Jump to content

Концертният живот у нас през 2013 г.Говорилня


24 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 декември 2013 - 10:28

Тук е мястото където ще си говорим за всичко, касаещо анкетата, както и концертния живот у нас през 2013 г. Отново тук можете да давате разяснения защо сте избрали еди кои си групи, изпълнители, промоутъри и т.н.
I don't know how I managed it...

#2 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 декември 2013 - 10:49

@stormbringer

Моля, уточни в първия въпрос като посочваш "Kavarna Rock", кой от двата дни имаш предвид. Когато става въпрос за фестивали, считам всеки един от фестивалните дни за отделен концерт.
I don't know how I managed it...

#3 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 17 декември 2013 - 11:03

При това положение направих лека промяна в първите 2 отговора

Edited by stormbringer, 17 декември 2013 - 11:03 .

Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#4 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 17 декември 2013 - 16:48

По-мизерна откъм концерти година за мен не е имало от повече от 10 години насам. Това обаче не е учудващо предвид пълната липса на подкрепа от страна на феновете. За съжаление очаквам нещата да стават още по-зле, поне по отношение на концерти на групи, които не могат да бъдат определени като абсолютен мейнстрийм.

#5 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 17 декември 2013 - 20:25

Не трябва ли да махнем дядо Roger че да има шанс и за останалите?
шегувам се ;)
интересни писанки виждам вече, скоро и моите ще дойдат

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#6 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 17 декември 2013 - 20:58

Супер :) Радвам се, че традицията продължава. Но поради изключително слабата концертна година ще ми трябва малко време да помисля за класацията.
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#7 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 декември 2013 - 21:14

^
Имаш цялото време на света ;) До 17-и януари.
Както и миналата година написах, традицията ще продължава дотогава, докато преценят участващите.
I don't know how I managed it...

#8 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 17 декември 2013 - 21:22

За мен концертната година беше много добра, граничеща към идеална но това не е свързано с БГ.

#9 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 18 декември 2013 - 12:54

Помня че миналата година имаше аналогична тема в която можехме да коментираме (освен всичко друго) и защо точно сме избрали този или онзи концерт и т.н. Помня че се получиха интересни дискусии. Тази година ще направим ли пак така?

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#10 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 декември 2013 - 12:55

Е, това не е ли точно тази тема?
I don't know how I managed it...

#11 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 18 декември 2013 - 13:27

май да :)
така че започвам с коментарите по моята класация

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2013-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Roger Waters - The wall - легендарния Roger Waters - сърцето и душата на легендарните Pink Floyd, с едно от най-легендарните шоута в историята на музиката...друго няма нужда да се казва
2. Каварна Рок Фест - ден II - Purple са си Purple, въпреки преескпонирането им, въпреки втръсналия Смок и въпреки увяхващия глас на Гилън...а Блекмор и Джон Лорд си имат повече от достойни заместници
3. Каварна Рок Фест - ден I - Accept и Ария - велики банди, а новите им вокалисти (Марк вече не е толкова нов) не отстъпват по нищо на предшествениците си...даже ги превъзхождат

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2013-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Roger Waters - The wall - едва ли някой би отрекъл че това беше концерта (шоуто) с най-брилянтен звук, светлини, ефекти по нашите земи. А що се отнася до поведението - Той може да е на 70, но бях на метри от Него и не мога да кажа една лоша дума за представяне, контакт с публиката, емоции...
2. Каварна Рок Фест - ден I
3. Каварна Рок Фест - ден II

ІІІ. Разочарованието на 2013-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Rammstein - разочарованието е в личен план - твърде много пари (вкл допълнителните разходи) за група която харесвам, група която не харесвам и няколко непознати групи, някои от които се смениха в последния момент...оставих покупката на билет за последния момент и накрая се отказах
2. Каварна Рок Фест - ден II - заради гласа на Гилън и твърде постното осветление за концерт от такъв "ранг"
3.

ІV. Издънката на 2013-та според Вас е:
1. Лудогорец vs Roger Waters - Всичко добро на отбора, но президента им и министърката на лексикалната култура са сами по себе си издънка
2. България все още е далеч от нормалните държави като качество на концертната организация, цени на билетите, актуални имена...казвам го като човек посещавал нормални държави, като музикант и като фен...
3. "Оставка" - та на Стената на Roger стана по-важна медийна и обществена тема от самото шоу и факта че Той беше тук - изкефих се на надписа - Roger е много голям и може да си позволи всякакви провокативни и политически некоректни послания, хаха...просто общественото мнение и медиите (вкл независимите) обърнаха повече внимание на Оставката, вместо на факта че този легендарен музикант най после стъпи у нас и то с най-легендарното си произведение

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. SME
2. Loud concerts
3.

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2014-та?
1. Dream Theater - Отново. Нов мачкащ албум. Мачкащ Майк Манджини. Айде, промоутъри!
2. Nightwish - крайно време е - щом Таря може да идва хиляда пъти, значи и към Nightwish ще има голям интерес, нищо че вероятно са по-скъпи от нея
3. Yes - стари и позабравени класици на прог рока - все още мърдат, все още са активни, все още изнасят концерти, така че...едно концертче, а? Дори и ценителско

Edited by Geddy, 18 декември 2013 - 13:42 .

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#12 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 19 декември 2013 - 02:09

Концертната година за мен беше страхотна. Видях няколко от най-любимите си изпълнители за пръв път, станах свидетел на най-грандиозното музикално шоу в света и открих една нова за мен група.

Ето по-значимите събития, които уважих и харесах, по хронологичен ред:

Mark Knopfler
Хиподил (заедно с Холера, Odd Crew, Акащи джуджета и Кокоша глава)
Enslaved, Bullet for My Valentine, Rammstein
Bloodhound Gang
Roger Waters
Asia
Eric Martin
Vlatko Stefanovski Trio

Пропуснатите концерти, за които ме е яд:

Deep Purple
Thunder
Kultur Shock

Две местни клубни участия, от които ми останаха незабравими спомени:

Vulgar Bulgar (януари, клуб "Fans")
OverGame & Affection (април, клуб "Sound Wave")

И една сравнително сполучлива авторска снимка (като за снимана с телефон):

https://www.facebook...&type=3

#13 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 декември 2013 - 13:41

Няколко думи и от мен...

За поредна година, концертите проведени в България, имаха изцяло спомагателен характер в моята годишна концертна програма. От тази гледна точка не съм особено доволен от случилото се в страната през изминалите почти дванадесет месеца. Естествено над всички прояви се откроява шоуто на Roger Waters. За този спектакъл съм говорил достатъчно в другата тема. Тук обаче бих искал да отлича великолепното представление на DM и отново да повторя, че считам този концерт за по-добър от онзи през 2006 г. в техническо отношение, а не от гледна точка на сетлист. Горе-долу същото бих могъл да кажа и за представянето на Mark Knopfler, който почти ме приспа преди години, но за сметка на това в началото на тази ме изпълни с невероятна емоция. Очевидно последната творба на "този иначе толкова симпатичен" китарист е далеч по-жива и подходяща за микс с вечните класики на първата му група...

Разочарованията имат един адрес от музикална гледна точка и още един от организационно-управленска гледна точка, но не смятам да им обръщам сериозно внимание...

Светлият лъч в концертния живот в България огря Пловдив през октомври, а онези от Вас, които по една или друга причина не уважиха това събитие, могат да съжаляват изключително много, защото тогава се написа история...

За мечтите и пожеланията. Логично на първо място трябваше да посоча U2, но вчера разбрах, че е необходимо да почакаме поне до 2016 г. за първа среща на българска земя с ирландците. Затова и заложих на евентуално възможни имена за 2014 г. Бързам да кажа, че концерт на възродените Genesis в София е не просто в сферата на фантазията, а абсолютна реалност. Сега всичко е в ръцете на Phil Collins. Аз така или иначе ще гледам поне няколко от тези евентуални реюниън представления, дано едно от тях да се състои в софийската зала. Време е също така Steven Wilson да опознае магията наречена концерт пред българска публика. Хората от marillion това си го знаят, но дано този път логистиката съвпадне с географското положение и нещата да се наредят, защото няколко години поред именно логистиката ни разделя с нова среща с тази група...

И като пожелание към всички във форума - дано Новата 2014 г. ни донесе повече радости на концертния подиум в страната, че тези постоянни пътувания в чужбина започват да натежават от всяка една гледна точка...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#14 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 22 декември 2013 - 19:07

Без да пренебрегвам ни най-малко невероятната емоция, наречена "концерт на стадион", искам да аргументирам номинацията си за промоутър на годината за BGTSC.
Реално, големите групи в жанра, които могат да съберат 35000-40000 човека без проблем, са не повече от 20, и поне 12 от тях вече са били в България. Бъдещето е на "малките" концерти - 1 група, 300-макс. 500 човека, 35-40 лв билет. Нещо, в което BGTSC се утвърдиха и доказаха тази година.

SME и Loud Concerts са доказани имена, които - по моето скромно мнение - малко лежат на стари лаври и експлоатират максимално липсата на пълноценна конкуренция. Когато си ГОЛЯМ, дори и да нямаш конкуренция, трябва да надскачаш сам себе си, за да вървиш напред. А при двете цитирани фирми "ояждането" и падането на нивото са толкова видими, че правят наистина пошо впечатление.

Групите, които искам да видя през 2014, са много повече от 3, но написах само 3, за да бъдат зачетени.

Edited by Karolina, 22 декември 2013 - 19:11 .


#15 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 24 декември 2013 - 11:53

Karolina said:

2. Роб Халфорд - в какъвто и да е формат

за съжаление времето не прощава. С всичкото ми безрезервно уважение към Халфорд, той вече често е пародия на себе си :(
Гледах 2 пъти Judas на Epitaph - през 2011 на Graspop, когато беше в добра форма и след това през 2012 в Дюселдорф, където беше значително по-зле положението ( тя и залата в Дюселдорф не е за реклама - някогашната Philipshalle, сега - Mitsubishi Electric Halle - 2 концерта съм гледал там, това са единствените 2 концерта, които съм гледал в чужбина, на които не съм доволен от звука). На Blu Ray-a от същото турне също гласът му изобщо не ми харесва ... то там и грешката според мен е тяхна - на тези години да направиш турне от около 115 концерта и да запишеш и издадеш последния (?), когато явно вече насъбраната умора си казва думата ...
На няколко пъти съм го гледал по гост участия из нета - я в радио шоу, я в нещо друго - и там издъхва на свои песни
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#16 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 27 декември 2013 - 09:36

View Poststormbringer, on 24 декември 2013 - 11:53 , said:

за съжаление времето не прощава. С всичкото ми безрезервно уважение към Халфорд, той вече често е пародия на себе си :(
Гледах 2 пъти Judas на Epitaph - през 2011 на Graspop, когато беше в добра форма и след това през 2012 в Дюселдорф, където беше значително по-зле положението ( тя и залата в Дюселдорф не е за реклама - някогашната Philipshalle, сега - Mitsubishi Electric Halle - 2 концерта съм гледал там, това са единствените 2 концерта, които съм гледал в чужбина, на които не съм доволен от звука). На Blu Ray-a от същото турне също гласът му изобщо не ми харесва ... то там и грешката според мен е тяхна - на тези години да направиш турне от около 115 концерта и да запишеш и издадеш последния (?), когато явно вече насъбраната умора си казва думата ...
На няколко пъти съм го гледал по гост участия из нета - я в радио шоу, я в нещо друго - и там издъхва на свои песни

Принципно си прав. Но за мен лично Роб Халфорд е от онези певци, които бих искала да слушам ( и ще слушам при всяка изпаднала възможност ) независимо от гласовата му форма. Слабост ми е просто. Пък и той толкова години се е доказвал (имала съм щастието да го чуя на живо в най-добрите му години), че вече отивам не толкова заради вокалното изпълнение, а заради емоцията.

Тези хора - като Роб Халфорд, Ози и др. - са богатство, ЖИВО богатство, и трябва да ги съпреживеем максимално, преди естествения ход на времето да ни ги отнеме завинаги.

#17 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 януари 2014 - 08:51

Заради двудневната профилактика на форума, срокът на концертната анкета се удължава до 19-и януари (неделя).
I don't know how I managed it...

#18 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 13 януари 2014 - 11:26

Скорпиънс са ми може би най-сантименталната банда, защото предимно с тях прослушах по-сериозно музика като цяло и до ден днешен ги харесвам страшно много. Това е една от групите на които спокойно мога да кажа, че съм голям фен и предполагам, че те винаги ще имат много специално значение за мен. Но концертът им отново не успя да ме спечели. Поне за разлика от предишния концерт този път тяхното представяне не ме разочарова тотално до степен, до която се питах едва ли не защо въобще съм отишъл. Но пак последният им концерт в България не предложи нищо различно, нищо изключително запомнящо се и хващащо. Освен Send me an Angel. Сега я изпълниха и аз понеже много обичам композицията (колкото и да е изтъркана за някои) аз си се разтопих от кеф. Но всичко останало беше прекалено рутинно. Прекалено по калъп. В лошия смисъл на тези думи.

Концертът иначе си беше добър, но дали заради моите високи очаквания или заради това, че тяхното шоу наистина не беше нещо страхотно (тук нека да кажат други хора, аз както казах съм пристрастен и не мога да бъда обективен) концертът не беше това, което очаквах. Затова и го слагам в списъка си с издънки за изминалата година.

#19 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 януари 2014 - 14:08

Да напомня, че до края на анкетата има още само два дни.
I don't know how I managed it...

#20 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 20 януари 2014 - 09:23

А защо анкетата е затворена, без да са обявени резултатите? :shok:
В другата анкета (за албум на годината) е направено по-разумно - последния пост е обобщението на резултатите, и има линк - който иска, да коментира в коментарната... Тези резултати къде и кога ще ги видим?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users