Jump to content

Aerosmith в София17.05.2014 г. - стадион "Локомотив"


71 replies to this topic

#61 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 19 май 2014 - 15:22

Да, проблемът в случая беше единственото число. Една видеостена и то във вътрешността на сцената не вършеше работа за цял стадион. Гледах видео от концерта в Букурещ - там е имало и странични, но и сцената е по-различна (от предишно турне). Смятам, че в случая издънката е на местния организатор, но със сигурност ще може да се каже едва след като мине и следващият концерт от турнето. Отново си мисля, че като първа дата на обиколката ни се спестиха някои неща (може би и няколко песни).

Edited by Metal Heart, 19 май 2014 - 15:22 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#62 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 19 май 2014 - 16:00

По темата за "организаторите"!

Има "интересно" интервю с тях по БТВ малко преди концерта.
Любопитно е да се види и чуе какво казва Фънки за цените на билетите, организацията, любимия рок-стадион "Локомотив" и т.н.:

http://btvnews.bg/vi...-balgarija.html
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#63 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 май 2014 - 16:35

^
От това интервю научаваме и нещо, което е доста оптимистично, а именно, че по всяка вероятност, концертът на Iron Maiden няма да бъде местен, дори и при разпродадена "Арена Армеец". Поне с такова впечатление оставам аз от чутото. Дано наистина да е така :)
I don't know how I managed it...

#64 McVicar

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 19 май 2014 - 18:27

Две думи и от мен. Уникално шоу, имах известни притеснения относно гласовите възможности на Стивън, но бях приятно изненадан, страхотно беше.Гледах ги и в Букурещ преди 4 години, тук ми хареса повече. Относно организацията нямам право да се оплаквам, защото живея на 5 мин. от стадиона, а пък и бях отново част (макар и миниатюрна) от организацията. Много добро озвучаване , въпреки лекия вятър (видя се при димните оръдия на бисовете). Като се замисля на "любимия стадион Локомотив" май не съм бил на концерт с лош звук. А за Мейдън в средата на юни ми се вижда нелепо в зала, въпреки 4 точковото звуково обяснение на фънки в зала - справка - пак техния концерт на Роджър Уотърс на Васил Левски , там точките бяха повече. Този концерт го пропускам , поради посещение на Ролинг Стоунс на същата дата във Виена. На феновете - приятно изкарване

#65 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 22 май 2014 - 09:31

Бат' Stеven Tyler изглежда, че e намерил време да "олаби жилата" с Мис България Вселена 2013:

http://life.dir.bg/n...php?id=16736820

Има обаче много да учи от Бат' Тиля и компания за деянията им по българските земи!
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#66 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 май 2014 - 10:05

Поне засега изглежда, че не са ни отрязали с две парчета. Вероятно в Европа просто сетлиста ще си е толкова дълъг.
I don't know how I managed it...

#67 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 22 май 2014 - 15:55

^
Много точен коментар - "вероятно в Европа..."

Както е казал Алеко: "Европейци сме ний, ама все не дотам"!
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#68 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 май 2014 - 16:11

Къв е тоя костюмар на аватара ти? Все едно си си сложил китариста на Лили Иванова...
I don't know how I managed it...

#69 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 22 май 2014 - 16:48

Китарист на Лили Иванова е Бисер Иванов (но не "Легендата"), който гледахме с Боби Кимбъл!

Бисер е учил за шивач в Бяла Слатина и е твърде вероятно да е ушил костюма от снимката!

Edited by marooned, 22 май 2014 - 17:10 .

"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#70 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 май 2014 - 17:16

Аха... Сега разбрах каква е връзката, благодаря за разяснението!
I don't know how I managed it...

#71 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 май 2014 - 13:00

От години се чудех на кого точно ми приличат D2 и чак сега разбрах...

"Момчетата от D2 за пореден път се представиха безупречно и вече могат да подгряват когото и където си искат, пише "Стандарт". След като стъпиха на една сцена с Guns'n'roses, Бон Джоуви и "Аеросмит", да не говорим че и в чужбина са свирили с големи имена, имат право на още самочувствие. Миг, след като чул първите парчета на D2, Стив изскочил от палатката си и възкликнал: "Тези момчета са жестоки!", разказал после българският му гид. Тайлър ги сравнил с Avenged Sevenfold. Митко Кърнев не смята обаче, че приличат на въпросната американска банда, но Стив вероятно си има своята причина да му напомнят за тях.

Понеже басистът Сашо също пее в новия диск, Митко му предложил да се включи с вокалите. "Изглежда го домързя и роди сполучливата идея да поканим момичетата от "ЛаТиДа"- Бети, Яна и Деси", разказва китаристът на D2. Химията с мацките беше видна и от сцената на "Локомотив", а присъствието им освежи и допълни тестостерона, бликащ от мачовците. Момичетата имали задача да звучат ала "Коса" - по модерному хипарски. Те бяха заложили на визията, която допълва усещането за фест, за свобода.

Момчетата от D2 обаче не успели да се видят с американските си колеги, нито да си направят снимка за спомен, защото Стив и компания изхвърчали светкавично към летището. В бързината се здрависали и поздравили за доброто шоу.

Митко Кърнев обаче е врял и кипял в тези работи и знае, че от приказки полза много няма. "Научаваш нови неща, когато виждаш работата на професионалисти като тях. Питат ме приятели: "Вълнуваш ли се?", казвам им: "Не, това ми е работата". Затова ни беше и полезно да отидем в Америка през 2006-а, за да научим за рок музиката от извора", казва двигателят на D2.

След като подгряват групите, естествено остават да изгледат концертите им. "През 2011-а, когато излязохме часове преди Guns'n'rosses, имах технически проблем на сцената. Това малко или много провали изпълнението ни. Ние сме четирима и ако единият има проблем, това се отразява на цялата банда. Не се получи концерта ни. Бях супер сдухан, влязох в нашата палатка и ударих няколко питиета. А наоколо бяха и музикантите от Kaiser Chiefs, с които се познаваме от фестивали в Турция, DJ Ашба и останалите от Guns. И вместо да си говоря с тях, стоях затворен. Изчаках да се качат Аксел Роуз и групата му и чак тогава излязох и отидох да ги гледам", спомня си Митко.

С "Бон Джоуви" вече всичко минало гладко и останало задоволството от добре свършената работа. "Сега, след като приключихме, си взех пет бири в картонче, заех добра позиция пред сцената с приятелката ми и се насладих на "Аеросмит", пояснява Митко. Признава, че американците са група, заслужила си мястото в историята с поне 10 "гигантски песни".

Малко преди концерта им в София, барабанистът Джоуи Крамър заяви пред щатските медии, че няма смисъл да издават повече албуми. А D2 тъкмо извадиха чакания диск "Феникс".

"В думите му има истина, но все пак ние сме група и на някакъв период от време трябва да каже какво мислим. И формата продължава да е албум. Соловите изпълнители карат на сингли, но ето че и Бионсе на Коледа пусна диск. Първият тираж на "Феникс" се изчерпа и това за нашия пазар е голям успех. Който иска, може да го поръча и от сайта ни. Доста хора го правят", казва той. Фактът, че години наред живеят със и от музиката, той отдава и на хъса, и на бизнес нюха, и на таланта, но най-вече на хората, които харесват групата.

За рока винаги ще има утре. Преди дни Митко беше жури с Ники Кънчев и Звезди от "Ахат" в надпревара на млади банди за място на сцената на "Каварна рок фест". Спечелиха Downer kill, младоците от Пловдив, които са победители и в едно от изданията на "Голямото междучасие", традиционния конкурс на D2. Тримата съдии били единодушни, че те се представили най-добре.

Кърнев не отрича, че за да станат известни прохождащите рокаджии, трябва да правят и по-комерсиални парчета, за да ги чуят повече хора. "Голяма част от рок аудиторията се изнесе. Много от умните и читавите хора успяха да заживеят в чужбина", дава още един повод за размисъл Митко.

Във "Феникс" са включени 10 от общо 20 записани парчета. Затова през септември или по Коледа ще има още едно издание с нови песни.
Няма как да не попиташ Митко дали след съвпадението в името на албума им "Феникс" и парчето на Кончита Вурст "Да възкръснеш като феникс", няма да си обръсне брадата. Особено след призива "Не бъди жена, махни си брадата", който вървеше из онлайн пространството.
"Моята приятелка не иска да съм с брада и й обещах като свършим албума, да я махна, но не го направих. Кефи си ме така. А относно Кончита - както казваше дядо ми: "Борба за живот", казва Митко."

Инфо: Стандарт/Блиц
I don't know how I managed it...

#72 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 23 май 2014 - 13:25







1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users