Jump to content

Легендарният Ronnie James Dio загуби борбата с рака


171 replies to this topic

#61 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 17 May 2010 - 16:13 PM

Наистина този коментар не е за там. А и самата дума в заглавието 'загуби' не носи точно истинското послание на новината...
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#62 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 May 2010 - 16:22 PM

Изтрит е.
I don't know how I managed it...

#63 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 17 May 2010 - 16:34 PM

View PostOzzy, on May 17 2010, 13:38, said:

Rainbow Eyes е една от най-хубавите песни писани някога. Имах огромната чест и привилегия да мога да си поговоря с Dio за тази песен. Случи се на пресконференцията, която той даде в деня на новогодишния си концерт в Каварна. На пресконференцията освен двама-трима журналисти, присъствахме и 5-6 фена. Престраших се и първи започнах да го питам разни работи. Човекът ми отдели поне десет минути. Никога няма да забравя, как когато започнах да говоря и казах "Аз не съм журналист. Обикновен фен съм и за мен е чест да стоя тук пред вас и да мога да разговарям с вас" той ми отговори: "Не. За мен е чест да си говоря с теб". За огромно съжаление нямам запис на това, което ми разказа за Rainbow Eyes, за Ritchie Blackmore или дори за Bono. То ще си остане завинаги само един спомен (до колкото е възможно да се запази). Слава Богу поне имам един частичен запис от тази пресконференция, който е три минути и половина - първите ми два въпроса. Извинете за недоброто качество - с по-добро го нямам, а и ютюба допълнително го скапва. Обърнете внимание как Dio говори с един най-обикновен фен, който вижда за пръв път в живота си и колко време отделя за да му отговори на въпросите:

Уникално! Този разказ съвсем ме натъжи, но ме накара и да се убедя, че това е един от хората, които ще живеят вечно!!! :crying: Дио
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#64 Rozanna

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2010 - 16:53 PM

Отиде си един велик глас, но музиката му ще остане да живее вечно!
Винаги ще съжалявам, че по разни глупави стечения на обстоятелствата, така и не успях да го видя на живо.

Почивай в мир!
Този който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният!

#65 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 17 May 2010 - 17:51 PM

Най-тъжното е, че си отиде не само един от най-великите музиканти, но и един от най-истинските хора. Отношението на Дио към неговите фенове беше уникално и без аналог. Имала съм невероятната чест да го срещна два пъти и двата пъти това беше основното, което ми направи впечатление: как ще се ръкува с всеки поотделно, ще седне на масата ти, ще си поговори с теб подробно, независимо, че го чакат още двайсет души, ще те накара да се почувстваш уникален и негов приятел, ще разпише всичко, което му дадеш като старателно изпише цялото си име, а не претупа нещата с одосадена физиономия, казваща "уф, дай да свършваме с поредния досадник",... И всичко това с искрена усмивка. Спомням си пресконференцията в Каварна 2005-та, когато няколко фена с фанелки на Рейнбоу бяхме влезли в залата и докрая, когато станеше дума за групата, той ни посочваше и ни смигваше. Най-дълбоко ми се е врязъл споменът, когато го чакахме две големи групички фенове в хотела преди концерта с Heaven & Hell 2007-та. Той седна първо на нашата маса и в опита си да му освободи място, за да разписва обложки на спокойствие, баща ми катурна един поднос с чаши. Дио се разсмя силно и след като се успокои, потупа баща ми по рамото и му каза "Easy, papa, easy!". Изключителен човек беше...

Няма смисъл да говоря колко много ми е повлияла музиката му, години наред Rainbow Rising беше най-любимият ми албум, това беше и първия албум, който си купих на оригинален диск. След като прочетохме новината вчера (ще ми се изобщо да не бях отваряла блабърмаут!!), си пуснахме този албум и се разплакахме цялото семейство, все едно губим негов член, а не "просто" музикант.

Рони, ще ни липсваш безкрайно. Изкуството ти ще живее вечно. Благодаря ти, че те имаше.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#66 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 17 May 2010 - 18:54 PM

За мен това е огромна загуба не само за света на рок/метъл музиката, а за света изобщо... винаги е безкрайно тъжно когато си отиде един прекрасен човек, а Рони бе точно това...

Единственото хубаво в случая е, че макар и не телесно, но поне чрез творчеството си той ще остане завинаги жив. Напълно заслужено.

#67 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 17 May 2010 - 19:04 PM

Винаги ще съжалявам, че така и не успях да го видя на живо. Непростимо е.

Слушайки днес Rainbow, Black Sabbath, соловите му албуми и т.н., ми хрумна, че ще бъде хубаво да си припомним това, което Ronnie остави след себе си - като музика, текст, послание.

Lonely Is The Word -

It's a long way to nowhere
And I'm leaving very soon
On the way we pass so close
To the back side of the moon

Hey join the Traveler if you've got nowhere to go
Hang your head and take my hand
It's the only road I know
Oh Lonely is the word

I've been higher than stardust
I've been seen upon the sun
I used to count in millions then
Now I only count in one
Come on, join the traveler
If you got nowhere to go
Hang your head and take my hand
It's the only road I know

Got to be the saddest song I ever heard
Yeah, Lonely is the name
Maybe life's a losing game


Black Sabbath - "Heaven & Hell" (1980)

Е, всеки един от нас ще се чувства малко самотен след загубата на Ronnie James Dio.

Edited by Sailing Ships, 17 May 2010 - 19:09 PM.

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#68 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 17 May 2010 - 20:07 PM

View PostCarlsberg, on May 17 2010, 12:55, said:

Rest in Peace :(

Личности като него живеят вечно в сърцата на хората!
+1
Eдин невероятен музикант. Почивай в мир, ДИО! И мен ме е много яд, че не можах да го видя на живо! :crying: :worship: :crying:

Edited by cliffburton, 17 May 2010 - 20:07 PM.

Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#69 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 17 May 2010 - 21:48 PM

Умря още една част от мен. Щастливец съм, че живях в тези паметни времена, когато Титаните ходеха по земята. Дио беше един от тях. Сбогом и дълбок поклон пред човека и музиканта! :crying: :worship: :crying:

Auf Wiedersehen?

#70 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 17 May 2010 - 22:12 PM

Гордея се с факта, че вуйчо ми беше негов фен,и съм запознат с почти цялото му творчество!
Гордея се от факта, че ходих с вуйчо ми в каварна специално заради него няколко пъти!
Гордея се от факта че въпреки славата и всички привилегии покрай нея някой хора остават земни,а Дио беше определено от тях!
Каквото и да се каже за Дио е малко.Той беше и си остава Титан в сърцата на простосмъртните!

Do you close your eyes?

Edited by Carlsberg, 17 May 2010 - 22:12 PM.


#71 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 18 May 2010 - 08:17 AM

View PostOzzy, on May 17 2010, 13:38, said:

Rainbow Eyes е една от най-хубавите песни писани някога. Имах огромната чест и привилегия да мога да си поговоря с Dio за тази песен. Случи се на пресконференцията, която той даде в деня на новогодишния си концерт в Каварна. На пресконференцията освен двама-трима журналисти, присъствахме и 5-6 фена. Престраших се и първи започнах да го питам разни работи. Човекът ми отдели поне десет минути. Никога няма да забравя, как когато започнах да говоря и казах "Аз не съм журналист. Обикновен фен съм и за мен е чест да стоя тук пред вас и да мога да разговарям с вас" той ми отговори: "Не. За мен е чест да си говоря с теб". За огромно съжаление нямам запис на това, което ми разказа за Rainbow Eyes, за Ritchie Blackmore или дори за Bono. То ще си остане завинаги само един спомен (до колкото е възможно да се запази). Слава Богу поне имам един частичен запис от тази пресконференция, който е три минути и половина - първите ми два въпроса. Извинете за недоброто качество - с по-добро го нямам, а и ютюба допълнително го скапва. Обърнете внимание как Dio говори с един най-обикновен фен, който вижда за пръв път в живота си и колко време отделя за да му отговори на въпросите:


Спомням си тази пресконференция. Бях там. Видях не музиканта Dio, а ЧОВЕКА Ronnie James Dio. Това беше последната ми среща с него....Тъжно е...

п.п. Ози, вчера си пуснах точно този разговор, без обработка, от началото до края...

п.п.п. вижте в края на емисията 28:55 http://bnt.bg/bg/productions/76/edition/79..._30_17_maj_2010

Edited by Digger, 18 May 2010 - 08:33 AM.


#72 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 May 2010 - 09:12 AM

И малко статистика за историята:

По време на четирите си концерта у нас Dio е изпял 34 песни. Само една от тях е изпята на всеки един от тези четири концерта (а познайте коя е тя :) ). От тези 34 песни 15 са на DIO, 7 на Rainbow, 11 на Black Sabbath/Heaven and Hell и една на........... Deep Purple :worship:

DIO:
Don’t Talk To Strangers – 2
Egypt /The Chains Are On/ – 1
Evilution – 1
Gypsy – 1
Holy Diver – 3
I Speed At Night – 2
Killing The Dragon – 1
Naked In The Rain – 1
Shivers – 1
Stand Up And Shout - 2
Straight Through The Heart – 1
Sunset Superman – 2
The Last In Line – 2
Rainbow In The Dark - 3
We Rock - 2

Rainbow:
Catch The Rainbow – 2
Gates Of Babylon – 1
Kill The King – 1
Long Live Rock 'n Roll – 3
Man On The Silver Mountain – 3
Stargazer – 2
The Temple Of The King – 1

Black Sabbath / Heaven and Hell:
Computer God – 1
Children Of The Sea – 3
Die Young – 1
Falling Off The Edge Of The World – 1
Heaven And Hell – 4
I – 2
Neon Knights – 2
Shadow Of The Wind – 1
Sign Of The Southern Cross – 1
The Mob Rules – 3
Voodoo – 1

Deep Purple:
Mistreated – 1

Първият концерт на Dio у нас и единствения му в София може да бъде свален от всеки от Zamunda.net Снощи го направих и си го изгледах. Качеството е прилично. Там Dio пее страховито. Особено Children Of The Sea - страшна работа. Вижте го тук.
Новогодишният концерт на Dio в Каварна също може да се намери в нета, но за жалост липсват първите четири песни (Children of the Sea, I Speed At Night, Naked In The Rain и Stand Up And Shout) - просто прякото предаване по телевизията е започнало тогава. Не можах вчера да намеря линк за този концерт иначе щях да го пусна тук. Знам, че си имаме установени правила за подобен род неща, но си мисля, че в този случай можем да направим изключение. А и все пак и двата концерта са излъчвани по телевизията.
Хубавото на двата записа е, че са снимани с много камери. Т.е., създава се впечатлението за (почти) оригинални издания. Въпреки, че картината на Софийския концерт е далеч от доброто качество, но и в никакъв случай не е потресаващо зле.
I don't know how I managed it...

#73 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 18 May 2010 - 09:28 AM

http://vbox7.com/play:8c6ef124 :worship: :) :worship:

#74 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 18 May 2010 - 10:21 AM

View PostDigger, on May 18 2010, 09:17, said:

п.п.п. вижте в края на емисията 28:55 http://bnt.bg/bg/productions/76/edition/79..._30_17_maj_2010

Благодаря ти, за да е удобно на всички го изрязах и качих в vbox7 - http://vbox7.com/play:f8778f5d :worship:
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#75 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 18 May 2010 - 10:34 AM

View PostOzzy, on May 18 2010, 10:12, said:

И малко статистика за историята:

По време на четирите си концерта у нас Dio е изпял 34 песни. Само една от тях е изпята на всеки един от тези четири концерта (а познайте коя е тя :) ). От тези 34 песни 15 са на DIO, 7 на Rainbow, 11 на Black Sabbath/Heaven and Hell и една на........... Deep Purple :worship:

DIO:
Don’t Talk To Strangers – 2
Egypt /The Chains Are On/ – 1
Evilution – 1
Gypsy – 1
Holy Diver – 3
I Speed At Night – 2
Killing The Dragon – 1
Naked In The Rain – 1
Shivers – 1
Stand Up And Shout - 2
Straight Through The Heart – 1
Sunset Superman – 2
The Last In Line – 2
Rainbow In The Dark - 3
We Rock - 2

Rainbow:
Catch The Rainbow – 2
Gates Of Babylon – 1
Kill The King – 1
Long Live Rock 'n Roll – 3
Man On The Silver Mountain – 3
Stargazer – 2
The Temple Of The King – 1

Black Sabbath / Heaven and Hell:
Computer God – 1
Children Of The Sea – 3
Die Young – 1
Falling Off The Edge Of The World – 1
Heaven And Hell – 4
I – 2
Neon Knights – 2
Shadow Of The Wind – 1
Sign Of The Southern Cross – 1
The Mob Rules – 3
Voodoo – 1

Deep Purple:
Mistreated – 1

Първият концерт на Dio у нас и единствения му в София може да бъде свален от всеки от Zamunda.net Снощи го направих и си го изгледах. Качеството е прилично. Там Dio пее страховито. Особено Children Of The Sea - страшна работа. Вижте го тук.
Новогодишният концерт на Dio в Каварна също може да се намери в нета, но за жалост липсват първите четири песни (Children of the Sea, I Speed At Night, Naked In The Rain и Stand Up And Shout) - просто прякото предаване по телевизията е започнало тогава. Не можах вчера да намеря линк за този концерт иначе щях да го пусна тук. Знам, че си имаме установени правила за подобен род неща, но си мисля, че в този случай можем да направим изключение. А и все пак и двата концерта са излъчвани по телевизията.
Хубавото на двата записа е, че са снимани с много камери. Т.е., създава се впечатлението за (почти) оригинални издания. Въпреки, че картината на Софийския концерт е далеч от доброто качество, но и в никакъв случай не е потресаващо зле.


Ози, позволявам си тук да пусна този линк - това е онзи разговор, но само като текст или поне това, което аз съм записал - http://www.irontrees.com/otdrugatastrana/o...ames-dio-2.html

...надявам се да не е проблем...

#76 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 May 2010 - 11:21 AM

View PostDigger, on May 18 2010, 11:34, said:

Ози, позволявам си тук да пусна този линк
Мисля си, че именно това е и една от целите на тази тема. Не само да отдадем дължимата почит на Dio, но и да съберем максимално много впечатления, които той е оставил у всеки един от нас по време на пребиваванията си в България. :worship:
I don't know how I managed it...

#77 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 May 2010 - 18:28 PM

"Балкантонската" плоча на "Last in Line" на Dio ме запали истински по метъла през 1988 г.
Нататък думите са излишни, няма смисъл да пиша шаблонни излияния, някак точно за него не ми идва отръки...
Често пъти се е говорело как ще живее още дълго и едва ли не вечно, а накрая си отиде само на 67 г. .... И докато все още активно пееше... За мен винаги Dio е бил "Гласът на рока"...
И винаги ще продължи да бъде!
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#78 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 18 May 2010 - 19:02 PM

Просто съм щастлив че се докоснах до неговата магия макар и веднъж на концерт. Имам и няколко видеоклипа от концерта на Heaven and Hell в Каварна, но не са особено добри.
След концерта на Heaven and Hell в Каварна 2007(снимката казва всичко):

#79 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 18 May 2010 - 19:07 PM

От два дни слушам негови записи и всеки път като се опитам да запея с него започват да текът сълзи от очите ми, а синът ми се чуди какво ми е. R.I.P

Edited by Ugly, 18 May 2010 - 19:16 PM.


#80 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 May 2010 - 08:07 AM

David "Rock" Feinstein е братовчед на Dio и китарист в Elf. Това лято ще издава албум, който ще се казва "Bitten By The Beast":
http://www.bittenbythebeast.com/
Четвъртата песен в него е "Metal Will Never Die" и вокал в нея (до колкото може да се вярва на сайта) е Dio. Според линк към демо версия на песента в ютюб това е последния запис, който Dio е направил през живота си:

Чуйте я преди да са я свалили от там.

До колко всичкото това е истина - нямам представа.
I don't know how I managed it...





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users