Jump to content

Diablo IIIвсякакви думи са излишни


56 replies to this topic

#21 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 юли 2008 - 16:03

По точка 1 и 2 - да, знам за различните видове игри RPG. Просто не бях сигурен в каква посока ще развият Diablo и дали няма да посменят жанра към MMORPG, защото той ми се струва по-качествена машинка за пари, а Blizzard са много добри в правенето на пари, за което не ги обвинявам ни най-малко. То ако и пират, като мен, ги обвиняваше.... :D Въпреки че мрънкам срещу ММОРПГ-то, аз се усещам, че когато играя Single play игри, или не MMO, някакси се чувствам самотен. Отмина времето на самостоятелните игри - тръпката е в мрежа, в съпричастността и съпреживяванията :) В играта с приятели, а не AI.

По точка 3 - да, прави си, но на мен ми се иска да имам свобода - когато ми е кеф - да мога да гриндя сам, когато искам - да поиграя в група. Правейки нещата невъзможни за самостоятелна игра ме ограничават. А играта в група води след себе си вечно съревнование да не изостанеш и т.н., което изисква много време, което води до зомбиране и т.н. Знаем за болестта WoW. И все пак аз не обвинявам никого, никой не ми е виновен, че не съм рентиер, който по цял ден да се чуди какво да прави и да живе от рента (освен родителите ми, може би) :good:. Страх ме е да почна да си плащам за истински WoW легален сървър, защото не съм сигурен, че ще мога да спра. Виждал съм/чувал съм за големи сривове плод на пристрастяването към WoW. Факт е, че дори "демо" версията ме зарибява прекалено, представям си какво е истинското...:neo:

По т. 4 - на едно мнение сме

По т. 5 - има време нещата да се променят :D Всичко опира до маркетингова стратегия и преценка от какво ще се печели повече.

По т. 6 - да, именно изометрията визирам под "псевдо 3Д". Мисля, че бяхме говорили за това навремето :) И въпреки че ти виждаш преимущества в подобна гледна точка за подобен род игри - на мен все пак ми изглежда ретро :) Малко ми напомня на конзолните автомати отпреди 15 години.... А за TPV игрите - ясно е, че са много отдавна, даже много трудно свикнах примерно с гледната точка на Heretic 2. А визия а-ла WoW имаше още по времето на Alon in the Dark, само дето там камерата не можеше да се върти и нямаше zoom. Както и да е, всеки е прав за себе си. За мен изометричния изглед би трябвало да изчезне от сериозните игри, защото основна предпоставка при съвременните игри е свободата на движение, изглед, оформяне на герои, разговори с NPC и т.н. :)
... Through dreams I influence mankind...

#22 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 22 юли 2008 - 11:58

View PostCode187, on Jul 1 2008, 13:57, said:

В Diablo с герой 30 левъл (който се достига трудно) минава през Hell все вдно е Вин Дизел в xXx.

Като научих за задаващото се Diablo 3 реших да подкарам за пореден път Hellfire (по-добрият вариант на Diablo :D ) и Diablo 2: LoD. Та в момента цъкам Hellfire - Warrior 36-ти level със супер добри предмети и честно да ти кажа на Hell ми ебават мамата! Точно на последното ниво съм, преди да отворя вратите на Diablo и шибаните Advocate-та с гадния им fireball ме правят на пух и прах. Така че не мога да се съглася с аналогията с батя ти Вин Дизел ;) :lol:

View PostJavor, on Jul 1 2008, 14:27, said:

С излизането на Diablo III и Starcraft II най-накрая ще ме накарат да направя ъпгрейд на домашното PC. :lol2: Има обаче още доста вода да изтече дотогава... На картинка изглеждат добре нещата ;)
+1 :)
И аз чакам този момент да си купя нова щайга :D :)
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#23 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 22 юли 2008 - 12:19

View PostYanni, on Jul 22 2008, 12:58, said:

И аз чакам този момент да си купя нова щайга :) :)
Аз, обаче, се въодушевих от сега и стартирах процес на ъпгрейд (всъщност изцяло нов комп), че много игри изпуснах, много нещо :D
... Through dreams I influence mankind...

#24 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 12 февруари 2009 - 12:59

Ха, и аз съм се засилил да си вземам ново ПЦ, обаче по-груби сметки ще ми излезе към 2500-3000 лева и за момента задържам ситуацията :harhar:

#25 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 12 февруари 2009 - 13:20

View PostSvil, on Feb 12 2009, 12:59, said:

...по-груби сметки ще ми излезе към 2500-3000 лева ...
:harhar: :P ;)
Човече, ти компютрите на НАСА ли ще конкурираш??? Тази цена С монитор ли я смяташ или БЕЗ???
ПИСУК!

#26 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 12 февруари 2009 - 14:15

Не, че ми е слаба машината, но се надявам, че Blizzard и този път няма да изневерят на себе си. До момента игрите им определено не могат да се определят като "лакоми" за ресурси и вървят повече от прилично и на по-слаби конфигурации.

Иначе - Диаблооооооооооооооооооооо!!! :harhar:

П.П. Ако някой има акаунти в Headoff на 1.10, може да се пробвам да си спомня паролите за моите и да си спретнем малко дуелчета? :P

#27 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 15 февруари 2009 - 18:38

View Postwhiplash159, on Feb 12 2009, 13:20, said:

:) ;) :D
Човече, ти компютрите на НАСА ли ще конкурираш??? Тази цена С монитор ли я смяташ или БЕЗ???
Не, нормална конфигурация, за гейм и всякаква мултимедия.
Кутия, без захранване 250 лв.
Захранване над 650 вата, нямам точна идея, но е около 200 лв, тия по 1000 вата според марката стигат и до 5-600 лева.
Видеокарта - от 300 до 600 лв, според зависи.
Процесор, четириядрен, около 550 лв, ако скочим на I7 хвърчи и нагоре.
Добро дъно, около 500 лв.
RAM DDR3 - баси, не знам точни цени, но все още е сравнително скъпа, а под 4 GB не виждам идея да слагам.
Хард диск - 1TB, 220 лв.

МОже и да надвиших цената. Монитор имам хубав, не смятам да го сменям ;)
Щах да забравя. Водно охлаждане. Скъпо, но безшумно и надеждно ;)
Изобщо не виждам идея да си вземам евтина конфигурация и всяка година да пръскам по 500 лева за ъпгрейд. Настоящият ми компютър струваше 1100 долара през 2001-ва година (без монитор), но пък 8 години няма грешка. Уви, не издържа вече на системните изисквания на софтуера.
Например Adobe Creative Suite въобще не иска да се инсталира при мене, защото изисква минимум 1 BG RAM, а аз съм с 512 МB...

Edited by Svil, 15 февруари 2009 - 18:42 .


#28 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2009 - 10:09

Без да си натрапвам мнението, но след като през 2001ва година си купил компютър за 1100$, който ти е вършил работа 8 години, то сега защо не дадеш пак толкова и положението ще е горе долу същото. По мое наблюдение и преди 8 години, и сега за около 1000$ се взима конфигурация, която върши работа доста дълго време напред (просто мощностите са доста по-големи, но цените се запазват относително еднакви) и е балансирана добре като цена / качество / нужди за средният потребител. Защото ако досега си се задоволявал с компютър от 2001ва с 512мб РАМ (и моят датира някъде от там, но РАМ съм наблъскал колкото мога), то не мисля че нуждите са ти чак толкова големи. Разбира се ако ти се дават пари - никой не може да те спре ;)

Иначе аз открих и още една причина, освен Diablo и Starcraft, заради която бих си ъпгрейднал някой ден машината и тя се нарича 1080p :) Издишам на такива филми за съжаление, а някой ден ще искам да се погъделичкам с голяяяям телевизор, на който няма смисъл да се гледа нещо с по-малко качество.

Edited by Javor, 16 февруари 2009 - 10:10 .


#29 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 21 февруари 2009 - 17:18

Абе и ти си дошъл до моите изводи като гледам. Full HD на моята машина не върви. Т.е. върви, ама толкова накъсва, че направо е негледаемо. Досегашния ми компютър и в момента не ми задоволява нуждите, но по една или друга причина все не съм го сменял. Виж за счетоводство и офис е идеален, ама за игри не. Не, че аз съм се разиграл толкова, ама малкия геймър става все по претенциозен, та ще се наложи. ;)

Всъщност 1100 долара на днешен курс пак е 2500 лева. Та не мисля, че надхвърлям тогавашната конфигурация :D

#30 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 21 февруари 2009 - 18:47

View PostSvil, on Feb 21 2009, 17:18, said:

Всъщност 1100 долара на днешен курс пак е 2500 лева. Та не мисля, че надхвърлям тогавашната конфигурация :D
Брей какви са тия валутни курсове в Бургас :ninja: Ако е толкова скъп долара при вас да почвам да купувам долари в Ямбол и да нося в Бургас да продавам ;)

View PostSvil, on Feb 21 2009, 17:18, said:

Не, че аз съм се разиграл толкова, ама малкия геймър става все по претенциозен, та ще се наложи. ;)
При мен още сме на ниво да натискаме копчето за включване и да гледаме снимки на бебета. Обаче малкият геймър по принцип е добър повод и тате да намаже :metal:

Edited by Javor, 21 февруари 2009 - 18:49 .


#31 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 31 март 2009 - 09:49

Айде...чакаме бетата на Старкрафт 2 да започне всеки момент. Който иска да пробва да намаже, да се рег-ва в battle.net и дано има повечко Близърдски оригинални игри да "декларира" там :angry3:
Не е изискване, ама съм сигурен, че ще се гледа.
А Диаблото, също имаше някакви слухове за тази година, ама май ще си я чакаме 2010. Не ми се вярва да е по-рано. Тези игри ще ме откъснат от WoW for good. :D Голям съм диаблетик просто.

#32 Shellshock

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 16 февруари 2011 - 01:09

Почти съм сигурен че ще си получим стандартното Диабло със масово клане и пиене на колбички, но осъвременено. Със тези мероприятия във Фейсбук играта все повече ми изглежда като фондонабиращо мероприятие за Blizzard, но пък ние все едно не им знаем навиците :) Дано само излезе по -скоро, че ми се изчака чакането!

#33 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 16 февруари 2011 - 07:39

Няма да е скоро, тия дни четох, че пак са я отложили, минимум за следващата година...

#34 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2011 - 08:50

View PostSvil, on Feb 16 2011, 07:39, said:

Няма да е скоро, тия дни четох, че пак са я отложили, минимум за следващата година...
На мен пък ми се иска Близард да направят MMOFPS. Нещо от рода на Hellgate, но с качеството на Blizzard, защото Hellgate беше пълен провал, като изпълнение. Вече ми омръзна този WoW, имам нужда от нещо свежо, и не съм сигурен вече, че и Diablo ще ми свърши работа. Но Blizzard скоро няма да изоставят златната си кокошка.
... Through dreams I influence mankind...

#35 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 16 февруари 2011 - 09:15

Аз не съм голям фен на мултиплеъра, предпочитам да си цъкам сам. Така, че Диаблото ме удовлетворява напълно :)

#36 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2011 - 10:16

View PostSvil, on Feb 16 2011, 09:15, said:

Аз не съм голям фен на мултиплеъра, предпочитам да си цъкам сам. Така, че Диаблото ме удовлетворява напълно :)
Честно да ти кажа, колкото по-семеен ставам, толкова повече ми липсват социалните контакти, така че един мултиплейър си е все някаква помощ в тази посока :)
... Through dreams I influence mankind...

#37 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 16 февруари 2011 - 10:20

Не бях съвсем честен. Играя Икариам, а тя си е баш мултиплеър. Ама нали е Web базирана и не я броя :)
Та от гледна точка на този ти контакти, имам ги - тук във форума или в Икариама. Но повече ми липсват контактите наживо и това е голям проблем. Добре, че поне във фитнеса малко ги понаваксвам :)

#38 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 14 май 2012 - 12:55

Не виждам нещо днес трепетна суматоха и приготовления... Всички спите сега, за да станете довечера в 3 ли? Аз днес няма да се включа, но утре вечерта се загнездвам пред компа!:)
... Through dreams I influence mankind...

#39 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 17 май 2012 - 20:08

Вчера я взех и лека полека подкарвам героите поред. Първи естествено е канарата с мускули Бойк... грешка, барбериъна. :dwarf:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#40 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 18 май 2012 - 09:57

Аз съм Monk, колебаех се между него и Barbariana, но ми се струва, че монка, заради по ясно изразения self healing ще е по-устойчив на Hell трудността.
... Through dreams I influence mankind...





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users