Jump to content

"Един от най-любимите ми музиканти изобщо..."


5 replies to this topic

#1 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 August 2008 - 15:04 PM

Тези дни се замислих колко често ни се случва пишейки в безкрайните теми "Тук звучи, част Н-та", в желанието си да подчертаем значението на чутото от нас, несъзнателно или напълно съзнателно да употребяваме израза "Един от най-любимите ми музиканти изобщо...".

Замислих се дали хиперболизираме под влиянието на звучащата музика или просто се опитваме да въздействаме на читателите на подсъзнателно ниво с цел да ги подтикнем да чуят въпросния албум? Защото, съгласете си, в противен случай всеки един диск в къщи би трябвало да е запълнен от музика създадена и изпълнена от "Един от най-любимите ми музиканти изобщо..."

Странен феномен...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#2 STINGLOVER

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 03 August 2008 - 16:15 PM

Напълно съм съгласен с теб Mirillion че понякакъв начин се опитваме да фаворитизираме даден музикант и да накараме другите да признаят нашето мнение.Между другото мерси за предложението макар и индиректно да чуя Gazpacho още с първия тон като чух мисля че ще ми стане любима.

#3 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2008 - 16:39 PM

Аз пък по никакъв начин не мога да се съглася.
Музиката от дисковете вкъщи наистина се предполага, че в някаква степен е на любими изпълнители, но в същото време всеки непрекъснато тегли от Интернет огромно количество музика, като много от нещата са на непознати или слабо познати групи и целта е да се провери дали става за слушане и дали си заслужава да се задълбава с съответната посока. Но дори и групи от един и същи стил, които познавам достатъчно добре ми доставят различно удоволствие, затова намирам за съвсем уместно категоризирането на определени групи и изпълнители като "любими".
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#4 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 August 2008 - 17:57 PM

@Нещо, има логика в написаното от теб. Точно поради този факт реших да открия подобна тема. Логично е цялата ти фонотека да е съставена изцяло или почти изцяло от любими неща. Обратното би било събирачество на кило, а не колекция от любими дискове на любими изпълнители. В същото време е някак си доста наивно да се твърди, че цялата ти колекция е изпълнена от "най-любимите ми музиканти изобщо...". Искам да кажа, че употребата на "най-" предполага ако не уникалност на изпълнителя, то поне отличаването му от останалите. Не знам, може и да се заблуждавам в съжденията си... :unsure:

@STINGLOVER, за Gazpacho ще използвам едно журналистическо клише от миналото: "Запомнете това име, за него тепърва ще се говори много..." След като вече ги видях и на живо и след като поговорих лично с всеки един от тях се убедих, че освен виртуозни музиканти са и безкрайно топли и сърдечни хора, а уж били студенокръвни норвежци... :blush:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#5 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 05 August 2008 - 19:29 PM

За да кажа аз, че някой музикант е "един от най-любимите ми", трябва да е така. А за да стане такъв, трябва... Де да знам... Музиката на Manowar се намеси в живота ми по такъв начин, че просто нямаше никакъв шанс тая група да не ми стане любима. С музиката на Helloween съм израснал - може да се каже, че съм проходил под звуците на "Future World"... И т.н.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#6 REYAV

    Вездесъщо Неприсъщ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 12 August 2008 - 23:13 PM

Във всеки един даден етап от живота си човек има определен тип "любима музика" или се намира под въздействието на определена личност от музикалния бизнес.Въпросът е да се изчисти плявата и да се избистри едно име (или поне няколко), в различните "отрасли " на музиката.Това,което най-много подхожда на светоусещането на човек.

Edited by REYAV, 12 August 2008 - 23:16 PM.

Еб ендалгс и етиннилтсеч исрубмок
ахялрат ес и ахавцервс в етилп
месвъс инсалко ахяб кут етипрущ
и амто ахавтаспавар исрусарп
.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users