Jump to content

"Sounds of Ages - 2014" - Paradise Lost20.09.2014 г. - Античен театър, Пловдив


8 replies to this topic

#1 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 14 март 2014 - 11:06

PARADISE LOST ще свирят в Пловдив на 20 септември 2014 (събота).

Това ще бъде четвъртото издание на музикалния форум Sounds of The Ages.

Aнглийска група-институция ще представи един много специален спектакъл в магическата атмосфера на Античния театър.

В основната част от шоуто, PARADISE LOST ще свирят заедно с Оркестъра на Държавна опера Пловдив, отново под ръководството на диригента-звезда Левон Манукян.

Водеща британска филмова компания ще заснеме шоуто с множество камери - една супер продукция, която ще бъде издадена като следващото официално DVD на групата.


Това ще е незабравимо!!!
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#2 distortion

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 август 2014 - 21:11

Интересно ми е, концертът наближава, а тук никакви новини не се дискутират. Толкова ли е тихо наистина около събитието?

#3 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 02 септември 2014 - 13:32

Кои новини? Чакаме концерта, като мине ще има повече за коментиране.

#4 selyandura

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts

Posted 16 септември 2014 - 17:48

Търси се превоз за един или двама души (според възможностите) до София веднага след концерта.

#5 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 17 септември 2014 - 12:22

Да припомним кои песни ще бъдат изпълнени с Оркестъра на Държавна опера Пловдив

Last Regret
Your Own Reality
Over the Madness
Joys of the Emptiness
Gothic
Tragic Idol
Soul Courageous

#6 distortion

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 септември 2014 - 21:12

Някой има ли идея как стоят нещата с внасяне на любителска фото-техника? Не намерих отговор на сайта на Тангра.

#7 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 24 септември 2014 - 11:03

Странно, никой не е коментирал...
Първата част, със оркестъра - групата почти не се чуваше. Чуваше се какафония от чинели, грохот от каси, анемичен вокал, и нещо като оркестър, което сигурно беше много грандиозно, но не се разбра. Наистина преобладаваше акустичният звук от сцената, от колоните не чувах.
В началото бяхме горе - на тревата, после реших да проверя на долу как е - малко по-силно, но същото.
Докато се усетим - и оркестъра се поклони и изчезна.
Втората част - само група, първите песни продължаваше касите да "лупкат" някъде на третата станаха "чук" и звукът се оправи. Е да ама той концерта почти свърши....
Сигурно има някакво обяснение всичко това, но като резултат - не съм доволен. Бях на Кийт Емерсън, после и на Джон Лорд - и живеех с убеждението, че в античния - звукът винаги е супер.
Нещо не се получи тоя път...

#8 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 24 септември 2014 - 15:38

Аз бях до пулта, при мен не се чуваше толкова зле, както си го описал. Да, през първата част звукът на групата беше издърпан назад заради оркестъра, но след това нещата се оправиха. Античният театър беше почти пълен, единствено в краищата беше по-рехаво. Като цяло съм доволен от събитието и очаквам DVD-то. :)

#9 distortion

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 октомври 2014 - 09:41

Абсолютно споделям мнението на drivanov2003. Рекламата на Тангра и предишни концерти в Античния определено ме бяха настроили
за качествен концерт с живи оркестрации. А на практика групата плахо си стъпи на краката през втората половина и при цялото куфеене и
раздаване на Грег Макинтош беше все едно гледаш нямо кино.

Сега, то е ясно, че DVD-то ще го пипнат така, че няма да познаем събитието и Ник Холмс ще пее в обхват три октави, но тогава можехме
и просто да си го купим. Концертът беше 2/10 за мен, като 2-ката е за ангажирането и старанието на оркестъра и хористите.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users