Jump to content

Концертът на Metallica в СофияВпечатления и коментари


109 replies to this topic

#41 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 27 July 2008 - 15:25 PM

View PostThe_Snake, on Jul 27 2008, 16:01, said:

Имало ли е журналисти на срещата на хората, които бяха избрани чрез Z Rock да се видят с Metallica и Down? <_<


На такива срещи не се полага да има журналисти.
Един от срещащите се с Down бе избран и чрез Katehizis.com :huh:

http://www.katehizis...ews.php?id=8246
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#42 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 July 2008 - 16:15 PM

View Postduende, on Jul 26 2008, 21:43, said:

Съмнявам се да има някой, който малко от малко да се интересува от музика, комуто Металика никога да не е направила впечатление. <_<

Не бъди толкова уверен, приятелю... :huh:

Иначе от коментарите ви разбирам, че концерта е бил на добро ниво. Жалко, че тази група никога не ми проговори на разбираем език. Дори и половинката, която е родена с рокаджийско сърце, изобщо не се впечатлява от хамериканците.
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#43 DominatoR

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 15 posts

Posted 27 July 2008 - 18:08 PM


Down Setlist:

Hail The Leaf
Lysergik Funeral Procession
Lifer
The Path
N.O.D
On March The Saints
Ghosts Along The Mississippi
Swan Song
Stone The Crow
Bury me in Smoke/Nothing in Return


Може да съм объркал реда им или да съм изпуснал някоя може някой да ме поправи.Но през целия им сет се счупих това беше сбъдната мечта да видя Down и то наживо и то в България на такава сцена...куфеех,пеех с пълно гърло,когато Пепър излизаше и си оправяше отзад нещо по китарата и аз го извиках с все гърло от 2рия ред пред сцената...той ме посочи с пръст и ме поздрави и господи потръпнах тези хора са ми идоли.Изметоха стадиона а отпред по време на изпълнението им беше пълно клане,радвам се че хора които ги чуваха за първи път останаха страхотно доволни и накрая когато изсвириха Crow-a и Bury me in Smoke вече имаше яко хора да викат и да куфеят ЖЕСТОКО БЕШЕ.Дано изпълнят заканата си да дойдат отново този път като хедлайнери а не като специални гости!

не съм сигурен, че сетлиста е верен затова още някой ако може да потвърди или да поправи където има грешка.НЕ съм сигурен за 2-рата - Funeral Procession-a,останалите гарантирам че ги свириха но не съм сигурен за реда!

Edited by DominatoR, 27 July 2008 - 18:09 PM.


#44 fenyx

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 32 posts

Posted 27 July 2008 - 18:23 PM

View PostDominatoR, on Jul 27 2008, 19:08, said:


Down Setlist:

Hail The Leaf
Lysergik Funeral Procession
Lifer
The Path
N.O.D
On March The Saints
Ghosts Along The Mississippi
Swan Song
Stone The Crow
Bury me in Smoke/Nothing in Return


Може да съм объркал реда им или да съм изпуснал някоя може някой да ме поправи.Но през целия им сет се счупих това беше сбъдната мечта да видя Down и то наживо и то в България на такава сцена...куфеех,пеех с пълно гърло,когато Пепър излизаше и си оправяше отзад нещо по китарата и аз го извиках с все гърло от 2рия ред пред сцената...той ме посочи с пръст и ме поздрави и господи потръпнах тези хора са ми идоли.Изметоха стадиона а отпред по време на изпълнението им беше пълно клане,радвам се че хора които ги чуваха за първи път останаха страхотно доволни и накрая когато изсвириха Crow-a и Bury me in Smoke вече имаше яко хора да викат и да куфеят ЖЕСТОКО БЕШЕ.Дано изпълнят заканата си да дойдат отново този път като хедлайнери а не като специални гости!

не съм сигурен, че сетлиста е верен затова още някой ако може да потвърди или да поправи където има грешка.НЕ съм сигурен за 2-рата - Funeral Procession-a,останалите гарантирам че ги свириха но не съм сигурен за реда!
пффф
да
за мен също това беше, може би, емоционален връх на концерта
много се бях навил за тях
и просто пълно щастие

втората песен ми се губи
не мисля, че я свириха
другото е така
или поне мисля

#45 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 27 July 2008 - 23:53 PM

За да не се повтарям с писалите преди мен, най много преживяното от мен се доближава до написаното от Svil. Тhe Sword за съжаление се чуваха доста зле (до сега не ги бях слушал) но на мен ми напомняха на Black Sabbath. На Down нямах сандвичи и си останах гладен. The_Snake „Ядосах се на многото хора, които не знаеха всъщност защо са там!” , аз знаех защо съм на стадиона, за Metallica, и получих всичко това за което бях отишъл (е определено бих чул и още някои парчета, но за съжаление на някои групи концертите са по 2 часа). Отдавна забелязвам, че отпред звукът не е толкова добър. Обикновено оставам пред звука защото е насочен по на зад или звукът се размазва. Този път тъй като не можах да си взема билети пред сцената бях при задната ограда и звука беше добър.

#46 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 28 July 2008 - 08:42 AM

Прибрах се - след София, Берковица, София - най-накрая съм си на село.


Най-после видях Фил и DOWN на живо. Невероятно. Никога не съм мислил, че това може да се случи. <_<

А за концерта на Металика какво да кажа - видях първите две песни, слушах следващите две докато се опитвах да се измъкна от стадиона и това е. Останалото ще седна да изчета из нета. Нещо не ме грабнаха този път. Не че първия успяха, ама тогава беше различно. Нещо и звука не ми хареса. Но като се замисля - определно най-големия концерт тази година - за посещението говоря. Може би за повечето хора това ще бъде първият и последният рок концерт, но евала, че все пак са усетили мощта на групата.

Аз предпочитам да си ги гледам от старите ленти - онези до 91-ва.

А екраните бяха спрени заради телевизионните камери. Поне такова беше обяснението.

#47 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 28 July 2008 - 08:58 AM

View PostDigger, on Jul 28 2008, 09:42, said:

А екраните бяха спрени заради телевизионните камери. Поне такова беше обяснението.

Бахти обяснението. Или аз съм супер-тъп (кето е твърде вероятно) и не загрявам или този, който е дал тва обяснение смуче голямо време... <_<

Иначе съм съгласен с теб, брате Digger - супер концерт на DOWN! :yes: Анселмо е ебаси якия пич, а бандата кърти, чисти и извозва!
:huh:

Много съжалявам, че от THE SWORD хванах само песен и половина... Нали уж трябваше в 19:00 ч. да почнат бе, мамка му... Лудница, дори и за песен и половина си куфяхме ултра мощно :D
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#48 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 28 July 2008 - 09:03 AM

View PostYanni, on Jul 28 2008, 09:58, said:

Бахти обяснението. Или аз съм супер-тъп (кето е твърде вероятно) и не загрявам или този, който е дал тва обяснение смуче голямо време... <_<

Много съжалявам, че от THE SWORD хванах само песен и половина... Нали уж трябваше в 19:00 ч. да почнат бе, мамка му... Лудница, дори и за песен и половина си куфяхме ултра мощно :huh:


Специално тези екрани се отразяват по не знам какъв си начин на камерите и се прецаква образа - образованието ми не е техническо и нищо не разбрах от обясненията. :yes:

Забравих за THE SWORD - справиха се добре пичовете - но бяха ощетени от звук.

#49 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2008 - 09:05 AM

Много съм доволен от петия си концерт на Metallica :huh: Не мога да кажа, че е бил най-добрият на който съм бил, не мога да кажа, че и звукът беше идеален на 4-5 метра от оградите, но емоцията, която поражда у мен всеки концерт на Metallica си беше съвсем същата <_< Сетлистът беше много добър, само дето се разминах отново със So What, но какво да се прави - следващия път. Организацията беше на прилично ниво - влязох без никакъв проблем около 17:30, излязох доста трудно, но предполагам е нормално при толкова много хора. The Sword са ми тотално безразлични, a DOWN се представиха отлично - видях и Фил Анселмо - какво повече му трябва на човек. Излишно е да споменавам, че колкото и концерти да има Metallica в България ще бъда все там, но относно обещанията на Ларс, че догодина ще дойдат пак - нека не ги взимаме чак толкова присърце, защото това е част от репертоара на всеки концерт от 2006та насам :yes: Обаче те ако не дойдат, ние може да отидем при тях ако минат нейде по-наблизо отново !

edit: Щерката се сдоби все пак с боди на Metallica :D

Attached Files


Edited by Javor, 28 July 2008 - 09:07 AM.


#50 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 July 2008 - 09:47 AM

View PostJavor, on Jul 28 2008, 10:05, said:



edit: Щерката се сдоби все пак с боди на Metallica :huh:
Кефи яко <_<
Сина ми се размина с тениска. Нямаше неговия размер уви. А за мен така и не можах да си харесам. Нищо, спестих 40 кинта :yes:

#51 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 28 July 2008 - 10:56 AM

Кои са тези трима мъже?

Attached Files

  • Attached File  3.jpg   102.11K   153 downloads

WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#52 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2008 - 10:58 AM

Питай Гимли - ще да са от някой джуджешки род :huh: <_<

#53 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2008 - 12:15 PM

Преди още да съм изчел всички коментари ще си изкажа аз мнението :huh:

Изначално бях леко песимист за този концерт, песимизъм свързан с изявите на групата след 1991 година насам. Той обаче леко почна да се отлага когато един след друг тук се постваха сетлистове от последните концерти - кой от кой по-хубав. Самият факт, че групата не си позволява да свири нови песни говори красноречиво. Песимизмът ми беше заменен с оптимизъм, когато през целия петък виждах наоколо шляещи се метъли, а в двете архитектурни бюра, които посетих по работа се оказа, че концерта ще посетят лица, за които никога не съм предполагал, че са наши хора.
И така, по пътя към стадиона тълпата метъли ставаше все по-плътна. Почувствах се отново на 16 години, обзе ме някаква странна еуфория :yes:
Изчаках си чинно опашката за влизане - много хора, бавно преминаване, мъка, но в крайна сметка аз влизах почти в последния момент, никой не ми е виновен. Първата група я изпуснах, ако изобщо е имало такава. Огледах се наоколо - за първи път съм на метъл концерт, на който хората с къси коси за повече от тези с дългите. Тези, изобщо без коси и с прошарени такива също не бяхме малко ;)
По времето на интрото се усещаше напрежението във въздуха, идваше ми да завия. А с началото на Creeping Death вече бях готов да скоча от козирката в тълпата пред сцената :D
Сетлистът беше чудесен, никога не съм се надявал, че ще чуя fade to black. Малките разнообразия в сетлиста в никакъв случай не ни ощетиха, дори напротив. Металика се представиха много добре, мисля, че и те останаха доволни от публиката. О, да... публиката! Публиката беше вълшебна, аз на метъл концерт с повече публика не съм присъствал. Стадионът беше пълен, като единствените празни мзони бяха в сянката на двете кули и на идиотския балон на Форд, изтъпанчен току пред фронталната срещу сцената трибуна. Погледнато отгоре, където бях аз, публиката представляваше внушителна гледка - море от кипяща енергия, ръце, крака... истински мравуняк. Всички чухме как пеехме, викахме , пригласяхме и аплодирахме.
Недостатъци на концерта аз видях само два - звукът, според мен и то на мястото където бях аз - отстрани на трибуните, беше доста тих. Публиката надвикваше спокойно групата. Но това може и да е било нарочно и имаше и положителен ефект. Вторият недостатък беше, че дълго време в началото на концерта и после от време на време нашият екран не показваше нищо. Явно имаха проблеми с него, но това не ги оправдава.
Като цяло аз съм истински щастлив от този концерт. Много се радвам, че имаше такава голяма посещаемост и се надявам нещо в чалга държавата ни да прещрака, да се види, че ние още сме тук и че сме много.
ПП: надявам се на концерта да не е бил г-н Президента или Премиера ;)

ПП: Благодаря още веднъж на Металика и организаторите на концерта за този blast from the past <_<

Edited by Змей Горянин, 28 July 2008 - 12:17 PM.

... Through dreams I influence mankind...

#54 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 28 July 2008 - 14:31 PM

View PostSatyr, on Jul 28 2008, 11:56, said:

Кои са тези трима мъже?

Хахаха, развесели ме от сърце. <_<
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#55 Tuxedoed

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 47 posts

Posted 28 July 2008 - 16:18 PM

View PostSatyr, on Jul 28 2008, 11:56, said:

Кои са тези трима мъже?

А кой е този? Posted Image

#56 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 28 July 2008 - 16:18 PM

View PostTuxedoed, on Jul 28 2008, 17:18, said:

А кой е този?
Този е един с къса брада и много коса :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#57 Jim Crow

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 101 posts
  • Gender:Male
  • Location:Transylvania 90210
  • Interests:exotic pets

Posted 28 July 2008 - 20:01 PM

И тъй като имаше доста камери, някой знае ли нещо дали концерта се е записвал и ще може да се гледа, адли по нет или TV?
"Some people never go crazy, what truly horrible lives they must lead" Ch. Bukowski

#58 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 28 July 2008 - 20:14 PM

щяло е да има Сийк и без сме крещяли като побъркани :yes:

Attached File  135d12a4.JPG   69.13K   134 downloads
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#59 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 28 July 2008 - 20:15 PM

View PostJim Crow, on Jul 28 2008, 21:01, said:

И тъй като имаше доста камери, някой знае ли нещо дали концерта се е записвал и ще може да се гледа, адли по нет или TV?
В неделя във "Фрактура" ще има откъси. Стоящите постоянно камери са за екрана на сцената, но може пък режисьорът да си прави пиратски записи :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#60 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 28 July 2008 - 20:34 PM

View Postforeigner, on Jul 28 2008, 21:14, said:

щяло е да има Сийк и без сме крещяли като побъркани :yes:

Attachment attachment


Много интересно......това откъде го намери





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users