Jump to content

Някои негативни течения в БГ метъл общество?Какво точно означава да бъдеш ТРЮ в България...


249 replies to this topic

#201 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 April 2010 - 16:31 PM

View PostPanzergrenadier, on Apr 29 2010, 17:26, said:

От самосебе си се разбира, че разговора ни НЕ КАСАЕ две групи:
1. Музикантите/звездите - нормално е те да се обличат по този начин като излизат на сцена. 99% от тях се обличат по съвсем нормален начин, когато не са на турне/интервю/ТВ участие и т.н.
2. Хората ходещи на концерт или някакво рок/метъл събитие - естествено е в такива случаи да сложиш фланелка на любима група, да облечеш рокерия и т.н.
От там нататък, над 40, е доста тъжно.
I don't know how I managed it...

#202 missis anger

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts
  • Gender:Female
  • Location:desert city

Posted 29 April 2010 - 18:37 PM

Тигър, под метъла като начин на живот имах предвид онези динозаври с колоритните имена, споменати по-горе. При тях позата е една и друга няма да има нито утре, нито вдругиден. Всъщност целият ми пост беше относно тези хора, стори ми се, че в темата има доста присмех и критика към тях и исках малко да ги защитя (не, че имат нужда). Оттам и изказването ми.
Ozzy, не стреляй, предавам се! Изказах се по-скоро емоционално, отколкото дълбокомислено....Според мен са необходими с колорита, който носят, от който се нуждае всяко общество, с фетишите, характерни за всяко едно музикално течение, религия. Знамето...ами човекът носи знаме, символ на нещо, т.е. тоя който демонстрира стила си, иска другите да знаят това, държи на своето място под слънцето доста крайно, увлича други, някои отблъсква, нима 1 общество не се нуждае и от такъв контингент. За атмосферата....даааа, ще се кефя на любимата си група, ако останалите са с офис униформи (не се заблуждавайте, че може да сте без униформа, независимо в коя сфера на социалния си живот), нооооо, ще се кефя много повече, ако останалите са облечени с групарски тениски и прочие, и ако вилнеят отпред, това ми създава атмосфера и на мен.

#203 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 29 April 2010 - 20:11 PM

View PostOzzy, on Apr 29 2010, 17:31, said:

2. Хората ходещи на концерт или някакво рок/метъл събитие - естествено е в такива случаи да сложиш фланелка на любима група, да облечеш рокерия и т.н.
От там нататък, над 40, е доста тъжно.

А всъщност точно това може да се приеме за позиране - обличане само по даден "случай", фалшиво гласене за концерт, че иначе може би е срамно да покажеш какво харесваш.

Много ми е весело как се дават определения какво е смешно и какво не, но надали има смисъл да споря. Мога да кажа че както по-напред някой написа - без тези хора сцената няма да е същата и слава богу - не всички фенове се сливат и мислят еднакво с останалите хора. Който иска да е безличен - винаги може да се присмива отстрани.
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE

#204 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 29 April 2010 - 20:27 PM

View PostStormWarrior, on Apr 29 2010, 21:11, said:

Много ми е весело как се дават определения какво е смешно и какво не, но надали има смисъл да споря. Мога да кажа че както по-напред някой написа - без тези хора сцената няма да е същата и слава богу - не всички фенове се сливат и мислят еднакво с останалите хора. Който иска да е безличен - винаги може да се присмива отстрани.
Демек който се къпе, подстригва и облича като човек, е безличен?
Редакция:
Прочее, обличането според случая не е позьорщина. Отиването на метъл концерт е като отиването на бал - има си норми на обличане, етикеция и т.н. Само дето са малко по-различни. Затова и снобеенето на метълите е малко по-различно от снобеенето на Ходещите По Балове.

Edited by Тигър, 29 April 2010 - 20:29 PM.

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#205 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 April 2010 - 20:29 PM

View PostStormWarrior, on Apr 29 2010, 21:11, said:

А всъщност точно това може да се приеме за позиране - обличане само по даден "случай"
Че то си е така в живота... Спортистът как отива на спортно състезание (даден "случай")? Облечен спортно. Банковият служител как отива на работа? С костюм. Да не би тези двама човека да копнеят и желаят винаги и непрестанно да са облечени единия в спортни дрехи, а другия в шибан костюм? Не. Ама в банката всички се обличат в къстюми. И да не искаш - трябва да си в къстюм. Дори на метъл концерт е по-демократично - там ако не си в метъл одежди, а в костюм, да речем, най-много да си докараш някоя и друга усмивка от околните. Грижи няма.

Quote

фалшиво гласене за концерт
Тук съм на 200% съгласен. И по-добре така. По-добре веднъж в месеца фалшиво гласене, отколкото цял живот мухлясъл смърделник. :yes:

Quote

без тези хора сцената няма да е същата
Това едва ли го мислиш сериозно. Без 20-30-40 или 50 вмирисляци, сцената нямало да бъде същата... :D Така да бъде. Добре, че са тези хора, та да има сцена в България :D

Quote

Който иска да е безличен - винаги може да се присмива отстрани.
Така да бъде. Ако избора е между потен мухъл и безличник - аз съм безличник :worship:


View PostТигър, on Apr 29 2010, 21:27, said:

Демек който се къпе, подстригва и облича като човек, е безличен?
Лоша работа, а? :)
I don't know how I managed it...

#206 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 29 April 2010 - 20:52 PM

Според мен сцената я има благодарение на тези, които си плащат билета за концертите и си купуват дисковете на групите. А точно цитираните по-горе образи са от типа: предпочитам да си взема 2 литра бира и да слушам концерта от тротоара пред клуба. Едва ли подпомагат сцената по този начин!

#207 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 29 April 2010 - 21:10 PM

Напълно съм съгласен. Дали от маркетингова гледна точка или от чиста любов към изкуството, но всичко е предвидено за максимален брой публика - концерти, тираж CD/DVD, официален merchandising и т.н.

Феновете се асоциираме с нещо или не го правим според личните ни вкусове и потребности. В днешно време основното изискване за това са парите - за да видиш или да чуеш любимата група. Както музикантите "продават" труда и таланта си, така и феновете правим същото на работното си място, за да удовлетворим впоследствие духовните си нужди.

Няма как да се случат нещата, ако си вмирисан и си губиш времето по цял ден в парка, пиейки бира от двулитровката. Колкото и да си били романтични тези времена, вече за голяма част от хората са отминали.

Edited by Sailing Ships, 29 April 2010 - 21:10 PM.

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#208 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 29 April 2010 - 21:41 PM

Мислех да не навлизам в полемика, но толкова предубеденост от хора претендиращи да имат отворен мироглед не се вижда често. Така и не ми е ясно, познавате ли тези хора, за да ги наречете мухъли, некъпещи се вмирисляци и т.н. боклуци???

Що се отнася до костюма на работа - и аз нося такива всекидневно, но това е РАБОТА и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. т.е. не го правя по собствено желание, и това не може да има общо с начина по който се обличаш в останалото време. За спортното облекло важи същото. Пак навлязох в спор, въпреки че знам че няма как да убеждавам в нещо хора които дават подобни несравними примери и поставят меко казано странни етикети на феновете.

Към Sailing Ships - смея да опонирам - изкуството не би трябвало да е създадено с мисълта за публиката, макар че това мнение може да се стори доста крайно. И като цяло не съм казал никъде че трябва да си прекарваме времето в наливане в парка, това което споменаваш е някаква малка част от нещата, която за добро или лошо е в миналото и няма да се върне.

Свил е прав че сцената се крепи и на тези които влизат на концерт, и да речем си купуват дискове/двд (макар тези продажби да са доста по-маловажни), поне от финансова гледна точка. Но всъщност някои от споменатитепо-горе и отречени хора си ходят дори из европейски фестивали, на които не влизат без пари заради това че изглеждат некъпани!
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE

#209 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 29 April 2010 - 21:57 PM

Нямам желание да водя полемики, да влизам в излишни спорове. Аз лично говоря принципно. Такива случаи с такива герои има много. Далеч съм от мисълта и да съдя някого - животът и начинът, по който се живее е личен избор. Благодарение на музиката ни обединява един по-особен начин на мислене, в който индивидуалната свобода е най-същественото нещо, както и различният мироглед.

А това за изкуството ... Творенето за себе си винаги ми се е струвало чудновато. Да, ти изразяваш личността си, чувствата и мислите си, но ако не стигне до определен брой хора, които да бъдат съпричастни със създаденото от теб, какъв е смисълът?
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#210 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 April 2010 - 08:20 AM

View PostStormWarrior, on Apr 29 2010, 22:41, said:

Така и не ми е ясно, познавате ли тези хора, за да ги наречете мухъли, некъпещи се вмирисляци и т.н. боклуци???

Нямам спомен да съм наричал тези хора боклуци. Ако някога съм го направил - връщам си думите назад. Но ми се струва, че не съм използвал тази дума. За останалите определение - твърдо си стоя зад думите. Дали познавам хората, за да ги наричам по този начин? Хм... А трябва ли да ги познавам? Не е ли достатъчно да ги виждам всяка година в Каварна? Или как в центъра на Ловеч си мият ръцете в локвата на средата на пешеходната улица (истински случай, заклевам се!)? Струва ми се, че не ми е изобщо нужно да ги познавам. Не ми и трябва.
Апропо - на теб също, като гледам. И ти не познаваш определени хора, но това не ти пречи да говориш за тях:

View PostStormWarrior, on Apr 29 2010, 21:11, said:

А всъщност точно това може да се приеме за позиране - обличане само по даден "случай", фалшиво гласене за концерт, че иначе може би е срамно да покажеш какво харесваш.
..........................
Който иска да е безличен - винаги може да се присмива отстрани.

Аз не познавам истински фашисти. Не познавам и истински сталинисти. Това не ми пречи да знам, че са лоши хора. И да го казвам - те са лоши хора. :rolleyes:

Така... Уточнихме, че не е необходимо да познаваш някой, за да знаеш какъв е. Сега бих искал да кажа това, което вече казах, но по малко по-друг начин, защото явно не съм разбран (вероятно и по моя вина).
Израснал съм в центъра на София. Това ми позволи да познавам много от хората, които бяха от онези рок и метъл среди. Вярно, аз си бях дете - на 10-12 години. Но поради факта, че имам сестра, която е с 5 години по-голяма от мен, аз "движех" с хората от нейната компания. Метъли, рокаджии, уейфове и т.н. Неведнъж съм бил на Кравай. Говоря за онези години - средата и края на 80-те. Познавам доста от хората, които ходеха там. Включително и музиканти, не само фенове. Тогава всички се носеха облечени по начина, за който говорим в тази тема. Това беше нещо съвсем нормално. Дори не бих казал нормално, а ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Защо? Защото в онези години това беше единствения възможен начин, да кажеш на тоталитарния режим, в който живееш: "Не! Аз не съм един от вас! Не, аз не слушам вашата музика, вашите честушки, вашата соц естрада! Аз слушам Рок! Метъл! Уейв! Аз съм различен, независимо от това, че вие се опитвате да ме смачкате!" Това беше ЕДИНСТВЕНИЯ ВЪЗМОЖЕН НАЧИН на протест. На някаква форма на бунт. Защото, ако всичкото това нещо го кажеш с думи, отиваш директно в някое районно, а от там се почват ТВУ-та, Трета сменна и т.н. Така тогава се протестираше. Така младите хора се бунтуваха срещу една тоталитарна система.

И сега някой ми разправя, че хората се обличат така ДНЕС, за да протестират. За да се бунтуват. Срещу какво, бе?! Срещу високите цени на парното ли? :D Срещу световната криза или НАТО?! :blink: Днес думи като "протест" и "бунт" се използват ЕДИНСТВЕНО И САМО за оправдание на това, че изглеждаш като осемдесетарска карикатура.
Между другото, всички онези хора, за които преди малко споменах, които през 80-те и началото на 90-те ходеха на Кравай, правеха групи, протестираха по своя си начин и т.н., днес, 20 години по-късно, си ходят облечени като съвсем нормални хора. 90% от тях не са с дълги коси (някои, просто защото отдавна ги нямат :D ) За мои познати няма да говоря, защото тях вие не ги познавате. Но вижте музикантите-бунтари от онова време и ще разберете за какво говоря. Как ходи облечен днес Малковски? С клин и скъсан потник? Глупости! Ходи си облечен като съвсем нормален човек. Как ходи облечен Кольо Гилъна или Владо Попа? Васко Гюров като от осемдесетарски клип на Депеш ли изглежда днес? Дори и най-провокативната Милена изглежда (почти) съвсем нормално разхождайки дъщеричката си Куин в Южния парк. Е, какво излиза? Че тези хора са безличници. Според някои. Безличници са, защото, разбираш ли, биха си облекли рокериите или метъл фланелките само когато са на сцената. Позьори!

Всяко нещо си има своята възраст. След 40 става жалко и тъжно.
I don't know how I managed it...

#211 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 30 April 2010 - 08:25 AM

View PostStormWarrior, on Apr 29 2010, 22:41, said:

Мислех да не навлизам в полемика, но толкова предубеденост от хора претендиращи да имат отворен мироглед не се вижда често. Така и не ми е ясно, познавате ли тези хора, за да ги наречете мухъли, некъпещи се вмирисляци и т.н. боклуци???
Аз лично не ги познавам. Казах си го отдавна. Сигурно затова и не съм си позволявал наистина остри епитети. Но да видим срещу какво скочих аз:

Quote

И когато някои хора от тяхната компания „пораснаха” т. е. постригаха се и започнаха да водят по- нормален начин на живот, бидоха оплюти от някои от горецитираните... (Ахааа... Значи е ясно как изглеждаш, а не какъв си. Яко...)

Маниакът-метал е по-истински, защото манията му предполага по-силна емоция, по-всеобхватно пристрастяване, граничещо с изкривяването... (Като същински наркоман, бтв...)

По принцип в такава среда се влиза доста трудно, трябва да имаш „качества”. Ще служиш тамагочи година-две, ще носиш бира, и туко-виж са те приели сред тях... (Ъхъ, значи за да ме приемат в компанията на Истинските Метъли, трябва освен да отговарям на изискванията за външния вид, и да се унижавам?)

То изобщо ако си софийски метал и си над 30-те, не познаваш споменатите по-горе господа и не си пил никога с тях или и с куп други агенти които сега ми идват наум като например Любо Каркаса, Васил-Прасила и Коцето от Група Х, Чубака или пък Борко (R.I.P.), къв метал си?!? (К`ъв ли верно? То не е важно какво слушам или защо го слушам, а с кого си пия бирата...)

Пък и извинявайте, ама какъв ще е този метъл концерт, на който поне 10-15 ТРЮ-та не вилнеят пред сцената. (Цивилизовано мероприятие, където хората, отишли заради музиката, могат да й се насладят на спокойствие.)

Много ми е весело как се дават определения какво е смешно и какво не, но надали има смисъл да споря. Мога да кажа че както по-напред някой написа - без тези хора сцената няма да е същата и слава богу - не всички фенове се сливат и мислят еднакво с останалите хора. Който иска да е безличен - винаги може да се присмива отстрани. (А с това си изказване просто ме вбеси. От кога начинът, по който се обличаш, определя дали си безличен? Да, може би униформата ще те накара да изпъкнеш за малко между хората без униформи, но това няма да те направи личност в техните очи. Защото да говорят за теб като за "метъла с железорите" е все едно да говорят за някоя чалгаджийка като за "наконтената кифличка". За хората ще си личност едва когато опознаят личните ти качества извън външния вид.)
С малко коментарчета в скоби.

Пак казвам, не виждам нищо лошо в метълската униформа. Аз самият вероятно съм с най-дългата коса във форума.* Важното е, обаче, да я носиш не за да се причислиш към някакво илюзорно общество, а защото ти е удобна.


---------
*Бтв, докато успея да обясня на хората, че дългата коса и прослушването на съответната музика тръгнаха независимо едно от друго, минаваше толкова много време, че в един момент се отказах. Просто няма смисъл.

Edited by Тигър, 30 April 2010 - 09:30 AM.

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#212 missis anger

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts
  • Gender:Female
  • Location:desert city

Posted 30 April 2010 - 08:28 AM

Към Ozzy: Как го каза само- на 30-странно, на 35-смешно, на 40-тъжно....това е най-крайното мнение, което прочетох дотук.И ако свикнах някой да ме гледа странно за това, че нося метълска тениска, то не мога да преживея да ме гледа странно метъл (бил той и прикрит), за това, че съм явен метъл.....Наистина ме съсипа. Голяма част от познатите и приятелите ми нямат нищо общо с метъла, но ме възприемат нормално, т.е. какво излиза, че те са по-толерантни ли.....ама че абсурд. Оставам бе думи :rolleyes:

#213 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 April 2010 - 08:31 AM

Оставай без каквото си искаш, но само не ме наричай нетолерантен. По-толерантен човек от мен трудно ще срещнеш :rolleyes: Това, че си изказвам личното мнение (на което имам право) няма нищо общо с толерантността. Нямам нищо против хората, за които говоря. Всеки да си ходи облечен както си иска - живеем в демокрация. Но собствено мнение винаги ще си имам.

View Postmissis anger, on Apr 30 2010, 09:28, said:

И ако свикнах някой да ме гледа странно за това, че нося метълска тениска
И все пак имай предвид, че аз визирам не хората, които се носят ежедневно с метълска фланелка. Аз говоря за цялостна униформа - кубинки, фланелка, рокерия, дънково елече, 324 нашивки 125 пирамидки, 74 значки, две-три вериги и прочие одежди :blink:
I don't know how I managed it...

#214 Panzergrenadier

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 77 posts
  • Gender:Male

Posted 30 April 2010 - 09:11 AM

Ozzy said:

И сега някой ми разправя, че хората се обличат така ДНЕС, за да протестират. За да се бунтуват. Срещу какво, бе?! Срещу високите цени на парното ли? Срещу световната криза или НАТО?! Днес думи като "протест" и "бунт" се използват ЕДИНСТВЕНО И САМО за оправдание на това, че изглеждаш като осемдесетарска карикатура.

Тука съвсем изби кочината, направо. :blink:

По тази логика как ще обясниш движението „Пънк” във Великобритания?!? Със цялата им железария и скандална показност. Какво им липсваше на тези лондонски (и не само лондонски) девойки и младежи, какво ги караше да протестират и да се държат и да се обличат скандално?!? И да прокламират „No future!” То е ясно, че те излизаха от средите на работническата класа, от предградията и работническите квартали, а не от семействата на богатите индустриалци и бизнесмени. В Англия никога не е имало тоталитаризъм във фашистки, националсоциалистически или болшевишки вариант. Срещу какво протестираха тези младежи?!? От какво бяха лишении, какво им липсваше? Айде да видим как ще ми го обясниш? Или това е било глезотията на подрастващите мамини синчета, които търсят себе си? :rolleyes:

Има едно понятие, един американски идиом - „Machine head”, от който известната ни американска банда е взела името си…

Та какво е „Machine head”?

Това е средния или замогналия се европеец или американец, чието занимание е да бъхти от сутрин до вечер (даже и след работа!) да трупа пари, да прави бизнес, да се осигури материално, и да наддава в живо тегло, а единственото му емоционално преживяване да са футболните мачове и порното в малките часове на денонощието. Той мисли с желязна логика, машинно, безмилостно, всичко при него е изчислено до последната секунда и долар.

И всички подобни неформални младежки движения са едно категорично „НЕ!” на такъв начин на живот с неговите ценности! Винаги е имало хора, които са били против „машинния” начин на живот и са живели "другояче". На тези младежи не им трябва тоталитаризъм за да протестират, защото това е протест срещу масовите ценности и начин на живот на индустриалното, постиндустриалното и информационното общество. Така, че този протест е перманентен - бил е, е и ще бъде актуален и занапред.

Edited by Panzergrenadier, 30 April 2010 - 09:13 AM.


#215 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 30 April 2010 - 09:14 AM

View PostOzzy, on Apr 30 2010, 09:20, said:

Нямам спомен да съм наричал тези хора боклуци. Ако някога съм го направил - връщам си думите назад. Но ми се струва, че не съм използвал тази дума. За останалите определение - твърдо си стоя зад думите. Дали познавам хората, за да ги наричам по този начин? Хм... А трябва ли да ги познавам? Не е ли достатъчно да ги виждам всяка година в Каварна? Или как в центъра на Ловеч си мият ръцете в локвата на средата на пешеходната улица (истински случай, заклевам се!)? Струва ми се, че не ми е изобщо нужно да ги познавам. Не ми и трябва.
Апропо - на теб също, като гледам. И ти не познаваш определени хора, но това не ти пречи да говориш за тях:

Явно в случая говорим за различни типове хора - клошари и тру фенове - защото разликата е повече от голяма. Клош е имало, има го и ще го има винаги, за добро или лошо. Но тру фен не значи клош. Предполагам когато хората са все още деца може да си помислят, че мизерията е нещо изродско и оправдавам някакви такива изцепки, но разбира се след като минеш определена възраст е нелепо. Дразня се и винаги съм го правил, когато се сравняват "истински" хора с клошарите, само поради факта че носят подобни дрехи да речем.

Ще се опитам набързо да напиша още нещо тук, че нямам много време. В крайна сметка аз никъде не определих кой как трябва да се облича и че някой се определя според облеклото. Опитвам се да покажа че тези фенове значат много за музиката, и правя това като фен и човек занимаващ се с група (до близкото минало). Това дали някой се облича с ластици или не си е негова работа. Фактът че носиш облекло от 80-те не те прави бунтар срещу комунистическия режим в момента, а за мен просто показва принадлежност към определена група хора, мислене и начин на живот. Защото за мен метъла е нещо повече от музика, и да за мен лично това означава да покажеш нещо повече от куфеене пред огледалото и скачане от дивана у вас.

И не - не е необходимо да познаваш някой лично за да имаш мнение за него, но много често както в случая то е погрешно. А що се отнася до това как се обличат Милена и т.н. пънк легенди - в крайна сметка точно тяхното време е отминало, защото техният бунт е свършил. Не по-малко важен обаче е фактът, че това са АРТИСТИ, и там ситуацията е подобна с тази при костюмиране за работа.

Виждам много хора се засегнаха от това че хипотетично казах че ако някой не се облича по особен начин е безличен. Това е доста крайно и не е нещото, което имах предвид, но в крайна сметка аз ще се засегна ако ме наечете нечистоплътен металист ако си сложа яке с нашивки и ластици!
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE

#216 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 April 2010 - 09:34 AM

View PostStormWarrior, on Apr 30 2010, 10:14, said:

Ще се опитам набързо да напиша още нещо тук, че нямам много време. В крайна сметка аз никъде не определих кой как трябва да се облича и че някой се определя според облеклото. Опитвам се да покажа че тези фенове значат много за музиката, и правя това като фен и човек занимаващ се с група (до близкото минало). Това дали някой се облича с ластици или не си е негова работа. Фактът че носиш облекло от 80-те не те прави бунтар срещу комунистическия режим в момента, а за мен просто показва принадлежност към определена група хора, мислене и начин на живот. Защото за мен метъла е нещо повече от музика, и да за мен лично това означава да покажеш нещо повече от куфеене пред огледалото и скачане от дивана у вас.
Благодаря за толерантното изказване. Да, аз снощи не бях достатъчно толерантен, признавам.
Не съм съгласен с някои от нещата, които казваш в цитирания от мен абзац, но съм длъжен да отбележа, че такива би трябвало да са изказнаията тук - конструктивни, толерантни и интелигентни.

View PostPanzergrenadier, on Apr 30 2010, 10:11, said:

По тази логика как ще обясниш движението „Пънк” във Великобритания?!? Със цялата им железария и скандална показност. Какво им липсваше на тези лондонски (и не само лондонски) девойки и младежи, какво ги караше да протестират и да се държат и да се обличат скандално?!? И да прокламират „No future!” То е ясно, че те излизаха от средите на работническата класа, от предградията и работническите квартали, а не от семействата на богатите индустриалци и бизнесмени. В Англия никога не е имало тоталитаризъм във фашистки, националсоциалистически или болшевишки вариант. Срещу какво протестираха тези младежи?!? От какво бяха лишении, какво им липсваше? Айде да видим как ще ми го обясниш? Или това е било глезотията на подрастващите мамини синчета, които търсят себе си? :blink:
Моля ти се! Дай да не започваме по тази плоскост, че ще ни трябват месеци обяснения. И накрая ще стигнем до.............. The Wall на Pink Floyd :D
Няма да тръгна да ти обяснявам какво им е липсвало тогава на английските младежи. Ще ти кажа какво им липсва на сегашните. Нищо. Нищо не им липсва. Имат си абсолютно всичко. Така че обясненията за бунт и протест тук просто не вървят и не могат и не трябва да бъдат свързвани по никакъв начин с Англия в края на 70-те и началото на 80-те години, защото нещата нямат нищо общо.
Нека за миг приемем, че си прав. Че и днес има за какво да се протестира. Защо английските младежи в края на 70-те и началото на 80-те години са го направили по невиждан до тогава начин? Имам предвид облекло, начин на живот, изразяване и т.н. А защо днешните младежи в България, които протестират срещу незнам си какво, го правят така, както се е правило през 80-те години в тоталитарния режим? Нещо ново не могат ли да измислят или до толкова само им стига акъла?

View PostPanzergrenadier, on Apr 30 2010, 10:11, said:

Има едно понятие, един американски идиом - „Machine head”, от който известната ни американска банда е взела името си…
Та какво е „Machine head”?
Това е средния или замогналия се европеец или американец, чието занимание е да бъхти от сутрин до вечер (даже и след работа!) да трупа пари, да прави бизнес, да се осигури материално, и да наддава в живо тегло, а единственото му емоционално преживяване да са футболните мачове и порното в малките часове на денонощието. Той мисли с желязна логика, машинно, безмилостно, всичко при него е изчислено до последната секунда и долар.
И всички подобни неформални младежки движения са едно категорично „НЕ!” на такъв начин на живот с неговите ценности! Винаги е имало хора, които са били против „машинния” начин на живот и са живели "другояче". На тези младежи не им трябва тоталитаризъм за да протестират, защото това е протест срещу масовите ценности и начин на живот на индустриалното, постиндустриалното и информационното общество. Така, че този протест е перманентен - бил е, е и ще бъде актуален и занапред.
Разбрах те. Начинът да протестираш срещу всичко това е да се облечеш като осемдесетарски хеви метълист.
:rolleyes:
I don't know how I managed it...

#217 didogun

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 133 posts

Posted 30 April 2010 - 09:58 AM

View PostStormWarrior, on Apr 30 2010, 10:14, said:

но в крайна сметка аз ще се засегна ако ме наечете нечистоплътен металист ако си сложа яке с нашивки и ластици!


Ако сложиш гореспоменатите одежди при положение, че човек и кожата си му идва да съблече от жега, щеш не щеш за много кратко време започваш да намирисваш неприятно.

Спомням си 99-та на Металика в Пловдив. Гадна жега и спар. Чудиш се под коя сянка да се завреш. Бирата ми се стопляше след 140 секунди от изваждането от фризера. Имаше субекти, братле, дето им се чудя на издържливостта - рокерско яке кожено, връз него дънков елек, кожен панталон, ботуши до коленете и за капак кожена фуражка тип Роб Халфорд на главата. Естествено всичко това черно. Тенекиите не ги слагам въобще. Няма начин нормален организъм да не почувства дискомфорт в тая ситуация.

За девойките, които ходят полуоблечени посред зима е известен лафа "Гъзарията топли". Съгласен съм.

В нашия случай ми е чудно...... дали охлажда?

#218 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 30 April 2010 - 10:03 AM

На всички, които спорите, искам да ви кажа, че е абсолютно неоснователно. Всички тук сме своего рода бунтари. Защо ли? Огледайте се около себе си и се замислете малко. Колко от хората около нас слушат подобна музика, колко четат, колко гледат смислени филми, колко са способни да водят културен спор, без да излизат извън рамките на добрия тон?! А не е ли това нещо обичайно за този форум!? А иначе "бунтът" днес, поне според мен, се състои в нежеланието на даден човек да се впише в "модерното общество", в желанието да не е в масовката, която вечер сяда пред тв, в петък и събота ходи по чалготеки, а върхът на постижението и удовлетворението в живота е да има скъпа кола и пластмасова жена (респективно да бъде такава жена). Както казва един приятел - плюя на това модерно общество, в което моторите и жените са от пластмаса :rolleyes:
Затова, независимо от външния ни вид, според мен ни/ви обединява поне фактът, че все още мислим, а днес това е все по-рядко срещано....
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#219 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 April 2010 - 10:06 AM

View Postdidogun, on Apr 30 2010, 10:58, said:

В нашия случай ми е чудно...... дали охлажда?
Не. Спарва и то много яко. Ама това не е важно, защото те по този начин ПРОТЕСТИРАТ и се БУНТУВАТ :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#220 Panzergrenadier

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 77 posts
  • Gender:Male

Posted 30 April 2010 - 10:19 AM

View PostOzzy, on Apr 30 2010, 10:34, said:

Разбрах те. Начинът да протестираш срещу всичко това е да се облечеш като осемдесетарски хеви метълист.
:rolleyes:

Не виждам никакъв проблем в „осемдесетарския хеви металист”.

Сега в началото на 21-ви век можеш да живееш, мислиш и да се обличаш като „шейсетарско хипи”, „шейсетарски скинхед”, „седемдесетарски пънк”, „осемдесетарски трашър”, „деветдесетарски готик” и като каквото друго си искаш.

Декадата показва кога тези движения са се създали и кога са били най-масови, но това не значи, че сега не са актуални, смешни са, или пък са ретро. Предполагам, че и след сто години, когато вече няма да сме живи ще има „осемдесетарски метали” и всякакви други неформални групи. Даже ако си „осемдесетарски метал” след сто години, това за мен би било признак, че подобен човек живее с това, а не се увлича по някаква мимолетна мода, от която би се отказал, след като и мине времето.

Защото, да си „истински неформален” е извън времето и модата - то е начин на живот.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users