Jump to content

Концертният живот у нас през 2010г.Анкета на форума


54 replies to this topic

#21 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 13 December 2010 - 20:24 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Scapegoat
2. Hypocrisy
3. Kavarna Rock Fest - ден втори: Destruction, Sodom, Kreator

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Hypocrisy
2. Sonisphere Festival - ден първи: Anthrax, Megadeth, Slayer, Metallica
3. AC/DC

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Scorpions - най-тъпият концерт на който съм бил през живота си... във всяко едно отношение. Третият ми техен концерт и със сигурност последният, дори да дойдат тук още 5 пъти по време на това прощално турне.
2. Exumer - групата записала два от най-любимите ми траш албуми се е превърнала в някаква отвратителна хардкор гнус... Ако не бяха Savage Grace този концерт щеше да бъде на първо място защото от Scorpions така или иначе не съм очаквал кой знае какво.
3. Не мога да посоча трети разочаровал ме концерт. С изключение на горепосочените, за всеки друг на който съм бил през тази година очакванията ми са се сбъднали.

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. Нова Музикална Агенция - вечният абонат за първото място при издънките. Дори името е парадоксално...
2. Концертът на Scorpions
3. Изборът на Конкурент за подгряваща група на AC/DC

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. Balkan Entertainment Company
2. Most Of Evil
3. Loud Concerts

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Morbid Angel
2. Possessed
3. Coroner

Бих могъл да посоча още около 100 имена, но ще се огранича с първите три, за които се сетих при прочитането на въпроса. Логично е да мисля, че най-много бих искал да видя тях.

Edited by satanicart, 13 December 2010 - 20:34 PM.


#22 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 13 December 2010 - 20:39 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1.Sonisphere 1
2.Sonisphere 2
3.Sabaton & Alestorm

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1.Sonisphere 2 (Rammstein)
2.AC/DC
3.Sonisphere 1 (Metallica)

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
немам

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
не ги следя

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. Организаторът на Sonisphere
2. Oрганизаторът на Sabaton&Alestorm
3. Most of Evil

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Godsmack
2. Trivium
3. Rammstein на самостоятелен концерт и с по-олдскуул сетлист

Edited by Overhate, 13 December 2010 - 20:40 PM.

Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#23 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 14 December 2010 - 11:17 AM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1.Big 4
2.Sonisphere ден втори
3.AC/DC

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1.AC/DC
2.Rammstein
3.Big 4

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
Manowar: От даденият им над един час, свириха 40 мин, останалото време....... ПОЗА!!!!

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
Не мисля, че има сериозни издънки

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. Болкан Ентертейнмънт Къмпани
2.
3.

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Slipknot
2. Lamb of God
3. Avenged Sevenfold
4. Devildriver

Insane in my brain

#24 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 December 2010 - 11:51 AM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. FSB - Високо, много Високо!!
2. Bob Dylan - да гледаш един от неколцината останали динозаври в рок музиката от два метра разстояние и да се насладиш на поредната доза изумителни селф-интерпретации по собственото творчество, поднесени с неповторим професионализъм и познатото чувство за хумор, не, това спиритическо изживяване не може да бъде забравено лесно...
3. Anathema - изключителен сетлист, прекрасна публика, уникална зала, останалото е известно...

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. FSB - сцена, звук, мултимедия и цялостна визия от световна класа!
2. AC/DC - само този замазан звук на трибуните отреди на този концерт второ място в конкретната категория...
3. Bob Dylan - семпло, но достатъчно, само си спомнете подредбата на музикантите на сцената...

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Anathema - неумението на групата да изсвири собствените си композиции в една добра от акустична гледна точка зала, провали един принципно изключителен концерт.
2. Riverside - да се представиш за първи път пред радушната българска публика и да не изпълниш абсолютно нищо от визитната си картичка е абсолютно недопустимо, бих го нарекъл дори престъпно нехайство...
3. AC/DC - очаквах повече от гледна точка на звук, все пак това е група с неограничени технически възможности и хората от екипа трябваше да се постараят малко повече...

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. "Нова Музикална Агенция" - ясно защо...
2. "Balkan Entertainment Company" - заради отмененият концерт на BJH...
3. Всички български промоутъри - заради поредната пропусната възможност да поканят Porcupine Tree в страната...

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. "Balkan Entertainment Company" - заради AC/DC
2. "SME" - заради Bob Dylan и Elton John
3. "Tangra Mega Rock" - заради Anathema и Riverside

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. U2 - да отговоря на риторичния въпрос на Ози: Ще доживеем!
2. The Rolling Stones - мечтите все пак са безплатни...
3. Pendragon - ...докато все още сме в света на мечтите!
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#25 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 14 December 2010 - 14:24 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Sonisphere - ден 1
2. Sonisphere - ден 2
3. Richie Kotzen - Бургас

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. AC/DC
2. Metallica
3. Rammstein

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1.
2.
3.

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. NMA
2.
3.

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. BEC
2.
3.

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Pendragon - предстои издаването на нов албум, а потвърдените дати за другата година в цяла Европа се увеличават. Групата е в апогея си и сега е времето да бъде поканена и у нас.
2. Symphony X - предстоящ албум и анонсирано двумесечно турне в Европа заедно с Psychotic Waltz и Nevermore. Не е за изпускане.
3. Много други...

#26 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 15 December 2010 - 00:12 AM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Metallica
2. AC/DC
3. Jon Lord

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. AC/DC
2. Metallica
3. Rammstein

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Rammstein - очаквах много повече
2. W.A.S.P. - много кратък сетлист
3. The Scorpions


ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. Пак нямаше U2 :(
2. Също така нямаше и Ozzy Osbourne :angry3:
3. Прословутите гривни на Sonisphere, поради които изпуснах Antrax :unsure:

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. "Balkan Entertainment Company"
2. "Loud Concerts"
3. "SME"

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Judas Priest
2. Iron Maiden
3. Godsmack
И още:
4. Disturbed
5. The Cranberries
6. Korn
7. The Rolling Stones
8. Bon Jovi
9. System of a Down
10. Ozzy Osbourne
11. U2

Edited by dani1948, 15 December 2010 - 00:13 AM.

When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#27 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 15 December 2010 - 03:49 AM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. AC/DC - детска мечта ми беше да изживея концерта точно на тази група точно по този начин
2. Anathema - невероятно размазване, прекрасни Анатема :wub: Не ми се беше случвало да гледам група на турнето към най-добрия им издаден някога албум... Искам пак!!!
3. Riverside - още ми е пълна мътилка как се намери български промоутър, който да рискува да покани тази група, но точно заради това ТМР за мен са и промоутър на годината. Не съм очаквала, че ще гледам Ривърсайд на живо в България... :wub: :(

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Rammstein
2. AC/DC
3. Elton John

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. НМА
2. поредна година на "интересни" промоутърски хрумки и пропуски... :unsure:
3. смехотворната организация на Scorpions

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. ТМР - заради Анатема и Ривърсайд :angry3:
2. BEC
3. SME

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
Тук автоматично изпускам групи като Rush например, които е невъзможно да видим поради милата родна действителност, изпълнители, които така или иначе ще гледам в чужбина или групи, които никой няма да тръгне да кани, защото българските им фенове сме общо десет души. Така де, сърбят ме ръцете да напиша Syrinx, но нека сме обективни.
1. ТОТО - тръгват на турне в чудесен състав, не са свирили десет години на българска почва, ВРЕМЕ Е!!!
2. Journey - ако наистина вземат и се съберат отново със Стив Пери, каквито слухове си позволи да пуска дори и сп. Classic Rock...
3. The Alan Parsons Project

edit: след час мислене какво аджеба да напиша за концерта на E.L.P. и пълната ми неспособност да открия свързана мисъл, мога поне да си допълня желанийцата:
Fish
Opeth
Trans-Siberian Orchestra
Pearl Jam
- да де, свърши им турнето, ама все пак...
AiC самостоятелно
Rage Against the Machine
TOOL
Styx
Mastodon

разни гигантщини като Ю2 и Аеросмит, 'щото ги пропуснах :lol:

Edited by foreigner, 15 December 2010 - 05:03 AM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#28 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 15 December 2010 - 11:40 AM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. FSB - Страхотен концерт, трудно ми е да опиша емоциите, които изпитах, както и насладата /дори се просълзих на "Не е така" .../
2. AC/DC - страхотен концерт, страхотна емоция!
3. Richard Marx - този музикант успя да ме грабне с акустичния си концерт и да докосне най-дълбоките струни в душата ми ...

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. AC/DC - може би увлечен от емоцията ли, що ли, но най-хубаво впечатление ми направиха сцената и всичко останало ...
2. FSB - бях много приятно изненадан от високото професионално ниво на концерта! Дано свирят отново и отново!
3. Jon Lord - много хубава симбиоза между класическото и рокаджийското, като звука беше отличен, както и сценичното поведение на големия английски джентълмен и музикант Джон Лорд!

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Scorpions - очаквах много, не получих почти нищо като емоция и като контакт с публиката.
2. Manowar - отидох на втория ден на Сонисфиъра заради тях, но останах много разочарован от постната продукция, която предложиха ...
3. WASP - очаквах много повече от чичко Блеки и компания ...

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. BEC - заради отменения концерт на Barclay James Harvest
2. ART BG - заради кошмарния избор на стадион като локация и логистика за концерта на Скорпиънс..
3. Постоянните промени на местата за провеждането на дадени концерти, които променят и много неща в желанието и нагласата на отиващите на тези концерти ...

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. BEC - заради AC/DC & Sonisphere
2. SME - заради Elton John, Jon Lord & Richard Marx
3. .....

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Bon Jovi - защото ще промотират The Best Of, защото правят шоу, защото свирят по 3 часа концерт, защото ще е пълно с полуголи млади мацки и ще е и наслада за окото за такива дърти перверзници като мен ... :unsure:
2. The Rolling Stones - дъртите още го могат ...
3. Alan Parsons Project, RATM, Cinderella, RATT, Aerosmit, Jean-Michel Jarre, Reef, Midnight Oil, Powderfinger /последните 2 са невероятно любими мои австралийски групи и са страхотни!/

И не мога да не спомена още 2 уникални концерта, на които присъствах тази година, НО НЕ БЯХА У НАС - Aerosmith /Букурещ/ и Jean-Michel Jarre /Солун/ - бяха невероятни и като звук, и като ефекти, и като сценично поведение, и като светлини и като емоционално усещане за мен! И двата концерта са под Номер 1 в тазгодишната ми класация, нищо че няма как да попаднат в нашата класация :(

Edited by Minstrel in the Gallery, 15 December 2010 - 11:42 AM.


#29 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 15 December 2010 - 12:48 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?

1. FSB - като си помисля, че до онази вечер изобщо не ги слагах в сметките, направо ме хваща срам. Хилавият им нов албум ме заблуди. На живо тези музиканти /особено Румен Бояджиев/ са ВЕЛИКАНИ. ТОТО пасти да ядат, абсолютно сериозно. Ако бяха наредили свестен сетлист и електрическата китара беше озвучена нормално, вероятно щях да грейвам от щастие до края на живота си при споменаването на този концерт. Не, че инак няма да го правя, де.
2. Riverside, Pantommind - на това място можеше да бъде всеки един от долните концерти. Везните в полза на Riverside наклони присъствието /и представянето/ на Pantommind. Това усля да компенсира дори факта, че поляците не изпяха НИТО ЕДНА от композициите, заради които ги обичам.
3. Sonisphere - ден 2 /Rammstein, Alice In Chains/сценографията и хореографията на Rammstein ме поразиха. Възможно най-перфектната декорация на музиката, която правят. Час и половина минаха като един миг. Alice In Chains се представиха убийствено. Новият вокал е баси якия пич, а пресният им материал е на нивото на старите класики. Ако концертът им беше пълнокръвен, а не част от фестивал, вероятно щеше да е по-нагоре в класацията.
4. Brendan Perryперфектен концерт! Споменавам го, защото няма съществена причина да бъде извън тройката.
5. Elton Johnвиж коментара за Brendan Perry.


ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?

1. Rammstein
2. AC/DC
3. Metallica

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):

1. Anathemaконцертът сам по себе си не беше лош, но тотално се размина с високите ми очаквания. На живо Anathema са средна работа, което кореспондира зле с внушителната им студийна продукция от миналото. Самостоятелните концерти на Danny Cavanagh /особено този с Anneke/ ми доставиха несравнимо по-голямо удоволствие.
2.
3.



ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:

1. Нова Музикална Агенция - фиаското с "концертите" на Katatonia и Anathema.
2. Натрапването на група Конкурент на около 50 000 човека.
3. Български промоутър организира концерт на Eric Clapton /is God/ в сръбска зала, защото в България няма свестна Aрена. Тази ми традиционна позиция присъства, надявам се, за последна година.

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?

1. Balkan Entertainment Companyзаради Sonisphere и Eric Clapton /не беше у нас, но голяма част от публиката беше българска/.
2. SME - заради Herbie Hancock, Elton John, Bob Dylan, Jon Lord.
3. Most Of Evil - заради постоянството.


VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?

David Gilmour
David Bowie
Tool
Rush
Deine Lakaien
The Cure
Pearl Jam
Radiohead
Opeth
Katatonia
Pain Of Salvation
Porcupine Tree
Symphony X
Editors



В заключение искам да кажа нещо. Един ТИТАН трябваше да бъде част от концертния живот на България през 2010 година. Но вместо това ни напусна завинаги. Ако гостуването му се беше осъществило, много от класациите щяха да имат различна подредба. Винаги трябва да се сещаме за безсмъртния Ronnie James Dio, когато оценяваме концертни изпълнения. Така ще сме далеч по-сигурни и непоколебими в критериите и преценките си.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#30 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 15 December 2010 - 13:15 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1.ANNIHILATOR
2.MetallicA
3.Mayhem

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1.AC/DC
2.MetallicA
3.ANNIHILATOR

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1.W.A.S.P - Плейбек брат, плейбек...
2.VADRER/MARDUK - поредния на*ран звук
3...и многото на които не отидох защото знам че не струват...

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1.ГанЬо кой друг?
2.Нова Музикална инфекция
3.БЕЗБОЖНО СКЪПИТЕ БИЛЕТИ ЗА НЕКАКВИ СМЕШНИ БАНДИ
4.BEC - защото има НОГО ЛЕБ ДА ИЗЕДАТ...

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1.Марсел Аврам е БОГ
2.Тони Кирката - Понеже е лудо копеле
3.Юзбашито - Защото пак прибра парата

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1.Честно казано никоя
2.Pekinska Patka
3.Zdravko Colic - Балкански колУс

Edited by trasholasho, 15 December 2010 - 13:24 PM.


#31 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 15 December 2010 - 19:24 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?

1. Anathema.
Someone's gonna love me...

#32 Blitz

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts

Posted 16 December 2010 - 06:25 AM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. ANNIHILATOR в Каварна
2. ANTHRAX в София
3. AC/DC в София
4. SLAAYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEER!

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. AC/DC
2. Annihilator в Каварна
3. KREATOR в Каварна
3. SLAAYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEER! (щот' са си Слеяр)


ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Spirit of Burgas 2010
2. SLAAYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEER! (щот' свириха толкова малко)

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. Metallica хедлайнер :angry2:
2. Annihilator не-хедлайнер
3. SLAAYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEER! (щот' Том Арая не куфее вече)

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. Loud Concerts
2. ВЕС
4. SLAAYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEER! (щот' са гаранция за всеки промотър)

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Exodus + F.K.U. + Warbringer support
2. Overkill + Warpath + Gama Bomb support
3. Airbourne + Motorhead support (хъ-хъ-хъ!)
---
4. Revocation + Opeth
5. Dream Theater (без Портной, моля)
6. SLAAYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEER! (щот' като съм тръгнал, поне и тук да ги ръгна)

#33 Dimo Chernev

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts
  • Gender:Male

Posted 16 December 2010 - 14:46 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Big 4 Sonisphere 1 ден - емоцията ми не подлежи на описване.
2. AC/DC - емоцията беше чудесна.
3.(1.) FSB. - също първо място, но сред родните групи.

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. AC/DC - техничари са си...
2. Rammstein - само в техническо отношение - емоцията ми беше изчерпана предния ден - НАПЪЛНО!
3.(1.) FSB. - повтарям се - но този концерт също е на първо място сред родните групи.

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Scorpions - неочаквано лоша организация, неприемливо място за последен концерт на група с повече от 30 години история.
2. Manowar - не съм ги гледал в Каварна, но на феста в София бяха разачарование, предизвикващо смях и закачки
Но всъщност най-голямото разочарование в личен план бе смъртта на Ronnie James Dio и това, че не успях да го видя наживо... RIP Ronnie...

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. Scorpions
2. Идеята Конкурент да подгрява AC/DC

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. Balkan Entertainment Company - заради Sonisphere и AC/DC
2. SME - заради Bob Dylan
3. FSB за организацията на собственият им концерт.

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. U2
2. Roger Waters (ако е възможно заедно с David Gilmour за изрълненито на Comfortably Numb) и
2. David Gilmour (ако иска да вземе и Roger Waters)
3. Transatlantic
+ Marillion отново
+ Peter Gabriel отново
+ Steve Vai отново
+ Genesis
ще ми се и Def Leppard отново, което е може би най-осъществимото ми желание

#34 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 17 December 2010 - 14:11 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Massive Attack - една мечта по-малко. Втежнените им аранжименти за концертни изпълнения си струваха адската жега която бяхме принудени да изтърпим в зала "Фестивална".
2. Brendan Perry - още една мечта по-малко. Сериозен, мистичен и самовглъбен досущ като музиката си.
3. Smallman (& Кълн) - концертът им в пловдивкия клуб "Сохо" определено ме зареди с много положителни емоции и вяра в българската музика с допълнението че това се отнася само за Смолмен - Кълн никога не съм ги харесвал. Освен заради музиката на бандата от Асеновград, концертът ми хареса и заради приятелската атмосфера в клуба и многото познати физиономии из публиката.

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Bluba Lu - страхотната атмосфера и акустика в столичният Sofia Live Club бяха идеални за поредният концерт на една от най-талантливите български формации
2. Brendan Perry - парти центъра на 4-ти км е идеално място за концерти на изпълнители от ъндърграунд сцената
3. New Model Army - същата причина като горната

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Anathema - най-голямото ми разочарование от както ходя на концерти. Явно ще се гледат из гръцко догодина...
2.
3.

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. Нова Музикална Агенция
2. Изпълнението на група Конкурент преди AC/DC
3.

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. Balkan Entertainment Company
2. Sofia Music Enterprises
3.

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Radiohead
2. Tool
3. Dave Matthews Band
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#35 Warlord

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 181 posts

Posted 18 December 2010 - 17:39 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Korpiklaani, Destruction, Sodom, Kreator
2. Rammstein, ManOwaR
3. Alestorm, Sabaton

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Rammstein
2. Anathema
3. Haggard

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Metallica, Antrax
2.
3.

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. Краткия сетлист и лошото озвучаване на ManOwaR
2. Лошото озвучаване на Korpiklaani в Христо Ботев
3. Затварянето на Блубокс

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. ABV.PRO
2. Most Of Evil
3.

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Virgin Steele
2. Amon Amarth
3. Iced Earth

#36 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 19 December 2010 - 20:13 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Sabaton, Alestorm
2. Vrani Volosa (7 Февруари в клуб "Фенс")
3. Firewind

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. AC/DC
2. Rammstein
3. The Big 4

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):

Тая година нямаше сериозни разочарования в концертно отношение.

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:

Тая година нищо не свързано с концертите не ме е карало да псувам сериозно.

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. ABV Pro
2. Gorgon
3. Balkan Entertainment заради осъществяването на толкова мащабни събития в рамките на около месец и то с пренебрежимо малки грешки в организацията.

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Rebellion
2. Front Line Assembly
3. SAM
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#37 fyrgi

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 38 posts

Posted 20 December 2010 - 21:53 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Sonisphere festival – day 2 (Stone Sour, Rammstein, AiC)
2. Sabaton и Alestorm
3. Kavarna Rock fest – day 3 (Annihilator)
4. Glenn Miller Orchestra (15.12 – Варна)

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Sonisphere festival – (Rammstein)
2. Glenn Miller Orchestra – звук, сценично поведение
3. Sonisphere festival - (Metallica)

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Scorpions
2.
3.

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1.
2. Отменени концерт
3. Проблемът с Blue Box

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. ABV Pro
2. Loud Concerts – Каварна рок фест беше жесток тази година.
3. Art BG

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Pain of salvation
2. System of a down
3. Avenged Sevenfold
The Ocean
Opeth
Roger Waters
BFMV
Останалите скоро ще ги обявят ;)

Edited by fyrgi, 20 December 2010 - 22:19 PM.


#38 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 21 December 2010 - 02:17 AM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Hypocrisy (учудващо и за мен самата, но тук не всичко опира до музиката :))
2. Epica - Kavarna Rock Fest Day 1 (сбъдване на едно мое желание от миналата година)
3. Firewind

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. AC/DC
2. Rammstein - Sonisphere Day 2
3. Elton John

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Scorpions
2. WASP
3. Manowar - Sonisphere Day 2

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. НМА
2. Anathema, Tangra Mega Rock, Metal Katehizis
3. Therion и по-точно 1000-та души в задушната "Юбилейна"

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. Balkan Entertainment Company
2. Loud Concerts
3. ABV Pro

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Nightwish
2. Bon Jovi
3. Lacuna Coil
4. Tarot
5. Avantasia
6. Ozzy Osbourne

@Ozzy, изненадах ли те тоя път с нечакане до последния момент? ;)

#39 Earl Of Black

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 202 posts

Posted 21 December 2010 - 11:30 AM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Sabaton / Alestorm
2. Bonfire
3. Gamma Ray / Freedom Call / Secret Sphere

4. Primal Fear / Accept / Annihilator
5. Firewind
6. Stratovarius

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Rammstein
2. Gamma Ray
3. Therion

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Brazen Abbot – Повече от ужасен звук.
2. Manowar – Чух повече любими парчета от колкото на 5 часовия им концерт, но можеха да са още повече, ако не бяха тези 15-20 минути празни приказки и пози.
3. Scorpions – Много скромно го раздадоха за прощален концерт.


ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. Гаврата на охраната на концерта на Sabaton. Нарочно отвориха врата пред нас по-късно и обезсмислиха 5-6 часа чакане за първи ред на студа. Това бе по-скоро в личен план.
2. Обидно малкото публика на перфектния Firewind концерт.
3. Провеждането на Scorpions концерта на тази нива, което мисля бе причината за слабите децибели на звука.


V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. ABVpro – 4 перфектно огранизирани концерта на любими мои банди.
2. Loud Concerts – Каварна фестът беше на световно ниво
3. Гешата от RBF – покани страшни банди, въпреки малкото посещаемост и загубите, които трябваше да понесе

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. AVANTASIA – Вчера се прибрах от последния им концерт за годината и с ръка на сърцето мога да кажа, че това бе най-страхотното шоу на което съм бил. Трябва да се видят просто.
2. Avenged Sevenfold
3. Masterplan
I will win but never fight
That's the Art of War

#40 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 22 December 2010 - 19:28 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Sabaton & Alestorm
2. Therion
3. Rammstein

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Rammstein
2. AC/DC
3. Metallica

ІІІ. Разочарованието на 2010-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Manowar
2.
3.

ІV. Издънката на 2010-та според Вас е:
1. Нова Музикална Агенция
2.
3.

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. БЕК
2. Loud Concerts
3. Most of Evil Music

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Iron Maiden
2. Savatage
3. Rammstein (самостоятелно)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users