в играта. Силно се учудих за анфи театъра, като се има предвид, че целия таван на залата е в техника.



#81103 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 02 May 2011 - 07:54 AM in Концерти и фестивали в чужбина

"Всъщност всичко зависи от това дали Гилмор ще е съгласен негово изпълнение да бъде включено в ДВД на Уотърс."

"А може би е точно обратното..."

И двамата сте прави, трябва желание (съгласие) и от двете страни. Просто трябва да седнат на ракия и салатка и да си махна гребените.



#81055 Roger Waters - The Wall Tour

Posted by Ugly on 01 May 2011 - 09:16 AM in Концерти и фестивали в чужбина

"най-евтините билети са по 150 евро"

Да, май останах извън групата.



#80705 Каварна Рок Фест 2011

Posted by Ugly on 27 April 2011 - 08:27 AM in Концерти и фестивали в България

Да Тодор Живков е роден на седми септември. От кумова срама направи девети септември национален празник. Ж. Желев направи своя рожден ден трети март национален празник. Сега е наред национален празник да стане 13 юни.