Jump to content

Tarja Turunen в София27.01.2012г. - зала "Арена Армеец"


32 replies to this topic

#21 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2012 - 01:10 AM

^Предлагам викингите да ги оставим на мира, темата не е за тях.

Quote

My dear Bulgarian fans: the show has been postponed for tomorrow. Due to the horrible weather conditions we were not able to travel to Bulgaria. All the roads are closed. Tomorrow we will fly. Let's pray that everything will go fine. We are all doing our best not to miss this show. Love, T

Hedniska Blod

#22 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2012 - 09:01 AM

В Арена Армеец Таря звучеше разкошно! :worship: Изпя си най-хбавите песни от новите албуми, не пя кавъри, освен някаква кратка китка от песни на Бон Джови, Терана се изяви както си му е реда, изобщо доволна съм от сетлист, представяне, звук и т.н.
Беше обявено, че няма да има подгряващи, имаше една група, нито адекватна на хедлайнера, нито на публиката, просто се изтрая.
По организацията - аз отидох към 20.30 и чаках известно време за да влезна. Имаше отворени три врати, доколкото обърнах внимание и не се бавеха особено при пропускане.
Във фоайето на залата беше май по-студено от навън, залата не беше отоплена, но ако си влезнеш с връхната дреха, не беше студено (по-добре от задушна). Продаваха и вън и в залата пуканки, бира и минерална вода, в началото имаше опашка, после - не. Проблеми с тоалетни и т.н. нямаше никакви.
Една единствена забележка - липсата на места за сядане в залата, по-точно имаше достатъчно, но не пускаха на тях. Имаше доста деца, поне половината публика не беше първа младост, като имаше и хора на над 60 години. Можеха да оставят част от трибуните към терена неприбрани. Таря не предполага непрекъснато скачане и викане, а повече да се насладиш на хубавия глас, щеше да е по-приятно ако има къде да приседнеш.

Радвам се, че концертът се състоя, макар и с един ден закъснение. Като цяло съм много доволна. :harhar: :worship:

Edited by HeathenHeart, 28 January 2012 - 09:04 AM.

Hedniska Blod

#23 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 January 2012 - 09:08 AM

View PostHeathenHeart, on Jan 28 2012, 09:01, said:

Беше обявено, че няма да има подгряващи, имаше една група, нито адекватна на хедлайнера, нито на публиката, просто се изтрая.
На доста концерти съм бил, видял съм огромно количество подгряващи групи. Но толкова жалка и неадекватна подгряваща група като тази, до снощи не бях виждал. И предвид представянето им - вероятно няма и да видя. Уникални некадърници. Уникални!!! За вокалиста им дори не искам да говоря, защото от 7 милиарда човека на планетата, 7 милиарда биха се справили по-добре от него :harhar:

Аз мисля, че вътре в залата беше отоплено.

Таря я гледам за трети път - както винаги пя на ниво и както винаги пя пред страхотна публика, която я боготвори. Едва ли често се изявява пред такива фенове.

Общо взето - добър концерт.
I don't know how I managed it...

#24 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 28 January 2012 - 09:17 AM

А, как се казва въпросната подгряваща група? :harhar:

#25 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 January 2012 - 09:22 AM

Нямам ни най-малка представа, но предполагам, че е една от двете предварително обявени: Sylpheed или Scala Mercalli.
I don't know how I managed it...

#26 elby

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts

Posted 28 January 2012 - 09:31 AM

Страхотен концерт,невероятна атмосфера-хората наистина я обичат.Подгряващата група абсолютно безмислена.....аз си харесах басистката :harhar: :worship: :worship: .Както каза и самата Таря догодина април пак :metal: .Единственото което ми направи лошо впечатление в началото беше организацията при пускане в залата....почакахме 10-20 минутки докато организаторите се усетят и почнат да пускат от повече места,но да речем това допустимо,но все пак е зима нали ?

Аз лично съм доволен от преживяното! :metal:

#27 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2012 - 12:01 PM

View PostOzzy, on Jan 28 2012, 09:08, said:

На доста концерти съм бил, видял съм огромно количество подгряващи групи. Но толкова жалка и неадекватна подгряваща група като тази, до снощи не бях виждал. И предвид представянето им - вероятно няма и да видя. Уникални некадърници. Уникални!!! За вокалиста им дори не искам да говоря, защото от 7 милиарда човека на планетата, 7 милиарда биха се справили по-добре от него :harhar:

Аз мисля, че вътре в залата беше отоплено.
Аз реших да се изразя по-меко, подгряващата група беше както си я описал.

Може и да бяха пробвали да отоплят, но залата не е никак лесна за отопляне. В същото време не може без мощна вентилация. Така че, добре е да се знае, който е по-топлолюбив да не си оставя връхната дреха на гардероб. :worship:
Hedniska Blod

#28 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 28 January 2012 - 12:11 PM

Снимки
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#29 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 28 January 2012 - 13:46 PM

View PostOzzy, on Jan 28 2012, 09:08, said:

За вокалиста им дори не искам да говоря, защото от 7 милиарда човека на планетата, 7 милиарда биха се справили по-добре от него :worship:

...нееееее - 6 999 999 999 биха се справили по-добре :harhar:

#30 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 28 January 2012 - 14:35 PM

View PostOzzy, on Jan 28 2012, 09:08, said:

На доста концерти съм бил, видял съм огромно количество подгряващи групи. Но толкова жалка и неадекватна подгряваща група като тази, до снощи не бях виждал. И предвид представянето им - вероятно няма и да видя. Уникални некадърници. Уникални!!! За вокалиста им дори не искам да говоря, защото от 7 милиарда човека на планетата, 7 милиарда биха се справили по-добре от него :harhar:

Не знам защо трябва да се изпада в такива крайности, само защото групата беше наистина твърде неадекватна за хедлайнъра и не ви се е (а и на мен) понравила с изпълнението си. Според мен хората си свиреха прилично (звукът им обаче меше супер омазан и китара трудно се различаваше, касата на барабана и баса се сливаха в някакво едва поносимо бумтене), а вокалистът определено има много силен глас и пееше смайващо чисто. Със сигурност по-чисто от голямо количество доста по-известни и успешни метъл вокалисти. (Че беше смешен на вид - беше. :worship:)Това, че не се връзваше особено с инструментала е отделен въпрос, но той по-скоро е въпрос на вкус.

Лично аз след този концерт мога спокойно да се нарека фен на Таря. Никога до сега не съм изпитвал нито положителни, нито отрицателни чувства към така наречената Ледена кралица, но изпълнението й вчера и невероятно топлото й и положително искрено поведение спрямо публиката и самия концерт, ме спечелиха. Бях на концерта най-вече заради приятелката ми и донякъде от любопитство. Останах приятно изненадан.

#31 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2012 - 15:29 PM

Много съм доволна от концерта, въпреки че ми се наложи да си тръгна преди края. Мнението ми се припокрива с това от ревюто на сайта, и това на HeathenHeart.
Ние бяхме пред залата към 19.40, защото нямахме и билети. Взехме си билети, влязохме съвсем спокойно още с първата вълна. Хладничко беше в залата, но това пък ни спести реденето на гардероба и наистина е за предпочитане пред задух.

Някакъв баровец си запали цигара в залата, обаче веднага го изкараха навън. Респект.
Но пък пих бира от стъклена бутилка. Откъде точно я купиха, не разбрах, защото беше почерпка, но при всички случаи е било на територията на залата. Мисля си, че е недопустимо при масови прояви да се продава бира в стъклени бутилки. Не че Таря предизвиква у хората импулси да си чупят главите, но въпросът е принципен, пък и в тълпа от 2000 човека все ще има някой, който не е съвсем на център.

Като си тръгнах, се тръшках, че ще пропусна "Фантомът", а в последствие разбрах, че не я е изпълнила... Някой има ли представа защо?

#32 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 28 January 2012 - 16:48 PM

View PostKarolina, on Jan 28 2012, 15:29, said:

Като си тръгнах, се тръшках, че ще пропусна "Фантомът", а в последствие разбрах, че не я е изпълнила... Някой има ли представа защо?

Моето предположение е - защото не е имало кой да пее мъжките партии. В Чехия, на първата дата от турнето, присъства името на някой си Ramon Sonato, вокалист на италианската група HOLLOW HAZE. Вероятно той самият или цялата група са били от онези гости на турнето на Таря, които не можаха да пристигнат заради снега. А може и просто Таря да не пее тази песен навсякъде - нормално е сетлистът да търпи поне малки промени от концерт до концерт.

#33 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2012 - 17:15 PM

View PostFlorimel, on Jan 28 2012, 16:48, said:

Моето предположение е - защото не е имало кой да пее мъжките партии.

Да, по всяка вероятност е така. Разрових се малко из турнетата - навсякъде, където я е изпълнявала, е имало гост-вокал, в повечето случаи - местен.
Опитах се да си представя кои наши гласове биха "стояли" добре в тази песен - има, не е като да няма. Би ми било интересно да чуя нещо такова.

Иначе за сет-листа - нормално е да търпи промени, няма лошо.
Но "Фантомът" ми е супер любима партия, която обожавам в почти всичките и изпълнения и аранжименти, и слушам доста често. Та затова.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users