Jump to content

Рапкор и Нео-метъл


137 replies to this topic

#41 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 31 юли 2007 - 22:19

View Postalice, on Jul 31 2007, 10:29 AM, said:

мразим такива простотии като рап и неометъл :D :) :D тяхната кожа :beach:
а, ти, пич, НЕ СИ МЕТЪЛ. Ти си някой тийн, дето обича дрънкулки и рап, смъкнати гащи и пафка тревица час по час.
Само за сведения. Нито пия, нито пуша. Метъл съм, защото се чувствам такъв и слушам предимно метъл.. Смъкнатите гащи ги изоставих 2002 година, а пък рапа беше номер 1 до края на 2004.

Друго, което ми прави впечатление е изключително негативното отношение към слушащите този стил? Защо преценявате човек според музиката, която слуша? Още повече, че нео-метъла има доста общо със сериозния метъл. Винаги използвате изрази като "тъпи тиънчета", "тъпи пуберчета" и т.н. нима пуберчетата и тийнчетата, която слушат вашата музика са по-умни? И тук искам да спомена, че слушам и вашаата музика. А пък, ако всички пуберчета са тъпи защо използвате израза само към тази и някои други групи, а не към всички? И вие сте били пуберчета, и вие сте били тъпи, а някои не са поумнели въпреки годините си, така че по-нормално отношение.


бтв няма да споря повече за Pain of Slavation.

#42 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 31 юли 2007 - 22:54

View PostMo6no, on Jul 31 2007, 11:19 PM, said:

Само за сведения. Нито пия, нито пуша. Метъл съм, защото се чувствам такъв и слушам предимно метъл.. Смъкнатите гащи ги изоставих 2002 година, а пък рапа беше номер 1 до края на 2004.

Друго, което ми прави впечатление е изключително негативното отношение към слушащите този стил? Защо преценявате човек според музиката, която слуша? Още повече, че нео-метъла има доста общо със сериозния метъл. Винаги използвате изрази като "тъпи тиънчета", "тъпи пуберчета" и т.н. нима пуберчетата и тийнчетата, която слушат вашата музика са по-умни? И тук искам да спомена, че слушам и вашаата музика. А пък, ако всички пуберчета са тъпи защо използвате израза само към тази и някои други групи, а не към всички? И вие сте били пуберчета, и вие сте били тъпи, а някои не са поумнели въпреки годините си, така че по-нормално отношение.
бтв няма да споря повече за Pain of Slavation.


Ти, да не се дървиш на изключително негативното мнение. Иначе няма смисъл да слагаш тази тема :) Във форум в който има много малко хора, които слушат този тип музика. А тези дето говорят за тъпите пуберчета са прави. Когато си пубер понякога си много тъп и вироглав. Точно защото са минали по пътя ти и са осъзнали какви глупости са вършили и какви вършиш ти(няма смисъл да си мислиш, че си уникален каквито тъпотий са вършени преди ги вършите и сега само, че сега уж са куул а иначе пак сте смешни това е начин да пораснеш). Всички пубери са глупави просто някой го осъзнават по рано от други.


P.S. Прав си много хора си остават тъпи, но те са родени така :D. При пуберите е на хормонална основа :D .
Rock n' Roll

#43 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 01 август 2007 - 11:01

Цъ , не сте прави:D - при мъжа пубертета завършва шест месеца след настъпване на смъртта :bomb: ...

#44 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 01 август 2007 - 19:45

View PostMo6no, on Jul 31 2007, 11:19 PM, said:

Само за сведения. Нито пия, нито пуша. Метъл съм, защото се чувствам такъв и слушам предимно метъл.. Смъкнатите гащи ги изоставих 2002 година, а пък рапа беше номер 1 до края на 2004.

Друго, което ми прави впечатление е изключително негативното отношение към слушащите този стил? Защо преценявате човек според музиката, която слуша? Още повече, че нео-метъла има доста общо със сериозния метъл. Винаги използвате изрази като "тъпи тиънчета", "тъпи пуберчета" и т.н. нима пуберчетата и тийнчетата, която слушат вашата музика са по-умни? И тук искам да спомена, че слушам и вашаата музика. А пък, ако всички пуберчета са тъпи защо използвате израза само към тази и някои други групи, а не към всички? И вие сте били пуберчета, и вие сте били тъпи, а някои не са поумнели въпреки годините си, така че по-нормално отношение.
бтв няма да споря повече за Pain of Slavation.
Знаех си, че си тийнче рапър! ;) :D :D
Няма да ти обяснявам връзката между интелекта и музиката. Според теб умни ли са хората, които слушат чалга?
Нали досега обясняваше, че нео-метъла е несериозен метъл?
Нашата- вашата, дрън дрън та пляс...Докато имаш нужда от подобен вид спорове и себеутвърждаване...по-добре пий една водка. :lol:
Може ли още едно сведение - на колко години си? 15?!Честно?

#45 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 01 август 2007 - 20:34

На 17 съм и в никакъв случай не съм рапърче, защото слушам далеч повече метъл, отколкото рап. Казах, че има доста общо със сериозния метъл, т.е. има общо, но не е такъв метъл. Жиците в първите албуми на Корн или първият на Лимп Бизкит нямат много общо с попа, така че може да се приемат за метъл, макар и несериозен.


Виж сега чалгата е ясна, въпреки че човек, които слуша чалга има ниска музикална култура, но не значи задължетилно, че е тъп. Има и умни чалгари, колкото и малко да са. А и метъла не е чак толкова възвишен и има доста тъпи метъли. Това не ти е класическа музика, че да кажеш, че слушателите и са умни. Да не говорим за блек и дет метъла където някои групи граничат с музиката и шума и в тях няма много музикално.

#46 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 01 август 2007 - 22:27

View PostMo6no, on Aug 1 2007, 09:34 PM, said:

На 17 съм и в никакъв случай не съм рапърче, защото слушам далеч повече метъл, отколкото рап. Казах, че има доста общо със сериозния метъл, т.е. има общо, но не е такъв метъл. Жиците в първите албуми на Корн или първият на Лимп Бизкит нямат много общо с попа, така че може да се приемат за метъл, макар и несериозен.
Виж сега чалгата е ясна, въпреки че човек, които слуша чалга има ниска музикална култура, но не значи задължетилно, че е тъп. Има и умни чалгари, колкото и малко да са. А и метъла не е чак толкова възвишен и има доста тъпи метъли. Това не ти е класическа музика, че да кажеш, че слушателите и са умни. Да не говорим за блек и дет метъла където някои групи граничат с музиката и шума и в тях няма много музикално.
Ей това не трябваше да го казваш - умря и последната ми надежда

#47 Nwarth

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Southernmost

Posted 02 август 2007 - 00:44

Ааа, това си беше напълно нечестна атака!
Значи може да правите забележки на Mo6no, задето се самоиронизира в един пост (е, и не само, но има и самоирония в поста), а когато alice пуска друг пост, в който се срещаха всички точки, които Mo6no вече бе споменал в своя насочени към него, дори върховната обида "...ти, пич, НЕ СИ МЕТЪЛ." това е съвсем в реда на нещата :Р. Дори тя да е права, след като вече сте направили една забележка, моля направете и втора при положение, че нейния пост беше далеч от определение "остър" :Р. Или alice е завършила някаква висша степен Психология по профили в интернет и е в правото си да прави заключения (независимо верни или не са те, хайде да спорим или върху това или върху дали Металика са били някога траш или не). А, извинете ме, или вие се държите трю?.. И тъй като той е ну метълче всичко срещу него е позволено :Р. Кой знае, аз от такива неща не разбирам, все пак слушам почти всички жанрове в метъла и (както вече писах горе) нямам нищо против ну-то ;D.

Edited by Nwarth, 02 август 2007 - 00:46 .


#48 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 02 август 2007 - 20:20

View Postdrivanov2003, on Aug 1 2007, 12:01 PM, said:

Цъ , не сте прави:D - при мъжа пубертета завършва шест месеца след настъпване на смъртта :metal: ...

Кой е споменавал мъже :metal: . Доста от девойките (тук може да се поспори колко са девойки) слушат този тип музика. Даже е модерно да я слушаш, защото ако си момче имаш шанс ;) (за какво имаш шанс всеки си знае) .


Туй дали Мо6но е метал или не, не ме бърка просто нео-метъла няма нищо хубаво. alice си има мнение, защо трябва да я репликира някой :( А новия албум на Линкин Парк е пълна боза. Жертвах се, за да съм навътре в нещата. Няма толкова зле музика. Даже, не го слушах докрай спряха ме навреме преди да получа трайни мозъчни увреждания :D. Дет и Блек им е чара в шума :P (особено на концерт в България :metal: ) , когато по внимателно се вслушаш ще разбереш за какво иде реч.
Rock n' Roll

#49 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 02 август 2007 - 20:51

То последният албум на Линкина не е нео-метъл, ами е алтернатив (поп)-рок. В него има точно 2 песни, които могат да се числят към неото.

В Зи-Рока имаше доста фенове на първите Адема, ама явно някои хора тук са супер-мега-трута и ако нещо се смята за "неправедна" и "пошла" музика от останалите, то те трябва не само да не го харесват, ами и плюят. Интересно ми е дали има хора тук, които биха слушали песен на Кристина Агилера, Марая Кери или Мадонна, защото им харесва или те са "пошли" и нямат "хубава" музика? Нищо, че гласовете на първите две са невероятни и няма много изпълнителки, които да се мерят с тях...


и бтв с това дали съм метъл (въпреки че темата изобщо не е за мен) може да се провери в last.fm-а. Иначе аз не съм гантстер, нито съм тру мтеъл. Аз съм ГенгстЪ МетъЛ. :metal:

Edited by Mo6no, 02 август 2007 - 21:08 .


#50 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 август 2007 - 20:58

View PostMo6no, on Aug 2 2007, 09:51 PM, said:

Интересно ми е дали има хора тук, които биха слушали песен на Кристина Агилера, Марая Кери или Мадонна, защото им харесва или те са "пошли" и нямат хубава музика?
Да, аз - Мадона има една хубава песен :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#51 Muncho

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 42 posts

Posted 03 август 2007 - 07:40

Глей са Мошно, да заявяваш , че "мразиш" и "не можеш да итърпиш и една секунда" всичко "нетру" е наистина брутално позьорство. Става въпрос , че тази "другата" музика просто не ме пали, не ми дава жега. Не ми дава никаква емоция. Няма проблем да ми пуснат рап, чалга или каквото и да е докато съм на кръчма, на купон или в кенефа (там даже помага - прокарва ме :D ) - просто музиката минава покрай ушите, но не докосва сърцето и ума.

#52 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 03 август 2007 - 08:04

View PostMo6no, on Aug 1 2007, 09:34 PM, said:

На 17 съм и в никакъв случай не съм рапърче, защото слушам далеч повече метъл, отколкото рап.

Не разбирам какво общо има възрастта тука...аз съм на 18, е и?

Quote

А и метъла не е чак толкова възвишен .

Смяташ,че не е възвишена музика,защото драги,ТИ не си запознат с понятието метъл достатъчно дълбоко.....болно ми е и ме е срам,че си ми почти набор,а говориш такива безсмислици.

Quote

Метъл съм, защото се чувствам такъв и слушам предимно метъл.. Смъкнатите гащи ги изоставих 2002 година, а пък рапа беше номер 1 до края на 2004.

...достатъчно е това изказване,човек да добие представа какъв метъл си...не чух да похвалиш една свястна група,освен представителите на безбожно пошлият нео-метъл.....И знаеш ли защо е пошла музика,която няма общо с "нашето" възприятие за метъл?Можеш ли да си отговориш на този въпрос,след като не си се сблъскал/по собствена воля,разбира се/ с красотата на останалите групи,които така усърдно хулиш....Това правят сега..отричат всичко...от тесногръдие....ограничени хора,това сте вие нео-метълите....нищо друго..
...But grey is still black...

#53 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 03 август 2007 - 11:51

View PostSatyr, on Aug 2 2007, 09:58 PM, said:

Да, аз - Мадона има една хубава песен :moil:
Frozen ли ? Щот мен ме кефи клипчето - яко блек ;) :D

#54 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 03 август 2007 - 12:03

View PostNwarth, on Aug 2 2007, 01:44 AM, said:

Ааа, това си беше напълно нечестна атака!
Значи може да правите забележки на Mo6no, задето се самоиронизира в един пост (е, и не само, но има и самоирония в поста), а когато alice пуска друг пост, в който се срещаха всички точки, които Mo6no вече бе споменал в своя насочени към него, дори върховната обида "...ти, пич, НЕ СИ МЕТЪЛ." това е съвсем в реда на нещата :Р. Дори тя да е права, след като вече сте направили една забележка, моля направете и втора при положение, че нейния пост беше далеч от определение "остър" :Р. Или alice е завършила някаква висша степен Психология по профили в интернет и е в правото си да прави заключения (независимо верни или не са те, хайде да спорим или върху това или върху дали Металика са били някога траш или не). А, извинете ме, или вие се държите трю?.. И тъй като той е ну метълче всичко срещу него е позволено :Р. Кой знае, аз от такива неща не разбирам, все пак слушам почти всички жанрове в метъла и (както вече писах горе) нямам нищо против ну-то ;D.
Мосю авока на младежа със странен ник,
Мисля, че вече някъде обяснявах, че всеки пише от собствено име, собственото си мнение.
Просто моето е малко по-проницателно, защото знам за какво иде реч - сблъсквам се с подобни индивиди от време на време. :D :moil:
Като е "ню метълче"(понятие лишено от всякакъв сми), да ни убеди с доводи в правотата си. А пък аз, съм един безкрайно толерантен човек, но просто мразя някой да се превъзнася. И да се вживява.

View PostMekong Delta, on Aug 3 2007, 09:04 AM, said:

Не разбирам какво общо има възрастта тука...аз съм на 18, е и?
Смяташ,че не е възвишена музика,защото драги,ТИ не си запознат с понятието метъл достатъчно дълбоко.....болно ми е и ме е срам,че си ми почти набор,а говориш такива безсмислици.
...достатъчно е това изказване,човек да добие представа какъв метъл си...не чух да похвалиш една свястна група,освен представителите на безбожно пошлият нео-метъл.....И знаеш ли защо е пошла музика,която няма общо с "нашето" възприятие за метъл?Можеш ли да си отговориш на този въпрос,след като не си се сблъскал/по собствена воля,разбира се/ с красотата на останалите групи,които така усърдно хулиш....Това правят сега..отричат всичко...от тесногръдие....ограничени хора,това сте вие нео-метълите....нищо друго..
Мацка, мъжете съзряват малко по-бавно - с около 2 години. ;)

#55 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 03 август 2007 - 12:16

View Postalice, on Aug 3 2007, 01:03 PM, said:

Мацка, мъжете съзряват малко по-бавно ..... :moil:

Като реши,че този момент е настъпил-тогава да пише във форума..
...But grey is still black...

#56 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 03 август 2007 - 12:19

View Postalice, on Aug 3 2007, 12:51 PM, said:

Frozen ли ? Щот мен ме кефи клипчето - яко блек :o ;)
Май тъй беше. Ма, ся и името ли да помня :D
Важното е, че я познавам в първите 20 секунди, като я пуснат по радиото. Точно - клипа дето Мадона става на доберман.
Някой, ако е гледал клип, в който доберман да става на Мадона - да ми каже :moil:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#57 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 03 август 2007 - 12:21

View PostMekong Delta, on Aug 3 2007, 01:16 PM, said:

Като реши,че този момент е настъпил-тогава да пише във форума..
Кажи му го на него :moil:

#58 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 03 август 2007 - 12:26

View PostSatyr, on Aug 3 2007, 01:19 PM, said:

Май тъй беше. Ма, ся и името ли да помня ;)
Важното е, че я познавам в първите 20 секунди, като я пуснат по радиото. Точно - клипа дето Мадона става на доберман.
Някой, ако е гледал клип, в който доберман да става на Мадона - да ми каже :D
Миииииии, за един и същ говорим :o
КЛИК
Обаче, Сатире, да не ме баннеш ся - тва е илюстративен мат'рЯл :moil:

#59 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 03 август 2007 - 18:26

Песента и целият албум, от който е са страхотни. Причината затова е, че музиката в този албум е правена от William Orbit. Човек, които има и доста добри съвремени електронни преработки на класически произведения. :unsure:


Запознат съм с метъла и то доста по-добре от това, което си мислят някои хора. Просто уважавам и неото. Това, че не си забелязал да кажа нещо хубаво за друга музика не значи, че не я слушам. Аз слушам повече сериозен метъл, отколкото нео, но това не ми пречи да слушам доволно и втория.

Да кажеш, че хората слушащи даден стил музика са ограничени е също ограничено. Не мисля, че това се определя от стила музика, които слушаш. Хоратапопринцип са си ограничени, но в този форум те са повече от нормално.

Под определението "не е толкова възвишена" имах в предвид, че не е толкова сложна и за разлика от класическата музика и опрета където няма тъпи умствено почитатели, то в метъла има доста тъпи фенове. Нали феновете на неото (което вие го отделяте от метъла) и другите стилове са тъпи, та да преценим дали метълите са по-умни.


бтв аз харесвам метъла заради ясно изразените чувства.

#60 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 03 август 2007 - 19:32

View PostMo6no, on Aug 3 2007, 07:26 PM, said:

Нали феновете на неото (което вие го отделяте от метъла) и другите стилове са тъпи,
та да преценим дали метълите са по-умни.
Не са ве, вервай ми :yes: .

По отношение на нео метъла - аха да харесам банда, на която са и лепнали този етикет и те вземат, че си го разкъсат.
Например SOAD...
А иначе - куцото в стила е, че се изчерпа прекалено бързо, поради чичко-паричковия опит да го превърне в новия "гръндж".
Апетитно комерсиалните неща бързо умират.

Edited by dave, 03 август 2007 - 19:36 .

Next One Is Real





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users