Jump to content

Скандалът с трибюта за Dio на Manowar


227 replies to this topic

#41 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 11:11 AM

Омразата трови мразещия ;)
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#42 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 19 June 2010 - 11:16 AM

View PostТигър, on Jun 19 2010, 11:56, said:

ОК, съгласявам се, че в значителна степен скандалът е предизвикан от противоречивите изявления не Фийнстайн. Че това е така, нямаше как да знаем предварително. Пуснали сме на сайта и интервюто с него, продължаваме да чакаме изявлението на "Magic Circle".

View PostТигър, on Jun 19 2010, 11:56, said:

Бтв, онова видео далеч не е единственото доказателство за приятелството между ди Майо и Дио. Из нета лесно се намират едно-две техни общи интервюта, където всичко е ясно видимо. Няколко човека в коментарите към новините в сайта казаха, че Джоуи бил заявил още преди много време, че ако ще правят албум с кавъри, той ще е с песни на Дио. Съответното интервю не мие попадало никога, но ако е вярно...
Така да е. Но реално Менъуор не правят диск със свои кавъри, там тяхната песен е само една. Събрали са други групи, повечето - тотално неизвестни и бързат да издадат диск, дето се вика преди Дио да е изстинал... И част от бързането е, за да го продават на "Сонисфиър"-ите, където щяха да свирят Heaven & Hell....
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#43 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 11:17 AM

View PostScardust, on Jun 19 2010, 12:11, said:

Омразата трови мразещия :shok:

Тц, не съм съгласен тука

Quote

It makes you stronger, gives you focus

e казал Императора ;)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#44 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 12:02 PM

Ахъм, така каза... И после най-силният му актив го утрепа зрелищно. Императора, де...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#45 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 12:15 PM

View PostSatyr, on Jun 19 2010, 12:16, said:

И част от бързането е, за да го продават на "Сонисфиър"-ите, където щяха да свирят Heaven & Hell....

Което по какъв начин е лошо или вредно? Хората ще могат да си купят диска без да се занимават с поръчки, лейбъли и онлайн магазини, а директно от мърчъндайза.
Някой се е потрудил, отдал е почит - ти искаш да слушаш - плащаш - получаваш.
Какво да кажем за Йорн, който направи клип още на следващия ден преди (дет се вика) Дио да е почнал да изстива ;)
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#46 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 19 June 2010 - 12:33 PM

View PostScardust, on Jun 19 2010, 13:15, said:

Което по какъв начин е лошо или вредно? Хората ще могат да си купят диска без да се занимават с поръчки, лейбъли и онлайн магазини, а директно от мърчъндайза.
Някой се е потрудил, отдал е почит - ти искаш да слушаш - плащаш - получаваш.
Искам да слушам песен на Фийнстайн, за когото за пръв път чух след смъртта на Дио, от 2002 г.? Искам да слушам кавъри на Дио, правени от изпълнители като Awaken, Crosswind, Dean Cascione, Harlet, Jack Starr's Burning Starr, че дори и Holyhell и Metalforce? Умирам за тях! Колко ли щях да искам и колко хора щяха да искат да си купят такова... нещо, ако Дио не беше починал?

View PostScardust, on Jun 19 2010, 13:15, said:

Какво да кажем за Йорн, който направи клип още на следващия ден преди (дет се вика) Дио да е почнал да изстива :shok:
Най-малкото, че от клип, при това разпространяван основно чрез YouTube, Ланде не печели нито цент. И което съм казал по-горе - че ако вместо Менъуор идваше Йорн да ни продава своя диск, щяхме да напишем същото за него. Поне тогава зомбитата-талибани нямаше да наскачат ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#47 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 12:48 PM

View PostScardust, on Jun 19 2010, 10:15, said:

Хм, най-интересното е, че уж 'медия' дето получава 'пари' за дейността си

View PostScardust, on Jun 19 2010, 10:15, said:

често се чудя дали не взимате пари за тези нападки и извадки към тази група?
Бих искал да знам:
1. Коя медия се има предвид в първия цитат?
2. Какви пари имаш предвид в първия цитат?
3. Какви пари имаш предвид във втория цитат?
;)
I don't know how I managed it...

#48 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 13:02 PM

View PostSatyr, on Jun 19 2010, 13:33, said:

1. Искам да слушам песен на Фийнстайн, за когото за пръв път чух след смъртта на Дио, от 2002 г.? Искам да слушам кавъри на Дио, правени от изпълнители като Awaken, Crosswind, Dean Cascione, Harlet, Jack Starr's Burning Starr, че дори и Holyhell и Metalforce? Умирам за тях! Колко ли щях да искам и колко хора щяха да искат да си купят такова... нещо, ако Дио не беше починал?


2. Най-малкото, че от клип, при това разпространяван основно чрез YouTube, Ланде не печели нито цент. И което съм казал по-горе - че ако вместо Менъуор идваше Йорн да ни продава своя диск, щяхме да напишем същото за него. Поне тогава зомбитата-талибани нямаше да наскачат ;)
1. Не искаш - не купуваш. Лесно е. Не разбирам какъв е проблемът, че са включени неизвестни изпълнители. Да не говорим, че Джак Стар, Metalforce и Holyhell не са точно неизвестни, а няма да се учудя, ако и в останалите групи се намират достатъчно големи имена. Певицата на Holyhell беше окачествена от някакъв немски журналист като женския Дио, а и в тази група в момента свири може би най-известният преподавател по електрическа китара в целия свят, както и най-бързият пианист в Мексико. Както и да е, мен лично не ме вълнува доколко са известни изпълнителите, включени в диска. Все пак повечето хора, които биха го купили, биха го взели, дори ако беше само мановарският кавър и нищо друго. Това, което ме вълнува, е доколко ще се получи чисто музикално. Както казах, това леко ме съмнява, доколкото вокалчето на Metalforce е нескопосано копие на Ерик Адамс във всичко, освен в гласа, където дори за нескопосано копие не минава, а вокалът на Burning Starr, въпреки че е способен на толкова високи тонове, че чак боли, няма достатъчно дълбок глас. Другите не ги знам.

2. Мхм... Значи е печелил популярност на гърба на Дио, нали? Пък и все пак е продавал сингъла, а не се знае къде са отишли парите. И Anthrax позираха на гърба на Дио, изпълнявайки част от "Heaven and Hell" на концерта си(на вокала им изобщо не му отива тая песен, бтв), и Ларс Улрих позьорстваше и печелеше популярност, пишейки толкова прочувствените си думи за него, и... Подобно нещо може да се каже за всеки, написал, казал, издал или направил каквото и да е в памет на Дио. Предпочитам да не тръгваме по тая плоскост.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#49 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 19 June 2010 - 13:04 PM

Айде сега, ще кажеш, че не получваш пари от медията, не се прави на ощипан ;)

#50 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 13:12 PM

View PostOzzy, on Jun 19 2010, 13:48, said:

Бих искал да знам

Знаеш ;) Мисля че би искал да се получи нещо като мини-спор след отговора ми, но аз съм лумпен фен на мАноуЪр и не мога да се включва в този спор, защото не съм ти на нвиото :shok:
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#51 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 13:16 PM

View PostScardust, on Jun 19 2010, 14:12, said:

Знаеш
Не, не знам. Правиш намеци за нещо и аз държа да обясниш какво е то.

Quote

но аз съм лумпен фен на мАноуЪр и не мога да се включва в този спор, защото не съм ти на нвиото ;)
Дали си лумпен фен на мАноуЪр е последното нещо, което ме интересува, както и театъра, който се опитваш да разиграваш.
I don't know how I managed it...

#52 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 13:18 PM

Quote

аз съм лумпен фен на мАноуЪр

То други има ли? ;)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#53 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 13:19 PM

^Не, в това ни е чара, всички сме ТРУ!

^^Хайде да не спорим :) Не разигравам театър. Нека да се съсредоточим върху мислите за тези кръвпоийци Меноуор, които не спират да цоцат феновете си с малоумните си компилации на гърба на мъртви легенди? ;)

Edited by Scardust, 19 June 2010 - 13:24 PM.

What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#54 Христина

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 5 posts

Posted 19 June 2010 - 13:21 PM

View PostWarlord, on Jun 19 2010, 01:35, said:

Господа, поста отгоре е мнение на тийнейджър, който е далеч над вашите комплекси и дрязги, няма да е лошо да се замислите за това. Жълтините които ви интересуват научени от всевъзможни дрънкалници по нета са много далеч и от моите възприятия за музика, стойност и достойнство.

Ако работите за битивито примерно би било разбираемо нивото на обсъжданите тук глупости, ама иначе всичко е безмислена плява.

Joacim си го знаем ние. И друг път се е изявявал и не само тук. Дори има една банда "дъртаци", които му се кефят страшно много и го посочват за пример на останалите тийнове... ама хайде да не продължавам повече в тоя дух, че темата от скандал ще вземе да се превърне в презентиране на Joacim (не че не е далеч по-смислено да знае човек какви младежи никнат по нашите земи, особено в тези тежки пайнерски времена ама все пак спам се получава ако продължа на темата Joacim)

Та... на по-горе споменатият тийнейджър, въпреки пристрастията си, ви е бил по един игнор на всичко що пишете по темата и не само, че не влиза в спора ами се кани още по първи петли да се позиционира на стадиона в компанията на приятели и предполагам някоя друга биричка. А вие като приключите с разнищването на случая и ако все още не е станало време да потегляте към стадиона може да избистрите драмататичните развръзки из някой случайно избрана турска сапунка (на мода са в момента затова ги споменавам тия сапунки, пък и там матерериял за нищене има много).

#55 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 19 June 2010 - 13:21 PM

View PostТигър, on Jun 19 2010, 14:02, said:

1.
Именно. С преобладаващи неизвестни имена почти никой нямаше да си го купи този диск, ако не беше трибют на Дио. Най-бързият клавирист в Мексико :) - това нещо като нашенския Бисер Рачев, ама на клавира ли е? ;)
Немски журналист бил опричилил Бреонката на "женския Дио" - това автоматически кара цял куп народ да си купува нейния кавър на въпросния, сигурно. А и колко ли известни щяха да са Холихел, ако самите Менъуор не ги бутаха насам-натам, не знам...

View PostТигър, on Jun 19 2010, 14:02, said:

2.
Да, Ланде печели популярност на гърба на Дио. Че дори и хората, включили се на погребението му - Джоф Тейт, Глен Хюз, Джоуи Беладона и др. - окей.
Хайде сега да видим изявлението на Уенди Дио:

Quote

Скъпи приятели и фенове на Ronnie, напоследък виждам в Blabbermouth.net много новини за групи, които издават т. нар. трибют CD-та за Dio. Моля ви, не се подлъгвайте и не си мислете, че те правят това за "Ronnie James Dio Stand Up And Shout Cancer Fund" - популярността отива в техните джобове, а не във фонда.
Намирам това за крайно неуважително и съм разстроена от обстоятелството, че тези хора се опитват да правят популярност от смъртта на Ronnie.
Опа, дребна грешка. Да се замени "популярност" с "пари"....
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#56 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 13:23 PM

View PostScardust, on Jun 19 2010, 14:19, said:

Нека да се съсредоточим върху мислите за тези кръвпоийци Меноуор
Не ме интересуват по никакъв начин "тези кръвпоийци Меноуор". Интересува ме за какви пари намекваш и защо си мислиш, че можеш да хвърляш във въздуха някакви провокативни намеци за сайта, а след това да се правиш сякаш нищо не си казал.

Quote

компилаций
Това не го разбрах. Какво означава?
I don't know how I managed it...

#57 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 13:24 PM

Винаги съм мислел, че популярността води до пари в подобните бизнеси...
Принципно, музикантите в Holyhell са достатъчно известни и без Manowar да ги бутат насам-натам - и двамата китаристи, които са минали през групата, са световно известни преподаватели по китара, най-малкото, а барабанистът им си беше голямо име и преди да се захване с тая група.
Втора редакция, че цъкнах "готово" по погрешка. Та да си кажа, че така и не разбрах какъв е точно проблемът, че участват неизвестни изпълнители. Отново, повечето хора, които биха купили диска, биха го направили заради изпълнението на Manowar. Повечето хора, които не биха го купили, биха използвали същата причина, за да не го направят. Какъв е проблемът? Че се дава възможност на не толкова известни изпълнители да бъдат чути? Че им се дава възможност да изразят почит? А не трябва ли?

Edited by Тигър, 19 June 2010 - 13:33 PM.

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#58 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 13:31 PM

View PostOzzy, on Jun 19 2010, 14:23, said:

Не ме интересуват по никакъв начин "тези кръвпоийци Меноуор". Интересува ме за какви пари намекваш и защо си мислиш, че можеш да хвърляш във въздуха някакви провокативни намеци за сайта, а след това да се правиш сякаш нищо не си казал.

Не съм намеквал нищо, както всяка 'медия' , колкото по-скандални статии има, толкова по-четена, колкото повече посещения, толкова повече пари от реклама и т.н. Затова все още съществуват неща като вестник СКАНДАЛ, ШОК, ТРЕТОТО ОКО и тн. Някой беше споменал горе за жълтите клевети.

View PostOzzy, on Jun 19 2010, 14:23, said:

Това не го разбрах. Какво означава?

Означава компилация в множествено число, с правописна грешка, направена от човек, който не е безгрешен и не винаги е съсредоточен в правописа си по форумите ;)

А Jack Starr е от най-неизвестните музиканти в света, записвам си го.
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#59 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 13:31 PM

Всъщност не разбирам проблема в случая.
Мановар са се изложили в случая, дали от сребролюбие или от желание да се направят на интересни, значение голямо няма.
Това по никакъв начин не омаловажава стойността им като музиканти, песнописци и т.н. И други групи, начело с Металика, са се излагали от сребролюбие.
Не виждам смисъла на тази "защитна реакция" на трутата им.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#60 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 19 June 2010 - 13:36 PM

Ние тру-тата сме прекалено глупави и не схващаме с какво групата Маньовар са се изложили. И естествено и ние като групата продължаваме да се излагаме, като отстояваме на нашето си. ;)
Някой беше споменал, че ако беше за друга банда никога-никой нямало да скочи.
Аз пък не зная за друго място, на което под всяка статия за дадена група има 99 коментара с хранилка и 1 ще се намеси...и той ще бъде изтрит от редакцията. Ма кво да се прави...така им е писано на тез позьори и палячовци, които слушат Дървовар.
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users